Notowania

Jarosław Kaczyński
20.05.2009 14:44

Wraca temat dodatku dla emerytów i rencistów

Propozycja PiS mówi o 700 złotych rocznie dla zarabiających mniej niż 900 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*PiS ponownie proponuje wprowadzenie corocznego dodatku na emerytów i rencistów pobierających najniższe świadczenia. Podobny projekt został w marcu odrzucony w pierwszym czytaniu. *

na zdjęciu Barbara Bartuś, współautorka projektu

Osoby otrzymujące miesięcznie mniej niż 900 złotych otrzymałyby dodatek w wysokości 700 złotych, osoby pobierające świadczenia od 900 do 1200 złotych - 400 złotych, a osoby otrzymujące od 1200 do 1400 złotych, dodatek 200-złotowy. Według PiS, byłaby to kwota _ na rękę _, czyli bez żadnych potrąceń. Współautorka projektu, posłankaBarbara Bartuśpowiedziała, że projekt nieco różni się od poprzedniego:

Prezes PiS dodał, że wzrost kosztów utrzymania - mieszkań, żywności i leków - już dotyka szczególnie ludzi o najniższych dochodach. WedługJarosława Kaczyńskiego, kolejne pomysły rządu także uderzą w tę grupę obywateli.

Prezes PiS podał przykład podatku ekologicznego od używanych samochodów oraz nowego koszyka usług medycznych.

Żaden z tych projektów nie został jeszcze uchwalony - ale zdaniem Jarosława Kaczyńskiego - rząd chce obciążyć kosztami kryzysu najbiedniejszych:

Roczny koszt wprowadzenia dodatku dla emerytów, rencistów i innych świadczeniobiorców wyniósłby 2 i pół miliarda złotych. Wedlug autorów projektu, dodatki byłyby wypłacane jesienią.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: Jarosław Kaczyński, emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz