Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ziobro do Kaczyńskiego i Millera o emeryturach: Obiecajcie sprzeciw

0
Podziel się:

Prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro chce, aby w przypadku nowego rozdania politycznego Kaczyński i Miller zadeklarowali, że ich partie będą głosować za uchyleniem decyzji o wydłużeniu wieku emerytalnego.

Ziobro do Kaczyńskiego i Millera o emeryturach: Obiecajcie sprzeciw
(EastNews)

Prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zaapelował do szefów PiS i SLD: Jarosława Kaczyńskiego i Leszka Millera, aby - w przypadku nowego rozdania politycznego - zadeklarowali, że ich partie będą głosować za uchyleniem decyzji o wydłużeniu wieku emerytalnego.

Ziobro wysłał w tej sprawie list otwarty do liderów PiS i SLD. _ - Powinniśmy w tej sprawie działać solidarnie na rzecz naszych rodaków, powinno być jasne, że pseudoreforma emerytalna potrwa bardzo krótko _ - powiedział Ziobro na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak dodał, trzy partie powinny też koordynować prace w zakresie przygotowania argumentów prawnych, które pozwoliłyby przygotować skuteczną skargę do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy o wydłużeniu wieku emerytalnego. - _ Taka koordynacja prac w tym konkretnym celu powinna zostać podjęta na poziomie nadzwyczajnej komisji, która została powołana do prac nad tym projektem _ - podkreślił Ziobro.

Według lidera Solidarnej Polski, kwestia reformy emerytalnej jest fundamentalna dla przyszłości milionów ludzi w Polsce, dlatego wymaga współpracy wszystkich ugrupowań, które sprzeciwiają się tej reformie.

_ - Współpraca powinna mieć miejsce, bo ta sprawa dla milionów ludzi w Polsce ma charakter ponadpartyjny, ma charakter kluczowy, powinniśmy dać wyraz powadze sprawy, szacunkowi dla ludzi, ludzie powinni wiedzieć, że to co szykuje Platforma z koalicjantami, przejdzie do zamierzchłej przeszłości _ - mówił Ziobro.

Jak przekonywał, różnice partyjne w tej sprawie są mniej ważne niż interes i przyszłość kraju.

Lider SP poinformował, że wysłał ten list _ do wiadomości _ przewodniczących związków zawodowych: NSZZ _ Solidarność _ i OPZZ. _ - Każde działanie, które może przyczynić się do uchylenia złych rozwiązań dla ludzi pracy w Polsce, zapewne spotka się z ich dużym zainteresowaniem _ - ocenił. Jak dodał, liczy na współpracę ze związkami zawodowymi w sprawie sprzeciwu wobec reformy emerytalnej.

Czytaj więcej o wydłużeniu wieku emerytalnego
Wiek emerytalny podniesiemy do 80 lat. I nie będzie protestów Współtwórca reformy emerytalnej o tym, co trzeba zmienić w systemie.
Premier zwołał specjalną naradę ministrów W tym tygodniu ministrowie zbiorą się dwa razy.
SLD chce iść z nim w 1-majowym pochodzie. "Będzie nam miło" Leszek Miller śpiewający _ Mury _ Kaczmarskiego to tylko początek?
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)