Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w OFE od 1 maja. Boni w to wierzy

0
Podziel się:

Zdaniem ministra ostra dyskusja polityczna o reformie zacznie się dopiero w parlamencie.

Zmiany w OFE od 1 maja. Boni w to wierzy
(kprm.gov.pl)
bFdTMnat

Zdaniem Michał Boniego, ministra w Kancelarii Premiera _ ostra dyskusja polityczna zacznie się dopiero w parlamencie. _

_ - Już dwa tygodnie temu powiedzieliśmy, że będziemy celowali w pierwszego maja, jako dzień, kiedy ustawa wchodzi w życie. Jesteśmy już po konsultacjach społecznych _ - powiedział Boni w radiu TOK FM.

_ - Ważne jest to, że wszystkie strony zwracały uwagę na potrzebę pełnego wymiaru dziedziczenia i takie rozwiązanie, które będziemy przedstawiali w projekcie na Radzie Ministrów, szykujemy - realizację wszystkich praw majątkowych we wszystkich wymiarach łącznie z wypłatą gotówkową _ - dodał.

bFdTMnav

Co ma się zmienić? Aby ograniczyć przyrost długu publicznego i deficytu, rząd chce, by zamiast 7,3-proc. składki emerytalnej do Otwartych Funduszy Emerytalnych trafiało 2,3 proc. Pozostałe 5 proc. ma być księgowane na kontach osobistych w ZUS. Od 2013 r. te proporcje zaczną się zmieniać. W roku 2017 do OFE przekazywane byłoby 3,5 proc., a 3,8 proc. na subkonto w ZUS-ie.

Przy każdym OFE mają powstać dwa subfundusze - dynamiczny, dla młodych osób, inwestujący w większym stopniu w akcje oraz stabilny, dla osób zbliżających się do emerytury, kupujący głównie bezpieczne obligacje.

Poluzowane mają też zostać limity i poszerzone możliwości inwestycyjne funduszy. Ma zmienić się również sposób oceny wyników OFE.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t85954.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/boni;ujawnia;scenariusz;zmian;w;ofe,79,0,784975.html) Boni ujawnia scenariusz zmian w OFE W maju cięcie składki do funduszy emerytalnych, a potem ich szybka reforma - zapowiada minister.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t74597.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zwiazki;i;pracodawcy;przeciw;redukcji;ofe,0,0,784128.html) Związki i pracodawcy przeciw redukcji OFE Zamiast szukać oszczędności w OFE rząd powinien przedstawić reformy finansów państwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t94063.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nizsze;skladki;do;ofe;opozycja;przeciw,210,0,783826.html) Niższe składki do OFE. Opozycja przeciw Koalicja PO-PSL liczy, że Rządowy projekt obniżenia składki do OFE poprze SLD.
bFdTMnaW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)