Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiany w OFE. Piechociński złożył ważną deklarację

0
Podziel się:

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński powiedział, że przedstawi swoje stanowisko w sprawie planowanych zmian w OFE, kiedy gotowa będzie cała ustawa.

Zmiany w OFE. Piechociński złożył ważną deklarację
(MARIUSZ GRZELAK/Agencja SE/East News)

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński powiedział, że przedstawi swoje stanowisko w sprawie planowanych zmian w OFE, kiedy gotowa będzie cała ustawa.

_ - Oczekuję, że bardzo szybko będzie położona na stół cała ustawa, bo jak zwykle w tak złożonych sprawach diabeł tkwi w szczegółach _ - powiedział dziennikarzom w Krakowie Piechociński. Jak zaznaczył, swój komentarz oraz wskazanie, w którym kierunku pójdą głosy polityków PSL, zamierza przedstawić w Sejmie, kiedy będzie znany tekst projektu.

_ - Kiedy zbierzemy cały materiał i będziemy z całą pewnością mogli powiedzieć ludziom: "rozwiązanie przyjęte jest racjonalniejsze niż dotąd, gwarantuje realizację założonych celów, a jednocześnie przywraca i buduje zaufanie obywatela do instytucji ubezpieczeniowych", bo zostało one pierwszymi deklaracjami ze strony OFE o wysokości emerytur delikatnie mówiąc zachwiane _ - powiedział Piechociński.

Jego zdaniem, obok trzymania w ryzach deficytu, długu publicznego, najważniejsze jest obecnie _ pobudzanie środków na rozwój, inwestycje i zaangażowanie środków na nasze przyszłe emerytury maksymalnie w polską gospodarkę. - To są warunki brzegowe. Dziwię się niektórym, że przenoszą to w emocje osobiste czy partyjne _ - mówił Piechociński.

Piechociński uczestniczył w środę w inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk oskarża OFE. "Generują gigantyczne koszty" Zdaniem premiera system nie daje dobrych efektów emerytom i zagraża bezpieczeństwu finansów publicznych.
Minister pracy ostro o Otwartych Funduszach Emerytalnych _ - Mimo zmian fundusze nie zaczęły bardziej aktywnie inwestować na giełdzie ani nie zaproponowały klientom lepszych warunków _.
Rząd zmieni zdanie w sprawie OFE? "Jest jeszcze czas" Premier pytany po spotkaniu z Jerzym Buzkiem, czy chce złagodzić swoje stanowisko w sprawie emerytur, odpowiedział: - _ Pracujemy _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)