Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
reforma ofe
30.03.2011 11:10

Zmiany w OFE w Senacie. Spieszą się

Jeśli senatorowie złożą poprawki, komisje budżetu i finansów publicznych oraz rodziny i polityki społecznej rozpatrzą je jeszcze dziś.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Senat rozpoczął debatę nad zmianami w systemie emerytalnym. Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, otwierając posiedzenie izby, poinformował, że głosowanie nad ustawą zaplanowano bezpośrednio po debacie.

Przewodniczący komisji budżetu i finansów publicznych Kazimierz Kleina (PO) powiedział podczas spotkania z dziennikarzami przed posiedzeniem Senatu, że jeżeli podczas debaty nad zmianami w OFE senatorowie złożą poprawki, to około godz. 15 rozpatrzą je komisje budżetu i finansów publicznych oraz rodziny i polityki społecznej.

_ - Po posiedzeniu przewidujemy głosowanie nad tą ustawą tak, aby dziś zakończyć procedowanie _ - powiedział Kleina. Dodał, że jego zdaniem ustawa jest na tyle dobrze przygotowana, że można ją przyjąć bez poprawek.

Obecny podczas spotkania z dziennikarzami senator Wiesław Dobkowski (PiS) mówił z kolei, że ustawa jest na tyle źle przygotowana, iż należy ją odrzucić. Nie wykluczył, że złoży odpowiedni wniosek w tej sprawie.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t136118.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/tusk;zmiany;w;ofe;zgodne;z;konstytucja,254,0,800766.html) Tusk: Zmiany w OFE zgodne z konstytucją
Sejm uchwalił w tym miesiącu ustawę, zgodnie z którą składki przekazywane do OFE zostaną obniżone z 7,3 procent do 2,3 procent. Pozostałe 5 procent trafi na indywidualne subkonta w ZUS.

Od 2012 roku zacznie obowiązywać 4-procentowa ulga podatkowa dla osób oszczędzających na emeryturę na tzw. indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego. Również wtedy wejdzie w życie zakaz akwizycji na rzecz OFE.

Ustawa zgodnie z przyjętą w Sejmie poprawką autorstwa PO ma wejść w życie 1 maja (z pewnymi wyjątkami), a nie jak zapisano pierwotnie w projekcie rządowym _ pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie miesiąca od dnia ogłoszenia _. W sobotę senackie komisje polityki społecznej i budżetu opowiedziały się za przyjęciem jej bez poprawek.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t86743.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/pis;bedziemy;bronic;emerytur;polakow,240,0,802800.html) PiS: Bedziemy bronić emerytur Polaków Senatorowie PiS złożą wniosek o odrzucenie nowelizacji ustawy o OFE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t86742.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/zmiany;w;ofe;w;senacie;bez;poprawek,14,0,801294.html) Zmiany w OFE w Senacie bez poprawek Komisje budżetu i finansów publicznych oraz rodziny i polityki społecznej za zmniejszeniem składki do OFE z 7,3 do 2,3 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t134889.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/senat;glosuje;nad;ofe;prezydent;konsultuje,171,0,802987.html) Senat głosuje nad OFE, prezydent konsultuje To od podpisu prezydenta zależy, czy ustawa wejdzie w życie 1 maja, jak chce rząd.
Tagi: reforma ofe, ofe, emerytury, kraj, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz