Notowania

emerytura
25.01.2010 13:08

Związkowcy chcą zniesienia wieku emerytalnego

OPZZ ma trzy miesiące na zebranie podpisów pod projektem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pedrosimoes7/CC/Flickr)

*Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych chce, aby kobieta po przepracowaniu 35 lat, a mężczyzna po 40 latach, mieli prawo pobierania emerytury. *

- _ Warunkiem jest wpłacanie przez te lata składek do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych _ - tłumaczy przewodniczący OPZZ Jan Guz.

Przedstawiciele związku powołali w tej sprawie Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej.

POSŁUCHAJ SZEFA OPZZ: **

Według przewodniczącego Związku, ta inicjatywa to głos w dyskusji nad reformą emerytalną. Jak dodaje, to rozsądne rozwiązanie, które pozwala tym, którzy włożyli do systemu, skorzystanie ze zgromadzonych środków, nie koncentrując się na wieku świadczeniobiorcy.

POSŁUCHAJ SZEFA OPZZ:


OPZZ złożył Inicjatywę na ręce wicemarszałka Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego. Przyznaje on, że propozycja jest interesująca, chociażby z tego powodu, że działa przeciwko szarej strefie.

POSŁUCHAJ JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO:


Zgodnie z wymaganiami formalnymi, po rejestracji Inicjatywy przez marszałka Sejmu OPZZ będzie miał 3 miesiące na zebranie ponad 100. tysięcy podpisów.

Pomysł OPZZ jest zbliżony do propozycji resortu pracy. Minister Jolanta Fedak chce, aby w nowym systemie emerytalnym każdy mógł sam zdecydować, jak długo chce pracować.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ ZUS jest winny bankom 1,8 mld zł, będzie więcej ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/zus;jest;winny;bankom;1;8;mld;zl;bedzie;wiecej,192,0,579264.html )
Tagi: emerytura, emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz