Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Serwis edukacyjny eurobanku i Money.pl

Najnowsze
 • Konta i e-bankowość

  Korzystanie z karty za granicą. Ile to kosztuje?

  Najprościej jest w Polsce. Jeśli w kraju realizujemy kartą płatność w wysokości 100 zł nasz rachunek zostanie obciążony dokładanie taką kwotą na jaką była prowadzona transakcja. Jeśli w strefie euro zapłacimy kartą, dla której walutą rozliczeniową jest właśnie euro, wówczas nasza transakcja zostanie przeliczona bezpośrednio z euro na złotówki.

  Czytaj dalej
 • Konta i e-bankowość

  Przelew ekspresowy ratunkiem dla spóźnialskich

  Zapomniałeś o spłacie raty? Właśnie mija termin opłacenia rachunku telefonicznego lub czynszu? Jest sposób na to, by pieniądze na koncie odbiorcy pojawiły się po kilku lub kilkunastu minutach. Taki szybki transfer środków między rachunkami bankowymi jest możliwy dzięki coraz powszechniej dostępnym przelewom ekspresowym. Szacuje się, że liczba wykonanych w tym roku przelewów ekspresowych znacznie przekroczy milion.

  Czytaj dalej
 • Kredyty i pożyczki

  Jak bezpłatnie korzystać z kredytu na karcie

  Okres bezodsetkowy to jedna z podstawowych zalet kart kredytowych. To okres w którym można korzystać z nieoprocentowanego kredytu na karcie. W zależności od banku może trwać do 51-61 dni. Jak z niego korzystać, kiedy spłacać, jak wyglądają różne możliwe scenariusze spłaty?
  Zobacz naszą infografikę.

  Czytaj dalej
 • Kredyty i pożyczki

  Jak sprawdzić dewelopera?

  Ekspert radzi, na co zwrócić uwagę przed zakupem nieruchomości, aby transakcja była bezpieczna. Od momentu wejście w życie tzw. ustawy deweloperskiej każda firma realizująca inwestycje mieszkaniowe musi przedstawić klientowi tzw. prospekt informacyjny. Jeżeli jakaś zawarta w nim informacja okaże się nieprawdziwa, lub zostanie zatajona, to można odstąpić od umowy z deweloperem w terminie 30 dni od jej zawarcia.

  Czytaj dalej
 • Karty kredytowe i debetowe

  Jak obniżyć oprocentowanie na karcie?

  Przenosząc zadłużenie na karcie kredytowej do innego banku możesz sporo zyskać. Wszystko dzięki usłudze balance transfer. Balance transfer to nic innego jak przeniesienie zadłużenia z jednej karty kredytowej na drugą.

  Czytaj dalej
 • Kredyty i pożyczki

  Kredyt hipoteczny - krok po kroku

  Banki bardzo różnie podchodzą do zasad wyznaczania maksymalnej zdolności kredytowej, dlatego sprawdź swoją zdolność w co najmniej kilku bankach.

  Czytaj dalej
 • Kredyty i pożyczki

  Nowa Rekomendacja S. Co się zmienia?

  Od 1 stycznia kredyty hipoteczne udzielane są na nowych zasadach. Kolejne zmiany wejdą w życie w połowie roku. To efekt nowelizacji Rekomendacji S. Czyli stworzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego zbioru regulacji dotyczących udzielania kredytów hipotecznych.

  Czytaj dalej