Notowania

eurobank
22.05.2015 10:37

Jak wypłacić gotówkę na wakacjach, gdy nie ma bankomatu?

Utrudniony dostęp do gotówki może być problemem podczas wakacyjnych wyjazdów. Niektórzy urlopowicze zabierają ze sobą pliki pieniędzy, inni zaś liczą na to, że będą mogli wypłacić pieniądze z bankomatu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Utrudniony dostęp do gotówki może być problemem podczas wakacyjnych wyjazdów. Niektórzy urlopowicze zabierają ze sobą pliki pieniędzy, inni zaś liczą na to, że będą mogli wypłacić pieniądze z bankomatu. *Co jednak zrobić, kiedy zawędrujemy w miejsce, w którym dostęp do bankomatu jest utrudniony, a zapas gotówki uległ wyczerpaniu? Rozwiązaniem może być usługa cashback.

Jak działa cashback?

Dzięki usłudze cashback możemy wypłacić gotówkę tam, gdzie nie ma bankomatu, tj. w sklepie czy na stacji benzynowej, na której dokonujemy transakcji kartą płatniczą. Przy płaceniu za towary i usługi, możemy bowiem jednocześnie wypłacić również pewną sumę pieniędzy – wystarczy poinformować sprzedawcę, że chcemy to zrobić. Cashback jest dostępny w wybranych punktach na terenie całego kraju, oznaczonych logiem Visa cashback oraz MasterCard „płać kartą i wypłacaj” – w razie wątpliwości co do możliwości skorzystania z usługi, możemy zapytać obsługę sklepu.

Kto może skorzystać z cashbacku?

Jeśli nasza karta obsługuje ten typ operacji, aby skorzystać z wypłaty konieczne jest równoczesne dokonanie płatności kartą. Oznacza to, że nie możemy żądać od sprzedawcy wyłącznie wypłacenia gotówki – powinniśmy jeszcze w tym samym punkcie zapłacić za zakupy kartą płatniczą. Przy jednej transakcji, możemy pobrać maksymalnie 300 zł – jeśli natomiast potrzebujemy większej kwoty, możemy ponowić operację i po raz kolejny zgłosić sprzedawcy chęć wypłaty. Wysokość płatności kartą jest dowolna - może być niższa niż kwota, jaką chcemy wypłacić za pośrednictwem terminala płatniczego. Dodatkową zaletą usługi jest możliwość skorzystania z cashbacku wielokrotnie w ciągu dnia (należy jednak pamiętać o ogólnym limicie dziennym na transakcje ustalonym dla naszej karty).

Urlop z cashbackiem

Usługa cashback jest nie tylko prosta, wygodna i użyteczna, ale również bezpieczna – posiadane środki wypłacamy bowiem w obecności sprzedawcy zawsze potwierdzając transakcję PINem. Dodatkowo, cashback najczęściej jest darmowy – większość banków nie pobiera od swoich klientów dodatkowych prowizji za tę usługę.

Zespół „Finansów na co dzień” eurobanku

Tagi: eurobank
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz