Notowania

eurobank
12.01.2011 14:43

Specjalne oferty - dla nowych, czy stałych klientów banków?

Polacy w większości należą do grona lojalnych klientów. Tylko nieliczne osoby korzystają z usług dwóch lub większej ilości banków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amaxim/Dreamstime)

Polacy w większości należą do grona lojalnych klientów. Tylko nieliczne osoby korzystają z usług dwóch lub większej ilości banków. Z punktu widzenia banku stały klient, to taki, który aktywnie korzysta z jego produktów - posiada konto, na które regularnie wpływają środki finansowe, używa kart płatniczych, posiada kredyty lub lokaty.

Jeśli klient nie posiada zaległości w spłacie kredytów i aktywnie korzysta z usług banku, może w nim liczyć na specjalne traktowanie i oferty na preferencyjnych warunkach. Za lojalność banki oferują swoim klientom najczęściej: kredyty bez formalności (udzielane na podstawie historii wpływów), niższy lub całkowity brak prowizji za kredyt, wyższy debet, zwolnienie z opłat za prowadzenie konta lub wyższe oprocentowanie lokaty.

Oferty na specjalnych warunkach mogą czasami otrzymać również klienci „z ulicy”, którzy nie korzystają stale z usług danego banku. Nie są to jednak tak korzystne propozycje, jak te skierowane do lojalnych klientów. W tym przypadku oferty specjalne najczęściej dotyczą łączonych produktów. Przykładowo, klient, w zamian za założenie konta w banku, może dostać tańszy kredyt, bez prowizji.

Chcąc znaleźć atrakcyjny produkt finansowy, dobrze jest więc nie tylko porównać bieżącą ofertę kilku banków, ale dowiedzieć się również, co można otrzymać we własnym banku. Preferencyjne warunki mogą bowiem okazać się korzystniejsze od promocji dostępnych w konkurencyjnych bankach.

Tagi: eurobank
Źródło:
Eurobank
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz