Notowania

eurobank
10.02.2015 13:58

Cash back? Jak to działa?

Potrzebujesz gotówki, a w okolicy nie ma bankomatu? Pieniądze możesz wypłacić w: sklepie, aptece, hotelu, salonie prasowym lub na stacji benzynowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Potrzebujesz gotówki, a w okolicy nie ma bankomatu? Pieniądze możesz wypłacić w: sklepie, aptece, hotelu, salonie prasowym lub na stacji benzynowej. *

Taką możliwość daje usługa cash back, czyli wypłata gotówki przy okazji płacenia za zakupy. Dziś jest to możliwe w ponad 64 tysiącach miejsc w Polsce.

Jak to działa?

By wypłacić pieniądze, musimy zrobić zakupy - na dowolną kwotę - w miejscu, w którym świadczona jest usługa cash back. Jak taki punkt znaleźć? Najczęściej informują o tym naklejki umieszczone na drzwiach, w sklepowych witrynach czy też przy kasie. Możemy też spytać sprzedawcę.

Sama operacja jest prosta i szybka. Przy płaceniu za zakupy, wystarczy poinformować sprzedawcę, że chcemy też wypłacić pieniądze i podać potrzebną nam kwotę.

Obie operacje - zakupy i wypłata - są autoryzowane i rozliczane poprzez jedną transakcję, która obciąża nasz rachunek ich sumą. W jej tytule jednak kwota wypłaty i wartość zakupów są zwykle wykazane oddzielnie. Dzięki temu łatwo je sprawdzić.

Ile można wypłacić?

Od wypłaty z bankomatu, cash back różni to, że maksymalna, dostępna do wypłaty kwota to 300 zł. Nie ma jednak problemu z tym, by wypłacić więcej. Z cash back można korzystać wiele razy w ciągu dnia. Za każdym razem musimy jednak dokonać zakupu. Wydana kwota nie ma jednak znaczenia. 300 zł możemy wypłacić bez względu na to, czy na zakupy wydamy 1, 10 czy 100 zł.

ZALETY USŁUGI CASH BACK:

* **wygoda** - gdy potrzebujesz gotówkę, nie musisz szukać bankomatu
* **elastyczność** - dostęp do pieniędzy masz praktycznie zawsze, gdy ich potrzebujesz
* **szybkość** - jednocześnie robisz zakupy i wypłacasz pieniądze
* **prostota** - realizacja wypłaty jest łatwa i bezproblemowa, większość czynności wykonuje sprzedawca, wypłacający jedynie potwierdza operację
* **bezpieczeństwo** - wypłacasz pieniądze w towarzystwie sprzedawcy, często w monitorowanym miejscu i zawsze przy użyciu PIN-u
* **brak opłat** – cash back najczęściej nie wiąże się z żadną prowizją pobieraną przez bank, jednak o szczegóły warto zapytać w swoim banku
* **brak limitu wypłat** - pieniądze możesz wypłacać kilka razy w ciągu dnia, jedynym ograniczeniem mogą być ustanowione na karcie limity transakcyjne i oczywiście wysokość dostępnych na rachunku środków

Dla kogo cash back?

By skorzystać z usługi cash back wystarczy posiadać kartę płatniczą wydaną przez Visę lub MasterCard®. Nie ma potrzeby dodatkowej aktywacji usługi.

Cash back i money back - czym się różnią?

Termin cash back, poza wypłatą gotówki, bywa używany też w odniesieniu do usługi polegającej na zwrocie na rachunek posiadacza karty części - zwykle określonej procentowo - kwoty dokonanych transakcji bezgotówkowych. Właściwsza nazwa tej usługi, to jednak money back. *Jest on oferowany przez wiele banków, zarówno dla kart debetowych, jak i kredytowych. Najczęściej możemy liczyć na kilkuprocentowy zwrot *kwoty zakupu. Ile można zyskać? Jeżeli np. w danym miesiącu wydamy kartą 5 000 zł, to przy jednoprocentowej premii money back, bank wypłaci nam 50 zł premii.

Tagi: eurobank
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz