Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firmy chcą inwestować

0
Podziel się:

W pierwszym terminie w ramach działania 2.3 SPO WKP 6,4 tys. małych i średnich przedsiębiorstw złożyło wnioski o unijne wsparcie. Niestety większość z nich zawiera błędy.

2 grudnia minął pierwszy termin składania wniosków w ramach działania 2.3 SPO Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw. Projekty zgłosiło 6,4 tys. przedsiębiorców z sektora MSP (PARP szacowała, że napłynie 6 tys. wniosków). Firmy mogły się ubiegać o wsparcie na inwestycje w wysokości nawet do 1,25 mln zł. Najwięcej wniosków przedsiębiorcy złożyli w woj. śląskim (806), mazowieckim (679) i wielkopolskim (600). Najmniej - w woj. opolskim (146) i lubuskim (157).

Pierwsze umowy z przedsiębiorcami zostaną podpisane najwcześniej za 100 dni, czyli na przełomie lutego i marca 2005 roku. Prawdopodobne jest jednak, że ten termin się wydłuży. Wnioski zawierają dużo błędów. Prezes PARP Mirosław Marek nie mówi wprost, ile wniosków odpadnie. - Niczego nie chciałbym zgadywać. Od osób, które dokonują oceny wiem, że jest sporo wniosków, które choć kwalifikują się formalnie, to są słabe merytorycznie – mówi prezes PARP.

Mimo to wniosków poprawnych będzie na tyle dużo, że pieniędzy wystarczy, według naszych nieoficjalnych informacji, prawdopodobnie tylko na jeszcze jedną rundę. Rada więc dla tych, którzy chcą się ubiegać o pieniądze na inwestycje: wniosek najlepiej złożyć do 25 lutego 2005 r. Kolejne rundy mogą zostać zawieszone na skutek wyczerpania środków. Jeśli komuś zależy na sprawdzeniu wniosku pod względem formalnym, musi go złożyć najpóźniej 7 dni przed końcem obecnej rundy aplikacyjnej.

firma
msp
zarzadzanie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)