Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy Płatnik

0
Podziel się:

31 grudnia 2003 roku opublikowana została nowa wersja programu PŁATNIK 6.01.001.

Zgodnie z komunikatem ZUS w tej sprawie:
„z uwagi na zbyt krótki okres wdrożenia nowej wersji programu płatnicy mogą składać dokumenty rozliczeniowe za grudzień 2003 r. przygotowane w poprzedniej wersji programu PŁATNIK, tj.: 5.01.001 lub 5.01.001A.
W okresie przejściowym - do 31.01.2004 r. płatnicy mogą przekazywać dokumenty ubezpieczeniowe przygotowane w jednej z dwóch wersji programu PŁATNIK tj.: 5.01.001, 5.01.001A i 6.01.001. Nowa wersja programu będzie obowiązywała płatników składek od 1.02.2004 r.”

Nową wersję programu można pobrać ze strony internetowej Zakładu www.zus.gov.pl.

Oto niektóre zmiany w PŁATNIKU:

  1. Wprowadzono szereg zmian funkcjonalnych programu, m.in.: · umożliwiono import dokumentów dla kilku płatników jednocześnie · usprawniono dostęp do potwierdzania zestawu poprzez dodanie w pasku narzędzi ikony (Pobierz potwierdzenie) w oknie Zestaw dokumentów · umożliwiono tworzenie przelewów na podstawie nie wysłanej deklaracji · umożliwiono wyszukiwanie płatnika w rejestrze płatników · zmieniono sposób oznaczenia wydruków roboczych i archiwalnych
  2. Wprowadzono nowy dokument ZUS IWA
  3. Zmieniono zakres informacyjny dokumentu ZUS DRA
  4. Dostosowano zasady weryfikacji i wyliczeń do obowiązujących przepisów prawnych (nowe kody)
  5. Uniemożliwiono wysłanie kanałem elektronicznym zestawu dokumentów zgłoszeniowych płatnika. Pierwszorazowe zgłoszenie płatnika ZUS ZFA i ZUS ZPA oraz dokumenty ZUS ZIPA powinny być przekazywane do ZUS tylko w postaci papierowej wraz z kopią decyzji urzędu skarbowego o nadaniu numeru NIP i zaświadczeniem urzędu statystycznego o nadaniu numeru REGON.
  6. W związku z wprowadzeniem nowego dokumentu informacyjnego ZUS IWA i zmianą struktury dokumentu ZUS DRA po zainstalowaniu programu Płatnik 6.01.001 i połączeniu z bazą danych (założoną w poprzedniej wersji programu) zostanie wykonana konwersja bazy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)