Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Optymizm konsumentów minimalnie słabszy

0
Podziel się:

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów w lipcu spadł o 0,1 pkt z 84,4 do 84,3 - podał badający koniunkturę IQS and Quant Group.

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów (WOK) w lipcu spadł o 0,1 pkt z 84,4 do 84,3 - podał badający koniunkturę IQS and Quant Group.

"Chociaż wskaźnik optymizmu nie zmienił się w skali całego społeczeństwa, to w kilku grupach społeczno-demograficznych zaszły znaczne zmiany" - napisano.

Spadek wartości indeksu zanotowano wśród badanych z wykształceniem wyższym o 4,6 pkt, w grupie osób po 45 roku życia o 2,6 pkt oraz wśród mężczyzn o 2,4.

Największy wzrost wskaźnika nastąpił wśród młodych (15-29 lat) o 3,3 pkt, w grupie osób z wysokimi dochodami o 2,5 pkt oraz wśród kobiet o 2,2 pkt.

Wzrósł odsetek Polaków, według których sytuacja ekonomiczna kraju pogorszyła się w ciągu ostatniego roku - do 48 proc. wobec 44 proc. w czerwcu. Poprawę dostrzegło 7 proc. badanych i jest to spadek o 1 pkt procentowy.

W poprawę stanu polskiej gospodarki w ciągu najbliższego roku wierzy 19 proc. badanych i jest to wzrost o 2 punkty procentowe, zaś 34 proc. (o 3 punkty procentowe mniej niż miesiąc wcześniej) przewiduje pogorszenie.

Na pytanie, czy obecnie jest dobry czas na kupowanie dóbr trwałego użytku twierdząco odpowiedziało 25 proc. badanych, o 5 punktów procentowych więcej niż w czerwcu.

Badanie zostało przeprowadzono w dniach 16-21 lipca 2004 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)