Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Zawadzka
|

Podróże służbowe - wyższe diety

0
Podziel się:

Od nowego roku zmieniają się zasady rozliczeń podróży służbowych. Wysokość diety krajowej wzrośnie do 22 złotych, czyli o złotówkę. Rosną także kwoty ryczałtów za przejazdy komunikacją miejscową za nocleg.

Podróże służbowe - wyższe diety

Od nowego roku zmieniają się zasady rozliczeń podróży służbowych. Wysokość diety krajowej wzrośnie do 22 złotych, czyli o złotówkę. Rosną także kwoty ryczałtów za przejazdy komunikacją miejscową: do 4,4 złotych za każdą rozpoczętą dobę podróży oraz za nocleg, w przypadku nie przedstawienia rachunku hotelowego - do 33 złotych.

Drobne zmiany wprowadzono też do sposobu rozliczania podróży zagranicznych. Zwiększyły się limity za hotel w niektórych krajach, takich, jak Rosja, Ukraina czy Chiny.

Aparat Skarbowy wykorzysta dowody z prokuratury Po trzech miesiącach obowiązywania korzystniejszych dla podatników przepisów, rząd zmienia znów Ordynację Podatkową.

Komitet Rady Ministrów zaakceptował proponowaną przez Ministerstwo Finansów nowelizację, przywracającą organom podatkowym prawo do wykorzystywania zebranych przez prokuraturę dowodów przed ich sądową weryfikacją. Przepis o ograniczeniu praw skarbówki w wykorzystywaniu dowodów z prokuratury przed zakończeniem postępowania sądowego obowiązywał od września ubiegłego roku.

Proponowana zmiana wchodziłaby w życie z mocą wsteczną - czyli umożliwiałaby wykorzystywanie danych zebranych przed terminem, w którym zacznie obowiązywać. Ministerstwo Finansów zamierza zająć się nią w trybie pilnym, uważa bowiem, że konieczność oczekiwania na wyrok sądowy może w wielu przypadkach doprowadzić do przedawnienia się roszczeń podatkowych.

Zwolennikiem przywrócenia dawnej wersji przepisów są prokuratorzy, pracownicy aparatu skarbowego oraz celnicy. Przeciwko występują pracodawcy i doradcy podatkowi.

diety
podatki
firma
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)