Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polski biznes liczy na poprawę koniunktury

0
Podziel się:

Polscy przedsiębiorcy w większości spodziewają się wzrostu obrotów swoich firm w 2004 roku - wynika z badań przeprowadzonych przez Krajową Izbę Gospodarczą

.

Średnio 60 proc. przedsiębiorstw spodziewa się, że zwiększy swoje obroty w przyszłym roku. Przedsiębiorcy spodziewają się także wzrostu liczby miejsc pracy. Firm planujących zwiększenie zatrudnienia jest o 22 proc. więcej niż takich, które przewidują, że będą zwalniać.

Kolejny powód do optymizmu to prognozy rozmiarów inwestycji. W tej sprawie optymistów jest o 38 proc. więcej niż pesymistów. Autorzy raportu zwracają uwagę na obniżenie podatku od osób prawnych z 27 do 19 proc., jako na czynnik sprzyjający inwestycjom.

Sekretarz generalny KIG, Marek Kłoczko poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej, że polscy przedsiębiorcy liczą na korzyści płynące z akcesji do Unii Europejskiej.

Spodziewają się m.in. lepszych i bardziej stabilnych ram prawnych, wejścia na polski rynek dużych instytucji finansowych i korzyści wynikających z poszerzenia rynku.

KIG po raz trzeci przeprowadziła badania nastrojów wśród polskich przedsiębiorców, w ramach programu European Economic Service. W tym roku na ankietę odpowiedziało 3.540 firm z całego kraju. Producenci stanowili 31,1 proc. przebadanych firm, natomiast 68,9 proc. firm pochodziło z sektora usług.

przedsiębiorcy
msp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)