Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Socha: Prywatyzację PZU trzeba wstrzymać

0
Podziel się:

Prywatyzacja PZU powinna zostać wstrzymana do momentu rozstrzygnięcia arbitrażu z Eureko, ponieważ w jego trakcie wartość spółki jest zaniżona - uważa minister skarbu Jacek Socha.

"Jest arbitraż, który jest bardzo dużym ryzykiem prawnym. Praktycznie rzecz biorąc w trakcie trwania tego arbitrażu ja jako osoba związana z rynkiem kapitałowym nie widzę możliwości wprowadzenia na giełdę ponieważ wartość spółki jest zdecydowanie zaniżona" - powiedział Socha w środę w Radiu Zet.

Eureko żąda wypełnienia umów prywatyzacyjnych, według których Polska obiecała sprzedać tej firmie dodatkowo 21 proc. akcji PZU SA w chwili wprowadzenia tej spółki na giełdę. W czerwcu 2003 roku Eureko złożyło przeciw Polsce pozew w sądzie arbitrażowym, zarzucając stronie polskiej, że nie wywiązuje się z warunków umowy prywatyzacyjnej.

"Uważam, że w tej chwili jest arbitraż i na tym powinniśmy się koncentrować bo to decyduje. Jest umowa i każda umowa między stronami jest czymś, co powinno być wypełnione, a jeśli ktokolwiek chciałby coś zrobić to musi usiąść do rozmów. Jesteśmy w sytuacji szczególnej" - powiedział Socha.

Dodał, że jako szef KPWiG opowiadał się za upublicznianiem spółek.

"Budowa rynku kapitałowego w tej chwili to racja stanu. OFE muszą mieć miejsce inwestycji" - powiedział minister.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)