Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Co Paweł Borys mówi o negocjacjach z UniCredit dotyczych zakupu Pekao?

5
Podziel się:

Według doniesień części mediów Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju i Michał Krupiński, prezes PZU mieli się niedawno potkać z przedstawicielami UniCredit i negocjować zakup banku Pekao przez PZU. Borys krótka odpowiada na takie spekulacje? - Mediolan? Kiedyś tam byłem - mówi.

Co Paweł Borys mówi o negocjacjach z UniCredit dotyczych zakupu Pekao?
(money.pl)

Według doniesień części mediów, Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju i Michał Krupiński, prezes PZU mieli się niedawno spotkać z przedstawicielami UniCredit i negocjować zakup banku Pekao przez PZU. Borys krótko odpowiada na takie spekulacje: - Mediolan? Kiedyś tam byłem.

"Włosi chcą sprzedać bank Pekao, a PZU i Polski Fundusz Rozwoju chcą go kupić" - pisał zaledwie tydzień temu Reuters. Według nieoficjalnych doniesień agencji, polska strona była gotowa zapłacić od 3 do 3,5 mld euro za większościowy pakiet udziałów w banku.

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju nie chce komentować żadnych doniesień na temat potencjalnej transakcji pomiędzy PZU a włoskim UniCredit. Paweł Borys ucina każde pytania na ten temat wymownym „nie komentuję”.

Co ciekawe - prezes PFR wcale nie byłby przeciwny takiej transakcji. Jego zdaniem repolonizacja banków to dobry krok. - Przez lata to mówiłem i mogę to powtórzyć. Moim zdaniem Polska powinna mieć bardziej zrównoważoną strukturę własności w systemie bankowym. 50 na 50 byłoby dobre. To nie jest kwestia ideologii, tylko makroekonomii. Widać, że kanał bankowy jest pierwszym kanałem przenoszenia turbulencji z rynków zagranicznych - dodaje Borys.

wiadomości
krynica 2016
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
witekp
8 lat temu
To Borys to co to za wynalazek i co w zawodzie zrobił do tej pory
Przedsiębiorc...
8 lat temu
Ja pierdzielę. Jak przejmą PEKAO to już naprawdę same badziewiaste banki u nas zostaną.
greg
8 lat temu
Polityka potrafi się przysłużyć gospodarce, giełdzie i walucie. Żeby skutecznie inwestować w akcje, waluty, surowce czy fundusze nie powinno się tego robić pod wpływem emocji. Trzeba mieć system. Jest dobra książka "Jak stworzyć system transakcyjny do inwestowania na giełdzie" - praktyczna, krok po kroku i polskie realia. Dzięki systemowi opisanemu w tej książce uniknąłem strat na GPW
ja
8 lat temu
Repolonizacja banków jest niezgodna z poglądami prof. Leszka Balcerowicza.
znawca
8 lat temu
Polska powinna przejąć PeKaO.