Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Allegro było jak Stadion Dziesięciolecia. Handlarze muszą się zmienić razem z nim

 

 

Szef Allegro nie ma dobrych wiadomości dla drobnych sklepikarzy handlujących w jego serwisie. - Te firmy muszą się czymś wyróżnić. Konkurencja jest ogromna - mówi w rozmowie z money.pl Przemysław Budkowski, prezes Allegro. Jednocześnie dodaje, że serwis będzie chciał w większym stopniu pomóc w profesjonalizacji małych firm.

Z raportu platformy Shoper wynika, że ostatnie zmiany w serwisie związane z nowymi cennikami, układem strony, promowaniem ofert wyrzucają z rynku małe firmy. Dotyczy to szczególnie takich kategorii jak produkty dla dzieci, odzież, sport czy upominki, w których spadki obrotów mają sięgać ponad 20 proc. Budkowski w rozmowie z money.pl mówi, że nie zna tego raportu.

- To kupujący napędzają sprzedaż na Allegro - mówi wprost szef serwisu. I przyznaje, że jego firma zamierza się dalej profesjonalizować, stawiając na dużych i średnich graczy. Małym sprzedawcom trudno z nimi konkurować ze względu na rosnące wymagania klientów.

Jak dodaje, te niewielkie firmy powinny zastanowić się nad tym, czy stać je na inwestycje związaną z unowocześnieniem swojej działalności, np. wysyłaniem paczek w jeden dzień.

- Naszym największym zadaniem, to jest pomagać tym merchantom. Robimy tu jeszcze za mało - bije się w pierś.

handel, allegro, budkowski

Money.pl i Wirtualna Polska byli głównymi partnerami medialnymi XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Nadawaliśmy z Forum na żywo. Przez trzy dni - od 5 do 7 września - działało nasze studio i redakcja.

Czytaj także
Polecane galerie
Marcin
2017-09-24 13:26
Stadion przeniesiono w inne miejsce i faktycznie nie chce mi się tam jeździć. W internecie odległość nie ma większego znaczenia.
ou
2017-09-19 21:46
allegro to trup , razem z prezesikiem Budkowskim
orias
2017-09-13 17:26
Przekładając z marketingowego bełkotu na ludzki-inwestycje związane z unowocześnianiem działalności czyli głownie reklama, promowanie, wyróżnianie ofert tzn. większe opłaty dla serwisu bo dla klienta liczy się głownie cena a te rosną razem z podwyżkami allegro. A kogo nie stać na większe opłaty to niech sp.....tak myśli prezes, BRAVO. Mam nadzieje że ta pazerność szybko doprowadzi do odejścia tak dużej liczby klientów i sprzedawców że serwis będzie niszowy lub upadnie. Problem z tym że pewnie dawno już by tak było ale za bardzo się rozrósł i nie dopuszcza innych do rynku.
Pokaż wszystkie komentarze (324)