-- XII 2014 --

privy / 2014-12-12 09:55
No cóż, wigwam leci totalną mizerią. Inwestowanie na fundach w takim sentymencie to szkoła przetrwania. Rynki stały się spekulacyjne, trendy zaledwie po kilka dni to nieporozumienie. Jeszcze jeden taki rok i wszyscy wylądujemy na forex :)
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2015-01-06 21:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy...niedługo ważny moment na Wig20...surowcach.A tu nawet wątku nie ma komu otworzyć.Poza tym,jak szukam innych,konkretnych wątków funduszowych na Money...to też jakaś lipa.To nie tylko u nas tak.
Zeus52 / 2014-12-23 20:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy...wiele osób czekało na rajd św Mikołaja na GPW. Ale po ukazaniu się pewnej fotografii zaistniały obawy,co do stanu,w jakim znajduje się Mikołaj...oto fotka: http://www.bankfotek.pl/view/1833602 No i w związku z tym obawy o dalsze losy naszego grajdołka.
Zeus52 / 2014-12-18 19:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Spokojnie...to tylko windows dressing???
privy / 2014-12-18 21:01 / Tysiącznik na forum
Zeus masz jakieś zapatrywania na daxa? Mi technika otworzyła oba kierunki z punktem przesilenia na 9900 atakowane cieniem. Czyli potencjalna zwiezda. Jak nie to atak na szczyt, ale może czegoś nie widzę.
Zeus52 / 2014-12-22 14:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wygląda,jakby DAX chciał realizować poniższe założenia?
privy / 2014-12-22 18:16 / Tysiącznik na forum
Albo szczyt jutro ewentualnie dziś w nocy c.a. 9990, albo rozmieniamy główny szczyt.
Zeus52 / 2014-12-22 23:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Koniec roku(WD) i efekt stycznia....to,poza RSI, powinno być nam wskazówką.
Zeus52 / 2014-12-19 01:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na kontraktach to mam tam coś w rodzaju niekształtnej RGR...fałszywe wybicie w dół,a teraz ponowny atak na poziom prawego ramienia.Dziś stanęli tuż,tuż pod nim.Jeśli pójdą wyżej....to pozostanie liczyć 2 razy wysokość RGR w górę. Na monthly mam negatywną dywergencję RSI,ale to monthly,więc i czas realizacji negatywnego scenariusza może się odwlec na miesiące,a więc na teraz to pomińmy. Za scenariuszem pozytywnym,tym z wybiciem EGR podwójnie w górę,przemawia też wyłamanie w górę spadkowej linii trendu na samym wskaźniku RSI na kompresji weekly.Tam wskaźnik(RSI) miał wyłamanie w górę,a następnie ruch powrotny do już wyłamanej linii(ubiegły tydzień i część obecnego).Podobnie wygląda wykres w tej kompresji. Z tym,ze wole patrzeć na figury RSI,więcej sugerują,niż sam wykres. ale jedno i drugie wygląda podobnie pozytywnie. Wypadałoby więc przyjąć opcję optymistyczną. Na razie oczywiście. Może to mieć związek własnie z WD na koniec roku....a także "efekt stycznia". Ta zasada,że albo "rajd Mikołaja",albo "efekt stycznia" tu może się sprawdzić. Mikołaja nie było,zamiast tego zjazd,więc powinien zadziałać styczeń. czyli na średni termin jest więcej pozytywów,niż negatywów. Bardziej niepokoi nasz grajdołek...złotówka. Gdy rubel spadał,to że złotówka dostawała lanie,było zrozumiałe. Ale teraz rubel już rożnie...a złotówka po chwili zawahania nadal zbiera solidne cięgi. Kurna,niedźwiedzie z rubla na PLN się przerzuciły...blisko im było? :) :) Pozostaje problem ropy.Gdyby tak na ropie otwarcie przyszłego tygodnia(wykresu weekly) nastąpiło luką hossy,która by się utrzymała,byłoby zajefajnie...rozpoczęłaby się większa,parotygodniowa przynajmniej,bardzo solidna korekta. Oczywiście,że nadal liczę u nas na solidne oczyszczenie rynku,ale trzeba przyznać,że sytuacja nie jest dobra. Wystarczy porównać ADEKWATNE wykresy: nasz Wig20,ten dla nas "normalny",w rodzimej walucie,czyli PLN....z indeksem rosyjskim MICEX(adekwatny,w rodzimej walucie,czyli rublach). można doznać szoku: nie tak powinno wypaść porównanie. My leżymy i kwiczymy...MICEX fruwa wysoko,na dodatek spółki naftowe u nich,jak Rosnieft,i inne są w okolicach szczytów wszechczasów !!! Jeśli więc w takiej sytuacji,w jakiej znajduje się Rosja,w porównaniu z nimi,nasze indeksy wyglądają jak opuszczone przez Boga i ludzi sieroty...no to już naprawdę daje do myślenia.
Zeus52 / 2014-12-17 15:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawa sytuacja...tuż przed FOMC mamy dane o wzroście....deflacji CPI w Jankesowie
Zeus52 / 2014-12-13 20:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po pierwsze: Witam w nowym wątku. Czekałem,aż go tradycyjnie już,otworzysz. Co do Wigwamu,to nie miałem nigdy wątpliwości,że aby nastąpiło wybicie w górę,najpierw niezbędne jest pogłębienie styczniowego dna. NIEZBĘDNE! Bo tam dopiero czeka wiele zleceń zakupu.Wcześniejsze próby zrywu zawsze pozostawią większość graczy poza rynkiem,i nie będą oni chętni do współpracy....raczej oleją ten walor i pójdą gdzie indziej,a na pewno nie będą gonić ZA RYNKIEM. A więc pogłębienie tegorocznego dna jest koniecznością,jeśli myślimy o dużych wzrostach. To pisałem na początku roku...jako"rozkład jazdy"...na ten rok. ale pisząc później,że to było"na ten rok",nieco przesadziłem. Nie myślałem tak z początku,sądziłem że to szybciej się rozegra....pogłębienie dna ze stycznia,a następnie początek hossy od tego momentu....i do końca roku będziemy już fruwać bardzo wysoko. niemniej jednak,jeśli chodzi o poziomy,o kolejność,"rozkład jazdy" ruchów,to tu się nie pomyliłem. tyle,że timing jest inny.
privy / 2014-12-14 11:01 / Tysiącznik na forum
Ze względu na ograniczającą się rolę ofe na wigwamie przestawiam się na analizowanie go w dolarach. Zdaje się, że tam jest odpowiedź na ostatni zjazd licząc od czerwca. Przeanalizowałem, a raczej spróbowałem to zrobić, potencjalny zasięg zjazdu i możliwości zachowania się dolara w najbliższym czasie i wyszły mi wartości testujące dołki z 2012 roku. Ale tak jak już wspomniałem jest to próba ogarnięcia abstrakcji. Rozbieg poziomów jest zbyt duży a więc nierzeczywisty. Tak czy inaczej jestem podobnego zdania, rynek wymaga radykalnego oczyszczenia bo od kilku lat jedynie szumi.
Zeus52 / 2014-12-16 02:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przypomina się wpis:Uwaga...ropa(bańka na obligach jankeskich spółek wydobywczych). No,a jeśli o FRX chodzi,to jeśli ktoś zajął dziś pozycję na umocnienie rubla..."sell" na USD/RUB.lub EUR/RUB...to od razu ma moje gratki! Gracze na spadki rubla pewnie wyszeptają jutro rano,przez ściśnięte gardło: Siostro....tlen!
privy / 2014-12-16 10:27 / Tysiącznik na forum
Popatrz jak sytuacja się zmienia, siostra podała tlen i to we wzbogaconej wersji :)) Rts c.a. 400 to cel do rozważenia. Na razie trwa wzajemne obrzucanie się toporami. Dopóki ropa spada to rusek jest w defensywie i nawet 17% nie pomoże bo obywatel sam śmieciem będzie sypał. Pytanie tylko czy ta granica samozapaści została już przekroczona?
Zeus52 / 2014-12-16 14:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jak ktoś miał wcześniej"sell" to zarobił....takie coś się natychmiast zamyka po skoku....a ci którzy zajęli longi,zostali wywaleni...im nawet tlen nie pomógł. ale faktycznie,na zmianie pozycji dałoby się ugrać dużo więcej. z tym,że to robi się już ryzykowne. Zabrakło solidnej interwencji,a zamiast tego jakieś udawane,rzucanie ochłapów przez bank centralny...ale nie jest wykluczone,że ona nastąpi.Co do obywateli...widać,gdzie sypią ci,co maja nadmiar rubli...w giełdę. MICEX rośnie momentami o 4%. I tak dotąd prezentował się lepiej od naszego Wig20. Bo gdzie mają pchać kasę...przecież nie w depozyty. bo jak plotka glosi.rosyjskie banki przyjmują depozyty w rublach tylko na zaświadczenie od psychiatry. :) :)
privy / 2014-12-16 13:02 / Tysiącznik na forum
Zrobili sobie z ruskich poligon doświadczalny, rubel zalicza krach. Ciekawe na jak długo.
Zeus52 / 2014-12-16 15:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak długo,jak długo ropa będzie spadała....a już ten temat był swego czasu poruszany,że celem dla ropy jest 31$...może nie w linii prostej(bo wtedy ostateczny cel jeszcze musielibyśmy obniżyć aż do uzyskania dywergencji)...ale to cel.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy