01.VI - 05.VI

kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-05-31 21:36
no to ja dla poprawy humoru otworze sobie nowy watek - zawsze chciałam to zrobic :-)))
Wyświetlaj:
grzegorz77 / 2009-06-06 22:29
Mam coś o "grubasach",tak dla poprawienia nastroju :) Idzie dwoch zalanych gości przez most. Jeden potężny siłacz a drugi taki chuderlak. Ten chudy
mówi:
- Ja to podniosłem 200 kilo...
A ten gruby:
- A ja 300 ...
Chudy:
- To ja 500!
Nagle ni stad ni z owad pojawia się przed nimi dwoch gliniarzy. I mówią:
- Dowody!
Na to gruby plum i skacze do rzeki... Po chwili słychać z dołu wołanie:
- Toooonęęęęęę!...
Na to chudy, który został na moście:
- A ja dwie tony.... Więc nie ma co pekać "grubas" i tak utonie a my powolutku do przodu :)pozdr
u2mart / 2009-06-05 21:47 / Tysiącznik na forum
Czy ktoś jest zapisany na www.ppcg.com.pl?
A jeśli tak to można prosić o opinię
Dzięki
tomasz_skandia / 89.76.211.* / 2009-06-05 21:52
W skrócie - to była (jest) pułapka. Nie polecają spółek, czekają na zejście indeksów i cen akcji w dół.
U2mart - jesteś w funduszowych? Jeżeli tak, to masz aktualny raport. Z ppcg jest identyczny, tam dochodzą jedynie dodatkowo sygnały na wejście/wyjście w konkretne spółki.
lukaszn19 / 2009-06-06 14:41 / Tysiącznik na forum
pulapka, tylko o ktorym sektorze rynku mowisz? o wszystkich? pulapka czy nie na trzymaniu poltora tyg. spolki Lotos ( od momentu jak zaczynala sie pulapka) zaobilem okolo 23% a na Pkn 13% i juz zrealizowane dla ostroznosci, co do fundow na razie opuszczam tylko jeden segmant rynku (i zastanawiam sie nad pokrewnymi do niego) i tam wedlug mnie pojawily sie nagatywne syg. a co do indeksow np. usa to na stwierdzenie polapki jest stanowczo za wczesnie, tam nie ma szans na latwo manipulacje,praktycznie jest to nawet niemozliwe, rynek jest zbyt szeroki, jednak co ciekawe Nasdaq,sp500 zaczely troche roznic sie od Dji szczegolnie wolumenem i to na pewno sklania do szczegolej obserwacji, ale juz to czynie od tyg. ,a przejscie w dol 8600 na Dji bedzie czynnikiem, moze decydujacym .....pewnie znajde cos wiecej bo dopiero zabieram sie do przegladania materialow, a to bylo takie pierwsze odczucie
tomasz_skandia / 89.76.211.* / 2009-06-07 09:13
Oj, widzę że rozpętałem burzę. Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem - opinia funduszowych to - "to może być pułapka". Stosują ostrożną taktykę, która polega przede wszystkim na unikaniu zbędnego ryzyka, nie tracić kapitału. Sygnał do wyjścia z akcyjnych dali po nieudanych próbach przebicia 1900 przez WIG20 i zajęli pozycję wyczekującą.
Nie jestem "adwokatem diabła", ale z ręką na sercu - kto przewidywał ten szalony dwudniowy rajd na 2000? A gdyby to był taki dwudniowy rajd, ale w drugą stronę?
Ja osobiście od paru osób z tego forum nauczyłem się zasady - lepiej nie zarobić, niż stracić. Straciłem już dość sporo i teraz nie chcę tracić tego, co odrobiłem. Jak wyjdę na plus, to będę mógł sobie pozwolić na ryzykowanie zysku. Dodam jeszcze, że ich sygnały traktuję pomocniczo - jeżeli mam inne pomysły, to je realizuję.
pozdrawiam
inny / 2009-06-06 20:25 / Bywalec forum

pulapka, tylko o ktorym sektorze rynku mowisz? o wszystkich?


Popieram, popieram, napiszę brutalną prawdę, funduszowi znów dali plamę.
I skąd wiedzą, że to pułapka, a zresztą rajd 200pkt był wart ryzyka. Po prostu musieliśmy w końcu przełamac opór na 1920, bo zrobiły to dawno wszystkie pokrewne indeksy. Pesymizm na forum, wejście w pieniężne, co pokazywał mbank na koniec maja i krakania polskich anali o pewnej korekcie tylko to potwierdzały. Większosc zawsze sie myli.
Ostrzegałem o takiej możliwości klientów Skandii w maju, że jak to nastąpi będzie to rajd 2-dniowy i się na niego nie załapią, jak wcześniej nie zaryzykują. I 1-2 czerwca dokładnie tak było. I tak w sumie mieli szczęście, że w środę jak wchodzili akurat była korekta i sztuczny zjazd na fixingu, korekta na ropie i jeszcze zjazd na USD o 11, dzięki czemu więcej ugrają na surowcowych.


na razie opuszczam tylko jeden segmant rynku (i zastanawiam sie nad pokrewnymi do
niego)


Banki?
u2mart / 2009-06-06 20:53 / Tysiącznik na forum

Popieram, popieram, napiszę brutalną prawdę, funduszowi znów dali plamę.

Nie mów hop bo nigdy nic nie wiadomo.
Nikt z nas nie wie na 100% co się wydarzy w przyszłym tygodniu więc może poczekajmy i wtedy zobaczymy kto się myli. Bo większość anali dalej twierdzi że jazda w górę wskazana na najbliższy czas ale rynek czasem potrafi zaskoczyć najlepszych.
Co prawda też mam nadzieje że ich przepowiednie się nie sprawdzą bo jak większość pewnie na tym forum zapakowany jestem w fundusze które zarabiają na wzrostach a nie na spadkach
pzdr
inny / 2009-06-06 21:39 / Bywalec forum
Mój komentarz dotyczył ubiegłego tygodnia i przegapienia przez nich rajdu na 2000. Zresztą tak naprawdę, to nie wiem którego dnia konkretnie dali sygnał wyjscia z akcji, więc nie wiem jaki był wtedy WIG20. Co do ogólnej oceny funduszowych i ich strategii ochrony kapitału, to jak przeczytasz niżej jest raczej pozytywna. Ja jednak wolę grę po bandzie, więc ich sygnały raz na 2 miechy to nuda i flaki z olejem ;-)
Teraz patrzę, że dziś się rozpisałem, to chyba odreagowanie po tym jednym z najciekawszych w tym roku tygodniu. Jestem typem emocjonalengo inwestora, więc takie sesje mnie wykańczają. Pora na wyciszenie i odpoczynek. Ten długi weekend, w który wyjeżdżam i będe miał przymusowy odpoczynek od giełdy bardzo się przyda.
A więc życzę miłego wypoczynku wszystkim, którzy też wyjeżdżają:-)
max1224 / 2009-06-06 21:56 / Tysiącznik na forum
nie chcę się czepiać ale większość tego co piszesz to czas przeszły przeważnie totalnie krytyczny do tego co robią inni może zauważyłeś że większość tu pisze o tym co sądzi na temat teraźniejszości lub najbliższej przyszłości bo to jest ludziom bardziej pomocne niż czepianie się ze komuś coś nie wyszło podziel się swoją wiedzą i podaj na forum jak inwestujesz, mniej krytykuj innych użytkowników staraj się pomagać i wtedy zdobędziesz szacunek na forum jeśli zaś prawdą jest to jakim przebiegłym i dobrym inwestorem jesteś to na forum zyskasz sławę o jakiej nikomu tu się nie śniło ja nieudacznik i leszcz mam kilku wiernych fanów i co dzień dziękuję im za to że mnie mobilizują do wysiłku żeby mnie i im było lżej a co dopiero taki as...
PS. celowo nie piszę grubas bo te na forach nie siedzą pozdr
tedchom / 2009-06-06 22:52 / Tysiącznik na forum
właśnie proroków po czasie to już było wielu napisz inny co teraz będzie się dziać dokładnie a będę twoim naśladowcą przez następny miesiąc jeśli dobrze obstawisz :) pozdr.
London / 2009-06-06 23:50 / Bywalec forum
Nie znam takich co po wszystkim niewiedzieliby w co zainwestować :))))
u2mart / 2009-06-06 22:10 / Tysiącznik na forum
Na kurniku siedzą wczoraj sprawdzaliśmy )
lukaszn19 / 2009-06-06 20:33 / Tysiącznik na forum
zonk! i dalej nad tym segmentem rynku pracuje, na razie to formacja RGR na 4h wykresie i moze to byc w sumie korekta, ale obligacje (caly tamten tydz.) i usd (ostatnie 3dni) daly mi do myslenia,pozd
max1224 / 2009-06-06 14:56 / Tysiącznik na forum
ja to oceniam tak
1) 930
max1224 / 2009-06-06 14:59 / Tysiącznik na forum
1) 930
max1224 / 2009-06-06 15:03 / Tysiącznik na forum
znowu coś nie tak spróbuję inaczej
obraz negatywny to s&p500 poniżej930, DJ poniżej 8600 a wig20 poniżej 1921
pozytywny s&p500 powyżej 950, DJ 8800, a wig20 2010
dopóki trzymają sie między tymi poziomami sytuacja neutralna
max1224 / 2009-06-06 14:57 / Tysiącznik na forum
oj wcięło mi wpis
Zeus52 / 2009-06-06 14:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
NASDAQ róźni się choćby tym,że tam już wykształciła się ORGR
lukaszn19 / 2009-06-06 15:10 / Tysiącznik na forum
od Nasdaq nie mozna wymagac wiecej tam wszystko zostalo wykonane perfekcyjnie, tylko ze to nie Nasdaq dyktuje warunki w usa i nie ma funduw opierajacych sie na tym indeksie
Zeus52 / 2009-06-06 17:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się. To było tylko dla informacji. Głownie chodzi o S&P500,no 30 największych,czyli DJIA
inny / 2009-06-06 08:15 / Bywalec forum

W skrócie - to była (jest) pułapka


Może i pułapka, ale można było na niej coś niecoś zarobic :-)

Ale ja nie chcę tu krytykowac funduszowych. Z waszych wpisów wiem, że mają bardzo ostrożną taktykę i dają sygnały tylko średnioterminowo i tylko te na 100% ich zdaniem pewne. Wiem, że w bessie to się sprawdzało, bo za 2008 kto z ich skorzystał zarobił i to chyba więcej niż na lokacie, ale przy takich zwyżkach są nieco bezradni. IMHO są też trochę niekonsekwentni, bo skoro dają sygnały średnioterminowe na wejście i spóźnili się o miesiąc, to na wyjście też powinni poczekac. Na razie przecież nie było w średnim terminie żadnych sygnałów sprzedaży. No, ale widac, że ochrona kapitału jest u nich priorytetem.
W sumie mam podobna strategię, też Ochrona Kapitału jest dla mnie priorytetem i też w czasie silnych zwyżek nie korzystam z nich w 100%, tyle, że ja gram spekulacyjnie na funduszach, więc mam dużo więcej sygnałów wejścia. Staram się po prostu nie przepuszczac takich okazji jak w Dzień Dziecka, bo przecież nie wiadomo, czy da on 100pkt, 200pkt, czy może jednak stratę.
Po zarobku od razu redukuję zaangażowanie w FA, teraz już od czwartku, ale czy to już koniec zwyżek to pewny nie jestem. Są bardzo negatywne dywergencje, ale poczekajmy. Na razie w piątek zjechała tylko GPW, nasi sąsiedzi (rts, px, bus, atx, ise) zakończyli sesję w szampańskich nastrojach.
W obl. walut. też zacząłem wchodzic, ale na razie mam ich tyle, by zrównoważyły mi ewentualne spadki na FA. Najbliższy tydzień powinien wyjaśnic trend na eurodolarze, a więc i na usdpln.
Ciekawe, że w przypadku unidolara funduszowi próbują łapac dołki, a w FA nie. Dla nich widac cały czas mamy jednak bessę na giełdzie i hosse na walutach.
Zeus52 / 2009-06-06 14:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie zauważyłeś...tak w międzyczasie,że złotówka traci właściwie do wszelkich walut. I pewnie to potrwa?
inny / 2009-06-06 17:20 / Bywalec forum

Nie zauważyłeś...tak w międzyczasie,że złotówka traci właściwie do wszelkich
walut.


Zwłaszcza do dolara. Wystarczy sprawdzic 5m wykres USDPLN na stooqu. "Straciła" w ciągu 4 miesiecy z 3,88 na 3,24, czyli -16,5%. To tak jak kibice śpiewają Legia na czele jak odwrócimy tabelę. ;-)
http://stooq.com/q/?s=usdpln&c=5m&t=c&a=lg&b=0
No więc krótko: nie zauważyłem.

Wchodzenie w ubiegłym tyg. w unidolara (sygnał średnioterminowy) to było klasyczne łapanie dołków, bo trend od tych paru miesięcy jest spadkowy. A funduszowi z tego co wiem, już kilka razy zalecali unidolara, pewnie w końcu trafią. Ale jest to niekonsekwencja, bo na GPW próbują łapac szczyty, na razie bez powodzenia.
Zeus52 / 2009-06-06 18:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Problem tkwi w tym,że chodzi o czas teraźniejszy,a nie przeszły. Piszemy o tym co jest i co być może będzie. A jak zauważyłem,Ty lubisz się jedynie rozwodzić nad tym co było. Co dzialo się np.ze złotówką w ciągu ostatnich miesięcy,co działo się wcześniej z indeksami. I wiele innych wpisów,ale wszystko o tym,co już było...po czasie. Może jakieś przemyślenia na temat tego,co może się dopiero wydarzyć. Coś bardziej konstruktywnego? Widzę,tak wynika z Twoich wypowiedzi,że siedzisz w tym dość długo,więc byłbym wdzięczny za choć najdrobniejszą sugestię,co do dalszego rozwoju sytuacji...bo co już było,to wiemy. Z poważaniem.
Zeus52 / 2009-06-06 18:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Powinieneś się zatrudnić w M.F. jako spec od P.R. Tam potrzebują takich od manipulacji wykresami. Nie zauważyłeś,że złotówka spada? I to także względem korony,czy forinta. Czy nie chcesz zauważać. No cóż...chciałem dobrze...nie moja strata,nie mój ból.
u2mart / 2009-06-05 21:59 / Tysiącznik na forum
W funduszowych jestem
Ale ciekawy byłem jak jest odnośnie spółek
Bo tych jest jednak wiele i zawsze jakaś perełka się znajdzie dlatego ciekaw jestem jak im to idzie
tomasz_skandia / 89.76.211.* / 2009-06-05 22:12
Chłopaki zachowują zimną krew, unikają ryzyka. Jak będzie wyraźny sygnał na wzrosty, to wtedy podadzą w jakie spółki uderzyć. Unikają spółek "spekulacyjnych".
u2mart / 2009-06-05 22:17 / Tysiącznik na forum
Dzięki za info
Może skorzystam
Właśnie oglądałem cnbc i opinie jak w funduszowych czyli wzrost dolca, ropa w dół, no i ogólnie korekta więc opcja wyjścia z surowców i akcji bardzo prawdopodobna
tomasz_skandia / 89.76.211.* / 2009-06-05 22:23
Myślę, że warto. Na spółkach, które zarekomendowali w kwietniu (wyjście w maju) można było zrobić po 100%. Szkoda, że nie miałem wtedy wolnego kapitału. Podając spółkę określają cenę wejścia, spodziewaną cenę docelową, stop limit.
Zeus52 / 2009-06-05 21:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Muszę przy okazji spychania sprostować nieścisłość,jaką popełniłem pisząc o nowych bezrobotnych. Ciekawe,że nikt nie zauważył błędu. Chodziło w dzisiejszych danych o ilość zwolnień w sektorach pozarolniczych,a to nie to samo co ilość nowych bezrobotnych...te dane były wczoraj i nie różniły się wiele od prognoz.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-05 21:42
nie no , dmuchanie tez wychodzi, janki sie obudzily jak zwykle na koniec sesji
Zeus52 / 2009-06-05 21:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
To by ładnie wyglądało. Estetyka wykresu. Niczego nie sugeruję. Po prostu tak będzie ładniej wyglądał wykres.
u2mart / 2009-06-05 21:43 / Tysiącznik na forum
nie kracz bo znów w dół )
Zeus52 / 2009-06-05 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jaja wynikły. Ty o indeksie,że w dół,a zobacz,co przypadkowo wynikło:"nie kracz,bo znowu w dół!". Jak by te posty złożyć do kupy,to rzeczywiście można by to tak zrozumieć. Humor sytuacyjny...każdy o czymś innym,a coś innego wychodzi.
u2mart / 2009-06-05 22:48 / Tysiącznik na forum
Ano ale generalnie wyszedł zonk
Zeus52 / 2009-06-05 23:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko istnieje możliwość,taką mam nadzieję,że Kinia to zauważyła i dobrze wie o co chodziło,a to zamieszanie wynikło z jej poczucia humoru
u2mart / 2009-06-05 23:31 / Tysiącznik na forum
Ale z tym zonkiem to mi bardziej chodziło o janków bo Kinia na pewno wie że my jej grubemu nie oddamy i każdy krakać może ile chce
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-06 11:32
No hej, pewnie, ze kinia wie, na co dmuchac a co spychac. Chyba nie myslales Zeus, ze nie zakumalam watku z kukulczym jajem? Powiem nieskromnie, ze moje IQ jest wbrew pozorom calkiem przyzwoite:-)))
Chociaz teraz jak tak na to patrze to jesli ktos nie sledzil na biezaco to naprawde niezle wyszlo - szyfr na medal, nawet gruby nie zalapie;-)
No to milego weekandu zycze bo tylko przelotem tu wpadłam, na chwilke.
Zeus52 / 2009-06-06 14:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na to właśnie liczyłem. Niezły dowcip!
Zeus52 / 2009-06-06 01:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może i zonk. Tym bardziej,że na końcu np.S&P500 zagiął się w górę i cały wygląd wykresu diabli wzięli. A tak ładnie by wyglądało.Piękny zjazd,póżniej tak niby pod górkę. Później SRRR...RU!,znowu pod górkę,tak niby poziomo i DUP ! Koniec analizy. Sorki. Ja nikomu źle nie życzę...to tylko moje zdegenerowane i wypaczone poczucie estetyki.Chyba zaczynam rozumieć Nerona. Już uciekam,bo przez niezrozumienie też mogę źle skończyć....
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-05 21:47
kurcze, to ja juz nie zasmiecam forum, kukulcze jajo zepchniete
dobrej nocy i kolorowych
Zeus52 / 2009-06-05 22:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ejże,ejże...kukułcze jajo to było o tym poście reklamowym,także to spychanie w dół tego dotyczyło. Pzdr.
u2mart / 2009-06-05 21:49 / Tysiącznik na forum
Ja nie mówiłem o niepisaniu tylko o krakaniu
Kiniu nie zrozum mnie zle
No i pamiętaj: jak spotkasz jakiegoś grubasa kokietuj i wyciągaj info )
tomasz_skandia / 89.76.211.* / 2009-06-05 21:40
No to i ja popchnę - niech się turla w otchłań.
u2mart / 2009-06-05 21:33 / Tysiącznik na forum
No spychanie wychodzi nam znacznie lepiej niż dmuchanie bo Janki ani drgną
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-05 21:33
spycham
Zeus52 / 2009-06-05 21:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś jakby się tu niżej przykleiło może zepchnijmy to gdzieś na dół,bo zanim administrator zareaguje,będzie psuło atmosferę.
u2mart / 2009-06-05 17:56 / Tysiącznik na forum
No a tak na marginesie to chłopcy (wiadomo skąd ) zalecili wejście w unidolara
Więc na GPW raczej nie liczą
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-05 17:42
no alez sie postow pojawilo:-)))
od poniedzialku ostro w gore i juz! to byl dla mnie bonusik na wejscie w sch2, na surowcach strate zniweluje dolar, a na akcjach to wiadomo, ze pieniezny tez bedzie w dol wiec nie taka az strata.
Poniedzialki z reguly bywaja dobre i mamy doswiadczenia z dlugim weekendem (czyli nadchodzacy), ze tez sa OK.
Tylko, ze to kurka znowu moje zdanie więc...

ps. co do piosenek (bo nie chce mi sie na dol zjezdzac) to chyba fakt - zle dobralam repertuar ale jeszcze myla mi sie te wasze byki, niedzwiedzie, grubasy, leszcze itp... ;-)
max1224 / 2009-06-05 16:11 / Tysiącznik na forum
czyżby jednak pułapka??
inny / 2009-06-05 16:48 / Bywalec forum
Najlepsza jazda była na eurodolarze. Klasyczne już dymanie leszczy przez grubasów. Dane dobre, więc gryby napuscił na kupno, a gdy tłum kupował, grubas poczekał i pozamykał najpierw długie, a potem na górce zaczął otwierac krótkie. Tłum po kilku mionutach miał już wyczyszczone depozyty, więc przymusowe zamykanie longów spowodowało ostry spadek, a grubas jeszcze dodatkowo otwierał shorty.
Nie pierwszy to i nie ostatni raz, w końcuanea po to jest forex dla maluczkich.
Co do danych, to reakcja na nie za każdym razem jest inna. mamy 4 warianty
1. dobre dane - pozytywna reakcja
2. dobre dane - negatywna reakcja
3. złe dane - pozytywna reakcja
4. złe dane - negatywna reakcja
To wszytsko zależy od grubego, a najzabawniejsze jest po tym tłumaczenie analityków, każdą reakcje po fakcie są w stanie wytłumaczyc. ;-)
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-05 17:47
kurcze to nie mozemy sie z jakims Grubym zaprzyjaznic ??? ;-)
Zeus52 / 2009-06-05 20:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Byłoby dobrze,ale to niemożliwe. Oni tak ogólnie to się nie przyjaźnią z narybkiem,oni go zjadają. Tak,że nie mamy szans. Postaw się na ich miejscu. Zaprzyjaźniłabyś się z przyszłym pokarmem?
inny / 2009-06-07 13:07 / Bywalec forum

Oni tak ogólnie to się nie przyjaźnią z
narybkiem,oni go zjadają. Tak,że nie mamy szans. Postaw się na ich miejscu.
Zaprzyjaźniłabyś się z przyszłym pokarmem?


A oglądaliście Gdzie jest Nemo?
No tak, ale to tylko bajka...
u2mart / 2009-06-05 20:50 / Tysiącznik na forum
Hmm jedno mi do głowy przyszło a mianowicie modliszka zaprzyjaznia się a nawet więcej z przyszłym pokarmem
A jak powszechnie wiadomo jedna taka naprawdę dużo wie czyli może to "grubas"
No ale przecież mówi co myśli a gruby nie!
Więc rzeczywiście nie mamy szans na takie znajomości
Zeus52 / 2009-06-05 21:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
No wiesz,modliszka tak na co dzień to żywi się owadami. Samca zjada tylko czasami,jak ją czymś zdenerwuje podczas bara bara
u2mart / 2009-06-05 21:09 / Tysiącznik na forum
No więc zostaje nam Kinia i nawet mam plan jak
Musisz się ożenić z jakimś grubasem i wtedy wszyscy będziemy mieli szanse spotkać się na Bora Bora
No ostatnia godzina u Janków więc wszystko może się zdarzyć
Ja już dmucham
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-05 21:20
no wiesz to musza byc strasznie zakompleksione, egoistyczne i aroganckie swinie
nie wchodzi w gre nawet za bora bora ;-)
Zeus52 / 2009-06-05 21:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Takiego to pewnie nawet modliszka nie chciałaby...zjeść. Feee...
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-05 21:00
jak juz zostane grubasem to Was nie zjem - obiecuje ;)))
a poki co, to nie ma lekko - do pracy: wykresy, analizy, wskazniki i te inne Wasze kierunkowskazy :-)
Zeus52 / 2009-06-05 21:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko nie przerażaj się złotem. Póki indeks spółek złota walczy ponad wsparciem na 150p.,a walczy dzielnie,nie ma tragedii...na razie.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-05 21:22
spoko, poki nie strace tego co mi to wejscie juz dalo zarobic, jest dobrze
zreszta do strat przywyklam jak nikt z Was buuu...
Zeus52 / 2009-06-05 21:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po prostu wtedy,w zakresie 150-153,84 to był przystanek,a teraz właściwa korekta ABC
Rumburak / 2009-06-06 00:11 / Bywalec forum
uff ulżyło mi Zeusie- czyli z ewentualnym wyjściem możemy poczekać do 150 mniej więcej?

[btw: ależ familijnie na forum się zrobiło :) mniejszy stres się odzywać :)]
Zeus52 / 2009-06-06 03:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na to liczę,ale z małą wiarą.Jak Ci napisałem,sytuacja na wykresie krótkoterminowym wygląda źle ze względu na wskaźniki MACD,STC(sygnał sprzedaży,a na średnioterminowym też źle głównie z powodu formacji zbliżonej do objęcia bessy z STC będącym w strefie przedsygnalnej sprzedaży. Poziom 150p. się obronił,ale na jak długo,nie wiem. Odejście od niego było trochę zbyt małe przed korektą. Pozostaje jeszcze 140p. i na ten poziom zwróciłbym uwagę. Pod tym poziomem konsolidacja trwała dłużej,poza tym został lepiej przetestowany.. Po prostu jak widać,dużo się zmieniło. Skończyła się obserwacja RSI,jak wspina się po linii dołków.Także MACD się załamał. Poprzednio widać było w przybliżeniu cel ruchu i widać było,kiedy czas uciekać. Teraz będziemy musieli w bardziej"klasyczny",podstawowy sposób obserwować wskaźniki. A więc przecięcia,zagięcia,wejścia,wyjścia ze strefy przedsygnalnej itp,itd. Formacje świecowe. No i poziomy. Aż na nowo wyczaimy kierunek. Pisałem to w mailu,wiesz o co chodzi,bo przez dłuższy czas to omawialiśmy. Teraz mamy zamieszanie. Jak szum ucichnie,to coś się wymyśli.
u2mart / 2009-06-05 17:54 / Tysiącznik na forum
No nie bardzo bo grubasy na kurniku siedzą i w pokera grają bo tam nigdy nie wiadomo kto wygra
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-05 17:57
hmm, no to wyslijmy tam jakiegos szpiega
u2mart / 2009-06-05 18:01 / Tysiącznik na forum
No kogo typujesz???
Ps. Od razu chciałem wyjaśnić że Anglia wbrew powszechnej opinii to nie kraina deszczowców (właśnie kropi ) w związku z czym ja się nie nadaje )
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-05 18:03
tak, najlatwiej to sie wymigac od czarnej roboty ;-)
u2mart / 2009-06-05 18:10 / Tysiącznik na forum
Dobra dobra, byłem zagraliśmy w króla ale grubemu się pokręciło chyba od dzisiejszego cudofixingu i że tak powiem na ski poszedł a to nie ta gra no i przewalił i już nie gadamy (
studencikkk / 83.11.200.* / 2009-06-05 16:16
max nie zdziwilo mnie to ani troche..chociaz jeszcze nie panikujmy korekta sie nalezy tylko co z tego wyniknie.. ciekawa sytuacja napewno bedzie po wyborach wtedy wyjdzie troche danych z rzadu..a co sadzicie o walutach czy one nie wyprzedzaja troche sytuacji bo patrzac na ten sam czas to korelacja zanikla..
studencikkk / 83.11.200.* / 2009-06-05 16:09
nie zdziwil bym sie jakby sie machneli w tych danych o np 100tys:P
max1224 / 2009-06-05 16:02 / Tysiącznik na forum
byki się kurczą skurczybyki
privy / 2009-06-05 16:05 / Tysiącznik na forum
:))))))

Poczekamy, zobaczymy. Na dzień dobry przepychają się kleszcze, gruby zinterpretuje na koniec.
studencikkk / 83.11.200.* / 2009-06-05 15:21
sytuacja na łotiwe: http://gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,85951,6686775,Lotwa__nikt_nie_chce_skupowac_bonow__grozi_dewaluacja.html

jeszcze odnosnie GPW. Troche to sie robi niebezpieczne 200pkt w tydzien.. raz szybko dwa bez zadnej korekty.. ale za to jak sie zacznie bedzie bolalo.. mozliwy jest scenariusz taki ze na ok 2100pkt korekta moze nawet do 1700 gdzie wszyscy zwatpia i zaczna sie wyprzedawac.. po czym duzy ruch na nowe szczyty i po tym poczatek fali C...pzdr
Barny / 195.205.24.* / 2009-06-05 15:18
Dokładnie, też na to licze. Ale w ogólnych warunkach jest zapis o realizacji zlecenia do 5 dni roboczych. I raz mi się to zdarzyło
:| Może nie będzie powtórki.
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy