02.I - 06.I

suv44 / 2012-01-01 19:13
Z zyczeniami zdrowia i dazenia do celu w tym przestepnym 2012r,oteieram nowy watek.
Wyświetlaj:
privy / 2012-01-06 22:13 / Tysiącznik na forum
Mimo pozytywnych danych jedna wielka lipa. Zupełnie jak przy dystrybucji. Jedynie rynek walutowy reaguje. Wcześniej czy później będzie dym na kasowym. Edka widzę na 1,2570 i dopiero od tego momentu może coś się zmienić. Patrząc na swoje kreski widzę zachowanie melancholijno-depresyjne.
szalony inwestor / 2012-01-07 13:29 / Tysiącznik na forum
jak w poniedzialek nie bedzie odbicia na wigu20 to cienko to widze
Zeus52 / 2012-01-07 21:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hmm. Chyba się pospieszyłem. Jakiś błąd raczej. Sprawdzałem w innych źródłach i wygląda,że jednak nadal myślą o 1,8 miliarda z podatku.
Zeus52 / 2012-01-07 21:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
I sorki za okropnego byka,który po wpisie,aż mi poraził wzrok...
Zeus52 / 2012-01-07 21:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po pierwsze ED jest blisko 1,26...i może ten poziom osiągnąć intraday,dolnym cieniem. Po drugie...powinny być nadal duże zakupy na KGHM...bo w/g mnie,to jest akumulacja,a nie żadna dystrybucja. A.T. doś trafnie tym razem pokazała na KGHM kierunek północny(jeszcze w grudniu) i mam nadzieję,że tak pozostanie. Jak pisałem,coś w tym jest(w A.T.)...można zgadywać(też próbowałem),ale najpierw jednak jest sygnał z A.T.,a dopiero później wychodzą na jaw fakty. I tak jest z KGHM. Nie znamy szczegułów nowej propozycji M.F. w sprawie podatku,ale wysokość spodziewanych wpływów z podatku mówi sama za siebie: tylko 800 mln w tym roku....to 1/3 poprzednich planów M.F.
max1224kom / 83.29.215.* / 2012-01-05 08:40
TKO getin to albo żart albo pomyłka
Pietrodolar / 2012-01-05 10:02 / Bywalec forum
Część kapitału wyszła do Get Banku, więc to co widać to korekta proporcjonalna po podziale. Akcje Get Banku będą przyznawane w proporcji 2,92 akcji na 1 posiadaną Getinu.
Zeus52 / 2012-01-04 22:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakaś mała dywergencja MACD jest od pewnego czasu widoczna na S&P500. Ale niewielka,widać ją jedynie przy parametrach 6,19,6 czyli właściwych tylko dla trendu wzrostowego...może jakaś minikorekcinka wystąpić,czemu nie.Ale tam... równie dobrze ta dywergencja może szybko zniknąć,to się dopiero rozstrzyga.
piterus1 / 78.8.255.* / 2012-01-05 14:24
Raport ADP grudzień - 325 tys. (175 tys.- prognoza) 204 tys. - poprzednio). Poprzeczka była ustawiona wysoko ale takiego wyniku się nie spodziewałem.
Zeus52 / 2012-01-05 21:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hmm...trochę dziwię się,że jesteś zaskoczony. Co jak co,ale sądziłem,że po moich wpisach na temat Janków,nikogo na tym forum takie dane nie zaskoczą. To z resztą rekord,najwyższy odczyt w całej dotychczasowej historii ADP. Dane z rynku pracy...już chyba o tym wspominałem...one w żadnym razie nie są spowodowane jedynie sezonowością. Owszem,koniec roku nieco pomaga,ale wobec odczytów,koniec roku to znikomy w tym wypadku czynnik. I dolar się umacnia,bo QE3 coraz bardziej odchodzi w siną dal. Na dodatek spółki już meldują super wysokie wyniki,widziałem dane typu 8% wzrost sprzedaży,zamiast 2% prognozowanej,podnoszą prognozy...
szalony inwestor / 2012-01-06 21:54 / Tysiącznik na forum
liczylem na wzrost w usa ale widze ze usiaki zaczna nam sie korekcic
u nas to wywola.panike
piterus1 / 85.202.106.* / 2012-01-05 21:35
Owszem spodziewałem się dobrych a nawet bardzo dobrych danych ale 325 tys.to raczej poza moimi prognozami...
Zeus52 / 2012-01-05 21:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz w ogóle,co się dzieje. Np http://stooq.pl/n/?f=557149 to akurat dotyczy przemysłu samochodowego,ale akurat ten artykuł odnalazłem(z pośród podobnych na inne tematy). Porównaj dane za 2011 rok,prognozy na 2012 rok z okresem przed 2007rokiem,a więc czasem bujnej hossy. To nie są w żadnym razie dane"lepsze",bo prognozy były zaniżone. To są dane w liczbach bezwzględnych...i zbliżają się do tamtego okresu.
piterus1 / 85.202.106.* / 2012-01-05 22:35
Jasne, że Jankesi wchodzi w znaczne ożywienie (pokazują to ostatnie dane), a do tego tamtejsze banki nie mają zbyt dużej dyspozycji na Europę więc podchodzą do zadłużenia w sposób "a co to nas obchodzi?" Czekają sobie do 18:00 a potem robią odpał up :)
Zeus52 / 2012-01-05 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i wtedy ciężko wystraszeni duzi gracze europejscy kończą grę także na ich rynku...a jak oni znikają,to automatycznie Janki robią swoje.
szalony inwestor / 2012-01-05 23:24 / Tysiącznik na forum
fajnie sie pod to.gra dt czasami:-)
Zeus52 / 2012-01-06 15:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z pewnością. Muszę przyznać jednak,że nieco zaskoczyło mnie ostatnio zachowanie walut. EUR/PLN zrobił czystą formację odwrócenia opartą na trzech białych świecach i mimo to,zamiast spadać zrobił biały korpus. Ale cóż...co się odwlecze,to nie uciecze. Jednak trzymam się tej formacji odwrócenia. Jednorazowe,krótkie jej nadbicie to nic takiego. I tak sądzę,że max poziomy były w grudniu i mamy punkt zmiany trendu na spadkowy. Mimo,że np USD/PLN naruszył wcześniejszy szczyt. Złotówka ma się dobrze. To dolar się umocnił. Wystarczy porównać waluty do PLN i EUR/USD w tym samym czasie...jedynie na dolarze był wczoraj biały,wysoki korpus. PLN do pozostałych walut głównych pozostawił jedynie długie górne cienie. To więc jedynie"zasługa"EUR/PLN i nic ponad to. Nawet ta względna siła złotego(górne cienie,poza dolarem) pasuje do mojej teorii wykupu,akumulacji naszych akcji przez grubasów. Wczoraj znów się to powtórzyło. I także pełna zgoda z Kuczynem...jakie Węgry? Co oni mają do nas!? Chyba tylko kretyn nie rozróżnia Węgier od Polski. Właśnie wystarczy zerknąć na wczorajsze wykresy walut,by stwierdzić...Węgry i forint nie mają absolutnie żadnego związku z PLN. Tylko ED! A i to nie w pełni....biorąc pod uwagę właśnie różnice zachowania PLN do innych walut...mocne zachowanie,a jedynie słabość do dolara. Ale tak,do rzeczy...nadal twierdzę,że szykuje się zwrot w dół na walutach i umocnienie PLN. Jeśli nawet teraz byłoby to jedynie chwilowe...nawet gdyby...to i tak najpóźniej za miesiąc,półtora miesiąca rozpocznie się silna i trwała aprecjacja złotego. Trwała...mam na myśli ruch aprecjacyjny utrzymujący się minimum rok,może i dłużej.Podkreślam:Jeśli już to się nie zaczęło! A na to mi wygląda.
szalony inwestor / 2012-01-06 16:44 / Tysiącznik na forum
waluty sa w trendzie wzrstowym moze sie on zakonczyc za tydzien miesiac pol roku rok
nikt tego nie wie i narazie to indeksy pokazuja slabosc a nie waluty
piterus1 / 78.8.255.* / 2012-01-05 14:37
Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych tydzień - 372 tys. 377 tys.(prognoza) 381 tys.(poprzednio) - tak jak napisał chyba wcześniej max, pierwszy kwartał zdecydowanie bedzie lepszy w USA niż w Europie. Tam raczej powinniśmy być dzisiaj, Ale spokojnie europa też odpali. Ciężko podważyć danych który wpływają przez ostatnie miesiace z USA.
szalony inwestor / 2012-01-05 19:06 / Tysiącznik na forum
gtuby polubil pekao
piterus1 / 85.202.106.* / 2012-01-05 20:42
Janki czekają do końca sesji w Europie a potem wychodzą na zieloną stroną mocy. Tak jak pisałem powyżej pierwszy kwartał należeć będzie do Janków.
szalony inwestor / 2012-01-05 20:58 / Tysiącznik na forum
Tak jakby się nabijali z europy
privy / 2012-01-05 21:34 / Tysiącznik na forum
Janki muszą nabrać wysokości przed strząśnięciem, które im nic nie zrobi (wybory więc spokój musi być) a nam uchyli wrota strachu. Wzrosty w usa są robione kasą z reszty świata. Zielony umacnia się niemal do wszystkiego.
szalony inwestor / 2012-01-06 08:28 / Tysiącznik na forum
kryzys konczy sie tam gdzie zacza a usa zawsze wychodzi z niego obronna reka
piterus1 / 78.8.255.* / 2012-01-05 14:57
Jeszcze tylko petarda w postaci ISM na poziomie 54 i chyba byłoby już pozamiatane ;)
Zeus52 / 2012-01-04 17:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie bierzcie tego za przechwałkę,ale naprawdę spodziewałem się dziś takiego zakończenia. Nawet myślałem o dłuższym dolnym cieniu. Bo ktoś zrobił ten zjazd po to,aby akumulować akcje. To się powtarza.
szalony inwestor / 2012-01-05 09:29 / Tysiącznik na forum
sprawdzanie biletow trwa czyzby byki pomyliy sie i
wsiadly do pociagu na poludnie?
privy / 2012-01-05 10:16 / Tysiącznik na forum
Najniższy dla mnie do zaakceptowania poziom intra 2145, zamknięcie min. na 2160. Od wczoraj wstępny sell. 2170 to anulowanie sygnału sprzedaży.
szalony inwestor / 2012-01-05 11:01 / Tysiącznik na forum
ja licze na zejscie do 2120na w20 wtedy moze wezme jakies longi
tedchom / 2012-01-05 11:51 / Tysiącznik na forum
Z czego Ci wychodzi poziom 2120?
szalony inwestor / 2012-01-05 12:15 / Tysiącznik na forum
2120 to absolutne minimum na dzis mam swoje metody badawcze i ich sie trzymam
tedchom / 2012-01-05 12:38 / Tysiącznik na forum
dobrze brzmi;)
szalony inwestor / 2012-01-05 11:04 / Tysiącznik na forum
zobaczcie jak ladnie spada i jak tu inwestowac w srednim terminie?
dzis sygnal kupna za trzy dni sygnal sprzedazy ja na takim rynku nie inwestuje w.akcje trzymam.sie od niego zdalekw
privy / 2012-01-05 11:22 / Tysiącznik na forum
Trend jest stale spadkowy, zmienność kierunkowa ogromna stąd inwestuje się zawsze w kierunku głównego trendu. Sygnały przeciwne to jedynie mniejsze lub większe korekty. Dobija nas także postawa polityków, którzy robią z nas w oczach zagranicznych inwestorów drugi Budapeszt.

Dolarowy wigwam na podwójnym dnie, jeśli je przełamie będziemy realizować odwróconą flagę czyli spadek o jakieś 8-10%. To oznacza w najbliższym czasie atak na 2000.
szalony inwestor / 2012-01-05 11:36 / Tysiącznik na forum
ja ciagle licze na 1800
narazie spodziewam sie zwrotu na polnoc pewnie jutro i kolejna podbitke w gore
ciagle uwazam ze mamy krach rozlozony na raty i bedziemy sie osuwac a nasi politycy nam w tym dopomoga
dlatego gram tylko eski i to jest dobra stategia
szalony inwestor / 2012-01-05 10:57 / Tysiącznik na forum
ja juz zamknolem pozycje moze bym jeszcze zarobil ale po co sie denerwowac?
kto wie moze moze janki wszystkich dzis wykiwaja i. zrobia wyjscie spod parapetu okna hossy;-)?
szalony inwestor / 2012-01-05 11:13 / Tysiącznik na forum
albo jak domkna luke to zrobia wyjscie spod.brzegu ławy fundamentowej luka w gore(mowiac jezykiem zeusa)
i wtedy znowu wezme.eski
jakby nie.bylo ja nie widze podstaw do wzrostu wirze duza fluktuacje sa jazdy w dwie strony i nie zamierzalem czekac z eskami do poniedzialku bo jutro janki moga mocno zakieszac lepiej cieszyc sie zyskiem i to calkiem sporym
szalony inwestor / 2012-01-04 19:23 / Tysiącznik na forum
tak jak pisalem sprawdzanie biletow
Zeus52 / 2012-01-04 20:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobre!
jerzy3000 / 83.31.148.* / 2012-01-04 17:12
Od Wejherowa po Zakopane sSniegu nie ma nawet w lodowkach - wiosna w przyrodzie
Tylko na sniezonych stokach Bukowiny i Bialki.
Sprawdzilem.
Na gieldach nadal zima.
Czekam do wiosny
Niech WIG sobie peka - czekam z kasa
Zeus52 / 2012-01-04 17:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
A my już w tym roku mamy mieć tańszy gaz łupkowy! Tak mi się skojarzyło z tym Wejherowem. Mieszkam blisko Pucka,w powiecie puckim(Rewa).
Zeus52 / 2012-01-03 18:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Aaaa....jeszcze subindeks PRODUKCJA: 59,9p. To ciekawe dane w piątek się szykują.Miesięczne,z rynku pracy.Duuu..użo pustej przestrzeni jest na Staśku,ponad ORGR.Właściwie,to pod sam korek.
max1224 / 2012-01-03 20:39 / Tysiącznik na forum
zobacz, PMI szwajcarski, ichniejszy wykres giełdowy i jaki to może mieć wpływ na CHF
Zeus52 / 2012-01-03 21:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Acha! Zerknij na stockcharts.com/ Na indeksy jankeskie...jak Ci się podobają te przebicia górnej bandy Keltnera? A długoterminowy sygnał zakupu na DJIA? Wiesz,o co mi chodzi...przyjrzyj się uważnie,zapowiadałem to.
max1224 / 2012-01-03 22:20 / Tysiącznik na forum
wiesz tak się zastanawiam jak to jest ... wszyscy oślepli czy tylko my??
Zeus52 / 2012-01-03 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tego nie wiemy.I to jest najszczersza odpowiedź...:). Ale tak,czy inaczej,nie widzę opcji bessy.Iran? Najprędzej,to zaatakuje ich Izrael,a nie Stany.Instalacje nuklearne. Ale,choć Stany miały w rzeczywistości zamiar wycofania lotniskowców na wody w pobliżu Afganistanu,bez wracania do Zatoki Perskiej,to teraz...na tak wielką "prośbę" prezydenta Iranu(wszak nie wypada odmawiać takiemu zaproszeniu)...kto wie,pewnie wrócą...:)Ale to nie będzie powodem bessy. S&P? Przed szczytem!? A co oni w takiej sytuacji mogą? Pewnie teraz główkują,co tu zrobić,ale nie powinno to mieć wielkiego wpływu na ED,który ma ich obniżone ratingi już w cenach.Z resztą,jaki sens by to miało przed szczytem.Muszą nadal czekać na wyniki,tym razem drugiego szczytu.Wcześniejszy atak na euro byłby już zupełnie niewiarygodny.Chyba,że chcą się już kompletnie zbłaźnić.
Zeus52 / 2012-01-03 21:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem,widziałem.Także rynek pracy w Niemczech,pozostałe wyniki PMI,wcześniej PMI w Chinach...nie wiem,jak ja mam to już tłumaczyć,przekonywać...że kryzys,to jest,ale w mediach.No ręce już opadają! Szkoda,że nie mam jakichś wskaźników,które może by niedowiarków przekonały.Niestety,opieram się na własnych obserwacjach danych makro w Stanach,Eurolandzie...to trochę na wyczucie,a trochę wykresy danych,jak ten z PKB Niemiec. Mi wypada,że najgorsze,to już było.To już za nami.A teraz stopniowy wzrost.Może jeszcze u nas jakieś małe obsunięcie(o danych makro cały czas!) w pierwszym kwartale,z poślizgiem za Niemcami.Bo u nich dno już było,w 4 kwartale.A teraz tylko w górę.Owszem,tego jeszcze tak naocznie nie widać,nawet wypłyną gorsze dane...ale to tylko z powodu poślizgu w ich publikacji. Później,za 1 kwartał w Niemczech,a być może dopiero za 2 kwartał u nas dane będą rosły.Jaki kryzys? Zadłużenia? Ten problem też zmaleje w sposób naturalny przy wzroście gospodarczym.Nie mówiąc już nawet o samych działaniach polityków.Jak mam przekonać niedowiarków,że idzie odbicie.Nie tylko w gospodarce Stanów...o czym przekonywałem od września...ale i w Europie? A jeśli tak,to dlaczego rynki tego nie dyskontują wcześniej? Już teraz. A Stany? ileż było"wykłócania się" z szalonymi i innymi tego typu. Nie mam wskaźnika,ale mocno czuję,że mam rację.Jeśli nawet coś by się stało,to i tak niebawem wracamy do hossy także na Wig20. W razie nawet zjazdu,najpóźniej wiosną mamy ostrą hossę.W Stanach! Ona ciągle trwa! S&P500,DJIA...zobacz na wykresy.Tam jest nieprzerwana hossa! Z małym incydentem latem.Włącz np 3letni wykres w kompresji tygodniowej. Dlatego pisałem w grudniu,że "po przebiciu linii spadkowej rysuję nową linię trendu. I bynajmniej nie jest to trend spadkowy.Także modyfikuję linię trendu średnioterminowego....od dna w lutym 2009,do teraz...dwa punkty linii trendu już mam.I jeden na równoległej".To autocytat.
piterus1 / 78.8.255.* / 2012-01-04 08:34
Zgadza się dane już od kilku tygodniu bardzo miło zaskakują, jednak moim zdaniem należy być czujnym jak pisałem już kilka miesięcy ropa jest trochę za droga i to nie pomaga w ożywieniu do tego mamy ostre spowolnienie kredytów co także wstrzymuje nam rozpędzenie tej kuli śnieżniej (zobacz w Polsce brak śniegu mimo że mamy kalendarzową zimę ;))
tedchom-nielog / 194.177.29.* / 2012-01-04 10:40
Piterus z tą zimą to zależy gdzie, bo u nas jak spojrzę za okno to biało jest i pada deszcz ze śniegiem. Może dlatego siedzimy gdzie siedzimy;)
piterus1 / 78.8.255.* / 2012-01-04 11:10
Ja akurat stacjonuje w Wawie, a tutaj nie widać wcale nadejścia zimy ;).Oczywiście nie żebym narzekał ;).A tak wracając jeszcze do rynku to niepokoją mnie ostatnie gadanie Jacka R. oraz majsterkowanie przy NBP oraz kopalniach, żeby rynki tylko nie odebrały tego jak zabawę w Wiktora Orbana. Uważam że mamy teraz niepowtarzalną szanse na umocnienie swojej pozycji w europie środkowschodniej i tylko żebysmy tego nie popsuli.
Zeus52 / 2012-01-04 20:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
To nie denerwuje,to wkurza wręcz krańcowo. Ale ja myślę,że niejaki Jacek R. bada sytuację...na ile mu pozwolą. A próbuje zrobić rzecz bardzo groźną,nie tylko dla KGHM,ale Polski.Natomiast zysk z tego mizerny.Lata miną,zanim pokryje straty Skarbu Państwa powstałe już teraz,w ciągu ostatnich tygodni roku, z tytułu posypania się akcji, właśnie w wyniku działań niejakiego Jacka R. Lata miną...pod warunkiem,że KGHM nie padnie.A to może się stać.Nie od razu,ale tu może zadziałać efekt kuli śnieżnej...aż do plajty.Ale choć to wygląda groźnie...a może właśnie dlatego...sądzę,że to nie przejdzie drogi legislacyjnej.Albo zmiana projektu,albo projekt upadnie.Choćby nawet poprzez Trybunal Konstytucyjny(vacatio legis!)
piterus1 / 213.238.68.* / 2012-01-04 20:40
Nie no tutaj to TK raczej nic nie ma.Więc liczę że jednak się opamiętają bo to może zaszkodzić nie tylko KGHMowi ale całemu GPW mam nadzieje że Jacek R. bierze to pod uwagę
Zeus52 / 2012-01-04 21:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może mieć,jeśli niezgodnie z konstytucją nie zastosują odpowiedniego vacatio legis...ale to byłby pretekst do jej odrzucenia,gdyby ustawa jednak przeszła.Ale też myślę,że nie przejdzie.MUSZĄ zmienić projekt i to bez dwOch zdań.Samo opodatkowanie progresywne(taka ciekawostka...P.O.zawsze było za podatkiem liniowym...hi,hi,hi) jest właściwe,ale jego sposób już nie. To opodatkowanie zabójcze.To tak,jakbyśmy nagle znaleźli się w komunie.Pamiętam wtedy progresywny podatek z najwyższym progiem 92% dochodowy+5% obrotowy. Fakt,że gdy kogoś się wtedy spytało: Jak narzekasz na tak horrendalny podatek,to czemu nie rzucisz tego i nie pójdziesz do państwówki?...Coś ty...jeszcze nie zwariowałem! Tak,że nawet coś takiego dawało się przeżyć i to nieźle.Ale to były specyficzne czasy....dziś już nie da się tak łatwo nabierać w bambuko fiskusa...wtedy to był jeden ze sportów narodowych.Coś o tym wiem,bo robiłem to przy absolutnie każdej okazji.Z resztą wszyscy dostawcy,kooperanci to robili i uczciwie płacąc podatki nie dali by żyć...zero współpracy...dziękujemy Panu...to było nasze ostatnie spotkanie i transakcja. Owszem,były wpadki,kary...ale każdy domiar natychmiast musiał być odbity po trzykroć.Jak domiar 10000,to następnie odbijało się na fiskusie 30000...tak,dla zasady.Wy mi tyle,to ja za karę orżnę was na trzy razy tyle. I tak trwała ta wojna.Z dobrym skutkiem. Tak było za komuny.Nooo...teraz też się da igrać z fiskusem,ale nie może tego spółka giełdowa,a więc ten podatek może być dla niej zabójczy.
max1224 / 2012-01-03 21:52 / Tysiącznik na forum
Po co walczyć z wiatrakami
jak czytam dane jestem spokojny ... włączę TV, zerknę na fora, zaczynam wątpić ... na blogu też piszę w miarę ostrożnie właśnie dlatego
Zeus52 / 2012-01-03 22:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jak Ci się ten"krzyż"na DJIA podoba?
max1224 / 2012-01-03 22:14 / Tysiącznik na forum
oczywiście co niektórzy powiedzą eee taki mały kąt przecięcia ... mi pasuje
tedchom_mielog / 194.177.29.* / 2012-01-03 22:35
Oj ciężko jest w takich okolicznościach o zdrowy rozsądek. Z drugiej strony pamiętam W. Buffeta który mówił coś takiego: że kupuje tanio z założeniem, że mogą zamknąć giełdę i przez 5 lat jej nie otworzyć, i coś w tym jest. Ale chyba jedynie dzięki Zeusowi nie dałem nogi z akcyjnych w okolicach dołka jak naganiacze na spadki krakali najmocniej. Wiadomo póki co jeszcze hossy nie ma ale zaczekamy jeszcze chwilkę.
max1224 / 2012-01-03 22:49 / Tysiącznik na forum
lekko nie ma ... naganiacze robią swoje, też miałem chwile zwątpienia ... dane, dane, dane i jeszcze raz dane
Zeus52 / 2012-01-03 23:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taki ktoś,jak"szalony"też jest potrzebny...bez niego byłoby i nudno i być może niebezpiecznie...zawsze jakaś refleksja się przydaje. Nie zgadzamy się,ale może nadejść zawsze moment,że pójdziemy razem...obojętnie w którym kierunku. Na razie w przeciwnych...ale kto wie. Z tym,że sądzę(obecnie),iż to on będzie się musiał"przefarbować"na zielono.
szalony inwestor / 2012-01-04 15:06 / Tysiącznik na forum
Cenie sobie to forum bo tutaj jego bohaterowie wymieniają się argumentami i dyskutują z sobą dogadują się mimo różnych zdań na temat rynku
Na innych forach jest obrzyucanie się wyzwiskami przechwalanie się nasmiewanie
...tu jest tak merytorycznie i kulturalnie
Pozdrawiam uczestników forum
Zeus52 / 2012-01-04 18:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziękuję. Staramy się. Choć czasem to niełatwe,to jednak druga strona może mieć rację. Poza tym to dla mnie test...bo choć się"wykłócam",to uważnie się przyglądam tekstom i porównuję,jak to by wypadło na wykresie,ta przeciwna jazda...i wtedy ten test:przekonuje mnie to do zmiany zdania,czy też nie. Wiele rzeczy też z resztą widzę w tym samym czasie...groźba zjazdu,utworzenia"gwiazdy wieczornej"...ale później refleksja:"no dobra,a choćby i powstała...to co? Na tym poziomie,w tym miejscu...to byłby tylko układ podobny do gwiazdy,a nie gwiazda". I tak jest za każdym razem. Ja też wiele rzeczy negatywnych,zapowiadających spadek widzę,ale często jakakolwiek zmiana nie ma sensu ze względu na czas realizacji w fundach. Co innego na forexsie,czy akcjach...oczywiście,że tam grałbym inaczej. Pewnie nawet podobnie do Ciebie. Choć elki też bym wykorzystywał,nie tylko eski.
szalony inwestor / 2012-01-04 19:22 / Tysiącznik na forum
masz Zeus swietne wyczucie rynku powinienes pomyslec o kontraktach tutaj liczy sie przedewszystkim doswiadczeniale a ty.masz.go duzo swietnie typujesz momenty zwrotne kiedy ma zaczac rosnac
szalony inwestor / 2012-01-04 12:33 / Tysiącznik na forum
chyba sie nie szybko zeus przefarbuje dalej trzymam eski licze na sprawdzanie biletow i zejscie wig20 do 2150
max1224kom / 83.29.215.* / 2012-01-04 13:15
nie ma co się spierać zejście do 2175 nieszkodliwe
Zeus52 / 2012-01-04 17:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przed chwilą oglądałem i słuchałem na TVNCNBC T.Czarneckiego...chyba powiedział dokładnie to,co pisałem już na forum. Na temat Alcoa,sezonu wyników...zgadzam się z nim. Z resztą,nie może być inaczej,bo to co on mówił,sam wcześniej pisałem.
szalony inwestor / 2012-01-04 14:24 / Tysiącznik na forum
2175 moze dzis peknac... a wtedy....
szalony inwestor / 2012-01-04 13:29 / Tysiącznik na forum
...tylko ze schodzic nie chce...
szalony inwestor / 2012-01-04 13:51 / Tysiącznik na forum
narazie nie chce:-)
szalony inwestor / 2012-01-04 13:54 / Tysiącznik na forum
...waluty rosna jestem dobrej mysli bo lepiej byc niedzwiedziem z stepionymi pazurami niz wykastrowanym bykiem;-)
max1224kom / 83.29.215.* / 2012-01-04 13:46
sprowadzał nie będę;)
Zeus52 / 2012-01-03 22:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj! Żeby to nie było wzajemne...bo ja też pamiętam Twoje wpisy...a taka"wzajemność"może być grożna,źle wpłynąć na nas obu. :)
Zeus52 / 2012-01-03 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na DJIA kąt jest niezły.Na szerokim rynku może być słaby,gdy już powstanie.Ciągle jednak martwi NASDAQ
max1224 / 2012-01-03 22:26 / Tysiącznik na forum
na S&P ważne na razie wyjście nad 200MA niech jeszcze się od niej trwale oderwie i zrobi się ciut lepiej
Zeus52 / 2012-01-03 17:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Janki.ISM-przemysłowy: 53,9p. Ale o wiele milsza jest jego struktura.Subindeks PRACA:55p.,a subindeks ZAMÓWIENIA: 57,6p. No i do tego nieruchomości się rozpędzają...już kiedyś o nieruchomościach w Stanach pisałem,tak w nawiązaniu do wybrzydzającego na dane Kuczyna...że jak coś jest przy dolnej,40 letniej bandzie...to kierunek raczej powinien być w górę,a nie w dół
privy / 2012-01-02 14:10 / Tysiącznik na forum
Tak sobie myślę, że niektórzy Mikołaje to powinni siedzieć w ''ciupe'' za zajmowanie się manipulacjami informacyjnymi (typu coś tam sobie rozważa) zamiast roznoszenia konkretnych prezentów. Waluty stoją i tu, z braku kota, raczej dziś nic się nie zmieni.
Zeus52 / 2012-01-03 19:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
9 stycznia Alcoa otwiera sezon. Zobacz wykresy Alcoa,BHP Billiton,Rio Tinto...chyba gra się właśnie zaczęła
Zeus52 / 2012-01-03 15:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj,faktycznie. Dla n******************************** to najwłaściwsze miejsce pobytu.
szalony inwestor / 2012-01-03 16:20 / Tysiącznik na forum
niedzwiedzie juz ostrza pazury
Zeus52 / 2012-01-03 17:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Stępi się je.stępi.Już mają przycięte.

kurna,podatek...a to u nas głównie się ropę i gaz wydobywa? No,no...ciekawe...a ja myślałem w swej nieświadomości,że jednak głównie,to my ropę przetwarzamy.A tu masz...akcje spółek lecą,bo podatek od...od WYDOBYCIA ma być większy.Przecież chodzi o gaz łupkowy,a i to za parę lat.
szalony inwestor / 2012-01-03 18:16 / Tysiącznik na forum
ja sie o kondycje niedzwiedzi nie boje eski po 2222
Zeus52 / 2012-01-03 08:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Już nie stoją w miejscu. USD/PLN...zdaje się,że RGR o której pisałem w poprzednim wątku...nie musi zejść tak nisko,do dna z początku grudnia(to byłoby tylko potwierdzenie wybicia w dół). Tam jest też ukośna linia szyi. A szczyt,głowa już była w połowie grudnia. Prawe ramię później...teraz walka o ukośną LS i wyłamanie w dół. EUR/PLN...tam teraz pasują albo od razu czarne korpusy,albo szpulka,nawet biała(pełny układ odwrócenia oparty na białych świecach),albo nawet szpulka z górnym cieniem. Tak,czy inaczej skończy się to serią czarnych gromnic. Miałem to napisać co prawda wieczorem, teraz rynek zdaje się wybiera pierwszą wersję,ale zobaczymy ostatecznie na koniec dnia. Z resztą,wszystkie moje wersje kończą się i tak podobnie:serią czarnych gromnic na walutach do PLN.
szalony inwestor / 2012-01-03 09:14 / Tysiącznik na forum
ja stawiam na spadki eski po 2220 poszly dzisbje zamkne i zarobie
nie interesuje mnie granie pod rajd swietego mikolaja efekt stycznia lub kolejny szczyt ue.
Zeus52 / 2012-01-03 20:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hi,hi,hi...zobaczwpis powyżej,o EUR/PLN...i popatrz teraz na wykres...:)
szalony inwestor / 2012-01-03 09:51 / Tysiącznik na forum
na wigu 20 nie przejdziemy 2220 jak nasi nie zobacza zieleni na wall street
Zeus52 / 2012-01-02 21:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie powiem,że na taki prezent nie liczyłem,bo bym skłamał. Z resztą nie na darmo obsmarowałem co nieco poczynania MF co do KGHM-u w końcówce poprzedniego wątku...Wiem,że tego pewnie i tak nie czytali...ale kto wie...cel wpisu był,jaki był. I pisane z nadzieją,że nasi politycy też samobójcami nie są. Czy czytali,czy nie,mało ważne,grunt że podobnie pomyśleli. KGHM to nie przelewki...to nieporównywalne nawet z wszystkimi stoczniami razem wziętymi. Gdyby tam miało się coś stać...ale o to chodziło...chyba jednak w MF nie mają zamiaru zrobić seppuku. Co z resztą było do przewidzenia. Mam nadzieję,że jeden z forumowiczów,który żalił się,że słuchając mnie stracił na KGHM 10%,że humor mu się nieco poprawił...Ech! Jednak technika,to technika...coś w tym jest. Że się powtórzę,tak z wpisu gdzieś z ostatniej dekady grudnia...hi,hi.
tomek_knz / 87.204.176.* / 2012-01-03 15:31
Humor mam świetny, ja się nie żaliłem tylko dziękowałem i to szczerze bo w krótkim czasie zarobiłem prawie 10% tylko może trochę zamieszałem mój poprzedni wpis. Czyli kupiłem KGHM jak był po 104zł, a teraz jak zjechał to dokupiłem sobie jeszcze po 108zł. Dobra kończę bo znowu coś pomieszam :) pozdrawiam
szalony inwestor / 2012-01-02 14:50 / Tysiącznik na forum
a ja tak sobie mysle ze brak sesji w usa pokazuje ze nasz rynek chce rosnac ale jutro moze sie okazac ze zwchod nie jest zainteresowany pchaniem naszego wigu w gore
szalony inwestor / 2012-01-02 11:26 / Tysiącznik na forum
ja oczekuje spadkow
Zeus52 / 2012-01-02 15:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Każdy ma prawo oczekiwać czego dusza zapragnie. Tylko ostrzegam...nie wchodź w shorty. "Nie skraca się nudnego rynku",a takim był nasz grajdołek w końcu roku...wchodząc w eski,można sobie mocno poparzyć łapki. Nie licz,że jeśli u Janków dojdzie do korekty,to my kto wie dokąd spadniemy. Mógłbyś się bardzo zdziwić.
privy / 2012-01-02 15:36 / Tysiącznik na forum
Co racja to racja, stara dobra zasada.
Zeus52 / 2012-01-02 16:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sposób robienia dziś zakupów na GPW,tak kupują fundusze. Podobnie wyglądały te sesje,które były spadkowe w końcu grudnia. Wtedy na siłę dołowano indeksy na GPW. To było Windows Dressing,takie o rebour...dla zaniżenia bazy na następny rok. I rok 2011 właśnie się zakończył.
szalony inwestor / 2012-01-02 15:34 / Tysiącznik na forum
jak dojdzie do 2230 to biore eski
wystarczy ze jutro u jankow bedze od rana -1 na futach i u nas wszystko sie posypie
pozatym obroty sa marne
privy / 2012-01-02 16:18 / Tysiącznik na forum
2220 na wigwamie to strasznisty opór, jego rozjechanie może zwiastować zmianę tendencji na dłużej. Dziś wstępny sygnał kupna.
privy / 2012-01-02 16:28 / Tysiącznik na forum
Na fut to faktycznie 2230
igor11 / 95.40.111.* / 2012-01-02 08:51
tylko ze ten tydzien mamy krotki,dzisiaj dalej swietuje USA w piatek my
Zeus52 / 2012-01-02 08:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
I słusznie,że otwierasz,bo szykuje się wzrostowy tydzień. W piątek NBP znowu zaatakował waluty. Istotne było to,że ponowny atak nastąpił już po fixingu,około 14.00,gdy do rozliczeń długu nie było to już potrzebne. To akurat mi się spodobało...będzie jazda na północ na indeksach,a nie odwrotnie,jak wielu sądziło. Akcja NBP powinna w tym pomóc,ściągnąć kapitał na GPW.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy