03. IX - 07.IX

tedchom / 2012-09-03 14:11
Dalej mimo wszystko liczę na północny kierunek więc ośmielam się otworzyć nowy tydzień.
Wyświetlaj:
tedchom / 2012-09-07 19:19 / Tysiącznik na forum
Oj mało czasu na wszystko. Zdecydowałem, że wyjdę 40% z QUE2 w bezpieczne. Nie wiem czy dobrze, ale już kilka razy się do tego przymierzałem ale nie zrobiłem, więc tym razem patrząc się na RSI zdecydowałem tak właśnie, choć myślę że jeszcze może rynek pójdzie na północ, dlatego tylko 40 % po cenie wtorkowej zobaczymy co będzie;)
Zeus52 / 2012-09-07 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Takie pytanko,z czystej ciekawości....jaki jest współczynnik ryzyko/zysk pod oporem,a jaki po jego wybiciu,gdy staje się wsparciem? To pytanie właściwie retoryczne....bo ja gdzieś czytałem(hi,hi,hi...),że pod oporem się redukuje,bo współczynnik R/Z,mierzony stosunkiem odległości do wcześniejszego wsparcia(pod oporem duża już odległość od wsparcia,a więc duże "R"-ryzyko)...do odległości do oporu(Z-ewentualny zysk) staje się wysoki. Wtedy nie kupujemy,ale redukujemy. Natomiast po wybiciu oporu...staje się on wsparciem. A więc "R" maleje...do minimum. A "Z" gwałtownie rośnie....bo nagle opór...to już jest inny,często bardzo wysoki poziom. Nie zrozum tego,jako impertynencji...tak tylko zapytałem...bo może ja złe podręczniki czytałem... :)) I drugie pytanko...gdzie S&P500 ma teraz najbliższy,rozsądny opór? I gdzie ma takowy eurodolar? Ja wiem, bo kiedyś,na początku maja,albo na przełomie kwiecień/maj opowiadałem pewną"bajeczkę"na dobranoc....jak to będziemy mieli pierwszy polski pociąg podwodny na biegunie północnym....a ktoś,za parę miesięcy popatrzy na eurodolara i krzyknie: O! Chyba coś na Edziu się szykuje,jakieś odwrócenie trendu(Wow!) i nawet nazwie powstającą figurę,wielką,półroczną o-RGR...i nawet linię szyi wyznaczy na obecnym poziomie..."na obecnym" wtedy,gdy to pisałem....to był maj? Czy przełom kwiecień/maj? Bo nie pamiętam. No i kto by tam zawracał sobie głowę"bajeczkami"na dobranoc...max tylko wtedy zauważył,że to nawet ładna bajeczka i kto wie,może wypalić...
dfg / 57.86.133.* / 2012-09-07 12:01
tak obserwuje Wasza dyskusje i sie zastanawiam czy wychodzic z akcji i przerzucac sie juz na obligacje? jakies sa Wasze typu w terminie 1 miesiaca? zaraz bedzie decyzja Niemiec - raczej negatywna i obecne wzrosty zamienia sie w spadki... nawet dosyc drastyczne...

z racji posiadania pakietow w skandii wiecie ze 3 dni potrzeba na zamiane funduszu...
Zeus52 / 2012-09-07 22:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sprzedawać? Nooo...mnie tam uczono,że pod oporem się sprzeaje,a ponad nim kupuje...no chyba,że ja nieuk jakiś sądziłem dotąd niesłusznie,że wybicie szczytu to sygnał zakupu. A tymczasem dowiaduję się...i to gdzie? U nas na forum!...że to był sygnał sprzedaży... Nie no,koniec świata się chyba zbliża...albo skleroza mnie już dopadła. Hmmm...popatrz no Zeus...myliłeś się dotąd. Ale teraz wiem: Jak wybija szczyt to jest to sygnał sprzedaży...i należy redukować. Tylko jeśli wybicie szczytów jest sygnałem sprzedaży...to kiedy byłby sygnał zakupu? Aaaa! Już wiem....odbicie się w dół od oporu. Albo przebicie dna! Ciekawy to musiał być podręcznik A.T....a jeszcze ciekawszy ten gość,który go napisał. Sorki,nie biesz tego w żadnym razie poważnie. Tak tylko sobie pokpiwam...bo co innego mi pozostało.... Idę się uczyć od nowa.
tedchom / 2012-09-07 23:30 / Tysiącznik na forum
Gdzie wybiło opór? bo nie miałem czasu patrzeć tylko wigwam luknąłem a tu taki dostaję larmo. Chyba zaraz muszę to jeszcze prześledzić
Zeus52 / 2012-09-08 03:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Już od wczoraj musisz włączyć pięcioletnie wykresy na jankeskich wykresach,aby szukać jakichś poziomów oporu...na EUR/USD poszło w drzazgi wszystko,co na dziś było w planie...najbliższy sensowny opór to 1,32...poziom z przełomu kwiecień/maj właśnie.Wybiło wszystko...taki skutek wyłamania pewnych linii...Poszła linia długoterminowego trendu spadkowego,poszły poziome wsparcia,poszła wreszcie górna banda kanału wzrostowego.Nie tylko ta,którą tak orientacyjnie,schematycznie miałem zaznaczoną na wykresie(blog maxa),ale i ta wyżej,bardziej precyzyjna,do gry.Jeśli więc ED ma robić o-RGR,to słusznych rozmiarów,z linią szyi na 1,32 z kawałkiem.Pisałem parę dni temu,że teraz,ta mniejsza o-RGR jest możliwa(początkowo tak sądziłem),ale niekonieczna,może pójść ostro wyżej...ostatnio to"wyszło",a dzisiaj stało się to wręcz pewną opcją(jeśli na rynku można być czegoś pewnym) już od nocy.Z resztą,pisałem na forum,że nie mam czasu,bo muszę pilnować interesu,gdyż ED wybiera się dużo wyżej dzisiaj,a ta co wcześniej zrobił,to mały pikuś...nawet max może potwierdzić maila około 21:00...gdzie sugerowałem.że to jeszcze nie koniec jazdy i nikt sobie nawet nie wyobraża,jaki cel ma ED na dzisiaj,,,trzecia duża fala...i że właśnie zdąży...dziś!Wystarczył sam układ kresek....reakcja łańcuchowa.Niedźwiedzie nawet najmniejszych szans nie miały na jakąkolwiek,większą od ząbka korektę intraday...to tak,jak wtedy na początku sierpnia(też bezsenne nocki)...nie było szans na chwilową grę na spadki intra... bo przewidywane korekty...jak odliczyć spread...jakieś grosze by zostały z prób gry na krótko,a i to przy dużej dozie szczęścia.Korekta...no niezupełnie...teraz jeśli eurodolar odbije się w dół...no chociażby od 1,32....to ten ruch nazywamy teraz korektą.Zmiana długoterminowego trendu na EUR/USD Panowie...to trzeba będzie przyjąć do wiadomości.
tedchom / 2012-09-08 11:42 / Tysiącznik na forum
Oooo ja pierniczę, faktycznie jak się przypatrzy na dłuższy termin to padło większość oporów. Kurcze żeby decyzja podjęta na podstawie tylko pobieżnych oględzin naszego tylko grajdołka dała stratę? Wiesz liczę jednak na małą korekcinę, jeśli się nie zapowie to poniedziałek daję odwrót, a mam to jak zrobić bo są ślady na taką okoliczność.
Zeus52 / 2012-09-08 16:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie bierz tego aż tak poważnie...to tylko parę zdań do rozważenia,wzięcia pod uwagę....ja nawet nie bardzo miałem czas zaglądać na forum,dopiero max napisał mi maila,na jakieś 1,5 godziny przed finałem,że coś dziwnego się dzieje,jakaś panika na forum....dlatego byłem zdziwiony. Jak to,odpisałem,ED właśnie szykuje się do ostatecznego ataku,za chwilę odsapnie i uderzy ostro na północ...No,a poza tym,z EDem finał u Janków...i to w piątek,na zamknięcie tygodnia...przed weekendem...Janki się nie boją weekendu,a można by się teoretycznie spodziewać jakiegoś zejścia po czwartkowym korpusie,większego przystanku. Ale to wszystko jest do omówienia. Korekta jakaś niewielka musi być ze względu na RSI na wielu walorach. Na Dollar-index...mam go opracowany kreskami i pod obserwacją....wyprzedanie jest już wręcz krańcowe...wczoraj podrzuciłem to na stooq.pl,tym razem Marcinowi....dollar-indeks w kanale spadkowym,wyłamujący wewnętrzne figury,pociągnięte wewnętrzne,mniejsze kanaliki...jeden z nich to prawie boczniak po silnym spadku,prospadkowa flaga....RSI ...pion w dół...ale bez dywergencji i nawet bez szans na dywergencję w krótkim czasie. Tymczasowy cel na dziś(wczoraj,w piątek)...dolna banda głownego kanału spadkowego,bez szans na zatrzymanie tego procesu...dlatego można było śmiało stwierdzić,że ED zakończy dzień i tydzień na maximach. Ale teraz wyprzedanie na dolar-indeks jest jeszcze bardziej wyprzedany. Tyle,że to niewiele znaczy....a jeśli,to na plus. Nadal brak dywergencji,a to oznacza jedynie,że w pewnym momencie musi nastąpić korekta. Tyle,że po takim ruchu,związanym z wejściem RSI tak głęboko w strefę wyprzedania....mała,minimalna korekta,nawet boczniak,spowoduje gwałtowną zmianę na RSI...a następnie ponowne uderzenie w celu kontynuacji kierunku...jakiś krótki przystanek przed dalszą jazdą. Dopiero wyraźna dywergencja w strefie może ten kierunek zmienić na dłużej....pierwsza dywergencja z resztą i tak spowoduje jedynie większą,glębszą korektę(za jakiś,nieznany na razie czas),a nie zmianę trendu.
tedchom / 2012-09-08 19:46 / Tysiącznik na forum
Widzisz ja nie panikowałem tylko myślałem nad takim ruchem już dawniej. Nie zakładam również zmiany trendu na spadkowy, jedynie co to liczę na złapanie lekkiej korekty więc póki co spokojnie oczekuję na rozwój wydażeń
Zeus52 / 2012-09-08 20:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Słyszałem tu już o decyzji sędziów Trybunału Konstytucyjnego Niemiec...że najpewniej będzie negatywna. Booo....analitycy i media tak uważają...Kurna,po co więc mamy sądy? Może to media powinny wydawać wyroki...a sędziów na zieloną trawkę wysłać :). Media już znają werdykt trybunału,że będzie negatywny. Szkoda,że Draghi o tym nie wie. Biedak namęczył się nad planem,który może trafić do kosza,jeśli decyzja T.K. będzie negatywna. Czy tak? Czy tyle czasu(nawet na Jackson Hole go zabrakło) poświęcili mrzonkom? A jeśli decyzja T.K. będzie nie po myśli,to co? Draghi pójdzie do kąta się wypłakać,a następnie powie,że się już w to nie bawi,zabiera zabawki i idzie do innej piaskownicy? Dlaczego czeka ze szczegółami planu? Odpowiem dygresją... Gdy Japończycy mieli zaatakować Pearl Harbour był plan"A",ale i plan"B",oraz inne opcje. Też nie wiedzieli,co się stanie,co wypali. Padło hasło do ataku..."wspinajcie się na górę Niitaka". Ale opracowanych planów ataku było kilka. Kilka warintów. Skąd mogli wiedzieć,że Jankesi ich nie zauważą i nie wypłyną naprzeciw. Liczyli na to,ale byli przygotowani na inne opcje. Dopiero hasło z samolotu zwiadowczego..."tora,tora,tora" dało sygnał,że Jankesi nic nie zauważyli,są w porcie. Na to hasło wszedł w życie plan"A"...oznaczało dla dowódców: Złamać pieczęcie na kopertach z napisem"Plan A",otworzyć,przeczytać i wykonać! Gdyby zamiast"tora,tora,tora"usłyszeli inny kod,złamaliby pieczęcie na kopertach z napisem:"Plan B". Teraz Draghi rzucił bykom rozkaz:"Wspinajcie się na górę Niitaka"....a po decyzji T.K...albo padnie hasło dla byków "tora,tora,tora"...albo inne,prawdopodobnie nawet z lepszym rozwiązaniem finałowym. Dla japończyków,jak to stwierdzono później podczas badań wojskowej komisji senackiej,wbrew propagandzie,lepszym rozwiązaniem byłby plan"B",spotkanie na morzu. Wtedy eskadra z Pearl Harbour i tak nie uniknęla by swego losu,ale pogrom Jankesów byłby wtedy totalny. A tak,większość okrętów dało się odremontować,straty w ludziach były minimalne,wobec prawdopodobnych,gdyby to było poza portem. Dlatego sprawę przeciwko dowodzącym wtedy w Pearl Harbou umorzono. Bo brak ich reakcji pociągnął mniejsze straty,znikome wobec zagrożenia. Ale to taka dygresja. Ma na celu to,aby uświadomić sobie to,że negatywna decyzja T.K.,może oznaczać co innego...plan"B",który może być dla niedźwiedzi dopiero prawdziwym armagedonem.
tedchom / 2012-09-08 21:54 / Tysiącznik na forum
I oby tak się stało jednak po minimalnej chociaż przerwie;)
Zeus52 / 2012-09-08 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do tego dochodzi FED...tak się składa czasowo,że ma głos na końcu....jeśli wcześniej będzie wszystko w porządku,to Ben nie musi się spieszyć. Ale jeśli T.K. i Draghi nawalą(choć tak całkowicie,żeby nawalili to jest wręcz niemożliwe),to wtedy do akcji wkracza FED. Bujanie góra/dół jak najbardziej jest w tej sytuacji możliwe...tyle,że bujanie bardzo szybkie i krótkotrwałe,możliwe,że tylko intraday,w pewnych momentach...w dniu kluczowych decyzji. Może warto sugerować się eurodolarem. W okolicy 1,32-1,33 ma nie tylko opór poziomy,ale i następną linię trendu...w/g mnie mniej znaczącą,jeśli chodzi o dłuższy termin...ważne dla trendu było wybicie dotychczasowej linii...teraz,ewentualne odbicie w dół od tej wyższej może co najwyżej oznaczać budowę prawego ramienia potężnej o-RGR. I wtedy nastąpi większa korekta. Ale mleko już zostało rozlane w ostatnim tygodniu. Właściwie dużo wcześniej,ale w tym tygodniu została potwierdzona zmiana trendu. Trend na ED się zmienił. Owszem,gwoli ścisłości może należałoby napisać,że się ZMIENIA,a nie ZMIENIŁ. Ale to byłoby nieco naciągane...takie ślepe pisanie tylko tego,co pokazują wykresy,ale bez szerszego spojrzenia,nadmiernie ostrożne,zbyt akademickie. To tak,jak z moim wykresem dla USD/PLN który max zamieścił na blogu. Owszem,wykres wykresem i musiało być na nim zamieszczone to,co było widać. Ale istotny do wykresu był jego komentarz...a to było na forum. Nie dający szans wzrostów na USD/PLN... Także w przypadku ED,tak oficjalnie,to należałoby rzec,że ED jest w trakcie dużej korekty wzrostowej,ale dopiero po przebiciu tej wyższej linii można będzie powiedzieć o zmianie trendu. Ale,tak mówiąc nieoficjalnie,to trend na ED właśnie się zmienił.
tedchom / 2012-09-07 23:36 / Tysiącznik na forum
Tak na szybko to zobacz na w20 linię od 01.06.2011 przez 17.08.2012 do tego to co wcześniej pisałem jak dla mnie malutki opór dalej trzyma jak nic a zaraz zobaczę inne rynki
max1224 / 2012-09-07 22:48 / Tysiącznik na forum
ale przecież jakiś ruch powrotny może być ... ludziska tu nie tylko funduszami operują, więc może ktoś z CDFów lub innych kontraktów wychodzi na moment ... nie wiem
Zeus52 / 2012-09-07 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,zgadza się. Masz całkowitą rację....MOŻE BYĆ... Ale dyskusja akurat była...o funduszach. A z funduszami wiesz,jak jest...jak raz wyjdziesz,to później może być ciężko powrócić do nich na czas...i psychologicznie to jest później trudna decyzja. Przypomnij sobie,co pisałem jakiś,już długi czas temu,obserwując swoje wskaźniki. M.innymi Keltnera...a sugestia z Keltnera była jednoznaczna...tam nie było wahania... Pisałem o tym z własnych długich obserwacji Keltnera i RSI...że to,co on pokazuje kończy się zwykle takim obrazkiem,że po jakimś tam,dłuższym czasie wzrostów,wszyscy najpierw wyrzekają,a później,gdy wykres wbija się ponownie w górną Keltnera,nie ma zmiłuj się Panie! To się kończy takim obrazkiem,że zewsząd słychać burczenie i narzekanie..."no ileż może rosnąć,przydałaby się korekta,by móc wejść. No TYM RAZEM,po takim rajdzie na pewno się skorekci! Tak dalej nie pójdzie,wtedy wchodzimy!"...a później ciąg dalszy: Można wpisać ten sam tekst z cudzysłowu,z dopiskiem w"dymku"...Obrazek tydzień później. I to samo,z dopiskiem: obrazek dyskusji dwa tygodnie później. Dyskusja na forum,w dymku dopisek..."trzy tygodnie później". ..ciągle,nieodmiennie marzenia o korekcie. Mam oczywiście na myśli Jankesów i ich indeksy.
privy / 2012-09-07 13:07 / Tysiącznik na forum
2 dni. Ja już redukuję. Po wtorkowych wycenach nie będę miał już nic. Ja mam też ten komfort, że jak się pomylę to mam kontrakty więc moje decyzje są niekłopotliwe.
Zeus52 / 2012-09-07 16:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
O to mi właśnie chodziło,mały ząbek w postaci jednej godzinówki...i jazdy ciąg dalszy.
Zeus52 / 2012-09-07 15:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mało czasu na pisanie,więc się nie udzielam...ale ED...wiem,widzę,że świeca jest ogromna...tyle,że on JESZCZE na dziś nie skończył...to nie koniec wspinaczki...więc czasu brak...trzeba pilnować interesu...
max1224 / 2012-09-06 22:13 / Tysiącznik na forum
też Wam stooq nie chodzi ???
Zeus52 / 2012-09-06 23:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie tylko chodzi,ale nawet biega...
max1224 / 2012-09-06 23:23 / Tysiącznik na forum
już jest OK i u mnie
szalony inwestor / 2012-09-06 22:31 / Tysiącznik na forum
Chodzi jak szalone:-)
Zeus52 / 2012-09-06 18:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak patrzę,rozglądam się po pokoju...gdzie by tu...nie wiem,czy ta niedźwiedzia skóra powinna jednak leżeć przed kominkiem(tak po prawdzie to bajer...nie mam kominka)...może zawiesić ją na ścianie?
szalony inwestor / 2012-09-06 18:54 / Tysiącznik na forum
Uszyj zonie futro:-)
Zeus52 / 2012-09-06 17:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wybicie szczytów na S&P500,czy DAX...to uprawdopodobnia podane jakiś czas temu poziomy,to co wyrzucił program...już to wszyscy znają,bo było ze dwa razy...S&P500: 1550p..DJIA: 14500p.,DAX:7650p.,$XAU:230p.To ostatnie,jak i pozostałe niekoniecznie w jednym ruchu...jakieś korekty po drodze być muszą.
Zeus52 / 2012-09-06 16:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Formacja wodospadu na franku do PLN jakby się zaczęła... i to bez zmiany poziomu powiązania z euro. I chyba nie tylko na franku.
Zeus52 / 2012-09-06 16:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jedna sprawa...to o realizacji zysków..."kupuj plotki...". A kto dotąd te plotki kupował...bo nie zauważyłem tego jakoś.Nawet była mowa o tym,że:"jeśli teraz mają obawy,co zrobi najpierw Ben,a później Draghi...to dobrze...będzie niespodzianka"..."niech się teraz boją...to plus dla byków na później".Przecierz indeksy stały,a nawet się cofały przed Draghim...więc jakie"kupuj plotki..." wchodzą w grę?
Zeus52 / 2012-09-06 16:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Stany.ISM pozaprzemysłowy:53,7p. Poprzednio: 52,6p. Waluty odrabiają straty...AUD/CAD,jak było w planach...właśnie uskutecznia prawe ramię o-RGR intra...będzie ponowny atak na linię trendu(?)
Zeus52 / 2012-09-06 15:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i w porządku...jak dla mnie,to Draghi zrobił to,co trzeba...Rynki? Dajmy im czas na dojście do tego,że jest O.K.! Waluty? Akurat były na kreskach intraday w punktach korekcyjnych...więc się skorekciły...intraday.
privy / 2012-09-06 15:51 / Tysiącznik na forum
W mojej ocenie nie powiedział nic przełomowego. Zobaczymy jak rynki to przetrawią.
Zeus52 / 2012-09-06 15:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak...nic takiego..."tylko" skup na rynku wtórnym...i"tylko" bez żadnych ograniczeń ilościowych...Rynki się lekko zawiodły jedynie tym,że pewnie sądziły,że to już,natychmiast! Ale jeśli to przemyślą,to efekt powinien być piorunujący.Jak to z resztą już pokazuje DAX wystrzeliwując ponad sierpniowy szczyt,także Janki...oni czasami dobrze i szybko myślą... :)
privy / 2012-09-06 16:11 / Tysiącznik na forum
Nieograniczony pod pewnymi warunkami - Grecja bis. Czyli my kupimy wasz dług jak będziecie go mocno redukować. Dla mnie to nic nowego. A dlaczego w ogóle na rynku wtórnym co ich on w ogóle obchodzi?
Zeus52 / 2012-09-06 16:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ o to była cała walka...gdyby tylko na pierwotnym,to rynki nie miałyby się czym tak bardzo cieszyć...przecież to właśnie,poza nieograniczonym skupem było najistotniejsze...dlatego mówiłem...dajmy im to przetrawić...bo chyba nie zrozumieli w pierwszej chwili.Nie zrozumieli też tego...jakie to ma znaczenie...czy już teraz,a także jakaś tam gadka o"określonych warunkach"...co to znaczy"określone warunki"?Tekst pod uspokojenie opinii i Merkel?Jakie on ma w ogóle znaczenie.Jest konkret i to jeden...jak będzie potrzeba,to skupią każdą ilość.To chyba wystarczająco jasne.A potrzeba...oczywiście,że będzie.Więc skupią.Co tu jeszcze można dodać.
privy / 2012-09-06 17:45 / Tysiącznik na forum
Nie wiem o co chodzi. Na pierwotnym 6% na wtórnym powiedzmy 5%. Pytanie za 100pkt.: do kogo idzie różnica? Znowu do znajomych królika? Nie wiem jak to będzie funkcjonować, ale to wygląda na skok na kasę. Po jankeskich bondach widać kto będzie tym znajomym królika.
Zeus52 / 2012-09-06 18:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
A co do jankeskich obligacji...rentowności mocno wzrosły...uciekają z obligacji,by wchodzić w akcje...po co siedzieć w obligacjach,jeśli sytuacja w Eurolandzie,jak również wyraźnie lepsze dane z rynku pracy,wraz z poprawką in plus poprzednich danych,i do tego ISM oddalają jakby QE3...nie tak całkowicie,ale to może nie na teraz...więc jak FED nie będzie kupował teraz obligacji...to po co je trzymać.Lepiej akcje.Ot,cały tok rozumowania Jankesów.
Zeus52 / 2012-09-06 17:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak na wtórnym,to wiedomo,że banki,duże pomioty...to ogromna ilość krążącego,"zaległego"długu...w rękach banków.A więc banki dostaną kasę.Pierwotny...to byłby jedynie jakiś tam udział ECB w bieżącym finansowaniu emitentów...tak,na tymczasowe potrzeby państw...aukcje.To kluczowa różnica dla rynków kapitałowych.
max1224 / 2012-09-06 15:54 / Tysiącznik na forum
wręcz nieco rozczarował ... o skupie wiedzieli wszyscy i wszyscy czekali na szczegóły ... a te mają być tematem odrębnym
słowem dalej zwlekamy ... ale właśnie reakcja może być kluczem do rozwikłania zagadki pt. co dalej
Zeus52 / 2012-09-06 16:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poprawka.DAX...7150p.,Nasdaq już na nowych rekordach,wybił szczyt.
max1224 / 2012-09-06 16:07 / Tysiącznik na forum
;))
image77 / 2012-09-06 20:58
ml6 rzeczywiście poszedł fajnie :) na klasie E o 1,08 w górę :) tyle że dolar dziś nieco zeżarł i niewiadomo czy dalej żreć nie będzie. No ale myślę że korekty w górę też będą znowu w okolice 3,35-3,40
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-09-07 16:46
oglądałem przed chwilką top10 ML6 pomijam fakt wzrostu w przedziale 6-8%, ale jakie ciekawe układy na wykresach:)
image77 / 2012-09-07 20:45
z niecierpliwością czekam na wyniki ml6 na dziś :) powinno zdrowo rypnąć w górę :) jedynie szkoda tego dolara....
max1224 / 2012-09-07 20:46 / Tysiącznik na forum
a spółki szaleją zaraz Teck przejdzie na wynik dwucyfrowy
max1224 / 2012-09-07 20:45 / Tysiącznik na forum
mimo dolara jest ponad 4%
image77 / 2012-09-07 20:48
robi się ciekawie max na ml6:) jak zarobię w przedziale 10-15% umówimy się na wódkę :)
max1224 / 2012-09-07 20:51 / Tysiącznik na forum
spoko spoko najpierw tę inwestycję trzeba z takim zyskiem zamknąć ... a później czemu nie :))
image77 / 2012-09-07 21:10
ty w ogóle gdzie mieszkasz jak co? ja katowice :) ml6 o 2,74 dolara w górę u mnie na E klasie :) czyli to około 9 zł w górę na akcji:)
max1224 / 2012-09-07 21:15 / Tysiącznik na forum
jak to gdzie na zaścianku:)
image77 / 2012-09-07 21:17
a no tak :) myślisz że dolar się podniesie z tego 3,20? a co do ml6 myślisz że to grubszy ruch w górę czy od poniediałku koretka? mi się wydaje że po decyzji EBC powinno być dobrze. Zobaczymy co jeszcze Ben powie
max1224 / 2012-09-07 21:18 / Tysiącznik na forum
po meczu rzucę na bloga wykresy z TOP10 ML6
image77 / 2012-09-07 21:24
przy jakim poziomie myślisz bedzie bezpiecznie sprzedać? mi się tak wydaje że przy mojej E klasie skoro teraz kosztuje dokładnie 52,94 to przy 62 chce sprzedać lub coś koło tego
max1224 / 2012-09-07 21:26 / Tysiącznik na forum
trudno tak zakładać poziom ... trzeba obserwować ale myślę, że dolar jeśli jeszcze spadnie to niewiele, a surowce i spółki miejsca mają, że ho ho
image77 / 2012-09-07 21:28
ja o tej wódce serio pisałem :)ml6 to mój ostatni ruch na fundach. Taki all-in. Potem wychodzę i zakładam lokatę :)
max1224 / 2012-09-07 22:46 / Tysiącznik na forum
zobacz teraz galerie na blogu, jak to wygląda i jakie tworzy możliwości ... chyba czas pogratulować Ci wyczucia ta jesień dla ML6 może być faktycznie zwróć uwagę na volumen, układ ichimoku i położenie średnich do tego zerknij na RSI i MACD ... wnioski aż boję się pisać
image77 / 2012-09-08 09:13
ty jaki próg szacujesz dla twojego ml6 w A klasie docelowo przy którym chcesz sprzedać? 56,47 to twoja akutualna cena :) nawet jeśli dolar zleci do 3 zł to i tak będzie niezły utarg gdyby tak to to 65$ doszło
dfg / 89.99.88.* / 2012-09-07 17:14
gdzie to ogladasz?
max1224 / 2012-09-07 17:38 / Tysiącznik na forum
http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=FCX
resztę sam poszukaj:)
max1224 / 2012-09-07 17:26 / Tysiącznik na forum
http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=IMPUY
albo coś takiego:)
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-09-07 17:24
http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=XSRAY
http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=rio
to tak np.
Zeus52 / 2012-09-06 16:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
DAX...2135p....i chyba wybiera się wyżej.Janki,Stasiek wiadomo,Nasdaq luka hossy+korpus...
max1224 / 2012-09-06 16:07 / Tysiącznik na forum
eee DAX powinien być ponad 7000 ???
co do tego poniżej też racja ... coś w tym jest
akcjekontraktycfd / 2012-09-06 18:50
Tu jest w co wejsc zeby zarobic
www.akcjekontraktycfd.wordpress.com
Zeus52 / 2012-09-06 16:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czasami czekanie na szczegóły jest lepsze...wyklucza realizację"kupuj plotki...".Nieco osłabia ten efekt.
Zeus52 / 2012-09-06 04:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...wszyscy sobie smacznie śpią,a tymczasem AUD/CAD walnął z rozpędu w swoją linię trendu spadkowego. A jak dolar australijski rośnie to i gold,silver,pallad,platyna...i jeszcze parę rzeczy. Wiadomo,jak "AUD",to i"Au"... :)) Cóż,AUD/CAD pewnie zechce zrobić o-RGR na wykresach intra....lewe ramię...obecne! Głowa...obecna nieprzytomna(bo zaspana)...prawe ramię? Na razie brak....może będzie konieczne,może nie...na razie nie wiem...muszę spowrotem się zdrzemnąć...sygnał piii...ip mnie obudził na chwilę. Ale niczego nie zmieniamy...
Zeus52 / 2012-09-04 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...zajrzyj do skrzynki...to wiele wyjaśni w sprawie EUR/USD.
Zeus52 / 2012-09-05 12:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz jeszcze raz.Zrobiłem małą poprawkę.Dokładniej poprowadzona linia trendu spadkowego na EUR/USD,wskazuje,że nie było jeszcze próby jej bicia...być może szykuje się dopiero atak na nią.Popatrz na 4H...wszystko idzie pięknym,lekko wzrostowym kanalikiem(wewnątrz kanału daily),który prowadzi do głównej linii trendu.Może nie od razu,może jeszcze wahnięcie góra/dół...od bandy,do bandy kanału intraday...Ale ostatecznie chyba chodzi o atak na główną trendu spadkowego. Musimy to obserwować,czy wypalą zamiary.
Zeus52 / 2012-09-05 15:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
O właśnie!!! O taki ruch na EUR/USD mi chodziło,jak spojrzysz,co Ci rano wysłałem to wiesz,dlaczego.Nie sądzę,aby atak na główną linię trendu odbył się już dzisiaj,ale właśnie ta góra/dół w tym moim kanaliku na H4...teraz górna jego banda to 1,2650-1,2660.To jeszcze nie główna linia trendu...nieco braknie,więc albo ruch w dół,albo poślizgiem-konsolą po niej od spodu
max1224 / 2012-09-05 20:50 / Tysiącznik na forum
niech wszyscy mają możliwość obejrzenia Twoich wykresów ... dałem je na bloga i coś tam naskrobałem :))
Zeus52 / 2012-09-05 21:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Szkoda,że nie poszły wcześniejsze,jeszcze z nocy...mogli by sobie ludziska pograć...na ED,na parach CAD,na USD/PLN...To,co się stało było już wiadome właśnie w nocy i nad ranem...zanim nastąpił jakikolwiek wyraźny ruch.Tomaszowi ze stooq podsyłałem propozycje...on je ewentualne nieco"temperował"...bo wiesz,ja to jako pewniak...a on..."zobaczymy,jak się rozwinie"...ale on tak musi,wiesz,powaga tego wymaga...sugestia zmiany na AUD/CAD...już od dwóch dni się kroi,funt...itp.A! na CHF/PLN należy w/g mnie zwrócić szczególną uwagę.Jeśli,chwilowo zdementowane plotki o podniesieniu limitu ceny powiązania franka z euro do 1,30 się potwierdzą(ach te dementi,skąd to znamy!)...to na CHF/PLN możemy mieć tzw "formację wodospadu".To żart,bo takiej nie ma w A.T.,ale oddający to,co może się dziać.
max1224 / 2012-09-05 21:32 / Tysiącznik na forum
jest w potocznym obiegu coś jak "wodospad", "lawina" i takie tam :) grunt, że dobrze oddaje sens
image77 / 2012-09-05 21:08
a w 3-4 miesięcznej perspektywie jak szacujesz dolara? ml6 znów cholera w dół... no ale nie jakoś tam super dużo tym bardziej że dolar 3,37 prawie dziś miał
max1224 / 2012-09-05 21:24 / Tysiącznik na forum
Jutro za to pewnie coś podskoczy ... inna sprawa ile dolar z tego weźmie ... generalnie jak edek upora się z tym co dziś opisałem to jazda na nim będzie i surowce to powinno pociągnąć w tym sektor wydobywczy ... dolar będzie niestety spadał
w przeciwnym wypadku dolar łagodzić powinien spadki ... właściwie to jedyny argument za ML6 jest dość tani, choć na wzrostach z nawiązką potrafi rekompensować dolara z drugiej strony lepiej wtedy być w QUE2:)
image77 / 2012-09-05 21:31
poczekamy zobaczymy. ja jakoś ciągle bliżej jestem myśli że dolar raczej się umocni no ale mogę się mylić
Zeus52 / 2012-09-05 22:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziś USD/PLN ewidentnie zanegował"W"...a jak popatrzysz na wykres,to stale buja się nad przepaścią...Właśnie teraz dolar spośród innych walut sprawuje się najgorzej do PLN.Wręcz słabo.I to nawet w najczarniejszych dla PLN momentach.Kiedyś tak było z euro.Teraz widocznie kolej na dolara. Zwróć uwagę na polskie obligacje,ich rentowność spada.Wczoraj właśnie rentowność dwu i pięciolatek osiągnęła pułapy najniższe,nigdy nie widziane w historii ich notowań.
sierotka marysia / 83.29.91.* / 2012-09-06 00:34
Własnie ta spadajaca rentownosc obligacji bardzo mnie niepokoi gdyz nasza gospodarka sie wali ,wiele długu zamiecione pod dywan czy czasami to nie propaganda sukcesu wpierana nam przez GS nie uspi naszej czujnosci i w koncu skonczymy jak Grecja
Podpompuja znowu indeksy , nasze pln umocnia aby wydoic z niej co sie jeszcze da i wtedy plum ponowne wyciaganie kasy z leszczy co uwierzyli propagandzie sukcesu.
Zeus52 / 2012-09-06 02:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem o tym,nie jest wesoło,tak lekko mówiąc.Do pewnego czasu sądziłem inaczej,ale już zimą,na początku roku zacząłem się zastanawiać(z resztą,na forum)...czy ja aby nie żyję pod jakimś parasolem ochronnym...bo zewsząd widzę postępujące bezrobocie.A ja z garstką kumpli...cóż...od zlecenia,do zlecenia...ale to wszystko były sprawy umówione jeszcze pod koniec ubiegłego roku,tak na pół roku do przodu.Później z polecenia...sznureczkiem.Ale taki sposób zdobywania zleceń ma swoje granice.Tymczasem ogłoszenia....ZERO!!! Żadnych zleceń.Kompletnie nic! Nadal żyję sporadycznymi zleceniami załatwianymi przez byłych klientów i nieco z czynszu za niegdyś wyremontowany i dzierżawiony pawilon handlowy.Gdyby nie to,to musiałbym wyciągać środki z funduszy.Może piszę za dużo...nie wiem,czy moja szczerość graniczy już z głupotą...ale od wczesnej wiosny źle to widzę,a w miarę upływu czasu w coraz to czarniejszych barwach.Ale cóż...póki chcą u nas inwestować...może poza nami nie mają już gdzie,bo wszędzie drogo,tylko nasz grajdołek tani,jak barszcz...póki więc się nami interesują...to co mi tam.Ale masz rację.Uważać należy i to koniecznie.Zwłaszcza teraz.Tak...są jeszcze szanse na jazdę w górę...a później się zobaczy...może zanim skończy się jazda pod kasę z banków centralnych cósik się zmieni...mam nadzieję,że na lepsze. Choć niektórzy mawiają,że"lepiej"...to już było.
image77 / 2012-09-06 12:31
ja tam Zeus sobie czasem myślę czy też nie pieprzyć tego wszystkiego. Szkoda nerwów i zdrowia. od 2007 jak jestem w fundach to jestem ciągle na minusie ok 6-7%. Próbuję na ml6 to odgryźć teraz wszystko ale nie wiem czy się uda szczególnie patrząc na dolara jak jest mało co stabilny z tendecją.... no niewiadomo jaką do końca. Ale chyba do końca roku pozostanę. Wypłacam i cześć pieśni.
tedchom / 2012-09-06 13:12 / Tysiącznik na forum
Tak się zastanawiam czy czasem nie mnożymy zbyt dużo w tych funduszach, bo czasem to wygląda jak gra na spółkach wig bezpośrednio. Myślę, że spokojniejsze zarządzanie daje wiele lepszy efekt. Ostatnio mało co zmieniłem od prawie roku i choć mały ale jest plus. Zastanawiam się tylko czy aby teraz nie wyjść z połową w bezpieczne jak dojdziemy na rsi do 70 a w tym czasie może wigwam będzie gdzieś w okolicach 2400
sierotka marysia / 83.29.91.* / 2012-09-06 00:47
http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-finanse/9146,czarna-dziura-zamiast-zielonej-wyspy.html
sierota marysia / 83.29.91.* / 2012-09-06 07:07
Zeuss52 mnie jeszcze zastanawja ,ze wszystkie stacje TV trabia ,ze FED bedzie drukował ale przeciez ten dodruk własciwie nic im nie dał gdyz cała kasa poszła na spekulacje nie w gospodarke a wiec nastepny dodruk wywinduje ponownie surowce i napedzi inflacje a nie przybedzie miejsc pracy .Tak samo skup tych obligacji przez EBC czy przybedzie miejsc pracy z tego tytułu ?Brałes pod uwage taki wariant ,ze FED wiecej juz nie dodrukuje ?
Zeus52 / 2012-09-06 13:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
W Stanach bardzo dużo się dzieje...choć na razie dane żle wyglądają,to zobacz dalszą przyszłość...Stany już nie importują gazu od 1,5-2 lat.Mało tego...są eksporterem.Podobnie będzie z ropą.Rozbudowują infrastreukturę,wydobycie gazu łupkowego(ropy z łupków!!!),skraplanie,magazynowanie,terminale do przeładunku...zaleją świat własnym gazem i ropą.Dotąd zalewali go żywnością i dolarami...to były ich produkty eksportowe.Teraz dzieje się coś,co można porównać do czasów z przełom XIX/XX wieku...gorączka nie złota,ale ropy.Jak myślisz,dlaczego wycofali się z morza południowochińskiego,wpuszczając tam Chińczyków?Ich flota nie wpłynęłaby tam,bez cichej zgody Jankesów.Po prostu JankesOw to przestaje obchodzić...Libia,morze południowochińskie...przestaje ich obchodzić obca ropa i gaz...sami szykują się do ekspansji w tym zakresie.Stany były,są...a teraz staną się jeszcze większą potęgą i to pod każdym względem.Po to był i będzie"dodruk",a nie dla ratowania gospodarki...ona i tak by sobie poradziła.Jeszcze parę rzeczy muszą zrobić....więc,jak to Rockefeller mówił...pierwszy milion trzeba ukraść...na rozruch.Oni jeszcze dokradną(czytaj:dodrukują)...a ta kasa w końcu trafia tam,gdzie trzeba...po pewnym czasie,ale trafia.Samo osłabienie dolara to potężny zastrzyk dla Stanów...blokuje import,a wpływa pozytywnie na eksport...a o to im chodzi.Już samo to,to poważny plus.I niech nikt nie liczy na to...a czytam takie niby"prognozy"...że np Dow Jones jest na kilkudziesięcioletnim szczycie,z którego teraz rozpocznie się mega-bessa.Nic z tego...czytałem te"prognozy".M.innymi niejakiego Szymona Marka.Tyle,że całe jego rozumowanie,wnioski...to jest horrendalnie błędne.I można to szybko udowodnić...w dwóch zdaniach pokazać,gdzie popełnia błąd...aż dziwię się,że on tego nie widzi.Błąd jest tak duży,tak widoczny...że pewnie go to przerasta i nie widzi czegoś oczywistego.Błąd w A.T. On bierze ponad dziesięcioletnią konsolidację(przed mega-hossą) za szczyt po którym nastąpią dziesięciolecia bessy.Błąd tkwi w samych założeniach...może dlatego on tego nie widzi.Przyjął wolumen,obroty za wyznacznik szczytu! Nie w tej skali!!! Nie w tym wypadku!!! To typowa konsola,nic więcej.Kilkunastoletnia konsola przed mega-hossą.Należałoby pomyślec o poziomach w okolicy 100.000p.na DJIA( na razie blisko 14.000) za jakieś 20 lat...a nie o bessie.Sądzę,że tan pan niewiele rozumie,nie wie dlaczego powstał ten(w/g niego wyprzedaż)potężny wolumen i obroty....niech się lepiej zastanowi...może nad sobą. :))
tedchom / 2012-09-06 13:18 / Tysiącznik na forum
Dokładnie Zeus też się nad tym zastanawiałem ale takiego wniosku jak ty teraz I on w swych wypocinach, to bałbym się zapodać z tegoż powodu, że może być i tak i tak. Mało kto chyba patrzy na taki timing w AT. Przy takich rozważaniach to bardziej fundamenty się będą liczyły jak zwykła analiza
Zeus52 / 2012-09-06 13:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi o to.że ten błąd w założeniach aż bije w oczy...i nie wiem,jak można tego nie widzieć!? Polega na zapatrzeniu się w czystą A.T.... Całe jego(i jemu podobnych)wywody oparte są na typowym dla A.T. założeniu....ostra jazda w górę(dekady 80"-90")+ silny wzrost obrotów i wolumenu(można sprawdzić na bardzo długich wykresach)= szczyt.Z którego teraz nastąpią spadki.Liczone w dekadach. To jest tak ślepe zapatrzenie w A.T.,że aż...po prostu głupie! I to bez specjalnego krygowania się mogę mu to powiedzieć. Jedno pytanie...czy on zastanowił się nad tym,odrywając się od A.T.,skąd wziął się ten wolumen? Czy widzi różnicę pomiędzy krótkoterminowym wykresem jakiejś spółki,gdzie takie coś ma olbrzymie znaczenie,a wieloletnim,kilkudziesięcioletnim wykresem DJIA.Ale też innymi,bo jemu chodzi o całą NYSE. Pytanie(retoryczne)...Co się stało w tym czasie,gdy tak rósł wolumen i obroty? Czy nad tym się zastanowił choć przez chwilę?Sądzę,jestem pewien,że nie. Na którym miejscu pośród największych giełd świata była NYSE,gdy ten wolumen zaczął rosnąć? Czy gość wie,że wtedy największą giełdą była giełda w Tokio....,Ze z tamtych czasów pochodzi nazwa jednego z indeksów Wilschire 5000? I z powodów raczej tradycjonalnych nosi on nadal tę samą nazwę,choć powinien nazywać się Wilschire 15.000.Czy wie,że w tym czasie NYSE z dalszego miejsca,stała się największą giełdą świata...drugie miejsce zdobył Nasdaq,a giełda w Tokio została zepchnięta na trzecie miejsce? Ze giełda w Londynie znalazła się poza pierwszą trójką... Czy to wystarcza za odpowiedź i dowód błędnych założeń co do gwałtownego wzrostu obrotów...przyjętych przez niego,jako podstawę do bredzenia o wolumenie dystrybucyjnym??? To taka oczywistość....aż za duża,aby była dla niektórych widoczna.
privy / 2012-09-06 10:37 / Tysiącznik na forum
W mojej ocenie na 80% mamy właśnie ostatnią fazę wzrostu.
max1224kom / 83.7.70.* / 2012-09-06 10:39
o zasięgu ???
privy / 2012-09-06 10:48 / Tysiącznik na forum
Na staśku ok. 1430/50. Naszego grajdoła nie oceniam bo wcześniej czy później i tak pójdzie za nim.
al_ / 89.68.244.* / 2012-09-06 12:29
Jutro lub w poniedziałek sp bedzie miało szczyt...u nas w weekend 107sesji od dolka ostatniego i bedzie gorka,wczesniejszy cykl 7luty do 25maja był,107 cyfra to szamanska od geometrii...
szalony inwestor / 2012-09-06 16:03 / Tysiącznik na forum
analiza czasu to bzdury dla ludzi ktorzy sa za tepi zeby zrozumiec AT:)
al_ / 89.68.244.* / 2012-09-06 17:51
no to zobaczymy panie wszechwiedzacy,lipny kolego jestes w tych swoich "grach" czytam i non stop wtopa za wtopa,poczekamy i rozliczymy ,daruj sobie takie gadanie...
al_ / 89.68.244.* / 2012-09-06 12:30
tfu 107dni*
image77 / 2012-09-06 08:20
ja uważam że dziś to wykresy techniczne za bardzo nie mają racji bytu. Jeden czy drugi polityk coś powie albo też Ben i wszystko się może zmienić z dnia na dzień.
max1224 / 2012-09-06 15:44 / Tysiącznik na forum
to się chyba doczekałeś ... dziś zapowiada się odpał na ML6 zapnij kask bo czachę może rozsadzić :)
sierota marysia / 83.29.91.* / 2012-09-06 07:13
http://libertarianpl.salon24.pl/445273,pierwsze-wyniki-audytu-fed


przeczytaj i co sadzisz o tym ?
tedchom / 2012-09-06 00:55 / Tysiącznik na forum
Dla mnie to póki co próba obniżenia kosztów zakupu tańszych akcji na naszym straganie. Nie przesądza to jednak faktu, że kiedyś za kilka lat pojedzie rynek dużym wodospadem w dół by później znowu iść w górę.
max1224 / 2012-09-05 21:34 / Tysiącznik na forum
jak byś miał rację to zostaje QUE3, SF1, i coś z grupy SKAN2, SKAN3, JB1 na te czasy
max1224 / 2012-09-04 23:37 / Tysiącznik na forum
taa widziałem ... a pisałem niedawno czy edek wybije opór ... tylko nie pamiętam czy tę odwróconą flagę zaznaczałem ... idealnie pasuje żeby obie (na edku i na usdpln) linie padły :))
image77 / 2012-09-05 07:41
ml6 ciągle przy tej dolnej bandzie krąży i nie umie porządnie wystrzelić do góry. Ale przyjdzie ten czas....
Zeus52 / 2012-09-05 00:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
ED jest bardzo byczo nastawiony,tak jak i jankeski rynek z resztą...Teoretycznie,to ED powinien,po dojściu do górnej bandy kanału wzrostowego,zacząć wędrówkę do dolnej.Nawet nie mając nic poza tą bandą nad sobą.A on nie chce...mimo jeszcze długiej linii trendu spadkowego.Na zbliżeniu bardziej precyzyjnie widać,co się działo.Nie chce odpadać i już!Dwa razy dziabnął długą linię trendu...i lekkie cofnięcie....w takim układzie to cofnięcie dla lepszego rozbiegu.I z BYKA bandę chce wziąć.Dlatego widzę taką możliwość,że USD/PLN robi podobnie,tyle że na odwrót...do góry,by mocniej,z impetem uderzyć w dół.Być może po pewnym odpoczynku...dojściu do górnej bandy kanału spadkowego na USD/PLN...tymczasem ED odpoczywając,dotknął by swojej dolnej bandy.Nie ma do niej już daleko,wszak poszedł nieco w bok.Co nie oznacza,że nie może zrobić ataku szybciej.A jak pęknie główna linia trendu na EUR/USD to wiesz,co się stanie... Duża o-RGR na weekly czeka na to,by ją wymalować.A następne ruchy,to już inna bajka...całe figury w górę.Co będzie więc z USD/PLN? Ano właśnie zależy od tego,czy na eurodolarze zmaterializują się te...tymczasowo...przypuszczenia.Ale tak po prawdzie...to nie ma powodu,by się nie zrealizowały. Zobacz Jankesów...ich indeksy aż się palą do wzrostów...Wiesz,jaki był dziś powód tego wystrzału o 20:00 ??? O tej godzinie Apple ogłosił termin prezentacji swojego i-poda !!! I cały rynek up! Wystarczyło,że Apple tylko przypomniała o sobie. A w takim razie.przy tak byczym nastawieniu,potrzebny jest jakiś błahy pretekst,by naprawdę z niedźwiedzi tylko strzępy futra pozostały
Zeus52 / 2012-09-03 21:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale ciszaaa...
max1224 / 2012-09-03 23:33 / Tysiącznik na forum
kurna do szkoły poszli czy co? ;)
image77 / 2012-09-03 22:17
to ja coś napiszę.... ml6 dziś 0,73 w górę :) a druga sprawa na wp pisali (portal niewiarygodne) że czeka nas kryzys w październiku gorszy od tego z 2007 :) spadnie wszystko tak że aż rypnie :)
Zeus52 / 2012-09-03 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jeśli chodzi o nas,to prognozy(wskaźniki wyprzedzające) BIEC nie dają zbytnich złudzeń...Tyle,że my od dawna jesteśmy adekwatnie nisko.Teraz będzie się liczyła kasa...będą pieniądze(dodruk),to będą chętni gdzieś je ulokować.Na jeszcze później,na lepsze czasy,a przy okazji tanio...a co,w kryzysie się nie inwestuje.To tak jak u Janków...wszystko się sypie,fundamenty trzeszczą,deficyt...o Boże!...Hossa w pełnym biegu! Jak im się poprawi...kiedyś tam...to oni już wszystko będą mieli w cenach,nie będzie pod co grać...no bo jak to...jeśli dane będą wreszcie dobre,wystrzałowe...to pewnie już mało prawdopodobne,by mogły być lepsze...czas sprzedawać i czas bessy nadejdzie.Jak fundamentalnie będzie najlepiej...wszystko się posypie.To trochę żart,ale nie do końca.Myślę,że co nieco z sedna sprawy w tym jest...może odrobinkę,może więcej...:))
max1224 / 2012-09-03 22:23 / Tysiącznik na forum
czemu nie do tego czasu wiele może się jeszcze wydarzyć ... jakieś przełomy na połowę października wieszczą ... ale nie we wszystko co pisane trzeba wierzyć bezkrytycznie
Zeus52 / 2012-09-03 22:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...pomyśl o Jankach.Tak w wyobraźni przenieś się w czasy,gdy będą odczyty PMI,ISM: 68p.,75p....a PKB w Stanach:+4,5/+6%.Co wtedy? Kupować akcje(drogie niesamowicie)? Nooo...chyba,że wtedy ktoś będzie liczył na PMI,ISM,np 100p.,a PKB będzie oczekiwał na poziomie 10%...to polecam kupowanie,jeśli ktoś w takie odczyty uwierzy.Trochę przesadziłem,ale celowo,żeby coś pokazać...taką naturę rynku.
max1224 / 2012-09-03 22:52 / Tysiącznik na forum
oczywista sprawa do tego dochodzi najzdrowsza jazda na strachu nie ma nic lepszego :)
dlatego przestroga przed bezkrytyczną wiarą w pisane ... jest zresztą na ten temat dowcip niestety nie na forum dość wulgarny (a i jeszcze nie dokładnie teraz go pamiętam)
image77 / 2012-09-03 22:56
wracając do naszego ulubionego dziecka max... myślę że dziś rozpoczęła się droga ku górze (oczywiście ze spadkami po drodze) :)
max1224 / 2012-09-03 22:59 / Tysiącznik na forum
liczę na to ... zobacz stan inwestycji na blogu to nasze dziecię ma mi co nieco do oddania :) a niezbyt lubię maruderów ... z moim usposobieniem to zresztą naturalne :))
Zeus52 / 2012-09-03 23:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,a jak Ci się podobają wykresy...da się to wykorzystać? Wiesz,ja myślę,że lepiej wychodzą z platformy FRX,niż ze stooq.pl.Na stooq,to tak bardziej poglądowe,ale trudno o precyzję.
max1224 / 2012-09-03 23:32 / Tysiącznik na forum
racja szczególnie kolorystyka kresek się przydaje no i precyzja ... co do samych wykresów to i owszem ten kanał opadający na linię trendu opisywałem pozostaje uzupełnić o dywergencje
Zeus52 / 2012-09-03 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Spróbuj z platformy,np BOSSA,albo innej...naprawdę lepiej się rysuje.Ja sobie trzaskam na bieżąco,jak pogrywam. Te zrobiłem z elementami"łopatologicznymi"...tak,że nie jest to jakaś super precyzja,bo nie o to chodziło.To nie do gry,ale bardziej dla wyobrażenia sobie,tak ogólnie,gdzie jesteśmy.
max1224 / 2012-09-03 23:43 / Tysiącznik na forum
rysowałem kiedyś z bossy ... waluty, złoto, srebro i ropę nawet gdzieś na blogu są tego ślady ... później zaniechałem (brak czasu)
Zeus52 / 2012-09-03 23:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...czytałem na blogu...Rogalski miał nieprecyzyjnie poprowadzony kanał na ED.Ja to wtedy zauważyłem i dlatego,choć go czytałem,pominąłem to na forum milczeniem.Chodziło o tę jazdę na ED...po dolnym cieniu(dokładnie na dolnej bandzie,WEWNĄTRZ kanału.a nie jak widział to Rogalski,na zewnątrz) i póżniej ten korpus-gigant.Wiesz...opisywałem to w trakcie gry na FRX piterusowi,na forum.
max1224 / 2012-09-03 23:26 / Tysiącznik na forum
sorki pogubiłem się i nie łapię wątku ... to trochę przez jednoczesne oglądanie Radwańskiej ze słuchawkami na uszach najnowszy album Demon Hunter pisaniem bloga i na forum ... trzeba czas wykorzystać optymalnie :)
Zeus52 / 2012-09-03 23:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz dopiero,z dużym opóźnieniem,zobaczyłem na blogu opis sytuacji...wtedy,z tym eurodolarem,który Rogalskiemu"wypadł"z kanału.To już trochę historia...ale wcześniej tego nie widziałem.Muszę jaszcze raz zerknąć,czy to o to chodziło,bo teraz sam się może pogubiłem.
Zeus52 / 2012-09-03 16:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,że za którymś razem to się nie uda...:) Ale tymczasem spoko. Jakąś przerwę mamy,czy co...weekend się chyba nie skończył... to jeszcze niedziela,a mi się zdawało,że już poniedziałek. Zobacz obroty na GPW.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy