Forum Forum prawneKarne

03. szuszu konopi indyjskich

03. szuszu konopi indyjskich

AdrianGWC / 2016-11-06 15:37
Siemka. Policja złapała mnie z 0.3 suszu konopi z tytoniem. Mam pytanie co mi grozi? Na policji zeznałem, że znalazłem. Robili mi repete na chacie, znalezli tylko dzidke. Nie jestem jeszcze pełnoletni(będę dopiero nastepnego roku w listopadzie). Miałem dwie rozprawy w sądzie, które skończyły się upomnieniem. bardzo niska szkodliwość czynu wtedy była. Co mi może grozić ? :) Zeznalem, że znalazłem. Miałem tylko 0.3 z tytem przy sobie, nie paliłem, ani nie miałem dzidy. Powiedziałem, że paliłem 2 razy w życiu.
Wyświetlaj:
AdrianGWC / 2016-11-06 21:20
Co mi mogą dać za posiadanie 0.3 g wymieszane bylo z tytoniem. Nie jestem pełnoletni bede dopiero w listopadzie 2017 roku.
H Szatkowski / 2016-11-07 09:13
Jeśli w dniu zatrzymania nie miałeś ukończonych jeszcze 17 lat, ponownie staniesz przed sądem rodzinnym, postępowanie wg. Ustawy z dnia 26 października 1982 r.
o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Zakres możliwych kar jak poprzednio. Jak widać poprzednie były nieskuteczne i ta recydywa może skłonić sąd do sięgnięcie po kary dotkliwsze. W 'repertuarze' ww ustawy jest nawet umieszczenie w zakładzie poprawczym. Nie sądzę by się na to sąd zdecydował.

Pełny zakres kar- art. 6 ustawy:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/obwieszczenie;marszalka;sejmu;rzeczypospolitej;polskiej,dziennik,ustaw,2010,033,178.html
H Szatkowski / 2016-11-06 20:51
Poprosimy o pytanie raz jeszcze. Bez całej tej grypsery.

Najnowsze wpisy