05 IV - 09 IV

max1224 / 2010-04-05 21:15
no skoro poprzedni też był udany i chętnych znowu nie bardzo widać to otwieram uroczyście kolejny (wzrostowy?) tydzień
Wyświetlaj:
privy / 2010-04-09 16:17 / Tysiącznik na forum
Znowu coś wymyślili z Grecją i petardy poszły jak się patrzy.
Zeus52 / 2010-04-09 18:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jednocześnie plotki na temat uzgodnienia pomocy i obniżenie ratingu Grecji przez Fitcha. To powinno pociągnąć sznureczek obniżeń ratingów przez inne agencje,co ma zmusić podobno rząd Grecji o poproszenie o pomoc. Taka pomoc oczywiście natychmiast powinna zostać udzielona....i to powinno zamknąć problem Grecji i osłabiania euro. Czyli,jak przypuszczałem. To"W" to już gra na wyprzedzenie. Dyskontowanie przyszłych wydarzeń."Kupuj plotki..." z tego powodu był zrzut i dzięki temu mogło powstać drugie dno. Takie opinie analityków krążą.
privy / 2010-04-09 19:52 / Tysiącznik na forum
No właśnie gryzę się z tą ostatecznością jaką może być ''W''.
Zeus52 / 2010-04-09 20:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też,tak prawdę rzekłszy,to mnie to męczy. Wiesz,coś piszesz,a jak wychodzi,to zaczynają się wątpliwości. Surowce jakoś słabo reagują na EDa. Co prawda spółki akurat nie podzielają tego pesymizmu i uważają kierunek obrany przez surowce(ropa,miedź)za blędny. Ale na ile tego optymizmu na spółkach wystarczy? No,Alcoa zachowuje się wyjątkowo dziwnie w porównaniu do innych spółek. Tym razem jest odwrotnie,niż trzy miesiące temu. Teraz Alcoa przed wynikami kwartalnymi jest niesamowicie dołowana...czy to znak,że część portfela w ML6 należy jednak pozostawić?
privy / 2010-04-09 21:20 / Tysiącznik na forum
ED na identycznym fibonie liczonym zarówno w odniesieniu do fali styczeń-listopad 2009 jak i fala marcowa br. To jest poziom 38% zniesienia. Bariera zatem podwójna i do rozstrzygnięcia na przyszły tydzień. Na kreskach mam potencjalne odwrócenie trendu, ale to dopiero faza początkowa.
Zeus52 / 2010-04-09 23:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale,tak poza wszystkim,dobrze jest....jak na piątek.
Zeus52 / 2010-04-09 14:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Elżbieta Chojna-Duch:"RPP przekazała zarządowi NBP generalne uprawnienia do interwencji walutowych. Nie są to uprawnienia dotyczące jedynie tej interwencji."
Zeus52 / 2010-04-09 13:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i NBP "zakupił pewną ilość walut zagranicznych po korzystnym kursie"...koniec cytatu.
u2mart / 2010-04-09 13:29 / Tysiącznik na forum
Adokladnie 10 baniek euro
max1224 / 2010-04-09 13:28 / Tysiącznik na forum
tym razem byłeś szybszy nie o to jednak chodzi fakt to fakt ciekawsze skutki a na to musimy poczekać
Zeus52 / 2010-04-09 13:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jest przy okazji także ostrzeżenie. Zawsze może być powtórka.
max1224 / 2010-04-09 13:12 / Tysiącznik na forum
no złotnicy albo chcący nimi zostać jest tak LS kilkumiesięcznej orgr padł jakiś czas temu dziś testujemy szczyt styczniowy próby powrotu do LS bardzo niemrawe a zatem jeśli dziś na zamknięciu potwierdzimy pokonanie szczytu styczniowego będziem atakować historyczny rekord 1226 o mało co stoi otworem a ostatnio dolar jeszcze pomaga i zapowiadana interwencja też powinna się dołożyć będzie się działo oj będzie
Zeus52 / 2010-04-09 19:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Ta ORGR ma zasięg do 1260$/ozt. To zasięg minimum! Ale ORGR była budowana przez parę miesięcy,więc i ta cena nie zostanie osiągnięta tak od razu. Wiesz,najpierw odreagowanie,czyli ruch powrotny i...tego tam... Później ciąg dalszy. Ale te prognozy osiągnięcia poziomów 1400$/ozt stają się realne...właśnie gdzieś jesienią/koniec roku.Tego roku,oczywiście.
akordent / 2010-04-09 19:17
A o czym wy Panowie piszecie?
TDI / 78.131.137.* / 2010-04-09 19:43
potencjalny zasięg wzrostu cen złota
privy / 2010-04-09 10:33 / Tysiącznik na forum
Tak sobie czytam w różnych miejscach i dochodzę do wniosku, że jankesi urośli wczoraj dlatego, że mieli udaną aukcję obligacji. W sumie to nie dziwi bo bo rynek pracy jasno pokazał, że z podwyżkami stóp procentowych trzeba będzie jeszcze sporo poczekać. A skoro tak to zagrożenie minęło, a przynajmniej się odsunęło. Doszliśmy zatem do klimatów gdzie gorzej oznacza lepiej i odwrotnie. Można się zatem spodziewać poważniejszych spadków gdy sytuacja na rynku pracy ulegnie poprawie.
Zeus52 / 2010-04-09 13:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zielem. Zielem sypali. Do nas też robili kontrabandę,już od środowej sesji PLN nie chciał spadać,a spadały głównie miśki(zrzut"ulicy")
akordent / 2010-04-09 07:16
Napiszcie proszę jaka jest różnica między ML5 i ML6 i jakie są dla nich wg Was najbliższe perspektywy
max1224 / 2010-04-09 08:55 / Tysiącznik na forum
najkrócej różnica?
ml5 głównie złoto i srebro tzn spółki z sektora
ml6 głownie metale przemysłowe ale też trochę złota i sektora wydobywczego niemetali tzn. węgiel siarka
perspektywy?
szczyt na ml5 ok.60$ teraz mamy 51,5
szczyt na ml6 ok 130$ a mamy 72
ponadto dopóki jest trend powinno być nieźle i tu i tu
ot taka amatorska prognoza bez żadnych zawiłości
PS. UWAGA !! przy korektach ponadprzeciętnie zżerają zyski
Gucioo / 2010-04-08 21:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ups dawno mnie tu nie było święta ja 50% siedzę w $ a 50% w akcjach (ml6 ,ml7) i nie wiem w co wejść bardziej , apstrachując tylko złotko dziś nie spadło moje ml pniecale 2% na szczęście połowa zasłonięta tarcza . Jak już pisałem stosuje od jakiegoś czasu inna strategie i muszę przyznać ze parę % odrobiłem, mój znajomy wszedł w %na 100% ciekawe czy i tym razem będzie miał nosa pozdro dla wszystkich :).
elka25 / 2010-04-08 23:56 / Bywalec forum
poniżej ciekawy link dotyczący złota - "w tym roku złoto nie wyznaczy nowych szczytów ani nowych dołków", co o tym myslicie?
http://broadcast.ino.com/education/gold329/
Zeus52 / 2010-04-09 02:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Inaczej mówiąc,tak krótko:po prostu nie przekonuje mnie to. Myślę,co się stanie,gdy za parę miesięcy,góra pół roku powstanie silny sygnał sprzedaży obligacji...dolar?...złoto?...odpowiedź nie jest taka jednoznaczna.
tedchom / 2010-04-09 03:04 / Tysiącznik na forum
Zeus tam spoglądam na twoje wpisy i widzę wyraźnie, że spać nie możesz albo w innej strefie czasowej jesteś tak czy siak pozdrawiam
Zeus52 / 2010-04-09 03:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mój gospodarz wrócił do Stanów. Tam ma firmę,rodzinę....w Polsce w całym życiu był tylko w dzieciństwie i ostatnio nieco,więc przyzwyczaiłem się,bo rozmawiamy najczęściej,gdy on wieczorem jest już u siebie w domu...a u niego wieczór,to wiesz...u nas już noc.
Zeus52 / 2010-04-09 02:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może tak,może nie...akurat cykliczność pewnych wahań mnie nie za bardzo rusza. Owszem,daje się zauważyć...ale to tak,jak z zasadami w DNA. Też cyklicznie się powtarzają,te same 4 zasady,ale kolejność już nie(to nie miałoby sensu)..ACTGGTCCAAAACCT...jest coś takiego,ale niewiele z tego wynika. Na tej podstawie spotkałem się ze stwierdzeniem,że np indeks dolara,gdzie udaje się wyłowić jakiś 6 letni cykl zmian,ponieważ przez 6 lat szedł poziomo,później 6 lat wędrował w górę,później było 6 lat w dół i znowu 6 lat poziomej konsolidacji....to teraz czeka go znów 6 lat wędrówki w górę! A ja pytam: a niby dlaczego? Jeśli nawet jest taka 6 letnia cykliczność(co jest wątpliwe,bo są to wybrane fragmenty,które akurat pasują),to dlaczego po 6 latach up i utworzeniu super-szczytu,następnie po 6 latach zjazdu do poziomu neutralnego i następnych 6 latach poziomej konsolidacji,ma teraz nastąpić znowu 6 lat up? Czy to sinusoida? Bo,jak zauważyłem po spadku i konsolidacji następuje zwykle następny,równy co do wielkości spadek. Czyli,jaki był szczyt na indeksie dolara,taki teraz w ciągu następnych 6 lat,po zakończonej już konsolidacji,powinien nastąpić podobnych rozmiarów dół....i to całkowicie zgadza się z prognozami ekonomistów. Noblistów na dodatek. Tu już nie chodzi o wykresy techniczne,ale ścisłe wyliczenia i twarde argumenty,oparte na fundamentach gospodarki. Żeby nie było,że to ja się wymądrzam wróżąc dramat dla dolara w najbliższych latach...to są po prostu ścisłe wyliczenia mądrzejszych od nas. A co upadek dolara oznacza dla złota,to wie każdy. Gość z resztą pisze o silnym wzroście złota,ale dopiero w 2011 roku. Wtedy jesienią(październik/listopad) ma wyrównać szczyt. I parę innych szczegółów. Sorry,ale takie opisy to już błąd koniunkcji prawdopodobieństwa. Czyli inaczej mówiąc,zbyt wyobraźnia go poniosła...po prostu nierealne. Szkoda że nie napisał jeszcze,którego dnia października 2011r i o której godzinie złoto osiągnie 1226$/ozt. Tymczasem może zrobi mu psikusa i zaliczy szczyt w tym roku.
tedchom / 2010-04-09 03:02 / Tysiącznik na forum
co do cykliczności to akurat się zgadzam że występuje bo chociażby zarządzający ML-ami na tej podstawie inwestują ale nie chodzi im wcale o takie cykle jak gość wyliczył:) a raczej o popyt w pewnych momentach na złoto, ale to już inna bajka. Póki co to tym z black rocka się sprawdziły te założenia zobaczymy jak w tym roku. ale żeby przewidzieć tę datę szczytu to go faktycznie poniosło chociaż wiemy że obstawiając jakieś założenie całe życie istnieje duże prawdopodobieństwo że się sprawdzi hehe
ok idę spać
Zeus52 / 2010-04-09 03:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,to można przyjąć,ale tylko jako jedną z wersji. Wiem,o co Ci chodzi...tak,tego rodzaju cykliczność,związana ze zwyczajowymi okresami zakupów istnieje. Ale to o co jemu chodziło,to za daleko posunięte. Chodzi o gold. Bo z indeksem dolara,to ja podałem to,jako przykład.
Zeus52 / 2010-04-08 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba,że otworzył sklep monopolowy. Bo jeśli w innym sensie wplątał się w te %...to faktycznie...już widzę ten jego nos :)
tedchom / 2010-04-09 00:25 / Tysiącznik na forum
będzie czerwony jedynie:)
Zeus52 / 2010-04-08 23:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mi też czasem zdarza się wejść w procenty,ale nie na 100%. Natomiast znajomy,który stracił pracę w stoczni...o...ten to siedzi w %%%%! Nudzi mu się.
Zeus52 / 2010-04-08 19:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ludzie! Jak chceta mieć bieżące notowania spółek na NYSE wszystko w jednym miejscu,zamiast biegać po internecie i szukać,to wejdźta na stooq.pl i zagłosujta!
max1224 / 2010-04-08 19:51 / Tysiącznik na forum
swój głos wczoraj oddałem;-))
a i mam jeszcze jedną dobrą wiadomość otóż kilka notowań temu na wykresie xau wygenerował się krzyż śmierci widziałem ale to indeks który jest pochodną tego co na złocie i na rynkach akcji a tam nic złego się nie kroiło nie pisałem żeby losu nie kusić a dziś mogę śmiało podać że mamy na tym indeksie dziś wygenerowany złoty krzyż a więc negacja poprzedniego i as w talii byków szczególnie że to indeks amerykański
Zeus52 / 2010-04-08 20:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jeszcze tak a propos tego zioła,które Janki palą(wpis w dole)...to faktycznie mogliby troche tego zielska na GPW podrzucić...a najlepiej zamienić na złotówki. Ale jakaś kontrabanda jednak od wczoraj idzie...jak tak popatrzeć na USD/PLN,a zwłaszcza dzisiejszą świeczkę
akordent / 2010-04-08 20:33
Panowie poradźcie jeśli wchodzić w akcje to w co ?
Zeus52 / 2010-04-08 20:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie to obserwujemy i kibicujemy...na dodatek każdy,czemuś innemu. Jedni,żeby się rympsnęło,inni żeby korekta była tylko 2 dniowa.
elka25 / 2010-04-08 21:15 / Bywalec forum
Tak jak pisałeś wcześniej Zeusie, teraz chyba nie ma co marzyć o większej korekcie, indeksy w USA już na plusach i pewnie jeszcze podciągną do góry pozostałe giełdy do maja :( no chyba, że wyniki amerykańskich spółek zawiodą w przyszłym tygodniu (w co wątpię). Ja tez sie zastanawiam czy nie wejśc w akcje (jeśli nie w Skandi to w mBanku)... a co Panowie myślą o ucieczce z dolca póki jest jeszcze w okolicach 2,88?
Zeus52 / 2010-04-08 21:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na takie pytanie trudno też odpowiedzieć,bo nie wiadomo,co jeszcze z Grecją...ostatnio bardzo źle się dzieje. Janków tylko teoretycznie to nie powinno obchodzić,ale jednak obchodzi,bo kłopoty Grecji=silniejszy dolar=straty dla gospodarki U.S.A. No i ta zapowiedź podyżek stóp w Chinach,jeśli inflacja będzie powyżej 3%.
elka25 / 2010-04-08 22:09 / Bywalec forum
Dlatego nie wychodziłam z dolarów, bo liczyłam, że będą znowu mówić na temat kłopotów Grecji, ale ostanio nie robi to wielkiego wrażenia na rynkach. Moze nimi wstrząsnie dopiero jak zgłoszą sie do UE i MFW po obiecaną pomoc... No i z tego co czytam wiekszość analityków twierdzi, ze eur/usd spadnie do 1,30 co również powinno umocnić usd/pln, no i oczywiście przydałaby się jakaś wieksza (a nie 2 dniowa) korekta na giełdach po tym 2 miesięcznym rajdzie up
Zeus52 / 2010-04-08 22:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tym,że na razie"W"jeszcze nie ma. Na razie to tylko taka ewentualność.
Zeus52 / 2010-04-08 22:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jest taka zasada:"Kupuj plotki..." i nikt nie wie,czy ewentualne zwrócenie się Grecji o pomoc już nie jest w cenach. Przynajmniej częściowo. A ponieważ to zamknęłoby drogę do osłabiania euro...więc może dlatego te"W"na wykresie?
Zeus52 / 2010-04-08 22:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobrze,że wspomniałaś. Właśnie miałem zamiar o tym. Powtarzam za Kiepasem. Jeden z analityków Fitcha stwierdził,że tu nie ma co się czaić,Unia powinna natychmiast udzielić Grecji realnej pomocy. Jeśli zwrócą się o pomoc,to Euro się oberwie,ale tylko chwilowo. Bo to zamknie sprawę i zniknie powód do osłania się euro. A to będzie ostatni wyskok dolara."Strzał płomienia" w całym jego wzrostowym trendzie o początku grudnia.
max1224 / 2010-04-08 22:16 / Tysiącznik na forum
a może i bez korekty się obejdzie już powoli nasz rząd szykuje się do interwencji na razie tylko acz głośno o tym mówią za silny złoty i tyle eksport traci a za tym wyniki gospodarki ładne nie będą a wyspa jak zielona była tak musi być i to najbardziej zielona przecież idą wybory
elka25 / 2010-04-08 23:13 / Bywalec forum
zgadza sie max, na razie były interwencje słowne, ale niezbyt poskutkowały, wiec trzeba czekać teraz na jakies działania, a nie tylko gatki. Indeks USD już od jakiś 4-5 miesięcy jest w trendzie wzrostowym, a dolar porusza sie w wąskim kanale 2,80-2,95, (był też po 3,03 ale jak była duża korekta na giełdach w lutym) bo złotówka jest tak umacniana. Ale czy nasz rząd ma na tyle kasy żeby robić wyrzutki kasy, żeby ratowac polski eksport i osłabić złotówkę? już i tak mamy wystarczająca dziurę budzetową. Ostatnio czytałam, że spekulanci mając świadomośc możliwości interwencji celowo będą jeszcze grali na umocnienie złotówki. Najgorsze jest to, że oprócz funduszy dolarowych kupiłam jeszcze fizycznie dolary po 2,95 za sporą kwotę i teraz mam problem czy sprzedać ze stratą czy czekać na ten poziom...
Zeus52 / 2010-04-09 13:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Musi nadarzyć się okazja do interwencji. To tak,jak przed świętami ze Szwajcarią. Interwencji można było się spodziewać od co najmniej miesiąca. Ale dopiero w przedświąteczny czwartek zrobił się taki układ,że"teraz,albo ngdy!". Dlatego było tu pisane,że będzie interwencyjka...bo jeśli coś jakiemuś graczowi pasuje i akurat ma okazję,to trzeba przyjąć,że to zrobi,za pewnik. Początkowo pasowało najlepiej przy płytkim rynku,w piątek o świcie. Ale euro w pewnym momencie zaczęło słabnąć,więc interwencję przyspieszyli. To pomogło od razu także ED. Tak,że nasi też mogą to zrobić,ale musi nadarzyć się okazja. Poza tym w środę sprzedawała akcje wystraszona"ulica",co widać było po miśkach,gdzie gruby mniej rządzi. Natomiast gruby robił duże zakupy na Wig20,widać było po obrotach w drugiej części sesji. Po prostu sypał "zielem",zamieniał na złotówki i robił skup. Dlatego złotówka była taka mocna,mimo spadków na GPW(bo sprzedawała tylko"ulica") i mimo spadku Eurodolara. No a wczopaj to samo...dlatego pisałem o kontrabandzie"zielska" na GPW.
privy / 2010-04-08 21:38 / Tysiącznik na forum
Ale trudne pytanie zadajesz. W mbanku można dzięki szybkim ruchom atakować akcyjne, ale nie wcześniej jak po przekroczeniu 2530pkt. Pytanie czy to ma sens skoro zaraz nieco wyżej jest opór z górnej bandy rosnącego klina, od której wczoraj odbiliśmy. Moim zdaniem można spróbować, ale też szybko reagować w przypadku ponownego cofnięcia pod powyższy poziom.
elka25 / 2010-04-08 22:01 / Bywalec forum
Dzieki Privy :) W mbanku obecnie posiadam 100% HSBC GIF US DOLLAR CORE PLUS BOND i zastanawiam sie czy nie podzielić portfela na następujące fundusze: HSBC GIF INDIAN EQUITY, HSBC GIF BRAZIL EQUITY i HSBC GIF Russia Equity i może cześc zostawić w tym który obecnie posiadam dolarowym obligacji. Wydaje mi sie że są one skorelowane z giełdą amerykańską i o ile nie bedzie teraz wiekszej korekty na giełdach i surowce pójdą w górę to myślę, że jest szans na nich zarobić (od razu mówie, że nie znam się na AT badziej kieruję sie intuicja przy wyborze funduszy)
privy / 2010-04-08 22:43 / Tysiącznik na forum
No tak, ale te fundy nijak mają się do tego co napisałem bo to rynki zagraniczne, a realizacja w hsbc do piorunujących też nie należy.
elka25 / 2010-04-08 23:00 / Bywalec forum
tak wiem, ale w polskich fundach z tego co sie zarobi jeszcze złodzieje zabierają 19% podatku,(no i sie na polskich funduszach trochę straciłam i dlatego je omijam z daleka choć wiem że i na nich można zarobic i łatwo można znaleźć wypowiedzi anali o poziomy oporów i wsparć) a HSBC są zarejestrowane w raju podatkowym i wypłacają tyle ile sie de facto zarobi. Jesli chodzi o kupno/sprzedaż to jesli jest zlecenie do godz.10.00 to zlecenie jest wykonywane na nastepny dzień, wiec nie jest źle (sprawdzałam to wielokrotnie i nigdy nie miałam problemów)
privy / 2010-04-09 11:27 / Tysiącznik na forum
Ja się jednak nie zdecydowałem wejść dziś w fundusze akcji pomimo przekroczenia 2530pkt. Dzisiejszy ruch zbyt dziwnie dla mnie wygląda. Nie kumam nie tykam.
max1224 / 2010-04-08 16:17 / Tysiącznik na forum
czyżby złoto szykowało nam powtórkę z rozrywki czyt. wczoraj? nie zdziwię się jak za godzinę dwie będzie po 1158
co nie musi oznaczać nic ot taki chwilowy wyskok
privy / 2010-04-08 16:37 / Tysiącznik na forum
A ja trochę z innej beczki. Przychody Totalizatora Sportowego spadły o prawie 20%. Prezes tłumaczy to negatywnym oddziaływaniem afery hazardowej i długą zimą. Ależ mnie rozbawił. Jak trudno tym wydmuszkom przyznać się do ewidentnych błędów w zarządzie. Panie Prezesie!!! Odwagi!
max1224 / 2010-04-08 16:43 / Tysiącznik na forum
a ja go rozumiem przez tę długą zimę i 6-cio metrowe zaspy moje wydatki na TS spadły o 100% tp się i wyniki poturlały hi hi hi
Zeus52 / 2010-04-08 18:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
To tak,jak były tłumaczenia dużego spadku podpisanych umów...mrozami. No tak...jakiś niezamarzającego tuszu do długopisów nie było...
privy / 2010-04-08 16:53 / Tysiącznik na forum
A..., no tak..., Max przestał grać i przychody spadły o 200 baniek. :)
Zeus52 / 2010-04-08 18:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ostro gra! A Ty też tak,jakby grubas....jak myślisz,dlaczego GPW tak się sypnęła? Priv sprzedał akcje!
max1224 / 2010-04-08 19:02 / Tysiącznik na forum
to sie jeszcze nie połapałeś że to portal grubasów ... a jak zawsze konspiracja coby leszczyki i inne żabki nie skumały
privy / 2010-04-08 19:15 / Tysiącznik na forum
A myślicie, że dlaczego złoto rośnie jak ogłupiałe. Kto pisał, że ta ostatnia rgr jest nic nie znacząca. Wiadomo już kto kręci rynkiem złota.
max1224 / 2010-04-09 10:33 / Tysiącznik na forum
he he i zepsuty zegar dobry czas dwa razy na dobę pokaże
Zeus52 / 2010-04-08 19:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie...to te 200mln na totka,to pikuś(Pan Pikuś)
tedchom / 2010-04-08 19:49 / Tysiącznik na forum
teraz siedzieć w Panu Pikusiu jest ok, ale tak na miesiąc nic więcej:)
privy / 2010-04-08 09:25 / Tysiącznik na forum
Ciekawa sytuacja na usd/pln. Z góry silny opór a z dołu silne wsparcie. Mamy dołek wyżej niż ten poprzedni a ruch wolumenowy w ostatnich dniach cho cho. Na wykresie miesięczny wróciliśmy nad średnią 50 w układzie prostym i średnioważonym. Najbliższym oporem 2,89. Ciekawie się zrobi jak rozjedziemy 2,95xx
Zeus52 / 2010-04-08 14:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,pomyliłem co nieco. Chodziło o słowa Aleksandra 2 do delegacji polskiej.
Zeus52 / 2010-04-08 14:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Brak warunków ku temu...aż tak źle na giełdach się nie zapowiada,a tylko to mogłoby zaszkodzić złotówce. Tak,że pozostawię walutowców ze słowami cara Mikołaja do delegacji polskiej....
privy / 2010-04-08 14:33 / Tysiącznik na forum
Więcej wiary Zeusie. Przyszły dane, słabe dane. Niestety poza giełdami zielonemu też mogą zaszkodzić.
Zeus52 / 2010-04-08 15:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przecież moja wiara w to,że mamy niewielką korektę,chwilowo tylko osłabiającą złotówkę jest ogromna.....tego nie widać?
privy / 2010-04-08 15:27 / Tysiącznik na forum
No niestety widać. Zawsze jest nadzieja, że może akurat niepostrzeżenie zmieniłeś wyznanie.
Zeus52 / 2010-04-08 16:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha....taki przechrzta po cichaczu:)
elka25 / 2010-04-08 11:53 / Bywalec forum
Witam, privy czy uważasz, że tak z marszu podejdziemy do około 2,95 czy po drodze będzie jeszcze korekta? jesli będzie to jak głęboka? (2,86?) jak Ci wychodzi z kresek? ja jeszcze siedzę w SKAN2... z góry dzięki za odp.
pozdrawiam
privy / 2010-04-08 12:40 / Tysiącznik na forum
Nic takiego nie uważam. Musimy dziś przejść 2,89. Jak okaże się to mocniejszą barierą to zapewne zobaczymy 2,80. Opór (dynamiczny), który znajduje się obecnie w rejonach 2,89 ostatnimi czasy był nie do przejścia pomimo 7 prób. Zatem dziś mamy potencjalny szczyt na zielonym i potencjalne dno obecnej korekty na giełdach. Na wigwamie są to okolice 2532pkt. Jest i drugi wariant, przebijamy jedno i drugie i zaczyna się cyrk na rynkach.
elka25 / 2010-04-08 13:54 / Bywalec forum
Privy dziękuję bardzo za odp. Masz rację, źle to określiłam, chodziło mi o to, czy gdyby $ miałby dojść do 2,95 to wczesniej byłaby po drodze jakaś mała korekta np. do 2,86 (czy duża 2,80) czy od razu z poziomu 2,89 skok do 2,95. Miałam nadzieje, że dolar dojdzie do okolic 2,95 (jesli zamknie się ponad 2,89) i będzie to połączone ze spadkiem eur/usd do ~1,30 i większą korektą na giełdach, ale znając moje szczęście znowu spadnie.... Zastanawiam sie czy wyjść z dolara czy czekać dalej na wyższe poziomy?
privy / 2010-04-08 14:15 / Tysiącznik na forum
Mnie też zależy by się wszystko posypało, więc może razem damy radę :)
Zeus52 / 2010-04-08 15:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
A...to Ty w zielonym siedzisz...to sorki. Ale i tak nie zmieniam zdania,że cytat z Aleksandra 2,najlepiej oddaje szanse na zarobienie na walutach...
privy / 2010-04-08 15:53 / Tysiącznik na forum
Nie siedzę też wywaliłem, poszedł przed świętami. Od wczoraj głównie pieniądz.
privy / 2010-04-08 10:17 / Tysiącznik na forum
Na miedzi wyspa odwrotu. Złoto na lokalnym wsparciu 1144$.
Zeus52 / 2010-04-08 15:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
????....!(miedź)
privy / 2010-04-08 15:54 / Tysiącznik na forum
Yes
Zeus52 / 2010-04-08 16:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale gdzie,na jakim wykresie? Ta wyspa?
privy / 2010-04-08 16:50 / Tysiącznik na forum
Na XTB. Na Admiralu nie mam miedzi to nie powiem.
Zeus52 / 2010-04-08 17:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale ja już sprawdzałem na stooq.pl w różnej kompresji...dziennej.4h,2h,mniejszej...i nic. Nawet Jankeskie wykresy ze stockcharts...nie ma"wyspy odwrotu". Może chodzi o coś innego? Pomyłka w nazwie?
privy / 2010-04-08 19:27 / Tysiącznik na forum
Ja mam miedź notowaną w określonych godzinach. Futy na stooqu kręcą się chyba 24h. Jeśli tak to luka i tym samym wyspa raczej nie miałaby szans zaistnieć.
Zeus52 / 2010-04-08 19:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
U Janków,na stockcharts.com też nie ma "wyspy"...a oni nie ciągną na okrągło(Nymex)
akordent / 2010-04-08 19:35
Witam Panowie czy sądzicie,że można już zlecać konwersję na akcje czy Waszym zdaniem to jeszcze nie koniec korekty?
student_mel / 2010-04-08 19:49 / Bywalec forum
Janki dadzą dzis dobry sygnał, liczę, że Europa chwyci ton i wrócimy do wzrostów. Ale decyzja należy do Ciebie :)
privy / 2010-04-08 19:54 / Tysiącznik na forum
Nasz rynek jest w małym kryzysie, który jutro może się pogłębić. Nie patrzę teraz na Stany bo tu Polska, a Polska mówi ostrożnie. Jankom może jeszcze przez 2 godziny zgasnąć to zioło, strasznie dziś tam jarają.
Zeus52 / 2010-04-08 20:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eee...e tam...dziś! Mówiłem,że ten wolumen był wczoraj za duży do tak małego spadkowego korpusu. Jeśli już,to najarali się wczoraj...mogliby podrzucić trochę tego "zielska" na GPW....
privy / 2010-04-07 16:11 / Tysiącznik na forum
Jeśli przyjąć, że MISie są obecnie filtrem głównego trendu dla szerokiego rynku to dziś wypadłby szczyt przed korektą. Jednak dzisiejsza formacja na MISiach musi zostać potwierdzona. Poczekajmy jeszcze na fixum-dyrdum.
privy / 2010-04-07 18:43 / Tysiącznik na forum
Czyli fixum nic nie zmieniło. Gradowy chmurak nad misiami.
andy2U / 2010-04-07 12:05 / Bywalec forum
a jednak może to być strzał na Black Rock World Mining.... jak podałem niżej godz. 9:12 + 5,69% , godz. 11:31 - 1,47%, godz. 11:45 - 0.73%........ ciekawe jak skończy się ta chuśtawka.......
andy2U / 2010-04-07 11:33 / Bywalec forum
Witam wszystkich po świętach, spóźniony powrót z białego sztruksu do realu. Uciekłem 01.04 z 75% ML5 i 24% ML6 w 99% Skan2 gdyż bardziej cenię sobie puszek za stokach Val Thorens, niż bieganie po hotelu i łapanie zasięgu neta. Jednak jak widzę, spółki gold i innych kopalin nie odpuszczają - widzicie co dzisiaj jest na Black Rock World Mining , na godz. 9:12 w EUR jest +5,69% - szkoda że nie moje, ale wolałem odpuścić przed niż umoczyć, pytanie teraz czy to strał płomienia czy przebicie ?- odczekać czy wchodzić?
Panowie od AT (bo ja w tym jestem noga) powiedzcie jak to wygląda na wykresach. Pozdr.
max1224 / 2010-04-07 07:54 / Tysiącznik na forum
pozostawię bez komentarza

http://stooq.com/n/?f=318784&c=1&p=0
Zeus52 / 2010-04-07 11:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
To niżej nie dotyczylo oczywiście artykułu,ale GPW i być może reszty giełd. Co do złota,w pełni się zgadzam. Chodzi tylko jeszcze o ED. Możliwe,że dokończy tę trochę karykaturalną piątkę. Ale bardziej wygląda na realizację scenariusza tego ostrego"W". Nie ma potrzeby nawet wspominania,co stanie się ze złotem,gdy w końcu Eurodolar przystąpi do dużej,wzrostowej korekty całego spadku od 1 grudnia. A w końcu to musi nastąpić. Złoto chyba w pewnym sensie już dyskontuje częściowo taki scenariusz. Dlatego,jak sądzę,opornie spadało. Nawet naruszając dwukrotnie linię głównego trendu,wyhamowało,zamiast rozwijać rpadki. W dużej mierze bylo to wynikiem udanej obrony dużej luki hossy z 16 lutego. My jej nie widzimy,ale widzą ją Janki na swoich wykresach. A to oni rozdają karty,jak stwierdził Kuczyn. Z resztą,przyznał mi rację na priva. Co prawda nie zmienił nic na swoim wykresie,bo nie mógł...musiałby przejść na Jawnkeski wykres...ale od tego momentu w komentarzach zalecał,aby nie sugerować się linią trendu na złocie,"gdyż wygląda na to,że nie ma ona tak wielkiego znaczenia,jak się zdawało". I chyba słusznie...z resztą nie mi oceniać fachowca. Wie,co pisze. Ja mu tylko podrzuciłem Jankeski wykres z komentarzem na temat luki,on to uwzględnił w komentarzach. Wracając do meritum,jeśli są zabezpieczone tyły na złocie w postaci dwukrotnie przetestowanej luki,to nic dziwnego,że cena rośnie. Bo wystarczy,że coś jest bezpieczne,żeby przyciągać inwestorów,a to winduje cenę. Oczywiście jakieś powody makro są,ale my wiemy z techniki,że coś tam,pod skórą się święci. To tak,jak pisałem Ci kiedyś,z miesiąc temu o spółkach GPW(TVN,Agora,banki,Cersanit,Ambra,JWConstruction,One-2-one i wiele innych),że coś się na nich szykuje,ktoś się nimi interesuje i należy w nich być.To wynikało tylko z samej A.T....a później wiesz,co się okazało...ta lista potencjalnych celów, zrobiona zgodnie z A.T. dokładnie pokryła się z faktyczną listą celów...wiesz,o czym mówię. Tak,że A.T.dużo czasem mówi. Bywa,że trzeba ją zawiesić na jakiś czas"na kołku"na rzecz A.F. i danych,ale w obecnym okresie się sprawdza.
max1224 / 2010-04-07 12:35 / Tysiącznik na forum
cytując klasyka "moje kreski dla złota mówią" 1138 dalej 1150 i następnie 1156 czyli jest dość ciasno i łatwo nie będzie ale po ew. pokonaniu tych 3 barier atak na szczyt 1226 przy czym wyłamana linia trendu spadkowego będzie teraz wsparciem które już wkrótce zastąpi linia tworzącego się trendu wzrostowego a jak znam życie to przetną się w okolicach 1100 i to będzie już mocne a nawet bardzo mocne wsparcie które powinno utrzymywać ew korekty
PS. tyle że ja amator mogę się mylić więc moze ktoś by to ew. sprawdził
andy2U / 2010-04-07 15:11 / Bywalec forum
no to mamy już 1140 na kitco
max1224 / 2010-04-07 15:20 / Tysiącznik na forum
oczywiście na zamknięciu na zamknięciu;-))
andy2U / 2010-04-07 21:07 / Bywalec forum
Na Comex złoto na czerwiec zakończyło na poziomie $1,153 /uncja - najwyżej od grudnia. Na XAU jest teraz +2,41%, a kitco pokazuje $1149.80. Co sądzicie, Zeus, Max, Privy wchodzić dzisiaj (wycena w piątek - może spadnie), czy czekać. Jak pisłem wcześniej, wyskoczyłem z ML5 i ML6 z wyceną 01.04, i teraz trudna decyzja.
Zeus52 / 2010-04-08 00:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz niżej przemyślenia na temat gold. To tak,poza techniką. Co o tym sądzisz? Jeszcze z nikim tego nie konsultowałem.
max1224 / 2010-04-08 00:10 / Tysiącznik na forum
mnie się podoba uzupełnia obraz AT;-))
Zeus52 / 2010-04-08 00:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale wiesz,max. To nie ma się podobać. Ty masz szukać dziury w całym...a ja będę się wykłócał...
max1224 / 2010-04-08 13:28 / Tysiącznik na forum
OK
Zeus52 / 2010-04-08 00:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,tu nie chodzi o jakieś krótkie jazdy w górę,czy w dół...do tego wystarczy technika. Ale o przyszłość gold w dłuższym terminie. Choć tu też technika,bo kanal wzrostowy na gold jest baa...ardzo szeroki,a na razie jest przy dolnej bandzie.
tedchom / 2010-04-08 00:47 / Tysiącznik na forum
sorki że się wcinam, ale o czym gadacie? bo nie wiele na dole widzę:)
max1224 / 2010-04-07 22:05 / Tysiącznik na forum
moje zdanie znasz na razie siedzę i nie zmieniam choć kto wie cofnięcie z 1151 naturalne choć dobrze by było klepnąć 1150 i cuś na zamknięciu obserwuję i czekam na raporty spółek decyzja najwaeśniej po wynikach alcoa w poniedziałek
privy / 2010-04-07 21:21 / Tysiącznik na forum
Ja Ci nie podpowiem. Ty zastanawiasz się nad wejściem a ja nad wyjściem.
andy2U / 2010-04-07 22:03 / Bywalec forum
Nie jest łatwo...., Jim Wyckoff pisze dzisiaj na Kitco News - " Środowa cena przebiła solidny techniczny opór marcowego szczytu $1,146.60. Byki mają solidną krótkotrminową przewagę i nabrały rozpędu. Następnay technicznym zadaniem dla byków to zamknięcie powyżej mocnego oporu na poziomie styczniowego szczytu $1,164.10. Zadanie dla niedżwiedzi, to zamknięcie poniżej mocnego wsparcia technicznego na $1,120.00.

Teraz pierwszy opór to dzisiejszy szczyt na $1,154.20 i dalej na $1,164.10, a wsparcie widzi na $1,146.60 i dalej na $1,140.00."

Sądząc po tej analizie, i dzisiejszym poziomie ryzyko spadku jest mniejsze niż szansa że krótkoterminowo będzie nadal szlo do góry. Zalączam link do strony:

www.kitco.com/reports/KitcoNews20100407_PM.html
privy / 2010-04-07 23:03 / Tysiącznik na forum
Szczerze mówiąc to ja nie wiedziałem, że tam był jakiś silny opór, chyba bardziej psychologiczny. 1160$ to jest dopiero bariera a w zasadzie początek barier. Jedno jest dla mnie na razie pewne - linia na wykresie liniowym po szczytach grudniowo-marcowych została rozjechana i będzie teraz linią sygnału. Poziom 1130$.
Zeus52 / 2010-04-07 20:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
I powtórka z rozrywki na GPW się faktycznie dokonała. Jeśli ciąg dalszy będzie taki,jak na początku marca,a powininn,bo sytuacja na świecach jest lepsza niż wtedy,to....MIELIŚMY właśnie dzisiaj korektę.
Wariatt / 94.246.127.* / 2010-04-07 21:17
Panowie te spadki na wig to zapowiedz korekty??
akordent / 2010-04-07 20:48
Czy twoim zdaniem to jednodniówka?
Zeus52 / 2010-04-08 00:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak myślałem patrząc na wykres Wig20,a później na optymizm Janków w końcówce. Ale ropa i miedź wyrysowały bardzo brzydkie układy świecowe,sugerujące dalsze spadki. Może jako tylko ruch powrotny po wybiciu z trójkąta...To zagrożenie podwyżką stóp w Chinach. Myślę,że to w tym wypadku jest najistotniejsza sprawa,a reszta to szukanie na siłę wyjaśnień. Miedź=Chiny. Grozi nam także to,że Azji to się może nie spodobać. Nie Stany,bo tam byki trzymają fason,ale stopy procentowe w Chinach. Niestety,odczyt inflacji u nich jest dopiero 14 kwietnia,a od niego zależą stopy. Taka informacja została przekazana. Do tej pory,jeśli nawet miedź i ropa dużo by nie spadły,to i tak nie ma co liczyć na ruch w górę. Ja wchodzę w gold. Po pierwsze liczę na jakieś odreagowanie do czasu realizacji(dwa dni). Tzn na gold to odreagowanie polegałoby na ruchu w dół,a na naszych miśkach w górę. Może się uda. Także ML6. A dlaczego gold? Pisałem tu,popierając maxa o technice. Inni analitycy,nawet znani,zastanawiają się właśnie nad fenomenem gold. A przecież byliśmy blisko odkrycia,o co chodzi. Poza techniką. Po prostu dopiero pod koniec sesji u Janków mnie olśniło. Nie wiem,czy dobrze myślę,ale przypomniałem sobie te wywody o rosnącej rentowności obligacji 10Y,a także 30Y...istnieje zagrożenie wybiciem 28-letniej linii trendu spadkowego na 10Y. Chodzi o rentowność. To wcześniej,czy później nastąpi. Na razie mieliśmy wybicie w grudniu z prowzrostowej flagi. Później zagrożenie zostało odsunięte w czasie,bo mieliśmy odbicie od oporu i ruch powrotny do wybitego kanału. Jednak od dłuższego czasu rentowność znów rosła,konsolidowała się pod oporem,który niedawno poszedł w drzazgi i to z hukiem. Dziś,po udanej aukcji rentowność nieco spadła,ale to w niczym nie zmienia obrazu długoterminowego. Teraz nawet jest to już problem średnioterminowy...czas wybicia 28-letniej linii trendu. To oznacza sygnał sprzedaży,ciężkie czasy dla obligacji,ucieczkę od nich. Po prostu początek bessy na tym rynku... A więc w wypadku groźby korekty,zwały na rynku akcji...teraz złoto nie będzie miało konkurencji. Nie w obligacje,ale tylko ucieczka w gold,jako do bezpiecznej przystani. Takie czasy nadchodzą. Czas dla gold! Ale to taki mój monolog na ten temat. To do przemyślenia,bo może nie mam racji? Nie jestem ekonomistą. Tak mi to wpadło. Muszę zapytać,co na to pan Piotruś,bo zdaje się,że też go to męczy...
max1224 / 2010-04-08 00:08 / Tysiącznik na forum
no to dasz cynka ? co pan Piotr o tym sądzi
ja sie kierowałem wyłącznie AT i to znowu natchnął mnie nie kto inny jak Rumburak jemu chwała (znowu go wcięło a należą mu się gratki - bez niego bym zwątpił i nie wytrwał)
Zeus52 / 2010-04-08 00:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
To na razie taka"analiza"sytuacji,pod dyskusję.
tedchom / 2010-04-08 00:59 / Tysiącznik na forum
to że gold pójdzie w góręto jest oczywiste ale nie za bardzo widzę teraz ku temu powody, bo tak po pierwsze to on ma swoje tak zwane cykle i no niby powinien iść Up, ale tak koło końcówki plus minus maja
Zeus52 / 2010-04-08 01:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przyzwyczailiśmy się trochę do tego,że gold rośnie wraz z akcjami...bo dolar itp. Ale tak nie zawsze było. Niegdyś,tak jak np na przełomie 2007/08 bywało odwrotnie. Teraz taki czas powinien nadejść. Może to już próbka tej korelacji...Zagrożenie na giełdach=wzrost złota.
Zeus52 / 2010-04-08 01:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
No właśnie. Powodem jest zagrożenie korektą,ucieczka z akcji...nie w obligacje,ale w gold.
tedchom / 2010-04-08 02:14 / Tysiącznik na forum
to nie wykluczone, ale raczej nie zakładam TERAZ takiego scenariusza poza tym no właśnie co z tym dolarem? tak patrząc na $/pl to jest dosyć blisko poważny pór więc może pożreć kawał ewentualnych zysków. Ja raczej będę w poniedziałek coś więcej działał jakoś siły mi brakuje na te wykresy po tych świętach póki co to znowu sf dodał nam skrzydeł wiec jest ok w razie zwałki jest palec na enter:)
Zeus52 / 2010-04-08 13:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja z miśków uciekłem,bo i tak ALL1 mnie wk...ał i tyle. Moment może nieodpowiedni. Co do korekty...ona może faktycznie zakończyć się tak samo szybko,jak się zaczęła. To może być nawet dzisiaj,max jutro,ostatni zjazd i po korekcie. Zobaczymy Janków. Ale DAX...luka hossy działa skutecznie. U Janków wczoraj...za duży wolumen(akcje są natychmiast odbierane) na tak mały spadkowy korpus,żeby myśleć o pogłębianiu korekty... Co najwyżej nadal ruch boczny o szerszym zakresie. Poza tym,wyniki kwartalne. ED,jak na razie zakładam"W"...była taka koncępcja. Dolar,czy euro wobec złotówki...faktycznie,bez szans. Ale co z tego? ML5 to nie gold,ale spółki gold. Poza tym myślę jeszcze o Wig20. Może jeszcze inaczej to rozdzielę.
Zeus52 / 2010-04-07 14:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tymczasem GPW robi chyba powtórkę z rozrywki,a dokładniej to dokładnie z początku marca. 6 i 7 sesja.
Zeus52 / 2010-04-07 10:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może będzie załamanie,zabezpieczające pozycje i okazja dla tych poza rynkiem? Doradca Ludowego Banku Chin oświadczył,że bank może podnieść główną stopę procentową,ale w razie gdyby inflacja przekroczyła 3%. Odczyt inflacji będzie 14 kwietnia. Jasno,zwięźle,precyzyjnie...jak w/g proponowanego grafika
akordent / 2010-04-07 13:12
Zeusie powiedz co tak myślisz w najbliższej przyszłości o SF1?
akordent / 2010-04-07 11:17
Jak by nadarzył się dogodny waszym zdaniem moment na wejście to szepnijcie słówko na forum odpowiednio wcześniej z góry dzięki Ania
privy / 2010-04-07 11:05 / Tysiącznik na forum
Jesteśmy na górnej bandzie klina na wigwamie. Zatem mocno zredukowałem dziś akcyjne w mbanku. Niech się sami przepychają. Najwyżej trochę mniej zarobię, a potencjalna korekta z tego miejsca może za dużo zabrać.
Dam / 83.7.78.* / 2010-04-06 23:09
Z akcji wycofałem się w piatek tydzień temu przed świetami (zarobiłem 11% przez miesiąc i miałem dość) część na obligacje polskie część na pieniężne.
Zleciłem własnie konwersje z funduszy piniężnych na obligacje franklin tempeltion FTI 0735 Templeton Global Bond Fund N (acc)USD (AXA).
Nie ukrywam ,że licze w krótkim terminie 2-3 tygodni na profity z korzystnej relacji kursowej USD/PLN. Z mocich obserwacji wynika ,że fundusz dobrze radzi sobie i zyskuje w wykresach USD. Proszę o jakieś obiektywne spojrzenie na Obligacja w najblizszym1-3 tygodni. Niestety nie zgłebiłem do końca zasad rządzocych tym rynkiem.
http://www.axa-polska.pl/_itemserver/Fundusze_Karty/marzec/templeton_global_bond.pdf
Wykres w karcie jest do stycznia ja prowadze własne statystyki w exelu.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy