06.02 - 10.02

max1224kom / 195.117.209.* / 2012-02-04 15:40
Jest przysłowie "powtórzy raz czwarty kto jest uparty".
Po piątkowych wydarzeniach na rynku amerykańskim myślę, że powinienem kolejny wątek otworzyć ... prawem serii liczę na kolejny biały korpus na wykresach tygodniowych
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-02-12 17:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Znalazłem coś ciekawego. Dla mnie osobiście i dla wszystkich zainteresowanych. Analizę Globtrex. Dla mnie sobiście o tyle ważne,że po przejrzeniu jego wcześniejszych rozważań na temat fal,stwierdzam zmianę. I to zmianę na prawie dokładnie to,o czym ciągle na forum piszę. Nie powiem,że mi to nie schlebia...owszem,tym bardziej,że jak pisałem nie przywiązuję do fal zbyt nadmiernej wagi. Bardziej,tak po amatorsku,stosuję to do opisu niż prognoz...opisu,jak widzę to,co się będzie działo. Ale będzie działo z innych powodów niż układ fal. Jednak czasami, do pewnego momentu,nawet ja traktuję to poważnie. Chodzi o rozwinięcie się fal...dopóki układowi fał daleko jeszcze do pełnego rozwinięcia się w górę,a tak jest teraz,zakładam że nadal wszystko będzie szło w tym kierunku....i nieważne,czy układ fal(wyższego rzędu!!!) okaże się ostatecznie impulsem wzrostowym,czy tylko wielkim,ogromnym zygzakiem A,B,C...nawet zygzakowi daaa...aleko do pełnego ruchu w górę. A w takim razie hossa będzie trwała dłużej. To,że będzie w jej trakcie korekta i że nadchodzi,wiedzieliśmy. Choćby nawet z tego,że jak pisałem na CAC40 fale mi się już kończą(podobnie,jak gdzie indziej,ale tam było to bardziej wyraziste). Ale to dopiero pełna pięciofalowa struktura NAJNIŻSZEGO rzędu widocznego na dziennych świecach. Z resztą,rozpatrywaliśmy RSI w kontekście rozmiarów korekty. Nie,czy ona będzie,bo to oczywiste,że musi. Nawet nie tak bardzo w kwestii czasu,kiedy nastąpi i z jakiego miejsca"...czy teraz,czy jako ruch powrotny po nadbiciu szczytów"(taki autocytat). Chodziło o jej rozmiar i czas. I teraz na jankeskich indeksach mamy zejścia chłodzące jedynie wskaźniki. Prawdopodobnie chodzi o odpoczynek,być może jakieś cofnięcie,ale z trzymaniem się,klejeniem do szczytów,przed decydującym atakiem byków. Natomiast Euroland...DAX,WIG20: dywergencje RSI... Moje jedyne obawy...czy nie dojdzie znów do decouplingu pomiędzy Jankami,a resztą,a zwłaszcza Europą. Ale to taki,najgorszy moim zdaniem scenariusz. A co myślę o wykresach już od dawna wszyscy wiedzą,bo piszę codziennie. Ponieważ jednak jest to pisanie na wyrywki,fragmenty są porozrzucane wszędzie,a poza tym na pewno są też tacy,którzy co prawda czytają,ale się nie odzywają. Być może więc jakaś część z nich,nawet jeśli zna te fragmenty,to mogła nie wszystko zrozumieć z moich wpisów na temat fal...odsyłam do Dębowskiego z Globtrexu...akurat w tym momencie jego rozpiska fal zgadza się z moją w 100%. No,prawie...są pewne różnice w poziomach np na ED,ale to akurat na razie nieistotne. Ale to jakby podsumowanie tych fragmentarycznych moich wpisów na forum...właściwie każde zdanie. Po co więc mam się męczyć,jeśli ktoś niechcący,jakby moje wpisy już podsumował. A więc zapraszam do lektury.
szalony inwestor / 2012-02-12 18:55 / Tysiącznik na forum
a moze Zeus powinienes zaczac prowadzic bloga tam moglbys chronologicznie zamieszczac swoje wpisy + jakies wykresy? fajnieby sie o czytalo
RTG / 89.68.159.* / 2012-02-10 20:05
No cóż, trzeba czekać do niedzieli. Zagłosują i przyjmą co im UE każe, jeden koalicjant się już wyłamał, ale głosów starczy. Gdyby jednak zdecydowali, że chcą radzić sobie sami, to następne miesiące będą ciężkie.
Zeus52 / 2012-02-10 23:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem,zobaczymy. Może trzeba będzie przyjąć do świadomości ważność formacji zapowiadających. Wiesz,nie chodzi mi o ten górny cień na Wig20,to była taka obrona przed wybiciem,z resztą później pokazali,że się go nie boją. Ważna jest chyba ta"zasłona"później,po nim...we właściwym miejscu.Tyle,że na GPW...wiesz,tak różne cuda bywają. Nic to. Jak coś,to liczymy na wyprzedanie na wskaźnikach i wtedy dyla...
Zeus52 / 2012-02-10 21:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
No to będą mieli problem,jak głosować.....czy przyjąć plan,a tym samym zrezygnować z dodatków,trzynastej i czternastej pensji,z wysokich emerytur....czy też po prostu,zrezygnować w ogóle z:trzynastej i czternastej pensji, zrezygnować z wysokich emerytur....ba...zrezygnować w ogóle z comiesięcznych pensji i emerytur...plan odrzucając.
RTG / 89.68.159.* / 2012-02-10 21:48
Hehe, o ile wiem akurat rezygnacji z 13 i 14 pensji nawet nie ma w tych oszczędnościach, więc to zostaje :)
Takie dylematy byłyby gdyby to każdy Grek głosował w referendum, ale tu głosują politycy. Można liczyć że zrozumieją i uznają rację stanu, ale czy zdążą w ogóle? Teraz premier będzie wymieniał ministrów...
Zeus52 / 2012-02-10 23:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Druga strona walczy zaś o ubezpieczenia długu,które mogłyby poważnie nadwyrężyć banki,wypłatę CDS...ale to strach głównie amerykańskich banków. A Grecy? Mogą sobie coś tam wydrukować zamiast euro. I płacili by tym u siebie. Ale,kurna...jak sprowadzą surowce...handel wymienny? Albo za waluty...ale chyba przemycane przez granice w walizkach,lub jakieś lewe konta,aby nikt nie wiedział,że to ich kasa....nie wiem,trudna sprawa. Chyba,że mają swoją ropę,miedź ect...ale nie słyszałem o tym.
privy / 2012-02-11 00:02 / Tysiącznik na forum
Grecja to i tak bankrut. Drakońskie cięcia cofną ich o kilkadziesiąt lat, tka jak zmiana waluty poprzez inflację. Ich jedynym produktem jaki znam to turystyka. Do tego nie trzeba dużo ropy czy stali. Ten rynek stanie się tani jak barszcz i ściągnie wielu zagranicznych inwestorów i turystów. Zaleje ich kupa kasy i to jest ich szansa na szybkie odbicie. Trzymanie się euro też pozwoli im wyjść z dołka, ale poprzez mega bezrobocie, a to proces o wiele wiele dłuższy, społecznie i demograficznie wyniszczający. Gdybym był Grekiem razem z nimi robiłby zadymy.
szalony inwestor / 2012-02-11 00:42 / Tysiącznik na forum
powinni zbankrutowac to leniwy i wredny narod
tam prawie nie ma przemyslu maja tylko turystyke i dobre jedzenie
moze jak zbankrutuja to wezma sie do pracy a nie beda liczyc na kase od turystow lub wyciagac lape do ue
Zeus52 / 2012-02-11 00:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem,to jest"ratowanie",ale nie Grecji,ale banków. Europejskich i amerykańskich...głównie to one wystawiały CDS-y. Ale Grekom też mogą zaleźć za skórę. Jak kupią ropę,paliwa za tę kasę z turystów...przelewem przez banki...to może być kłopotliwe,bo są dłużnikami. Jeśli staną się oficjalnie bankrutami,mogą(a nawet powinni) doprowadzić prawnie do zajęcia greckich kont,wszelkie przelewy raczej nie trafią do np dostawcy ropy...a jeździć na czymś muszą. Na holzgaz?... :) Jasne,że będą kombinować przez niepaństwowe firmy. Ale"uprzyjemnić"im życie mogą nieźle.
privy / 2012-02-11 00:56 / Tysiącznik na forum
To można prosto obejść. Nie muszą kupować od nikogo z eurokołchozu i nie będą do tego potrzebowali żadnych eurobanków.
Zeus52 / 2012-02-11 01:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,nawet przy ogólnej blokadzie zawsze znajdują się chętni do jej obejścia. Ale to jednak ograniczenie...może nawet tym straszą ich polityków...taka presja za kulisami. Bo dlaczego z innego powodu piszą się na polityczne seppuku u siebie,w kraju...Muszą być jakieś poważne naciski na podpisanie ugody. To,o czym oficjalnie mówią jest trochę mało wiarygodne.
privy / 2012-02-11 09:29 / Tysiącznik na forum
Kto wie co tam chodzi pod stołem.
Zeus52 / 2012-02-09 19:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz właśnie testują ten"właściwy",ostateczny opór...górny cień wyższego szczytu,składającego się na prawe ramię RGR...wczoraj zamierzali,ale nie zdążyli. Masz rację,od tego wiele zależy.
max1224 / 2012-02-09 22:14 / Tysiącznik na forum
cicho się zrobiło na forum
korekta jest faktem (3 dzień spadku) cel 2327 (23,6% fibo), maksymalnie do 2280 (38,2% fibo) ... raczej nie widzę sensu w ewakuacji choć mogę się mylić
Zeus52 / 2012-02-10 19:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widzisz ten grudniowy szczyt? Na monthly to jest górny cień. I wszystko to,co przewiduję,zawiera się w tym: na wykresie miesięcznym,po styczniowym białym korpusie,przewiduję miesięczną(luty) doji z cieniami,górnym i dolnym. Lub szpulkę i możliwe,że białą z tylko dolnym cieniem. Szpulkę,lub doji -przystanek przed następnym białym korpusem(właściwie bardziej w liczbie mnogiej,korpusami). I to tyle. Dolny cień miesięczny na poziomie szczytu z grudnia. A jaka będzie kolejność ruchów,to już inna sprawa. Mamy praktycznie po niedzieli,połowe miesiąca...czyli w następnym tygodniu musi się zmieścić i zjazd i wyhamowanie,lub wyjście w górę na zasadzie "V". Ewentualnie całość w ciągu dwóch tygodni. Ale o tym większość myśli,więc zawsze może być inaczej...i zamiast smędzić się przez dwa tygodnie w tak szerokim boczniaku pod linią ORGR, posmędzimy się również,ale wyżej i krócej,a wybijemy w górę przed zakładanym czasem.
max1224 / 2012-02-10 21:10 / Tysiącznik na forum
widzisz to jest tak jak czekamy na korektę i wiemy mniej więcej jaki jest jej zasięg, to jest OK ... gorzej jak już nadejdzie wtedy oglądanie wykresów i badanie poziomów staje się bardziej stresujące ... dobrze, że mam mniej czasu ostatnio :)
Zeus52 / 2012-02-10 14:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak masz okazję,czas to zerknij na okolice godziny 13.20-13,30 i później,na Wig20futures...na zmiany wolumenu i LOP...coś ciekawego tam się dzieje. Obserwuję,bo QE2 idzie zgodnie z kontraktami,co do jednej setnej procenta...po przemnożeniu przez dwa.
szalony inwestor / 2012-02-10 14:51 / Tysiącznik na forum
kurs spada lop rosnie brane sa nowe eski
nasz wig narazie dobrze sobie radzi zobaczymy co dalej
pol tego co mialem sprzedalem powinno byc ok
Zeus52 / 2012-02-10 16:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi o to,że tam jest jakaś zmiana warty na kontraktach,ktoś wchodził w eski,a ktoś przeciwnie,albo ktoś odwrócił pozycje. I to duży gracz(gracze). Bardziej chodziło mi o wolumen,a nie tyle o LOP...ale z nim też pasuje. Trochę z opóźnieniem mi to idzie,tak dorywczo,z telefonu....ale już chyba wszyscy widzą o co chodzi,bo zdaje się,że się rysuje,jakże nam znana(bo ciągle ostatnio wałkowana na forum)formacja....ten pierwszy skok wolumenu i LOPu być może był kluczowy. Jasne,że to intra i mały,lokalny zasięg...ale na razie. I może w efekcie dać coś pozytywnego na wyjście. Podkreślam...to warunkowe,jeśli ktoś nie wytrzymuje napięcia.
Zeus52 / 2012-02-10 15:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
No właśnie niezupełnie. Ogólnie tak. Ale ten środek sesji...tam jest coś przeciwnego. I to ktoś duży(wolumen). Nie chodzi mi o dalszy przebieg daily,w następnym tygodniu,ale że coś tam szykują. Obserwuję,czy to wypali. Chodzi o to,czy jeśli ktoś jest zbyt nerwowy,nie wytrzymuje tego i chciałby opuścić longi(QE2),to czy będzie szansa na wyjście na przyzwoitym poziomie...biorąc pod uwagę czas wykonania zlecenia. Zwykle są to 2 dni(np Skandia) giełdowe w fundach. A jeśli powstało dno na silnym wzroście wolumenu,następnie powinno być(jest)zejście niżej na wzroście wolumenu mniejszym niż poprzednio...to teraz brakuje nam do szczęścia wyjścia kontraktów do okolic 2350p(taka hipotetyczna linia na razie)...na malejącym wolumenie,a następnie spadku do następnego dna...utworzenia go powyżej dna centralnego na jeszcze niższym wolumenie. DAX to ma wyraźniej. Gdyby tak to się ułożyło,to nie chodzi o zakończenie korekty...to intraday. Ale wtedy przy dzisiejszym zleceniu,jeśli ktoś zamierza,robi się szansa,że wtorkowa realizacja będzie w miarę niezła. Ale wracam do obserwacji,bo piszę,a nie widzę,co tam dalej się tworzy.(telefon,poza domem)
szalony inwestor / 2012-02-10 16:01 / Tysiącznik na forum
mi by pasowalo zeby fw zeszlo do 2310
rynek jest silny i w poniedzialek moze okazac sie ze jestesmy po korekcie
trzeba sie dostosowac
dynamika jest ogromna
Zeus52 / 2012-02-10 16:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,na Wig20 RSI na mniejszych niż daily interwałach czasowych rysował od dawna dywergencję...ale właśnie...jeśli coś jest na godzinowym,to i zakres korekty,zejście do zakresu max wyprzedania(30-),to też kwestia godzin,a nie dni,czy tygodni. Nie chodzi o to,czy będzie korekta,jak już pisałem parę razy,ale o jej przebieg i szanse na szybkie wyprzedanie rynku już przy niewielkim zejściu indeksów.
tax10 / 83.22.70.* / 2012-02-10 16:55
Pomijając fakt że wykres tygodniowy nie wyglada zbyt korzystnie oczywiscie wymaga potwierdzenia ale zaczyn jest.
szalony inwestor / 2012-02-10 16:51 / Tysiącznik na forum
sam jestem ciekawy jak bedzie
wszystko przebiega spokojnie - narazie
trend jest wzrostowy
ja na fw zamknolem pozycje zostawanie z nimi na weekend jest zbyt stresujace lepiej sie cieszyc malym zyskiem

w poniedzialek amerykanie moga zrobic niespodzianke i ruszyc z kopyta do przodu
tax10 / 83.22.70.* / 2012-02-10 16:29
spadek może byc dużo głębszy niż się wydaje większości
Zeus52 / 2012-02-09 22:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widziałeś,jak walczyli w różnych kompresjach czasowych? 1/5/15minut,1/2/4H,daily...no i plus RSI. Teraz domyślasz się pewnie,skąd te czasem moje wpisy..."dajmy im 10 minut,niech się pobawią...i jedziemy"
max1224 / 2012-02-09 22:35 / Tysiącznik na forum
no dziś niestety nie było na to czasu ... a szkoda
Zeus52 / 2012-02-09 22:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Włącz i zobacz historycznie. To w ruchach intraday sprawdza się...nooo...bajka! Chodzi mi coś po głowie,ale nie wiem,jak to zrobić...Coś,jak RSI,ale nie ze sztywnymi poziomami 30 i 70. Wiesz,on i tak idzie pewnymi kanałami.A nawet nie o tym myślałem,o prostoliniowych kanałach,ale o czymś w rodzaju wstęg,zamiast tych poziomych linii(30'50/70)...jako poziomy zmienne w czasie,ruchome. Tylko,jak je wyliczyć. A pośród nich sam wskaźnik RSI standardowo wyliczany.
max1224 / 2012-02-09 22:15 / Tysiącznik na forum
sorry 2290
zagłoba / 83.4.218.* / 2012-02-09 14:01
Korekcimy się do 2280 ?
Zeus52 / 2012-02-09 18:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie nie jestem pewny.Zdecydowanie najgorzej wygląda Wig20-eurowy,ale z drugiej strony lepsze schłodzenie wskaźnika.Najlepiej wygląda Wig20-dolarowy...tu,jakby zakupy miały się zacząć już jutro,szpulka i dolny cień tu pasowała by bardzo.Poza tym na wig20 niższy szczyt RSI,ale na Wig20-walutowych,już nie.Tylko zwykłe schłodzenie. Indeksy jankeskie...Stasiek nie może nawet takiej dywergencji zrobić,choćby usilnie chciał...przynajmniej nie dziś.Może rosnąć,może się zwalić na łeb,ale dywergencji za diabła dziś nie da rady zrobić. Ale to ciągle pod obserwacją,bo zawsze może przygotować grunt pod utworzenie takowej. DAX....nadal nijako.Uparli się,abyśmy nadal nic nie wiedzieli. Jest przygotowany,może powstać niższy szczyt RSI,ale nie musi.W wypadku DAXa,zdecydują jutro.
szalony inwestor / 2012-02-09 14:41 / Tysiącznik na forum
dzis powinny zapasc jakies rozstrzygniecia
przemas 80 / 80.53.38.* / 2012-02-09 14:40
Skąd takie masz dokładne informacje ?
szalony inwestor / 2012-02-09 14:46 / Tysiącznik na forum
mam szklaną kulę
Zeus52 / 2012-02-09 17:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Normalka...od dzisiejszego finału zależy,co ostatecznie powstanie na RSI.Zwłaszcza u sąsiadów za Odrą. Ale teraz wiem,dlaczego od rana krążyły plotki o tym,że to Niemcy sprzedają PLN za Euro...tak sobie patrzyłem od rana na Wig20USD.Wig20EUR....zmiany,wskaźniki i wolumen na pewnym,bliskim z resztą, cieniu na Wig20USD...tego nie ma na Wig20EUR.Jakaś wymiana grubasów(?)
privy / 2012-02-09 16:03 / Tysiącznik na forum
Ja za to mam lampę z dżinem. Przez te mrozy nie chciał ostatnio z niej wyleźć. Ja od wczoraj bez papierów, porozumienie = realizacja zysków. Swoją drogą, i tu się zgadzam z Kuczyńskim, najlepszym wyjściem dla Greków jest wyjście z eurostrefy. Będzie bolało, ale o wiele krócej niż pozostanie w niej. Babcia Merkel wie jednak, że trzymając na sznurku trupa nie pozwala umocnić się euro. Jeśli Grecja opuściła by strefę edek pójdzie w kierunku 1,5 i to jest dla babci problem.
Zeus52 / 2012-02-08 19:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna...jaka cisza na forum. Zdaje się,że teraz wszyscy odrabiają zadanie domowe na stockcharts.com/ No i dobrze,każdy wyrobi sobie jakiś obraz.
RTG / 89.68.159.* / 2012-02-08 21:11
Sesje idą jak po sznurku, ktoś z mocnymi plecami trzyma EUR/USD, mnie taki ręcznie sterowany rynek się nie podoba :)
Zeus52 / 2012-02-09 06:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Znalazłem. To było info o pozycjach na ED,za agencją federalną: Commodities Futures Trading Commision. W styczniu,dane za tydzień poprzedzający odbicie na ED. Po tej informacji wzrost zaczął się natychmiast, od następnego dnia sesyjnego. A jakiś gość,doradca walutowy,pewnej szacownej firmy(nazwy nie wspomnę,bo nie chcę odstraszać im klientów),stwierdził,że....to dowód na to,że euro nadal będzie spadało do dolara...właśnie z tego powodu(sic!!!). Jakby to zobrazować? Jeśli ktoś gra na spadki eurodolara,czyli wzrost ceny dolara do euro...wyobraźmy sobie tych chętnych...historyczny rekord...a to znaczy,że wszyscy,którzy byli chętni na dolara,wszyscy zainteresowani już go zakupili...mają i trzymają. To kto ma windować jego cenę? Kto miał robić zakupy? Doradca walutowy tej szacownej firmy musiał mieć jakąś ściśle tajną informację...że może zbliżają się kosmici...i że pewnie oni zrobią nalot na dolara. Bo z miejscowych tubylców,na tej planecie,już kupców zabrakło.
Zeus52 / 2012-02-08 21:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszystko z eurodolarem zaczęło się od tego,gdy się okazało,jak rekordowa(absolutny rekord historyczny)jest ilość pozycji na spadki EUR/USD.Ja to znalazłem na jakiejś stronie...ale z całkowicie błędną interpretacją! Dlatego pisałem wtedy,że jest kogo skroić,aż się proszą o trzepanie..."155tys pozycji w samych Stanach(z resztą wcześniej już zwracałem uwagę,że niedźwiadki zapędzają się w kozi róg...to dość konkretny termin giełdowy)...są jeszcze chętni na wejście w shorty na ED? Ma ktoś jeszcze za dużo kasy i chce się jej szybko pozbyć? To zapraszam do zajęcia esek" A Kiepas wyliczył,że sama realizacja z esek daje prawie 1,33 "z palcem w..."Gdyby nikt,absolutnie nie wchodził w longi.A ponieważ to jest niemożliwe,więc mamy,co mamy. Nie dziw się,jak jest kogo skroić,to to zrobią.Choćby powodów nie było.Wystarczy samo info o pozycjach.
Zeus52 / 2012-02-08 16:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozostaje obserwować Janków.Na razie niedźwiedzie robią próby,ale raczej próby bez przyszłości.Ale zawsze można popatrzeć,jaką obecnie wilkołaki dysponują siłą,gdyż z pewnością przy szczycie realizacje bardziej się nasilą.Tam jest dopiero rzeczywista bariera podażowa.Na razie,od dwóch dni, Stasiek ma pod sobą ten niższy szczyt,składający się na prawe ramię RGR,a nad sobą wyższy szczyt. Czyli atakuje całe prawe ramię RGR. I obserwacja RSI.Na Staśku nawet zjazd niczym nie grozi,pozostaje obserwacja RSI na NASDAQ i DAX...tu może się coś zawsze zdarzyć,na pewien czas przykrego.Ale to opcjonalne na razie.Najlepiej,gdyby zaatakowali mocniej.
max1224kom / 83.29.220.* / 2012-02-08 17:36
patrząc na nasz wykres albo mamy koniec korekty wzrostowej w spadkach i wracamy do dolnej bandy boczniaka, albo oczekiwana 4 po której nastąpi wybicie i atak na 2450
Zeus52 / 2012-02-08 17:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
"Lekka przesada"chyba. Jankeskim wilkołakom nie wróżę sukcesów,a więc i naszym też. Stasiek,DAX? One już najpóźniej jutro mogą wznowić byczy atak...Z resztą,nasi też to chyba wiedzą,jak widać po finale na GPW. A sesja ciągle u janków trwa...
szalony inwestor / 2012-02-08 17:46 / Tysiącznik na forum
jak janki nie wyjda dzis na plus to mamy korekte
potrzebujemy zobaczyc u nich ladna biala swiece zeby ruszyc w kierunku 2450
Zeus52 / 2012-02-08 18:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jeszcze rozszerz liniowy wykres Staśka,tak na pięć-dziesięć sesji...
Zeus52 / 2012-02-08 18:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,fajnie widać,jak się włączy liniowy. Dlatego mam podgląd na wykres liniowy intraday na Staśku.Widać figury,ich zakres realizacji,dość książkowy...
Zeus52 / 2012-02-08 18:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poza tym,jak pewnie już dawno zauważyłeś,znowu mamy u Janków jakieś,jakby zbyt klasyczne,wymalowane(maszynkowo wyreżyserowane?) figury na wykresie intraday.Pozostaje...zegarki w dłoń(?)
Zeus52 / 2012-02-08 18:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,tak jak pisałem...ten właściwy opór nie został jeszcze przetestowany.Na razie to była pierwsza próba siły niedźwiedzi,którą mieliśmy obserwować....
Zeus52 / 2012-02-08 15:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
A mam powody,by unikać walut. Nawet w razie korekty,to wygląda zbyt ryzykownie. Bo dokąd pójdą "w razie Niemca"...do luki bessy i z powrotem? Szkoda fatygi na taki ruch(co innego na forexsie,ale fundy?). Poza tym trzeba brać pod uwagę eurodolara. Flaga,wybicie=1,37-1,38. Tak na dzień dobry i to pod warunkiem,że to będzie"C" zygzaka korekty wzrostowej A,B,C i że"C" się nie wydłuży,tworząc trójkę impulsu wzrostowego. A tak się może stać. Teraz pary złotowe. Cóż,tak się WYDAJE,jakby PLN wyczerpywał potencjał wzrostowy(pary potencjał spadkowy!). Tak piszą obecnie dość często analitycy. Ale czy tak jest. Dużo w tym techniki. USD/PLN...czy otwarcie luką w dół i teraz usilna obrona,to obraz słabości PLN. Tam,daleko po lewej stronie,jest luka hossy,z końca października...byki na USD/PLN bronią jej usilnie,przed ostatecznym domknięciem,bo to ostatni dla nich dzwonek. To raczej wygląda na gest rozpaczy byków na tej parze. Z resztą cały ten zjazd,on jakby pokazywał palcem...tam,na 3,05 jest linia długiego trendu...ona nas kusi i przyciąga. I tam chcemy być. Z tamtąd wystartujemy do dłuższego ruchu up. Tam zrobimy większe zakupy. To taka sugestia wykresu,jakby tak wołał. Gdzie więc dojdziemy teraz,w razie krótkiej(ewentualnej)korekty...walka na luce bessy,to trochę niewiele. Ja tam trzymam zrobione jakiś czas temu"ślady":SKAR4,ale także QE3 i SKAN2...ale te ostatnie chyba nie na teraz. Nie na ten,ewentualny,ruch. Na dużo później. Chodzi o dłuższe perspektywy jakiegoś ruchu(nie krótki rzut w stronę luki bessy na walutach). Ale piszę to teraz. Wiele może się zmienić. Dużo,dużo wcześniej też miałem plan...trzymać się GPW i QE2...bo innych nie warto,z powodu przewidywanego pogromu na walutach. Miałem(i mam)przygotowane"ślady" ML5(spółki gold)...początkowy plan zakupów,gdy gold będzie po 1500$,także HSBC4(Indie),ML6(spółki metali przemysłowych,miedź)...i w żadnego z tych śladów nie zwiększyłem,z obaw przed rosnącą w siłę złotówki. Tylko z tego powodu. I,jak to się zdarza na rynku...po fakcie okazało się dopiero,że np nie wejście mocniej w HSBC4(Indie) było błędem. HSBC dał dużo lepszy wynik od lewarowanego QE2. Ponad +20% i to już na czysto,w złotówkach,po odliczeniu spadającego silnie w tym czasie USD/PLN. Tak,że to okazało się błedem...choć...czy na pewno. Wszystkiego nie da się przewidzieć. No...jak mogłem przewidzieć,że rozliczany w dolarach HSBC4 da lepszy wynik od lewarowanego,rozliczanego na dodatek w złotówkach,"na czysto" QE2 ? I tak może być teraz,nie przeczę. Stronię od walut...bo to może będzie za mały ruch w górę...ale kto tam ich wie. Cóż,zawsze pozostaje dywersyfikacja(nie przepadam za tym),chwilowa,na czas przewidywanej korekty.
max1224kom / 83.29.220.* / 2012-02-08 17:34
odnośnie HSBC4 to masz bardzo dużo racji, teraz kiedy mam pod lupą wszyskie fundusze, widzę pewne ruchy cenowe jak na dłoni zwróć uwagę na pewien drobiazg QUE2 dał sygnał kupna tydzień przed HSBC4 choć ten drugi ma nieco szerzej ustawione parametry (musiał spaść/urosnąć więcej, aby powstał sygnał)rzekłbym idą dość podobnie ze wskazaniem na QUE2, za to w razie korekty HSBC4 wydaje się być nieco bezpieczniejszy (dolar). No i jeszcze jedna kwestia w poście "Strategia 36" masz wyliczenie jaką stopę zwrotu daje każdy z nich. z uwzględnieniem czasu realizacji zlecenia
PS. nie chodzi o łapanie dołków ani szczytów, chodzi o moment i wiarygodność sygnału łatwiej uwierzyć było w QUE2 (brak dolara) i sygnał powstał w dobrym czasie
max1224kom / 83.29.220.* / 2012-02-08 17:37
sorki to QUE2 ma szersze parametry
RTG / 89.68.159.* / 2012-02-08 11:04
Zapnijcie pasy, Niemcy chcą dzielić pomoc dla Grecji na kawałki, czyli plan B. Chyba trzeba zacząć sie rozglądać za dolarami.
Zeus52 / 2012-02-08 13:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Brałem taką opcję pod uwagę. Ale nie z powodu Grecji. To bez znaczenia. Grunt,że do porozumienia musi w końcu dojść. Na raty...to utrudni Grekom próby lawirowania..."teraz obiecamy gruszki na wierzbie...a poźniej to olejemy,wybory ect". Powody mam inne. Fale mi się wyczerpują. Tzn te najmniejsze, najniższego rzędu widocznego na świecach daily. Stasiek,Nasdaq...oni być może zrobili piątą falę jednym strzałem. Wydaje się,że CAC40 najlepiej pokazuje,o co mi chodzi. Tam jest to najbardziej czytelne,bardziej przejrzysta struktura. Cała,pełna pięciofalowa struktura. Czas na jej korektę. Ale ta cała pięciofalowa struktura(od grudnia),to dopiero trzecia fala struktury większej. Ale jeszcze nie największej. Tam od dna są trzy nakładające się na siebie struktury. Po obecnej korekta powinna trwać tydzień,może dwa...jeśli złożona. I wchodzimy we wzrosty w ramach piątki wyższego rzędu,od wcześniejszego dna. Dopiero wtedy większa korekta...minimum miesiąc(wiosna???). I realizacja największej piątki w górę. Ale uwaga,to tylko sugestia. Sam pisałem,że fale najlepiej układają się po fakcie. Jednak do pełnego ich rozwinięcia jeszcze dużo brakuje,więc nawet przy pewnych zmianach ich przebiegu wobec założeń,w późniejszym czasie...na razie powinniśmy liczyć jedynie na korektę w trendzie wzrostowym. I to jest bazowa opcja. Waluty,dolar...też o tym myślałem...ale trochę to ryzykowne. Eski...QE3...ryzyko podobne,jak przy walutach. Pozostaje po prostu wycofanie się z rynku. Zabezpieczenie kasy. Ja mam przygotowany"śladowo" SKAR4...
max1224 / 2012-02-07 19:38 / Tysiącznik na forum
no to teraz czekamy na 20:00 co tam Grecy uradzili
Zeus52 / 2012-02-08 12:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Oglądałeś wczoraj,jak Ci pisałem,miedź na stockcharts.com ? Jeśli nie,to zobacz. Copper-futures,a także gold-f... bo to dużo tłumaczy i lepiej,niż ja to nieudolnie zrobię na forum...popatrz właśnie pod kątem tego,co było pisane. Gwałtowne załamanie RSI w strefie,ale bez dywergencji...i efekt na później,po tym zdarzeniu...zjazd do 50-60...i potężny skup na dolnym cieniu na miedzi. To miałem na myśli. Jeśli korekta następuje nagle,bez ostrzeżenia ze strony RSI,bez dywergencji...to taki jest jej efekt...to jest wtedy krótki i płytki zrzut,a nie korekta.
Zeus52 / 2012-02-07 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przy okazji zerknij na miedź. Zobacz jaki kosmiczny wolumen był na tym dzisiejszym cieniu...odlot!
Zeus52 / 2012-02-07 19:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe,czy jeszcze zrobią jedno obsunięcie tuż przed 20.00...
max1224 / 2012-02-07 20:23 / Tysiącznik na forum
a Grecy znowu udają Greka czyli po grecku:)
Zeus52 / 2012-02-07 21:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uff...już jest dobrze.Nie z indeksami,mniejsza o nie,ale RSI...chłodzi się tylko.
max1224 / 2012-02-07 21:26 / Tysiącznik na forum
zamkną się powyżej 1350??
Zeus52 / 2012-02-07 20:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
S&P w tym układzie wygląda bezpiecznie.Ale RSI na NASDAQ...wrzuć na stockcharts.com/ RSI: "Behind price".Będziesz miał powiększony na tle cen i bardziej precyzyjny obraz.Co tam się dzieje z tą końcówką,dzisiaj...zwróć uwagę.
max1224 / 2012-02-07 21:02 / Tysiącznik na forum
bo dywergencje uciekły na MACD tam ich nie szukamy:)
Zeus52 / 2012-02-07 21:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
MACD przy RSI w strefie,to ja mam w "głębokim"poszanowaniu... Ale zobacz kształtujące się świece w kontekście zmian wyglądu RSI. Przedtem,gdy byli na lekko czerwono RSI robił się w porzo...schłodzenie. Przy podejściu wyżej RSI robi się brzydki...zagrożenie dywergencją.Nie dziś,ale na później,np na jutro. Od razu pokazuje,która świeca,o jakim wyglądzie jest"Beee!". Albo powinni dziś spasować...i mamy zwykłe schłodzenie RSI,przed bliskim wystrzałem,albo robią wystrzał dziś. Jeśli zostawią tak,na lekkim plusie,to nie znaczy,że coś się jutro złego stanie,ale zagrożenie wzrośnie. To jest gdzieś w okolicy 0,15%-0,17% na plusie. Tam robi się dziwnie z RSI. Albo więc wyżej,albo w dół...tak byłoby lepiej.
max1224 / 2012-02-07 21:38 / Tysiącznik na forum
tak zauważyłem nie korzystałem wcześniej z tej opcji ale dobrze się tak ogląda ... chyba wolą w górę ale to jeszcze 20 minut
Zeus52 / 2012-02-07 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Stasiek pozytywnie,a NASDAQ tak sobie...ale wygładzili RSI.Poza tym,plan"B",którego nie ma...polega na tym,że tak właściwie,to gdyby nawet dywergencja się utworzyła,to to byłoby tak płaskie,prawie poziomo,a na dodatek wysoko.Przy korekcie i szybkim zejściu RSI,odbicie może spokojnie pójść na nowy szczyt na indeksie,zanim RSI doszedłby do linii dywergencji. Ale to tak...na wypadek,co by było,gdyby było..bo na razie nic tam nie mamy. To nie mówi nam,czy korekta,jakaś tam,zacznie się jutro. musiałaby powstać dywergencja. Wtedy korekta byłaby prawie pewna. A teraz? Może tak,a może nie. Ale chodzi oto,co się stanie,jeśli by nastąpiła teraz.Wygląda,że byłaby bardzo krótka,płytka i zakończona szybkim atakiem na utworzenie następnego szczytu RSI. I wtedy,po korekcie nawet niższy szczyt RSI może odpowiadać za nowy rekord na indeksie. Ale na razie dajmy sobie na luz.
Zeus52 / 2012-02-07 21:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
RSI na NASDAQ ma wcześniej ten pik w górę...dlatego tam powinni coś z tym zrobić.Odpuścić,lub zaatakować tak,aby pobić ten pik(na wskaźniku)
Zeus52 / 2012-02-07 20:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poobserwuj lepiej RSI na S&P500 i NASDAQ...z planem"B" z tyłu głowy....a my mamy jakiś plan"B"?
tax7 / 83.5.173.* / 2012-02-07 14:45
Widzę że lekka euforia zapanowała w postrzeganiu rynku, trzeba mieć jednak rękę na pulsie tym bardziej że najwięksi gracze zmniejszają zaangażowanie w długie pozycje na spx jednoczesnie powiększajac krótkie natomiast mali przeciwnie.
szalony inwestor / 2012-02-07 17:40 / Tysiącznik na forum
jest bardzo dobrze ed ladnie do gory usa tez
jutro nasi inwestorzy zorientuja sie ze to jeszcze nie pora na korekte
zobaczycie bedzie jak w 2009
ja wtedy wielokrotnie sprzedawalem za szybko obawiajac sie nadchodzacej korekty teraz tego bledu nie popelnie
teraz trzeba obserwowac jankow oni swoim przykladem pociagna nas w gore, korekta tez sie od nich zacznie
ja jestem dobrej mysli
Zeus52 / 2012-02-07 15:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pisałem tam na dole,z maxem. Tu jakby ciąg dalszy...to kto kogo naciąga u nas,na Wig20? Czy to grubas zajął dziś eski? Czy tłum? To kto kupuje PLN? Jak tak dalej pójdzie,to USD/PLN rozbije się o 3,05
szalony inwestor / 2012-02-07 15:59 / Tysiącznik na forum
korekta powinna sie dzis zakonczyc u nas i w usa
od jutra powoli spokojnie w gore
ja zwiekszylem zaangazowanie po dlugiej stronie rynku
ciagle licze na to ze mamy powtorke z roku 2009
Zeus52 / 2012-02-07 17:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Choć jednak ręka musi być na pulsie. Bo rozpi...el taki,że nic tak dokładnie nie wiadomo. Nie szkodzi,że akurat dziś,intraday udało się rozkminić sprawę...bo to też może być pozorne. Gruby nie taki głupi,aby go jakiś tam Zeus,czy Szalony tak łatwo rozkminiał...coś łatwo poszło. A jak mi coś za łatwo idzie,to staję się podejrzliwy.
Zeus52 / 2012-02-07 17:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jak myślisz,dlaczego ja dziś po drugiej w nocy zaglądałem,co zrobi RBA? Bo wyglądało,że ED już wystarczająco odpoczął,ale pewności brak. Niepewność mnie aż ze snu wyrwała. Więc decyzja RBA i w następstwie wspinaczka na północ surowcowej pary AUD/USD...więc wszystko niby było jasne. To musi EDa wyrwać w górę. I indeksy. A tu zonk jakiś. Pogłupieli,czy co? Wilkołaki,a nie niedźwiedzie,bo w czasie pełni się nagle obudziły...dlatego uspokajałem niżej maxa. Spoko,dobrze nawet,że poszli w tę stronę. Jak się połapią,że już za późno,że dyndają na haku...jak zaczną zamykać stratne pozycje...może być zajefajnie.
Zeus52 / 2012-02-07 16:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
To może być tak,że z przyzwyczajenia...bo to ten już wcześniej dwa razy odwiedzany poziom...dali się naciągnąć na eski. I jeszcze nie kumają,że już wiszą na haku,za poślednie żebro... :). Ale nie wykluczam żadnej opcji. Ale rozp....ździel total! ED,pary PLN,indeksy,gold....no,dawno takiego nie było! Oci_pieli na maksa! Chyba pójdę też powyć do księżyca,bo zwariować można do reszty :)
Zeus52 / 2012-02-06 23:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak w ogóle,to dobranoc. I uważajmy jednak,mimo wszystko. Karaluchy pod poduchy...
Zeus52 / 2012-02-06 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i to by było na tyle na dzisiaj. Choć liczyłem na wyjście Janków jeszcze wyżej,to jednak sprawdziła się zasada: w czasie mistrzostw(u Janków:Super Bowl),jak i podczas podsumowań po nich,pod żadnym pozorem nie wchodzi się w eski(na spadki)...choćby nie wiem co się rysowało,nie wiem jak złe info nadchodziło z polityki ect...należy zamknąć oczy i uszy i grać longi. To może wydaje się śmiesznym dziwactwem Janków(zaręczam,że nie tylko!),ale napływające dane. O wszystkim...o ile procent(w stosunku do roku) wzrosła ilość łączeń telefonicznych,internetowych,ile firm sponsorowało,czyje i jak dużo reklam...mniejsza o treść,ale istotne było,jak wiele firm stać na milionowe wydatki...ilość pizzy i kurczaków,coca-coli,przewozy,hotele,przebitki cen biletów w obrocie wtórnym ect,ect...to biznes! A ten się kręcił podczas Super Bowl ostro,jak mało kiedy. To tylko chciałem,aby zostało wzięte pod uwagę...nie gra się w takich wypadkach na spadki. Jeśli ktoś ma jakieś skojarzenia,wnioski...co to nas obchodzi...niech się domyśli,do czego piję. Korekta bessy na Wig20? Ha,ha,ha... Tarzam się ze śmiechu.
szalony inwestor / 2012-02-06 23:16 / Tysiącznik na forum
to ze wolno idziemy w gore to bardzo dobrze wiele osob ktore nie wierza we wzrosty bedzie sie stopniowo przylaczac
ja licze na efekt snieznej kuli
max1224 / 2012-02-06 22:33 / Tysiącznik na forum
i co tu więcej dodać ... sam kilka tygodni temu pisałeś jak to przy poziomach 2400 będą co niektórzy wyczekiwać korekty żeby wejść ... i wejdą przy 2700 :) czy jakoś tak? w każdym razie sens mniej więcej taki był i pomyślałem że właśnie dziś warto o tym wspomnieć
Zeus52 / 2012-02-06 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeden mecz...transmisje,internet...i gdzie jest Nasdaq? Tylko jeden mecz(choć dla Janków najważniejszy). A Wig20? Cóż...trzeba popatrzeć na to,gdzie jesteśmy...czym jest ta linia po szczytach,w tym październikowym. I jakie konsekwencje ma jej wybicie w górę! Teraz A.T. nie jest tym,czym była,gdy była tworzona. Teraz większość widzi,co jest grane...a tym bardziej grubasy. Teraz nic nie dzieje się samo z siebie...po prostu jest grane. Gracze nie wyłamują niczego przypadkiem. Oni podejmują taką decyzję. Przynajmniej w dużej części. Nawet fibo jest ogólnie znane i grane... I przed wybiciem tej linii muszą się poważnie zastanowić. Wiesz,co jest pod tą linią po szczytach od jesieni...na pewno! A zasięg rażenia? Taki "ustawowy",minimalny też pewnie policzyłeś! Więc nie dziwi Cię pewnie,gdy pisałem:"o czym piszą ci anale? O jakichś śmiesznych poziomach? 2450p,2500p.,2600p.... Ja myślę o zapomnianym już co nieco,ale bardzo okrągłym poziomie. Ma więcej zer. I to nie ostateczny poziom"
max1224 / 2012-02-06 23:07 / Tysiącznik na forum
wiem wiem wszystko jasne ... ale aż trudno uwierzyć, swoją drogą Grecja może dać kopa, że hej ... może na to czekają
Zeus52 / 2012-02-06 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
To będzie korekta. Pytanie:kiedy i jak głęboka? Może z góry,jako ruch powrotny do LS o-RPR? Bo raczej nie da kopa wypadając z euro...z resztą,czy to rzeczywiście miałoby poważniejsze skutki...nie jestem pewien...tak nam wmawiają w mediach. Acha! Rentowności papierów portugalskich,po wcześniejszym wyskoku,prawie w pionie...teraz tak samo pionowo spadają. Do poziomu wyjściowego.
max1224 / 2012-02-06 23:25 / Tysiącznik na forum
o greckich upadkach myślę, że to wręcz może mieć pozytywny efekt
wszyscy odetchną z ulgą
Zeus52 / 2012-02-06 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Jesteś kibicem,więc zadam Ci pytanie. Co będzie najbardziej potrzebne na mistrzostwach piłki nożnej Euro 2012? Bez tego nie mogą się odbyć... :)
max1224 / 2012-02-06 23:51 / Tysiącznik na forum
oj wiele rzeczy będzie potrzebnych ... a na pewno nie odbędą się bez kibiców i kupy kasy jaką zostawią w hotelach barach itd. ale wiem, że skoro pytasz to zapewne chodzi o coś jeszcze
Zeus52 / 2012-02-07 00:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mi ktoś niedawno uprzytomnił,że podobno piłka. A wiesz,co ja dotąd,nieświadomy,myślałem? Ja myślałem,że najbardziej pożądanym towarem będzie hrywna i złotówka...
max1224kom / 83.29.223.* / 2012-02-07 08:07
poniekąd masz to
kibiców i kupy kasy jaką zostawią w hotelach barach itd

choć nie wprost ale logiczne, że w walucie płacić nie będą (w każdym razie nie wszędzie)
Zeus52 / 2012-02-07 12:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Płacić będą z ręki do ręki,albo kartą,albo wymienią wcześniej euro na PLN. Ale jak by nie robili,zawsze w ostateczności opiera się to o banki. Jedne będą miały nadmiar euro,a innym zabraknie PLN...To trzeba wymienić później,albo się przygotować wcześniej,gdy PLN jest tani,a euro drogie...bo głównie o euro chodzi. O resztę mniej,o dolara chyba najmniej. Dlatego tak się na euro/złotym skupiam.
max1224kom / 83.29.223.* / 2012-02-07 13:19
dokładnie o tym myślałem ... my tu gadu gadu a korekta się zaczyna????
Zeus52 / 2012-02-07 14:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz...wczoraj, dwie godziny po"dobranoc"na forum,obudziłem się,wstałem,bo coś nie dawało mi spać...zerknąłem na Newcrest,na dane z Australi(RBA,stopy)...i jeszcze raz na wykresy. Wiesz...tedchom jednak miał coś niedokładnie na wykresie. Nie ma dotąd przebicia,ani nawet naruszenia linii szyi ORGR. Mimo lekko ukośnej figury,jednak liczy się poziom,przebicie szczytu. Z resztą,nawet ukośna linia jest nieco wyżej. I sądzę,że to plus. Nawet w nocy tak sobie myślałem...O Boże,jak nasi teraz zrobią wystrzał w górę,zmaksymalizują ten ruch,to ja natychmiast uciekam. D w dół? Oglądałem przed chwilą DAXa na stockcharts.com/...taki gwałtowny spadek...RSI wylatuje w dół ze strefy,bez utworzenia dywergencji...niebawem więc tam wróci. I wtedy zobaczymy. A więc tak. Nie ma dywergencji RSI w strefie. Nie ma nadbicia linii szyi(po szczytach). Za to są dziś wreszcie niedźwiedzie łapane na potęgę na eski(dotąd były tylko realizacje,dziś nie)...bo tak im się przywidziało,październik im się przypomniał i myślą,że będzie tak samo. Słowem...nawet zadowolony jestem,że właśnie dzisiaj nastąpiła taka maksymalizacja ruchu...ale w tę stronę. W dół,nie w górę. Właśnie dziś. W górę byłoby źle. Tymczasem Janki zdaje się,że zlewają kompletnie to,co robi euroland(z resztą,nie cały),mają to głęboko gdzieś. A już są na rynku od pewnego czasu. Przynajmniej na razie. Poobserwujmy ciąg dalszy....
tedchom / 2012-02-07 01:08 / Tysiącznik na forum
Każdy ma prawo do pomyłki:)
tedchom / 2012-02-06 22:51 / Tysiącznik na forum
Również zakładałem cofnięcie przy tym poziomie i chwilowy wypad częściowo z rynku, ale dzisiaj u nas opór wyznaczony po szczytach od 31.08.2011 ładnie poszedł z dymem więc raczej pozostanę na placu boju, no i oby tak dalej trzymano ster.
Zeus52 / 2012-02-06 23:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ to jest linia szyi ogromnej czasowo i wysokiej na ponad 400p. Odwróconej RGR!
max1224 / 2012-02-06 23:11 / Tysiącznik na forum
albo podwójnego dna na tygodniowym jak kto woli
tedchom / 2012-02-06 23:13 / Tysiącznik na forum
wybaczcie nie skumałem można jaśniej?
tedchom / 2012-02-06 23:17 / Tysiącznik na forum
szczególnie chodzi mi o wypowiedź maxa bo ni jak tego nie widzę
max1224 / 2012-02-06 23:16 / Tysiącznik na forum
zobacz na blogu "kolejny dobry tydzień dla WIG20", co prawda nie zaznaczałem LS ale t W musisz zauważyć ... oRGR też był wcześniej opisywany
tedchom / 2012-02-06 23:33 / Tysiącznik na forum
Ok już kumam. Myślałem że piszesz o dnie bez odwrócenia,,, ech jakoś tak się zamotałem
max1224 / 2012-02-06 23:52 / Tysiącznik na forum
wszystko przez wielowątkowość też się czasem gubię :)
Zeus52 / 2012-02-06 23:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,na temat możliwej,tworzącej się ORGR pisaliśmy w ubiegłym roku...nawet na długo przed Piotrem. Pisałem wtedy,że wolumen tak się ładnie układa,że mamy chyba lewe ramię,póżniej głowę,więc pewnie będzie prawe... Poza tym od września wspominam o tej świecy-młocie,z takim potwierdzającym objęciem hossy,odwracającej trend(spadkowy)...tam na dole,gdzieś koło 20 września. Pisałem parę razy od momentu jej powstania.
Zeus52 / 2012-02-06 18:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie podają dane dotyczące Super Bowl i ilości kurczaków... :)
Zeus52 / 2012-02-06 17:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
No gdzie ten szalony? Ciekawe,czy szampan wypity...no tak.pewnie poszedł w piątek...szkoda,by się marnował...
Zeus52 / 2012-02-06 12:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest coś takiego...to pewne"dziwactwo"Jankesów(tak,jak twarda linia 20% korekty w finale września)...pisze o tym Krzysztof"Chicago voice"...że jeśli ktoś oczekuje dziś jakiegoś przystanku,albo cofnięcia u Janków...może się niezmiernie zdziwić. To taka przestroga,gdyby ktoś nieopatrznie próbował esek na kontraktach S&P500,bo mu się tak wydaje z powodu techniki,albo Grecji,czy innych takich tam...dziś dla Janków to drugorzędne dyrdymałki.
szalony inwestor / 2012-02-06 17:38 / Tysiącznik na forum
piekna sesja moge z czystym sumieniem otworzyc szampana
szalony inwestor / 2012-02-06 18:03 / Tysiącznik na forum
pozdrawiam wszystkich serdecznie
trzymajcie sie trendu to nie zginiecie:)
Zeus52 / 2012-02-06 17:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj,sorki,nie zauważyłem,że popijasz tu niżej...
szalony inwestor / 2012-02-06 17:39 / Tysiącznik na forum
usiaki nie powinny niczego popsuc
jutro powinna byc mocna kontynuacja
Zeus52 / 2012-02-06 17:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
"Futbol,futbol,futbol..."(a właściwie bardzo pozytywne dane z tym związane) a reszta się nie liczy. Takie już Janki mają dziwactwa...ale maxowi to pewnie się spodoba,jako zapalonemu kibicowi.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy