07.IX - 11.IX

tedchom / 2009-09-05 21:47
czyżby początek na gold? ... no zobaczymy
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2009-09-05 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na samym gold,w odróżnieniu od spółek gold(XAU)powstała jednak ładna,wymarzona szpuleczka u szczytu białej świecy z czwartku...czyli,czekamy na "powtórkę z rozrywki".
Rumburak / 2009-09-07 09:53 / Bywalec forum
troszkę tych szpuleczek by się przydało... wtedy by ładnie spadł RSI, a że MACD jest chyba na dobrym poziomie [?] i sygnał kupna wystąpił to.... rakieta w górę by mogła poleciec. pażywiom - uwidim
wsm / 82.139.16.* / 2009-09-06 20:30
Być może doczekamy się powtórki,choć wydaje mi się że najpierw zobaczymy 2300-2350 na WIG20.Nie wynika to z żadnego wykresu to tylko moje przeczucie.Ja zostawiłem 20% w FA.
Zeus52 / 2009-09-06 22:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
To bardzo możliwe. Właśnie z powodu nagonki na spadki...pewności,czy odbicie zacznie się już teraz nie ma,ale jak nie teraz,to za tydzień,dwa. A premia za ryzyko będyie bardzo duża...pełna zgoda w tym względzie.
privy / 2009-09-07 11:04 / Tysiącznik na forum
Na kreskach mam: sygnał kupna z jednoczesnym potencjalnym sygnałem końca wzrostów :)). To by oznaczało, że ''up'' był jedynie na jedną sesję. Cena zamknięcia pow. 2191 unieważni potencjalny koniec obecnego świeżego wzrostu.
inny / 2009-09-07 21:21 / Bywalec forum
Przebiło te 2191, ale jakby dziś nie przebiło, to dlaczego miałby to być wzrost na jedną sesję? Z podstawowych wskaźników typu CCI, RSI wynika, że to dopiero początek, z FIBO też, bo korekta spadkowa zatrzymała się na 38%, z szybkich ema 5 dotknęła 20 i też sie odbiła. No i wreszcie zadziałał cykl 13dniowy z dołkiem w czwartek-piątek.
Jutro wracają grubasy i mogą oczywiście wszystko wywrócić, ale z AT prawdopodobieństwo wzrostów jest większe niż spadków w tym tygodniu.
Czy stosujesz jakiś bardziej skomplikowany wskaźnik?
privy / 2009-09-07 22:19 / Tysiącznik na forum
To jest AT własnej produkcji by wyeliminować szumy i tanie zagrywki, są to pewne wzajemne relacje pomiędzy nie tylko wskaźnikami ale i ich poziomami i zachowaniem. Stosuję głównie na FX i próbuję zaadoptować na GPW. Nazwałem to sobie ''punktem potencjalnego nawrotu'', choć tak naprawdę jest nie tyle punkt co wąski obszar, z którego indeksy potrafią wychodzić w dowolnym kierunku bez względu na to co sam opisałeś. Dzisiejsze zamknięcie GPW znalazło się dokładnie na wartości granicznej tego obszaru co sprawia, że decydująca sesja będzie dopiero jutro.
inny / 2009-09-07 22:52 / Bywalec forum
Białek przewiduje dalszą korektę i dopiero po niej za 2 tyg. marsz ku nowym szczytom.
privy / 2009-09-07 23:18 / Tysiącznik na forum
Ta jego ekstrapolacja jest jak dla mnie zbyt pedantyczna. Czas zweryfikuje takie odniesienia.
tedchom / 2009-09-07 23:24 / Tysiącznik na forum
a któż to taki?
tedchom / 2009-09-07 23:29 / Tysiącznik na forum
ok głupie pytanie już mam łatwiej zapytać niż poszukać cóż za leń sorki
Zeus52 / 2009-09-07 21:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja dodam do tego,co napisałeś coś,tym razem z daleka od A.T. Dlaczego J.Rostowski przyspieszył info o deficycie. To info miało być we wtorek,a niejako "w kuluarach"mówiło się,że nie wiadomo,czy będzie teraz,może dużo później? Jedna z możliwych opcji:wiedział,że teraz nie osłabi złotówki wobec wzrostu edka i giełd. Stąd to przyspieszenie. To tak,jak my na gold...trzeba było przyspieszyć,choć początkowo wyglądało,że wybicie nastąpi później. Oj co ten Rumburak narobił...pisze ciągle,że słabo się orientuje,a pierwszy zauważył coś,co zatrzęsło walutami,giełdami..Oczywiście żartuję,ale muszę podbudować gościa,żeby częściej pisał,gdy coś zauważy..Pzdr.
u2mart / 2009-09-07 16:25 / Tysiącznik na forum

Cena
zamknięcia pow. 2191 unieważni potencjalny koniec obecnego świeżego wzrostu
2197 rzekłbym zajefajnie ))))))))))
Mówią coś jeszcze kreski ?
privy / 2009-09-07 17:45 / Tysiącznik na forum
Tak, nie możemy się cofnąć.
###_maciejk / 2009-09-06 10:10 / Bywalec forum
Znalazłem analizę gold na gpwPolska.pl:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Złoto to jeden z najlepszych kruszców do inwestycji, gdyż wielkie rezerwy budżetowe takich krajów jak USA, Francja, Niemcy są przechowywane właśnie pod postacią złotych sztabek. Dzięki czemu możemy poczuć bezpieczeństwo, mając w swoim portfelu choćby parę uncji.

Na wykresie rocznym, minimalna cena za 1 uncję wynosiła około 715$. 2008r. II połowa października spadający kurs złota napotyka duży opór, miesiąc później ponownie próbuje opór który jest zbyt silny (formacja podwójnego dna)i następuje zmiana trendu na wzrostowy.

Maksymalna cena za uncję w ostatnich 12 mięsiącach, płaciło się w czasie apogeum kryzysu finansowego na światowych rynkach i było to około 997$ za uncję. W ciągu pół roku uncja podrożała o 270$. Obecnie od lutego do dziś obserwuje się formację klinu zwyżkującego, oznacza to że można spodziewać się w najbliższym czasie spadku wartości złota.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co o tym sądzicie?
Zeus52 / 2009-09-06 11:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
To,co obserwujemy(z Rumburakiem)od lutego,już opisałem...jeśli ten tekst jest poprawnie przepisany,to pozostaje tylko jedno słowo na jego temat:ŻENADA!
###_maciejk / 2009-09-06 13:24 / Bywalec forum
Przeklejony dokładnie :) A szczególnie ostatnie zdanie - masz rację żenada! ale z drugiej strony to pierwsza taka opinia jaką spotkałem w "mediach".
Zeus52 / 2009-09-06 13:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi o to,że to same,znane wszystkim frazesy. Na dodatek ktoś,kto to pisał,chyba myślał pewnie intensywnie o jakimś klinie,albo raczej o czymś "na klina" po wcześniejszej popijawie...stąd z symetrycznego trójkąta wyszedł mu zwyżkujący klin. Może klin na zwyżkującego kaca? He,he... Pzdr.
###_maciejk / 2009-09-06 14:00 / Bywalec forum
Dobre :) Pozdrawiam!
Zeus52 / 2009-09-06 14:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
To tak żartem. Ale każdemu się to zdarza. Tak ze swojego podwórka,najśmieszniejszą sprawe,którą pamiętam było to,gdy z całym zapamiętaniem napisałem opis bodajże S&P500...co jest,co się rysuje. A z oczkami też coś było nietęgo...bo to weekend,noc impreza i coś źrenice szwankowały. Na drugi dzień,ktoś o coś mnie pyta na priva,na temat wykresu. "Bo czegoś nie rozumiem?". Spojrzałem...jeszcze raz przeczytałem swój post i odpisałem:"To i tak dobrze,bo ja tu niczego nie rozumiem! Kto to napisał? O kurna...ja!" A sprawa była prosta...pomyliłem wykresy i zamiast na S&P500,kliknąłem na Gold. Poziomy były akurat podobne...oczka,jak pisałem,co nieco przymglone. Całe szczęście,że akurat przypadkiem dobrze wypadło...skończyło się humorystycznie. To z takich większych pomyłek...
###_maciejk / 2009-09-06 14:27 / Bywalec forum
Żarty żartami .... teraz jednak najważniejsze aby na ML5 jak najwięcej zarobić !!!
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy