10 I - 14 I

max1224 / 2011-01-09 20:09
nie ma chętnych???
żeby tylko nie było póżniej na mnie;-))
wątek czas otworzyć bez względu czy będzie ciąg dalszy jazdy na południe czy atak na szczyt sam się nie otworzy życzę w nadchodzącym tygodniu zysków wszystkim inwestorom (czy to możliwe??? WSZYSTKIM???)
Wyświetlaj:
privy / 2011-01-13 20:44 / Tysiącznik na forum
Jeśli na wykresie tygodniowym usd/pln mamy oRGR to dziś zaliczyliśmy dno a wstępny sygnał kupna może pojawić się już w każdej chwili. Pozostałe krosy z dolarem nie zaprzeczają tej możliwości. Trzeba tylko kamyczka by zacząć zrzucać rynki kapitałowe co podobało by się analitykom wieszczącym spadki w 2 połowie stycznia. Będzie jak będzie. Prezentowana opcja możliwa do odpalenia w ciągu 2-3 sesji.
Zeus52 / 2011-01-15 00:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widziałeś GBP/USD? Dalszy ruch w górę,czy prawe ramię RGR? A dolar faktycznie zaczyna kusić. Chodzi o silne jednak wsparcia na USD/PLN...linia "W" dotknięta dziś dolnym cieniem...ewentualnie dołek listopadowy. Z drugiej strony patrzę i zastanawiam się,co też tworzy Bovespa(ML7) ponad chmurką ichimoku. No i jednak to opuszczenie przez USD/PLN tego klina dołem...to na pewno nie jest byczy sygnał dla dolarowców. Tyle sprzeczności. .teraz ta dzisiejsza świeca na USD/PLN...może próba ruchu powrotnego do wybitego klina nas czeka? Bo bez danych i bez Janków w poniedziałek ED będzie się(chwilowo) obsuwał?...takie tam,parę pytań,bez odpowiedzi...
privy / 2011-01-15 12:07 / Tysiącznik na forum
Co do G/U obie opcje są możliwe. Do 1,6 może rosnąć bez przeszkód bo taki jest główny trend. Powyżej na pewno pojawią się również ci co będą grać na RGR więc powstanie zamieszanie. BOVESPA jest dla mnie zagadką, chodzi o te dość mocne czwartkowe cofnięcie. Główny trend jest jednak wzrostowy i dopóki 70 kilo nie padnie można generalnie spać spokojnie
Zeus52 / 2011-01-15 12:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tzn. Nie tyle wszedłem,co zwiększyłem alokację w ML7,ale tak wydatnie,że to jak wejście. Natomiast linia jang...za zdecydowana,za świeża i trochę niezbyt wiarygodna byłaby tutaj formacja odwrócenia...ale będziemy się przyglądać. To oczywiste.
Zeus52 / 2011-01-15 12:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja wszedłem w to w momencie,gdy Bovespa wybiła się ponad chmurkę ichimoku...i nastąpiło to cofniecie. Ta szpulka,z dolnym cieniem usiadła dokładnie na chmurce...tylko to ponowne cofnięcie w czwartek...ale wtedy wszędzie tak jakoś smętnie się zrobiło. Bovespa jest i tak ciągle na dość zdecydowanej lini jang...
elka25 / 2011-01-13 21:46 / Bywalec forum
Witam, privy dziś słyszałam w tvncbnc prognozę wzrostu eur/usd do 1,37 wydaną przez Goldman Sachs na najbliższy czas. Czy uważasz, ze może się ona sprawdzić? wtedy usd/pln jeszcze by się osłabił o kilkanaście groszy... czy z AT wynika, że ED w ciągu najbliższych kilku sesji powinien spadać, czy może rozpoczęła się korekta ABC kilkumiesięcznego spadku ED ze szczytu listopadowego?
privy / 2011-01-13 21:57 / Tysiącznik na forum
Tak, jest ona realna zwłaszcza jeśli wydaje ją GS. 1,3405 jest takim czymś, po przekroczeniu dopiero czego staje się to bardziej niż mniej realne.
Zeus52 / 2011-01-14 23:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadzam się. I to na poważnie. Bo jeśli Goldman coś rekomenduje,to oznacza że zajął już wcześniej taką pozycję...
privy / 2011-01-15 11:50 / Tysiącznik na forum
Dokładnie. Te ich rekomendacja sprawia, że nikt nie zaryzykuje ataku w przeciwną stronę a na co ja liczyłem i po piątkowej sesji widać, że możliwy jest ruch w górę i tym samym spadek pary usd/pln. Pytanie tylko, jak bardzo będzie to skorelowane. 3 figury na ED w górę to jednak dość spore wahnięcie.
Zeus52 / 2011-01-15 12:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jeśli w środę jest posiedzenie RPP...i widać już było np w czwartek,że złotówka reaguje już tylko na ED,zabrakło już jej"wewnętrznej"siły. Rosła do USD,a spadała do EUR...czyli plotki o podwyżce stóp kupione. Na dodatek wszyscy są niemal pewni,że stopy teraz idą w górę. Tymczasem rada robiła już takie numery...że" z powodu sytuacji rynkowej,kursu PLN,rada postanowiła pozostawić stopy bez zmian. Rada będzie nadal bacznie obserwowała sytuację."...to co wtedy się stanie? Wszyscy pewni podwyżki,a tu taki szplajs. Przedtem złotówka rosła wbrew ED,to czemu nie mogłaby spadać. Nawet przy podwyżce to jest już w cenach,a co dopiero bez niej. I to może,powinno stać się już od poniedziałku. Przynajmniej mały ruch. Bo w poniedziałek ED,bez danych i bez Janków...lubi wtedy opadać. Choćby w formie szpulki. EDowi to nie zaszkodzi,ale dla USD/PLN nadałoby to ruch,początek ruchu, jako ruch powrotny do wybitego klina. Przynajmniej. A technicznie to by nawet pasowało...
devil000 / 2011-01-13 21:20 / Bywalec forum
Jestem za privy warto zaryzykowac tluste S haha dobrze by bylo jak by to wszystko .......dalej nie musze pisac.
privy / 2011-01-13 21:29 / Tysiącznik na forum
N wigwamie nie gram, ale tam dziś na zamknięciu była chyba najlepsza okazja na ''S'' przy minimum ryzyka.
myfa / 2011-01-13 21:48 / Bywalec forum
ja zapakowany w dolca jestem po uszy więc czekam na wielkie dup, a odnośnie mojej reklamacji w skandii co mi pomieszali kwoty konta dodatkowego i składek reg. to już naprawili i jest ok
Gucioo / 2011-01-14 10:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja tez siedzę w dolcu od niedawna i jestem w plecy parę % i mam nadzieje ze będzie szansa wyjścia z małym minusem
devil000 / 2011-01-13 22:39 / Bywalec forum
Witam w klubie jesli nie teraz to niebawem odpali jesli nie z 2.90 to z 2.80 awersja do ryzyka spada im wyzej sa indeksy
elka25 / 2011-01-13 22:43 / Bywalec forum
Panowie: Myfa, Devil000, a na jakim poziomie kupiliście dolary/fundusze dolarowe?(chodzi mi o poziom dolar, a nie konkretnego funduszu)?
devil000 / 2011-01-13 23:01 / Bywalec forum
Ja juz dawno od maxa odkupowalem mowiac pol zartem on bedzie wiedzial o co chodzilo:) a powaznie to kupowne bylo nawet powyzej 3zl a pozniej usrednialem w dol nawet ponizje 2.80 troche pozniej przerzucilem na rzecz golda i wigu i niedawno znowu wrocilem pewna czescia w dolara tak to u mnie wygladalo ponoc zeus ma slabosc do zlotka a ja do bucksow - chyba to zasluga komuny i pewexow....
Zeus52 / 2011-01-15 00:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj,żebyś wiedział. Oj,jak pewne nawyki z młodych lat potrafią wpływać na decyzje. To jest,jak zakodowane...:)). Ale na poważnie,to ciągle są ku temu powody. One nie zniknęły i długo nie znikną. Tylko czasowo,właśnie po złocie to widać(dlatego zdjąłem go trochę),zostały załagodzone problemy strefy euro,także czasowo mamy lepsze dane ze Stanów. I czasowo poprawiły się nastroje i skłonność do ryzyka. To nie służy teraz złotu,które było przystanią podczas czasu strachu. Tu technika splata się ściśle z fundamentami i to na szybko,na bieżąco...nawet trudno stwierdzić,co zadziałało prędzej. Sądzę,że tym razem dane były szybsze. Pamiętam,że pierwszy taki "ucisk w dołku"poczułem nie,gdy priv wspomniał o technicznym obrazie,ale wcześniej,po danych HICP...z resztą,zaraz była pierwsza,jeszcze niegroźna reakcja na gold.
max1224 / 2011-01-15 00:22 / Tysiącznik na forum
teraz skłaniam się bardziej do zwiększania zaangażowania w ml5 choć jeszcze nie dziś może w przyszłym tygodniu tak bliżej 1330-1320
Zeus52 / 2011-01-15 00:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Acha. Zajrzyj do skrzynki. Podrzucam wykres.
max1224 / 2011-01-15 00:49 / Tysiącznik na forum
jest jest dzięki właśnie w to wlepiałem gały całe popołudnie i wyszło mi że dziś to jednak za wcześnie się zobaczy jak to będzie w przyszłym tygodniu
max1224 / 2011-01-15 00:44 / Tysiącznik na forum
nic nie ma
Zeus52 / 2011-01-15 00:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dopiero poszło.
Zeus52 / 2011-01-15 00:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakbyś czytał moje myśli. Jedną z wielu,na razie nieco sprzecznych...patrząc na wykres też o tym myślę. Na XAU...O! Właśnie teraz ma szansę powstać dywergencja MACD(histogramy). Mówię o szansie,a nie o dywergencji,bo musi jeszcze powstać choć małe zagięcie linii MACD. Także RSI w niezłym położeniu i STS. To nie oznacza automatycznie dłuższego ruchu w górę,ale np powrót do MA50.
max1224 / 2011-01-15 00:45 / Tysiącznik na forum
cóż to już prawie norma po takim czasie na forum;-)
Zeus52 / 2011-01-15 00:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze takie dwie sprawy,dotyczące gold i USD/PLN. Wiesz może coś na temat zasobów złota Portugalii? Zdaje się,że mają dość dużo,a ichni premier przebąkiwał niedawno coś o sprzedaży,zamiast próśb o pomoc. Druga sprawa...kiedy ma być posiedzenie RPP?
max1224 / 2011-01-15 01:05 / Tysiącznik na forum
rpp w środę a o Portugalii też coś gdzieś było
Zeus52 / 2011-01-15 01:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyli od przyszłego tygodnia USD/PLN będzie już reagował tylko na EDa,a może nawet skoczy w górę wbrew EDowi...
Zeus52 / 2011-01-15 01:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ich premierowi coś takiego zdarzyło się palnąć,że woli sprzedać złoto,niż przyjąć"pomoc"...wtedy szybko na aukcji obligacji pojawili się Chińczycy....:))
Zeus52 / 2011-01-15 00:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też myślałeś o tym samym? Bo na większy ruch,ponad MA50 przyjdzie chyba czas dopiero,gdy wrócą obawy o euro...
max1224 / 2011-01-15 01:02 / Tysiącznik na forum
kombinuję tak teraz jesteśmy w korekcie albo ruchu od 28 lipca albo w nieco lżejsze wersji od 10 września (mało realne ale impuls listopadowy nie wchodzi w grę) póki co możemy przyjąć strukturkę abc i fakt że jesteśmy w trakcie c poziom 1331 i o tym juz pisałem co dalej ? dwie wersje albo koniec korekty i wracamy do wzrostów albo realizuje się rgr i dalej jazda na południe co by nie było to na poziomie 1331 (może nieco wyżej albo nieco niżej) powinien wyczerpać się potencjał choćby z powodu wyprzedania i powinna nastąpić korekta a od dalszego rozwoju będzie zależało czy to coś nowego czy zmieniamy abc na 1-2-3-4-5 to mi tak się układa a teraz pytanie retoryczne wierzysz w odwrócenie trendu na złocie już teraz? jeśli tak to odwołuję się do 600000000$ ile z tego trafiło na rynek?
Zeus52 / 2011-01-15 01:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Krótko? Nie.Odwrócenie trendu wydaje mi się nierealne. Jedynie mniejsza,lub większa korekta. W najgorszym razie okolice podstawy klina. Ale widać,że niedźwiedziom wcale nięłatwo idzie sprawa...a to dopiero pierwsze wsparcie. Niżej mają wsparcia właściwie co 10 dolarów i każde o podobnej ważności...a siły miśków nie są niespożyte.. Spółki za to osłabły. Ale nic dziwnego. Poprzednio były dużo silniejsze,niż to wynikało z gold. Mowię o ogólnym indeksie XAU,bo pojedyńczo,dla tych z top10 ML5 wygląda to inaczej. Ale mimo wszystko XAU i tak jest w strefie szczytu z 2008 roku. Poniżej szczytu po cieniach,a ponad szczytem po korpusach. Więc jeśli to był ruch powrotny,to już byłby ten czas. Ale trochę mam jeszcze obawy. Może jakaś szpulka z dolnym cieniem?
myfa / 2011-01-13 23:00 / Bywalec forum
około 2,93 , korektę w większości przesiedziałem w scan 2 i mój błąd, że zabrakło mi zdecydowania aby wejść w akcje
elka25 / 2011-01-13 23:05 / Bywalec forum
Dzięki za odpowiedź Panowie!!! pozdrawiam
u2mart / 2011-01-13 23:05 / Tysiącznik na forum
Ja też w dolarze już chwilę, niedawno zamieniłem NE na dolca do końca, z czym mogłem się wstrzymać. Ale jak patrzę na Stany to raczej jestem dobrej myśli tzn. że niedługo dolar odbije się mocno, więc nie panikuję. A co będzie jak się zobaczy )
devil000 / 2011-01-13 23:42 / Bywalec forum
witam to troche nas na zielonej lace sie nazbieralo w kupie razniej:)
Zeus52 / 2011-01-13 16:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dane z rynku pracy...kurna,przecież to oczywiste. Nie wiem,czym tak się gorączkują. Przerabialiśmy to już rok temu. Pewnie,poza Portugalią,to była druga przyczyna ruchu na ED...już wczoraj dyskontowali dane. Ci,co pamiętali,że dane z rynku pracy układają się tak zawsze!
max1224 / 2011-01-13 16:55 / Tysiącznik na forum
no to wygląda że na goldzie jedziemy dalej na południe ostatni wzrost okazał byćsię 32,8% zniesieniem spadku z 1420 (31.12) a więc ruch spadkowy o 56$ odłożony od szczytu z wczoraj daje zasięg 1331 i wszystko fajnie by było gdyby dolar/złoty tak nie leciał a tam się rozstrzygnie czy powrót po korekcie czy będziemy mieli odwrócenie trendu krótkiego ?(średniego?)
Zeus52 / 2011-01-13 17:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dajmy sobie na luz... Z resztą,głównie interesuje mnie teraz Bovespa. Od wczoraj. ML5 mam 40%,a ML7 60%...spoko. Jeśli flaga na gold by wypaliła,to może być,jak mówisz...ale pomyślimy później,co robić. Na razie za duży szum się zrobił na wszystkim. Trzeba to jakoś ogarnąć. Ale poczekaj z tym pesymizmem...:)
max1224 / 2011-01-13 17:54 / Tysiącznik na forum
nie no ja to tak sobie czasem coś wyrysuję żeby być na różne ewentualności przygotowanym i to zejście na1331 mnie nie rusza ale jak dolar utrzyma kierunek to będzie lekko nieprzyjemnie
Zeus52 / 2011-01-13 18:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chiny które skupują obligacje w euro...z resztą,robią to po cichu od dawna. Kiedy to było,gdy Ci pisałem,że jakiś duży podmiot azjatycki wykupuje euro? Poza tym trąbili o tym ostatnio donośnie. Tylko,że wczoraj stało się to oficjalnie,naocznie. No i te coroczne zdziwienie analityków...skąd ci bezrobotni się wzięłi? Tak "nagle",w pierwszym,normalnym,a nie świątecznym tygodniu...analitycy najchętniej przegonili by ich(w swych prognozach) po urzędach w Boże Narodzenie. A później zdziwienie. Pamiętasz,jak było rok temu?
Zeus52 / 2011-01-13 01:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
I byłoby znów nieźle. ML2+0,79%,ML5+0,86%,ML6+2,14%,ML7+1,14%...Byłoby nieźle,gdyby dolar nie zabrał 1,99%. Z powodu dolara mi wypadło:-0,73%(dokładnie tyle,ile wczoraj na plus). No,jeśli ktoś ma w portfelu więcej ML6(+2,14%),albo w ogóle tylko ten fund,to po wczorajszym i dzisiejszym dniu stoi jak górnik po wypłacie w epoce schyłkowego Gierka,ery świetlanej przyszłości i kartek na cukier...:))
Zeus52 / 2011-01-13 00:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hmm...ropa(crude oil) ponad 93$? Nowa seria kontraktów ropy rozpoczęła się od tak potężnej luki hossy,wielkości +1,26%? Czy to na stooq.pl mają znów błąd? Ale to zmiana serii kontraktów,więc może tak wypadło...
max1224 / 2011-01-11 21:33 / Tysiącznik na forum
polecam tak z innej beczki
http://www.analizy.pl/fundusze/wiadomosci/9801/rosja-tylko-dla-odwaznych-.html?fm=6747&id_miejsca=3
Zeus52 / 2011-01-12 16:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i przemyśleli sprawę GPW...to miałem na myśli parę dni temu...gdy pisałem,że nie wchodzę na GPW jedynie dlatego,że mam awersję do naszych fundów. Na KGHM-ie najbliższe zapory ustawili pewnie na poziomie zawieszenia+10%(?).
max1224 / 2011-01-12 16:48 / Tysiącznik na forum
zobacz co się kroi na sobieskim
Zeus52 / 2011-01-13 00:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Masz coś na temat BRE Banku i Sobieskiego? Wykresy? Bo mam kłopot z kompem. Ktoś pytał o to na priva i nie mogę się wywiązać...piszę z telefonu na razie. Jeszcze powalczę,ale pewnie pójdę spać...ale jakbyś coś miał,to podeślij.
madix / 195.13.38.* / 2011-01-12 22:05
co się kroi jeśli można się wtrącić?
max1224 / 2011-01-12 22:17 / Tysiącznik na forum
najłładniej wygląda na pięciomiesięcznym w taktowaniu dziennym jak przebije się przez szczyt z przed 3 miesięcy to...
Zeus52 / 2011-01-12 17:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sobieski...hmmm...no cóż...przyczyny? Cóż powiedzieć? Pewnie niedźwiedzie ustawione na spadki ropy i obligacje dolarowe więcej piją....
Zeus52 / 2011-01-12 17:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kroi to nam się fixing,prawdopodobnie zgodny z dotychczasowym kierunkiem sesji...obroty już przekroczyły 2 mld w/g starych przeliczeń,szerokość w porzo...a KGHM...parę sesji i jest po 200-210 zł.
privy / 2011-01-12 18:21 / Tysiącznik na forum
No cóż, patrzę na to z boku i podziwiam. Jutro na wigwamie test krótszej linii trendu więc mogą się posypać sygnały kupna. Jeśli analizować Stany to z kolei każdy dzień z zamknięciem poniżej minimum dnia poprzedniego da mi potencjalny sygnał szczytu, podobnie wygląda sama miedź.
Zeus52 / 2011-01-12 20:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z miedzią jest tak,że owszem...JEŻELI"a":czyli niższy szczyt,to:"b",czyli formacja odwrócenia,spadki....tylko,że prawdopodobieństwo tego"a"jest niezmiernie małe... Jakaś szczytowa formacja odwrócenia w końcu nastąpi,ale nie myślę o formacji"podwójnego szczytu". Jeśli już,to ewentualnie RGR...i wcale nie jest pewne,czy mamy w ogóle lewe ramię.
Zeus52 / 2011-01-12 19:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi o to,że jak mówią to analitycy...robi się bańka(także na KGHM),ale zapominają dodać(i to ich błąd),że na tej bańce jeszcze można nieźle podjechać. A później zdziwienie:jak to? Przecież kazali trzymać się od KGHM z daleka...a tu już po 200 PLN(!?). Tymczasem to,co mówią,jest słuszne...ale niesprecyzowane...że owszem,niebawem należy się spodziewać większej korekty,pęknięcia bańki....ale to może nastąpić równie dobrze za tydzień,jak i za miesiąc. I z ceny,być może 200 PLN,jak i z 220 PLN. I później nieporozumienia...i to z winy samych analityków. Bo mówią o czymś,co kiedyś tam,nastąpi,jakby to miało być już teraz.
max1224 / 2011-01-12 20:19 / Tysiącznik na forum
dziś dolar zniweczył wszystko
Zeus52 / 2011-01-12 21:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,na eurodolarze mam taką zmodyfikowaną linię trendu wzrostowego. Idzie od dołka w sierpniu,przez dolek z ostatniej sesji listopada. ED Właśnie dotknął od dołu tej linii.A tak w ogóle sprawdza się zasada"trzech dni",którą nieraz przypominał privy. Dlatego też pisałem niedawno(privy też właściwie potwierdził),że choć ED sugeruje spadki do tej ORGR z lata i tam dopiero jakieś zygzaki,to z wejściem w SKAN2 mamy czas. Poczekajmy. Bo w najbliższym czasie ED może zechcieć zanegować sprzedażowy sygnał. Na pewno miała tu częściowo chociaż,udana aukcja portugalskich obligacji. To już wiele razy się sprawdzało. Że strach ma wielkie oczy. Większe niż realne zagrożenie. I jeśli ED spada przed aukcjami...to pewnie zdyskontował i to w nadmiarze ich negatywny,najgorszy przebieg. I z reguły wyniki rzeczywistej aukcji zaskakują wtedy in plus. Już to kiedyś przęrabialiśmy. Zdaje się,że właśnie latem. A teraz musimy obserwować tę zmodyfikowaną linię trendu,o której powyżej. Tak,że niestety,ale zasypiać nadal nie możemy.
max1224 / 2011-01-12 22:08 / Tysiącznik na forum
generalnie jest OK ponosimy ciut większe ryzyko a co do edka to przyznam że nie śledziłem ale postaram się to nadrobić ;-))
Zeus52 / 2011-01-12 20:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie mamy powodów do narzekań...jesteśmy od pewnego czasu w"portfelowej"korekcie-boczniaku,z tendencją do wyjścia górą. Coraz wyższe dołki i szczyty w portfelu,jakby górna część początkowego zakresu wahań. Może nawet niektórzy lepiej,jeśli mieli nieco inny skład,mniej ML5,a więcej ML6 i ML2. Ale co mają powiedzieć siedzący,i to już od początku grudnia w obligacjach dolarowych i kontraktach na spadki ropy...wiesz,do kogo piję. Pan Steeve Wonder....O! Oni mają powody do narzekań.
max1224 / 2011-01-12 21:17 / Tysiącznik na forum
ha ha dobre to pewnie już tak zostanie SW tudzież Ray Charles
Zeus52 / 2011-01-12 22:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna! Ale mi przypomniałeś! Zaraz będę w domku i włączam R. Charlesa...ale będzie wyżerka dla uszu i oczu.
chris-d / 2011-01-12 23:37
Witam
Niechce przerywać tak pasjonującej lecz mocno "fachowej"dyskusji,ale mam pytanie...
troszkę za sugestią PRIVY przewidującego zaczynająca się korektę,pozabezpieczałem trochę funduszy,ale widze że był to spory błąd/choć może tylko na chwilę obecną/.
Prosze o jakąś podpowiedz albo sugestie jak zachować śię dalej...
Może jakieś podpowiedzi co do portfela ...
Z góry dziękuje za podpowiedzi może ktoś chciałby się "profesjonalnie"zająć portfelem :))
Zeus52 / 2011-01-13 00:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dla mnie wystarczającym na tę chwilę zabezpieczeniem,tak sądzę,jest obecność w portfelu funduszy akcyjnych,ale denominowanych w dolarach. Był ostatnio moment,gdy takie"zabezpieczenie" szwankowało. Jednak teraz,gdy USD/PLN zszedł w stronę silnych wsparć,zdąża w kierunku dolnej bandy kanału(klina?)...teraz jakiekolwiek większe,zaskakujące tąpnięcie na rynkach,a więc także na EUR/USD spowoduje natychmiastowy i silny ruch w górę USD/PLN...co powinno skompensować przez pewien czas straty z fundów akcyjnych. Te także dają wyniki z poślizgiem,te ze słowem:" World"w nazwie. Więc daje to czas na ewentualną rejteradę bez wielkich strat,albo w ogóle bez żadnych strat",w razie Niemca",gdyby coś złego się działo. Dla bardziej nerwowych oczywiście. Bo często widać,że coś nadchodzi,ale czasami jest za późno na reakcję,bo realizacja zlecenia to dwa dni...a jeśli się przewiduje,że chodzi tylko o parosesyjny zrzut...to nie widzi się potrzeby zmieniania czegokolwiek. To trochę kwestia nerwów,psychiki,odporności. A także założeń. Czy polujemy na mini dołki i szczyty,czy chodzi o jakiś dłuższy okres,większy ruch.
chris-d / 2011-01-13 00:35
Dzieki serdeczne za odpowiedz :))
Przymierzam się do HSBC czy może jakieś sugestie co do kierunku :)
tim999 / 2011-01-11 17:34
o co kaman?:) Nie było chyba dziś slabszej giełdy niż nasz wigwamek.
max1224 / 2011-01-11 17:42 / Tysiącznik na forum
polityka, OFE, podwyżki stóp, portgualia, słowem nie nasz czas chwilowo
Zeus52 / 2011-01-11 20:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście te 90% dotyczy tylko części subfunduszy....ale chyba nie będą zwiększać ekspozycji jedynie ze świeżego kapitału(???) Jak to jest?
gornik z Bogdanki / 78.131.137.* / 2011-01-11 20:56
dobre pytanie?? ktoś wie???
Zeus52 / 2011-01-11 21:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja wiem tyle:"???". Ale to istotne dla GPW. Ogromny kapitał zgromadzony(i z tego do 90% na GPW w części subfunduszy) ,przeciwko "dodatkowi",obciętemu o 2/3 "kieszonkowemu" z roku,czy dwóch. Może ktoś wie coś więcej na ten temat?
max1224 / 2011-01-11 21:30 / Tysiącznik na forum
się okaże ale raczej jest mowa o świerzej kasie jak by się reszta uwolniła to...;-)))
max1224 / 2011-01-11 21:31 / Tysiącznik na forum
o k... sorry świeżej
Zeus52 / 2011-01-11 22:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
I sorki...może komuś obeznanemu w temacie OFE,moje pytania wydają się głupie...ale nie wgłębiałem się w to...i nie wiem. Dlatego takie dziwne pytania mi przychodzą,jak dziecku...
Zeus52 / 2011-01-11 21:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Musiałby odezwać się ktoś,kto zna zasady inwestowania w OFE. Bo sam wiesz...."jakby się reszta uwolniła"...to choć byłaby to tylko część,w tych agresywnych...o rany! Coś wręcz przeciwnego niż to,czym nas straszą.
max1224 / 2011-01-11 21:43 / Tysiącznik na forum
dokładnie
ale z tego co czytałem na analizy online (polecam stronkę ) to raczej o tę wpłacaną resztkę chodzi
Zeus52 / 2011-01-11 22:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale to oni tak piszą. Ale czy wiedzą,czy przypuszczają? Przecież OFE na codzień zmieniają ekspozycję,zależnie od ich oceny sytuacji. No i wiąże ich te ograniczenie. (?)
max1224 / 2011-01-11 22:13 / Tysiącznik na forum
jak na razie wszystko w sferze domysłów choć dla ratowania reformy jeśli tam ktoś jest myślący powinni uwolnić (no może stopniowo) wszystkie środki
ale ale zobacz jak się ładnie zrobiło na xau RSI 47,22 sts 18,8 macd ładnie robi zwrot do przecięcia, wstęgi Bolingera do środkowej mają miejsca na conamniej 2% a do górnej krawędzi ho ho i to ładne wyjście z zielonej chmurki po zanurzeniu na chwilkę za dzień dwa wiele się wyjaśni jak się pojawią sygnały kupna to masowo ;-))
Zeus52 / 2011-01-11 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ech...taki czas mamy. Jak raz byki przyszarżują...to nagle:dup! Oj...oj...oj! Ajajajaj! Przyrżnąłem w słup...aż zadźwięczało. Rogi się nadłamały! Za parę dni znowu jakiś krzyk rozpaczy z niedźwiedziej jamy: Niee....eee!!! O naturo złośliwa!!! I tak w koło macieju,na zmianę...ciekawe,jak długo?
max1224 / 2011-01-11 22:36 / Tysiącznik na forum
wystarczy kilka wpisów wstecz jak było nerwowo nie twierdzę że jest super ale .... patrzę na te świeczki, krzywe, układy i tak mi się napisało;-)))
Zeus52 / 2011-01-11 23:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie robiłbym zlecenia powiększenia ML7,gdybym nie myślał o ropie i nie zostawiał ML5,gdybym nie liczył na gold....ale muszę to brać bardziej bez emocji. Choć,jak zauważam,nawet zawodowym analitykom też nie zawsze to się udaje.
Zeus52 / 2011-01-11 20:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chwilowo. Zanim się zorientują,że małe składki dotyczą tej kasy,która dopiero będzie napływała przez pewien czas w przyszłości...a zwiększenie ekspozycji na akcje do 90%... całego,ogromnego,dotąd zgromadzonego kapitału OFE...którego nikt nigdzie nie zabiera.
piterus / 87.205.167.* / 2011-01-11 17:36
W Europie wszędzie wzrostu po +1 do +2%. Wig20 ratuje KGHM, ciekawe co czeka nas dalej ;)
wierny czytelnik / 46.151.74.* / 2011-01-11 12:04
http://thepatternsite.com/Blog-Jan11.html#P11
moze tak złotko?
Zeus52 / 2011-01-11 11:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dotąd nurtowały wszystkich dwa pytania:1) CZY są prowadzone rozmowy na temat pomocy dla Portugalii?2) KIEDY ta zwróci się o pomoc? ECB,WBC...stwierdziły,że nie ma żadnych rozmów,a Premier Portugalii,oraz inni politycy...że pomoc jest zbędna. W takim razie znamy już odpowiedź na pytanie pierwsze. Pozostaje już tylko pytanie: KIEDY? :))
max1224 / 2011-01-11 11:37 / Tysiącznik na forum
jak się wszystkie grubasy po właściwej stronie ustawią
Zeus52 / 2011-01-11 13:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
A z grubasami,to wiesz...są dwie strony rynku i z obu grubasy. Jeden drugiego kiwa. A my to jesteśmy tylko dodatkiem...który kombinuje:za którym grubym warto się ustawić.
max1224 / 2011-01-11 17:04 / Tysiącznik na forum
no dziś spółeczki dużo lepiej niż sam kruszec zaraz 50 dniowa do testu na początek
max1224 / 2011-01-11 17:18 / Tysiącznik na forum
oczywiście na xau stockcharts
Zeus52 / 2011-01-11 18:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może z tymi rocznymi rekordami dna,to przesada. To raczej wina stooq.pl gdzie notowania niektóre spółek,jak Randgold,mają dopiero od pół roku i dlatego im wypadają roczne minima. To jednak nie zmienia faktu,że niektóre spółki obecnie ze składu ML5 są bardzo zdołowane i tanie. Myślę,że oni tam,w Black Rocku podobnie do nas kombinują. Trochę martwi Newcrest. To,co zamierza,to może być jedynie ruch powrotny(choć mam nadzieję,że tak nie będzie)...jednak to mogą być kłopoty tej jednej spółki. Coś tam u nich się niedobrego działo.
max1224 / 2011-01-11 18:56 / Tysiącznik na forum
Oni wiedzą na pewno lepiej mają dostęp do informacji jak my się zastanawiamy czy coś w Newcrest się dzieje to oni już go pewnie ciut zredukowali oj przydałaby się aktualizaja top10 i nie zdziwiłbym się gdyby zeszli poniżej 10% a teraz pewnie odkupują po przecenie;-))
PS w mbanku pozbyłem się unidolara na rzecz NE zobaczymy ja wyjdzie
jurek 84 / 89.228.71.* / 2011-01-11 23:00
Też myślę co zrobić z unidolarem, w co go dokładnie przerzuciłeś, jaki typ NE.
u2mart / 2011-01-11 23:03 / Tysiącznik na forum
W Unionie nie ma innej NE , jest tylko jedna więc robiąc konwersję z unidolara masz tylko jedną możliwość. A NE sporo inwestuje w Rosję, ale duży wpływ na ten fund ma też dolar
jurek 84 / 89.228.71.* / 2011-01-11 23:22
Jestem świeży trochę w tych sprawach, dlatego myślałem, że mam możliwość wyboru NE akcji lub obligacji, dlatego nie jestem do końca pewien czy chodzi o uniakcje NE czy uniobligacje NE ?
max1224 / 2011-01-11 23:54 / Tysiącznik na forum
uniakcje
jurek 84 / 89.228.71.* / 2011-01-12 01:03
Dzięki za wyjaśnienia
Zeus52 / 2011-01-11 20:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie. Spadki Newcrest mogły oznaczać,że np Black Rock się go pozbywał. Pojechali na nim,jak na Ferrari...i czas zmienić podwodę.
Zeus52 / 2011-01-11 18:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widzę,widzę...idą właściwie niezależnie...ale,jak wspominałem,niektóre są tak zdołowane,że brakło im jeszcze sesji spadkowej,by znaleźć się na dnie z lutego 2009r. Więc nic dziwnego,że np Eldorado Gold idzie+4,8%...jak długo można bić roczne rekordy dna. Albo Agnico Eagles Mines też nieźle.
Zeus52 / 2011-01-11 13:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodziło mi o to,że polityków aby zrozumieć...nie,znaczy tak...chyba po bułgarsku trzeba ich kumać...jak mówi nie,to głową w pionie kiwa...jak pomoc niepotrzebna i nie ma rozmów...to znaczy,że już dawno uzgodniona...
max1224 / 2011-01-11 13:25 / Tysiącznik na forum
wiem wiem to taki miał być przerywnik żarcik raczej a swoją drogą wyobraź sobie jak się grubasy "kiwają";-))) to musi być widok;-))
u2mart / 2011-01-11 11:53 / Tysiącznik na forum
Hejka
Max w co wszedłeś, bo ostatnio kiepsko z czasem i się pogubiłem w wątkach.
Ja zamieniłem w zeszłym tygodniu NE na unidolara, więc większość w dolcu, reszta w bezpiecznych.
Czekam aż usiaki zaczną korektę i wtedy wydaje mi się że będzie większy ruch na usd/pln
max1224 / 2011-01-11 12:17 / Tysiącznik na forum
ja przypadkiem podobnie 3 ćwiartki w pieniężnych i 1 w unidolarze mówię o mbanku w skandii bez zmian od listopada korektę dotąd da się zdzierżyć a układ powoli się krystalizuje jest szansa na pozytywne rozwiązanie (bovespa, złoto, gpw kolejność nieprzypadkowa)
tedchom-nielog / 83.15.162.* / 2011-01-11 13:05
Ja powoli zaczynam dokupywać WIG na razie za 5%
pablomaz / 2011-01-11 09:34
W Alior banku do 4 lutego wszystkie fundusze można kupować bez prozwizji. Są tam dostępne Union, Aviva, BlackRock, DWS, Skarbiec, Superfund i fundusze aliora. Może komuś się to przyda. :)
chomik31 / 83.12.71.* / 2011-01-13 15:49
http://bestfunds.pl/porownaj-nas-z-innymi,o-bestfunds,20.dhtml

Może to też się komuś przyda :)
London / 2011-01-10 10:28 / Bywalec forum
Ja właśnie zrealizowałem część zysku. Udało mi się utrafić lokalny szczyt i ostanie 4 świeczki zrobiły ostry zjazd . Futures zatrzymały się na linni trendu wzrostowego. Jakaś korekta spadku ?
Gorzej z indeksem przeskoczył luką pod linnie trendu ,która może stać się teraz oporem .Liczył bym na podbitke do tej linni i dalszą jazdę , ta nawrotka była by dobrą okazją do wyjścia dla tych co w akcjach siedzą .
piterus / 78.8.255.* / 2011-01-10 10:50
Wyszedłeś całkowicie z akcji?! Czy przeszedłeś na rynek pienięży ?!
London / 2011-01-10 11:09 / Bywalec forum
To troche inaczej . Z akcji wyszedłem po mikołaju . Zebralem prezenty i pa pa ŚW. Teraz jest na pozycji krótkiej na kontraktach . Dziś zrealizowałem część zysku z zajmowanej pozycji.
piterus / 78.8.255.* / 2011-01-10 11:30
Ja zamierzam dzisiaj zrobić mała ucieczkę z Turcji i z Rosji w kontrakty krótko terminowe i potem powrót, tylko czekam jeszcze na opinię w tej kwestii reszty użytkowników.Może Zeus coś podpowie?! ;)
Zeus52 / 2011-01-10 21:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
RTS moim zdaniem zaprasza do korekty. ISE100? Nie wygląda,aby miał spadać. Robi raczej krótkie załamanie i powinien nadal uskuteczniać wspinaczkę. Na razie zwiększyłem ML7(głównie Bovespa). Będzie 60%ML7 i 40%ML5. Dolar(USD/PLN)...no cóż...naruszył dziś intraday tę trzecią linię,o której pisałem...naruszył i cofnął się pod nią. Kwestia precyzji...być może ta doji jest ponad linią,ale kto wie,czy znowu nie będziemy musieli wyrysować na jej górnym cieniu nowej linii zniżkującego klina.
piterus / 78.8.255.* / 2011-01-12 14:24
Zusie mam pewnie pytanie nadal siedze trochę w Turcji i w Rosji, i...RTS na tę chwilę +2.27%, czas powoli mi się z tamtąd zwijać i lecieć do Brazyli. Jednak zastanawiam się czy jeszcze tygodnia nie zostać u Ruskich bo mi dobrze dają zarobić. Co o tym sądzisz?
Pietrodolar / 2011-01-12 16:28 / Bywalec forum
Witajcie jestem tu nowy ale często podczytuję to forum. Przyłączam się do pytania o dzisiejsze zachowanie RTS, co sądzicie o wybiciu górą z kanału wzrostowego?
piterus / 78.8.255.* / 2011-01-11 08:09
Zeusie czy możesz mi powiedzieć co u was w SKANDII kryje się pod kryptonimem ML5? Bo ja niestety siedzę z mbanku i luknął bym jaki jest tutaj odpowiednik tego funduszu ;)
Zeus52 / 2011-01-11 11:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
W skrócie jeszcze raz,te w których ostatnio się obracałem,lub obracam. ML2(U.S.Basic Value): S&P500, ML5(World Gold Mining):Spółki złota z całego świata,ML6(World Mining):spółki surowców przemysłowych,metale,węgiel,ML7(latin): ogólnie Ameryka Łacińska,ale w rzeczywistości głównie Bovespa.
max1224 / 2011-01-11 08:47 / Tysiącznik na forum
odpowiednikiem jest dwsgold a ml5 to Meryll lynch world gold found
max1224 / 2011-01-10 22:58 / Tysiącznik na forum
Tymczasem alcoa bezpośrednio z ich strony wrzuciłem translatorem coby nieco jaśniej dla wszystkich stąd niektóre części tak dziwnie się czyta
Dochody z 21,0 dolarów mld euro w porównaniu do 18,4 miliardów dolarów w 2009 roku, aż 14 procent
Zysk z działalności kontynuowanej w wysokości $ 262 mln i 0,25 dolarów za akcję, obejmuje negatywny wpływ ze specjalnej pozycji 297 milionów dolarów, lub 0,29 dolarów na akcję
Środki pieniężne z działalności operacyjnej 2,3 miliarda dolarów, w porównaniu do 1,4 miliardów dolarów w 2009 r.
Wolne przepływy pieniężne z 1,2 mld USD 1500000000 dolar poprawę w stosunku do 2009
Dług zmniejszona, środki pieniężne w kasie 1,5 mld dolarów
Wskaźnik zadłużenia do kapitału obniżona do 34,8 procent, 390 pkt poprawy na przestrzeni 2009
max1224 / 2011-01-10 23:07 / Tysiącznik na forum
i traci w notowaniach posesyjnych ponad 1,5%
Zeus52 / 2011-01-11 10:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rok temu te liczby były na minusie,strata. Teraz jest zysk,ale zgodny z prognozami. Natomiast wyższe przychody oraz zarąbiste prognozy,zwłaszcza długoterminowe. Dużo jest już w cenach,był przecież podjazd pod wyniki. Za to ciekawe są prognozy ogólne, dla wszystkich spółek z indeksu S&P500 na ten rok. Wzrost zysków od minimum +20%...to najniższe,najostrożniejsze prognozy. Natomiast sektor finansowy:minimum +50%(też najostrożniejsze prognozy).Ciekawy będzie więc C/Z. W pewnej części S&P500 to dyskontuje....ale,żeby zaliczyć 1500-1550p.,a nawet 1600p.w tym roku,bo takie są prognozy,bez jakiejś korekty się nie obędzie. Dla GPW też widoki są niezłe...też z powodu spółek wzrost powinien być olbrzymi i pobić"z palcem w d." ruch z 2009r....tu wchodzą w grę poziomy ponad 3200p.na Wig20. Tylko moment wyczaić. Bo na razie mamy jakieś dziwne robienie w balona. KGHM ma podniesioną cenę docelową do 210.-PLN.
G77 / 2011-01-10 22:44
Tak okiem laika dodam ,że usd/pln tą swieca doji leży nad chmurką ichomoku co jak narazie skutecznie trzyma ją od dołu.Pozdr
domus1 / 2011-01-10 15:56
Ja trzymam rękę na pulsie, ale na razie zachowuję spokój. Póki co dolar i euro ładnie amortyzują spadki za granicą, a z lokalnego straganu mam raczej szeroki rynek niż blue chipy, a tu korekta powinna być sporo płytsza. Ale też chętnie wysłucham waszych opinii, przede wszystkim co do przewidywanej długości tej korekty (czy może powinniśmy to traktować jak konsolidację przed atakiem na nowe szczyty?)

Pozdrawiam
domus1 / 2011-01-10 16:36
Inna sprawa, że inwestuje bardzo rozważnie i pieniądze mam rozstrzelone na 10 różnych rynków - pełna dywersyfikacja. Dziś na przykład do pieca dała Nowa Azja, ale z nawiązką oddał to DWS Agrobiznes. Do tego na wszystkich fundach poustawiane stop-lossy na ok. 5-7%, także staram się nie robić nerwowych ruchów spowodowanych emocjami. Zdaję sobie sprawę, że moje zyski mogłyby być mniejsze, gdybym podążał za trendem, ale z drugiej strony nie znajduję się na tyle dobrze w takiej liczbie rynków, analizie technicznej i prognozowaniu przyszłości na poszczególnych rynkach. Dlatego tez taki mój sposób na zminimalizowanie ryzyka. Na poważnie wkręciłem się w inwestowanie w fundy jakieś pół roku temu odkładając co miesiąc to co uda się zaoszczędzić (zazwyczaj między 1000 a 2000) i póki co, gdybym to wszystko sprzedał wyszłoby coś w granicach 18% średniorocznie, więc chyba bez tragedii...

Co w ogóle myślicie o takim podejściu do inwestycji w fundusze? Ma to sens?
tim999 / 2011-01-10 17:16
ja nigdy nie mialem w portfelu fundow, które mają 10 rożnych benchmarków. Zwykle ograniczam się do 3 lub 4 rynków i śledze za pomocą narzędzi analizy technicznej trend co pozwala mi wyznaczyć pewne momenty wejścia i wyjścia. Dodatkowo posiłkuje się rownież opiniami innych forumowiczów. To dobrze, że masz ustawione stop losy i pamiętasz o właściwym zamykaniu tracących pozycji. Zastanawiam sie tylko nad tymi poziomami 5-7%. Nie wiem w jaki sposób je wyznaczyłeś.
domus1 / 2011-01-10 17:26
Nie wyznaczam ich ani na podstawie AT, ani innych obiektywnych czynników - 7% to po prostu strata, którą jestem w stanie zaakceptować, to w końcu nie lokata. W miarę jak inwestycja zaczyna przynosić zwrot, zmniejszam ten próg do 5% aby zabezpieczyć zysk. Dlaczego taka taktyka? Pisałem już wyżej - nie mam ani odpowiedniej wiedzy, ani czasu, żeby być na bieżąco - do tego to forum, które bardzo pomaga zorientować się w co aktualnie warto "wejść", a co omijać szerokim łukiem.
tim999 / 2011-01-09 21:36
Jak oceniacie Bovespe? Chciałbym poznać wasze rokowania i prognozy. Ja na ten temat pisalem w ubiegłotyg. wątku ale chcialbym się też zapoznać z innymi opiniami.
Zeus52 / 2011-01-10 00:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz...mam mieszane odczucia. Na dziennym wygląda nieźle,zwłaszcza ten przysiad na chmurce ichimoku...zwracam uwagę,że to się dzieje po wybiciu ponad chmurkę...ale na tygodniowym przydała by się jeszcze jedna fala w dół. Może więc nie górna krawędź chmurki,ale dolna będzie miejscem odbicia(?)
London / 2011-01-09 23:08 / Bywalec forum
Cześć

Jak dla mnie bovespa niby wygląda pozytywnie. Odbiła się od 50 ,200 tez ładnie powstrzymała ostatnie spadki, RSI 55 , MACD wygenerował sygnał zakupu. Z minusów to bliskość szczytu i granicy 72 000 , co może być dużą przeszkodą do pokonania i narazie wygląda to na ciężkie do przeskoczenia.Właściwie bovespa jest w tym samym miejscu co rok temu i niema siły aby przebić tą barierę. Może jak amerykańce ostro ruszą to i bovespa jako surowcowa giełda w końcu pójdzie na nowe szczyty.

Pozdrówki
Zeus52 / 2011-01-10 00:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,miałem dłuższy czas otwarte na pisaniu odpowiedzi i tymczasem się wciąłem. Ale właściwie to samo. Czyli niby pozytywnie,ale....pozostaje poczekać na jakieś wiążące rozstrzygnięcie. Ale z drugiej strony,jeśli wróciła pod szczyt,to nie z przyjacielską wizytą,ale pewnie,aby go pobić. Może się wcześniej nieco cofnie,ale...pod obserwację. Acha...kto wie,czy niedługo ja nie będę pisał z pod Londynu...
London / 2011-01-10 09:54 / Bywalec forum
No co Ty , konstruktywna odpowiedź nikomu napewno nie przeszkadza. Przynajmniej nie mi. Nie wykluczone ,że to ja się wciołem :)
Swoją drogą gdzie się Zeusie wybierasz ? I czy na dłużej ?

Pozdrawiam / London
Zeus52 / 2011-01-10 13:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie grupka od nas leci do Walii...niby wszystko ustawione,ale ja poczekam,zobaczą jak tam na miejscu sprawa wygląda... mieszkam u gościa ze Stanów i nie mogę zostawić mu tak chałupy samopas...ale zobaczymy. W razie czego,coś się wykombinuje. Niech najpierw sprawdzą,czy warto coś kombinować.
piterus / 78.8.255.* / 2011-01-10 10:18
Koledzy i koleżanki, mam takie małe pytanko, czy warto teraz uciekać z HSBC Turkey i HSBC Russia w fundusze pieniężne na te kilka dni zawirowań jakie przednami? ISE 100 na tę chwiilę - 1%, RTS +0,32. Może warto realizować zyski i przeczekać to??!!
chris-d / 2011-01-10 21:14
Też się przylączam do pytania :)
G77 / 2011-01-09 20:43
To ja w związku iż mamy na uwadze złoto w związku "drukowaniem" dolarów dołączam link co na ten temat myśli Robert Kiyosaki http://www.bogatyojciec.pl/index.php?sub=554 pewno wielu wie co myśli ale ciekawy jest videoblog w którym mowa właśnie o powiązaniu drukowanych dolarów do ceny złota za uncje. ( na stronce dwa ostatnie wideoblogi na dole) .Powiem szczerze kwota za uncje jaka tam pada to raczej niemożliwe ale fajnie opisuję dla laików takich jak ja na czym polega to powiązanie cen złota z dodrukiem dolara. pozd
privy / 2011-01-09 20:30 / Tysiącznik na forum
Spread B/B nadal wysoki zapewne więc obecne perturbacje traktowane są jako mała korekta. BDI ruszył na południe. To może być ciekawy tydzień bo rynek będzie musiał się na coś zdecydować.
krzysiek29 / 2011-01-09 20:36 / Uznany Gracz Giełdowy
Najlepszego w Nowym Roku.pozdr
privy / 2011-01-10 08:04 / Tysiącznik na forum
Najlepszego
London / 2011-01-10 11:09 / Bywalec forum
Dzięki i nawzajem . Pzdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy