Forum Polityka, aktualnościKraj

10 milionów Polaków płaci za leczenie

10 milionów Polaków płaci za leczenie

Money.pl / 2008-01-21 08:12
Komentarze do wiadomości: 10 milionów Polaków płaci za leczenie.
Wyświetlaj:
LuckyL. / 87.206.90.* / 2008-01-31 16:35
Chyba czas najwyższy zastanowić się, jak społeczeństwo powinno radzić sobie bez państwa, bez
przymusowych danin, z których i tak nikt nie ma korzyści, prócz funkcjonariuszy państwowych.
Przypominam,że mamy już XXIw.
młody emeryt III / 83.21.105.* / 2008-01-21 20:13
Powiem Wam, że ten cały bajzel w naszym kraju doprowadza mnie do szewskiej pasji. Proszę sobie wyobrazić, że jestem od niedawna emerytem. Przepracowałem 46 lat, przyznam, że jak na razie nie najgorszą emeryturę, ale przez 46 lat miałem zaledwie 51 dni zwolnień lekarskich w tym siedemnaście dni
w wyniku wypadku przy pracy. Łatwe do sprawdzenia, ponieważ wszystkie lata przepracowałem w tym samym zakładzie pracy. Do lekarza chodziłem jedynie na przeglądy okresowe co dwa lata, które były dodatkowo opłacane przez mój zakład pracy. I teraz mi mówią to, albo tamto nie należy ci się bo skończyłeś 65 lat. To jest banda
i jeśli przekleństwa się sprawdzą to cały szereg decydentów, od służby zdrowia, powinno być pokręconym. Nie. 2w tej chwili jeszcze nie chodzę do lekarzy, ale martwię się obserwując przyjaciół i kłopoty z jakimi się spotykają. Pytam, czy nie powinna być jakaś karta, z której wynikać powinno ile ja wyciągnąłem ze służby zdrowia z ulokowanych tam moich pieniędzy. Zaznaczam , ze płaciłem sporo, mając nie najgorsze uposażenie. Ba, dziś jeszcze pracuję , na umowę zlecenie, i nadal płacę podatki,
a w przypadku potrzeby powiedzą mi umieraj bo jesteś stary. B A N D Y C I ! !
łysy prawnik / 83.18.204.* / 2008-01-31 15:07
MAM 64 LATA.
SIOSTRZENIEC DWA LATA TEMU ZMARŁ , W WIEKU 46 LAT.
pAN JEST PRZEKONANY,ŻE TO JEST NIEMOŻLIWE ABY pAN ZMARŁ.
TYLKO lENIN BYŁ WIECZNIER ŻYWY.

A te bandyty , to une. lekarze.Czy może une Posłowie, przez Nas wybrani.
Anest / 91.201.64.* / 2008-01-26 11:06
W słuzbie zdr. w tamtym roku było 42 zł/osobę/miesiąc. Czyli płacimy za siebie i rolników etc. Nie ma kont ndywidualnych bo obowiazuje zasada solidaryzmu społecznego : dopiero jesli pan zachoruje dostaje pan krotności ( i to olbrzymie tych 42 pln ) Niech pan policzy to inaczej . Ma pan żońę niepracująca i troje dzieci ( uczace sie do 26 roku życia )to panska składka rozkłada sie na 5 osób do tego z jeden bezrobotny i jeden rolnik i juz składeczka robi sie groszowa, I o co tyle krzyku) Za 42 zł ameryki nie budiet.
ŁYSY PRAWNIK / 83.18.204.* / 2008-01-31 15:02
Nie bardzo rozumię.
Z jakich powodów lekarz ma być należycie opłacony.Przecie narod placi ZUS.
Moim zdaniem to niech naród przylepi zapłaty do nogi jeśli boli go noga,lub do d....
i idzie tam warz z dokonaną zapłatą.

zapewniam,że nie jestem lekarzem.
Konieczna jest reforma ubezpieczeń i wolny rynek ubezpieczeń.Obecni ubezpieczyciele to kupa
śmiechu , bez pieniędzy ale ogromnym zapałem do łupienia wszystkich.
Wybrano Pana tuska, tak pięknie mówił(jest młodym człowiekiem i wie dobrze jak to PZPR mówiła o dawaniu" JAK PARTIA MOWI ZE DA, TO ZNACZY,ZE MOWI"
pysia123 / 82.139.16.* / 2008-01-26 00:20
to co się u nas dzieje to jest po prostu parodia. tyle kasy płacimy na na te składki zdrowotne ,a w razie choroby zostajemy zmuszeni płacić z własnej kieszeni za wizytę u lekarza ,plus jeszcze jakieś dodatkowe badania diagnostyczne .przykład mojej mamy - emerytki która po udarze mózgu musi teraz korzystać z opieki lekarskiej, i za wizyty musi słono płacić.dobrze ,że lekarz rodzinny jest bezpłatny. za te składki co wszyscy płacimy i płaciliśmy , to by każdego było stać na dobrego lekarza ,tylko gdyby te składki wędrowały na nasze konto bankowe,a w razie jakiejś usługi lekarskiej odpowiednia sumka z konta pacjenta wędrowała by do kieszeni lekarza.a tak z naszych ciężko zarobionych pieniędzy my nie mamy nic ,tylko korzysta sobie z nich nasze Państwo.to wydaje mi się bardzo nie w porządku,w stosunku do nas obywateli,bo nas się po prostu jawnie okrada nic dobrego nie oferując w zamian .naszych rządzących stać na każdą formę leczenia, ale oni mają kasę,a my szara masa społeczna mamy małe zarobki i nic nie idzie w tym kierunku żeby one znacznie wzrosły , tylko upominają się o wyższe zarobki ci co i tak już zarabiają dużo.i to jest nasza polska sprawiedliwość naszych rządzących tym krajem.
młody emeryt II / 83.21.105.* / 2008-01-21 20:13
Powiem Wam, że ten cały bajzel w naszym kraju doprowadza mnie do szewskiej pasji. Proszę sobie wyobrazić, że jestem od niedawna emerytem. Przepracowałem 46 lat, przyznam, że jak na razie nie najgorszą emeryturę, ale przez 46 lat miałem zaledwie 51 dni zwolnień lekarskich w tym siedemnaście dni
w wyniku wypadku przy pracy. Łatwe do sprawdzenia, ponieważ wszystkie lata przepracowałem w tym samym zakładzie pracy. Do lekarza chodziłem jedynie na przeglądy okresowe co dwa lata, które były dodatkowo opłacane przez mój zakład pracy. I teraz mi mówią to, albo tamto nie należy ci się bo skończyłeś 65 lat. To jest banda
i jeśli przekleństwa się sprawdzą to cały szereg decydentów, od służby zdrowia, powinno być pokręconym. Nie. 2w tej chwili jeszcze nie chodzę do lekarzy, ale martwię się obserwując przyjaciół i kłopoty z jakimi się spotykają. Pytam, czy nie powinna być jakaś karta, z której wynikać powinno ile ja wyciągnąłem ze służby zdrowia z ulokowanych tam moich pieniędzy. Zaznaczam , ze płaciłem sporo, mając nie najgorsze uposażenie. Ba, dziś jeszcze pracuję , na umowę zlecenie, i nadal płacę podatki,
a w przypadku potrzeby powiedzą mi umieraj bo jesteś stary. B A N D Y C I ! !
macius26 / 2008-01-21 11:29
Czemu nie napiszą ile polaków płaci składkę zdrowotną? Pewnie też by się okazało że 25%, a reszta pasożytów na tym żeruje.
Bernard+ / 79.187.8.* / 2008-01-21 16:42
macius26; To ilu płaci skłądkę zdrowotną akurat jest znane. Tylu polaków płaci składkę zdrowotną ilu jest ubezpieczonych z tytułu umowy o pracę poza sferą budżetową czyli 5,4 mln osób + 2,2 mln osób prowadzących działaność gospodarczą na własny rachunek i ryzyko razem 7,6 mln. to są ostatnie dane GUS. Reszta ubezpieczonych nie płaci składek bo za nich płaci je budżet państwa z naszych podatków lub ZUS z naszych składek czyli z podatków i składek tych 7,6mln polaków, którzy dziś utrzymują cały 38 milionowy naród, przepraszam za wyjątkiem tych 2 milionów polaków, które utrzymują się same z pracy za granicą,
KAP / 2008-01-21 09:46 / Tysiącznik na forum
moze warto sobie poowiedziec ze nie ma bezplatnej sluzby zdrowia. paradoks sytuacji polega na tym ze ci , którzy placa w skladkach najwiecej, dostaja najmniej bo korzystaja ze wzgl organizacyjnych (czas+dostepnosc) głównie z uslug platnych. Ci którzy maja czas by korzystac z uslug bezplatnych odstaja w kolejkach. Jest jeszcze jedna kategoria klientów: siedzacy w kolejkach emeryci traktujacy przychodnie jako miejsce spotkan towarzyskich. Sa oni postrachem lekarzy (maja niesamowita agresje - naprawde potrafia pobic kogokolwoiek kto chce 2 slowa z doktorem zamienic poza kolejka) , piekielnie narzekaja i wynajduja czesto nieistniejace schorzenia. Czemu? Bo wizyda jest darmowa. A darmowego u nas nikt nie szanuje. Stad oplaty za wizyte w kwocie 3-4 zlotych bylyby zbawienne. Ale kto chce podpasc temu elektoratowi?
PoloniaSempreFidelis / 79.188.238.* / 2008-01-21 08:55
ale oszustwo, nie podają, że wliczyli do tej statystyki wypkupione przez pracodawców bonusy zdrowotne w prywatnych klinikach. To dla nich jest lepsze niż płacić pensje !

To tak samo jak te sondaże Bąbińskiej i ludzi pułkownika Kwiatkowskiego !

Kiedy PO dojdzie do 97 procent ? Ta szufalad z takim raportem jest jeszcze zamknięta ?
andrzej111 / 193.201.167.* / 2008-01-21 08:12
Państwowe szpitale i panujący w nich niejednokrotnie ..myślę, że bałagan to mało powiedziane to jakieś nieporozumienie...jak człowiek jest stary traktują go jak śmiecia umrze to umrze (miałem okazję widzieć na przykładzie swojej babci - coś okropnego jak traktuje się ludzi), część Pań pielęgniarek i nie tylko rodem z PRL ...tragedia...łachę robią, że pracują...brakuje tylko tego kabaretowego "czego...Pan sobie życzy.."
...sprywatyzować, wprowadzić ubezpieczenia (dla straszych ludzi jakieś ulgi w tym zakresie) i koniec z tą farsą o bezpłatnej opiece zdrowotnej...
kleo55 / 79.184.170.* / 2008-01-26 11:35
100,200 anawet 500razy POPIERAM !! i wiem co mowie , pracuje w branzy ubezpieczeniowej .1/4 pracuje na tych co niby na bezrobotnym , a z zagranicy przywoża 5-6 tys. na m-c !! i lecza sie za nasze pieniadze I ten personel -żywcem z PRL, wlasnie tak sie zachowuje, Obserwowalam sluzbe zdrowia w USA , przez 3 m-ce co dzien bylam w szpitalu .Czy doczekamy takiej opieki ?!
larson41 / 2008-02-01 09:38 / Bywalec forum
chyba slonko masz racje ja sama co miesiac place 275 zl na kasech, lekarka jest tak znudzona kiedy jestem w gabinecie ze czasem mam zamiar wezwac kierowniczke, wlasciweie moja wizyta ogranicz sie do wypisania recepty zawsze musze sie upominac o badania i analizy , i myslusz ze ona czyta to co z tych badan wynika , kilka razy powiedziala ze sie na tym nie zna i musze sie postarac o izyte u innego lekarza , kiedy ja zapytalam czy to powazne odpowiedziala a skad ja mam wiedziec!

Najnowsze wpisy