10 V - 17 V

student_mel / 2010-05-07 21:27
Nowy tydzień i nowe otwarcie?
Kontynuacja spadków czy mocne odbicie i choćby chwilowa korekta spadków?
Wyświetlaj:
privy / 2010-05-14 19:18 / Tysiącznik na forum
A co tak pocichali? Na grillu wszyscy? Przecież mokro i zimno.

Hameryka się ładnie spitoliła i na razie można liczyć na podwójne dno w przyszłym tygodniu. Świeczka przefrunęła mi dziś przez wszystkie zaplanowane wsparcia, ale janki mają jeszcze 3 godziny i nie taki cuda robili. Dobrze by jednak było dla agresywnych wybronić dziś 1141pkt.
student_mel / 2010-05-14 14:35 / Bywalec forum
Sprzedaż detaliczna 0.4% (prognoza: 0.3%)

Będzie jakaś reakcja? Na razie spokojnie...
Blazej_ / 2010-05-14 14:37 / Tysiącznik na forum
chyba poczekają na więcej danych.
student_mel / 2010-05-14 14:40 / Bywalec forum
EDek zyskuje, wybił się ponad 1,25 a Europa jakoś bez reakcji, DAX cały czas testuje dno... a WIG znów swoją drogą, ale dziś mniej traci niż większość, więc o tyle lepiej :)
Blazej_ / 2010-05-14 14:45 / Tysiącznik na forum
co ważne - traci póki co bez obrotu. Podobno w stanach wczoraj też był niski wolumen. To by znaczyło że jest to tylko przerwa we wzrostach i zbieranie sił.
student_mel / 2010-05-14 11:18 / Bywalec forum
Powoli zaczynam żałować, że wróciłem na GPW, jej słabość mnie razi po oczach i kieszeni. O ile Europa jakoś tam sobie pikuje, to nasi nie wiem na co czekają... to chyba jakieś wyczekiwanie, ale na co?
Blazej_ / 2010-05-14 11:49 / Tysiącznik na forum
zobacz na obroty. Albo zmęczenie rynku przez PZU albo czekanie na odpał w górę, bo jakby miało spadac to byłby większy wolumen.
max1224 / 2010-05-14 12:28 / Tysiącznik na forum
obroty mizerne faktycznie warto zaczekać z decyzjami do zamknięcia ileż to już razy wyglądało wszystko fatalnie do momentu gdy janki wchodzą do gry zresztą po wczorajszym trudno było oczekiwać u nas euforii najważniejsze impulsy i tak idą zza oceanu
Blazej_ / 2010-05-14 13:25 / Tysiącznik na forum
Myślę, że tym impulsem będą dane o sprzedaży detalicznej i wtedy albo w jedną albo w drugą.
student_mel / 2010-05-14 11:18 / Bywalec forum
cieszy tylko słaby złoty, $ dziś sporo dorzuci...
Barny / 2010-05-14 11:06
Leci Euro konkretnie
pablomaz / 2010-05-14 11:51
Chyba jednak warto wejść w UniDolara. Jakie są najbliższe istotne wsparcia na Eur/Usd i czy będziemy mieli korektę tego ruchu, bo leci jakby dna nie było? 1,25 pękło i co dalej?
akordent / 2010-05-14 10:19
Panowie uświadomcie mi jak w tej chwili oceniacie trend rynku? Czy pozostaje jeszcze we wzroście, czy jest boczny czy już zaczął spadać? Jak zapatrywać się na najbliższą przyszłość?
privy / 2010-05-14 10:53 / Tysiącznik na forum
1. wzrostowy stabilny
2. wzrostowy niestabilny
3. boczny
4. spadkowy niestabilny
5. spadkowy stabilny

Według mnie 4.
student_mel / 2010-05-14 11:03 / Bywalec forum
dla mnie 3 + duży rozstaw wahań.
akordent / 2010-05-14 11:10
Czy taka sytuacja zazwyczaj trwa jakiś dłuższy okres czasu -mam na myśli przybliżoną ilość sesji nie wiem np 10-20, czy odwrócenie takiej sytuacji może nastąpić nagle w ciągu jednego dnia?
Zeus52 / 2010-05-14 06:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzień dobry wszystkim. Czort wie,co dziś z rana zrobią nasi na GPW. Ale żeby wprawić wszystkich w lepszy humor,tak na powitanie opiszę słowami Piotrusia to,co zdarzyło się wczoraj..."...amerykańskie byki postanowiły wziąść sobie w czwartek DZIEŃ wolnego"...i to by było na tyle. Też tak sądzę.
London / 2010-05-14 08:45 / Bywalec forum
Zeusa nie masz wrażenia ,że gpw ostatnio tak jakby znowu była trzymana na smyczy ? Bywało tak nie raz a potem był mocny ruch w góre (jeśli otoczenie pozwalało) Może i będzie tak tym razem . Na dniach powinno coś z teg być .
London / 2010-05-14 08:45 / Bywalec forum
Miało być Zeus52 - sorki ;)
wsm / 82.139.16.* / 2010-05-14 07:13
Patrząc na to co dzieje się teraz,surowce,ED,kontrakty na amerykańskie indeksy,złoto chyba faktycznie tak było,Ja dalej uważam,że fala 5 do końca nie została zrealizowana a przed nami jeszcze 5 na złocie
Zeus52 / 2010-05-14 07:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak samo na indeksach,ale jak już pisałem...upierał się sztywno przy tym nie będę. Natomiast gold...tu jeszcze większej trójce brak wykończenia. Brak piątej podfali dużej trójki. A to wyżej to tak dla poprawienia humoru...bo z rana może być ciężko. Po prostu taką mam nadzieję,że to był jeden dzień wolnego jankeskich byków. Z resztą tak Piotruś,jak i inni podobnie do tego podchodzą. Że to wymaga wyjaśnienia. I wszystko jest możliwe...ale bez upierania się przy tym. Choć nędzny wolumen u Janków,przy tym spadku...na dodatek spadku zbyt małym,jak na okoliczności...daje szansę na jego z nadwyżką zanegowanie. Mamy dużo ważnych danych dzisiaj i one mogą zadęcydować. Ale nie widać aż takiej ochoty do spadania u Janków,więc jeśli dane nie będą złe,to może wystarczyć. A z resztą,licho wie,co jeszcze się wydarzy.
Zeus52 / 2010-05-14 01:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna. Coś nasza ulubiona firma ostatnio szwankuje. Nie dość,że są zamieszani w przekręty z ratingami,to jeszcze spóźniają się z wynikami. Liczę na ML6,choć ML5 nie powinien być zły. Ale ciekawość pali.
Zeus52 / 2010-05-14 01:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie. Ale przegapiłem. Dziś zmiana serii kontraktów na ropie...dlatego teraz mamy taki skok+6,66%. A ja już wszystko przeszukiwałem,co się stało? ED przecież tak bardzo nie podskoczył,Jen też za bardzo do dolara nie osłabł. A to seria kontraktów. Sorki za zamieszanie
Zeus52 / 2010-05-14 00:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Piotruś ocenia sytuację za nierozstrzygniętą. Bo powody do spadków były i to poważne. Jeśli jednak skończyło się tak,jak to widać,to widocznie indeksy mają ochotę jednak rosnąć. A powody? Właśnie wszczęcie śledztwa w sprawie fałszowania danych na temat wycenianych przez agencje ratingowe aktywów. W centrum zainteresowania prokuratora generalnego w NY są:Goldman Sachs,Morgan Stanley,UBS,Citygroup,Credit Suisse,Deutsche Bank,Credit Agricole,Merill Lynch(częśc BoA). Tak,że faktycznie,gdyby chciano korekty,to zwała powinna być okrutna. A tymczasem,przy tych okolicznościach,jak na razie nic się nie stało. Dowiemy się jutro,gdy Janki się z tym prześpią,na co mają ochotę.
London / 2010-05-14 00:22 / Bywalec forum
Miała być jazda do górnej bandy a tu w połowie utkneliśmy . Chyba jutro będzie trzeba założyć skórę niedźwiedzia ;) Bycze rogi będą znowu ostro piłowane.
edek się czai nad krawędzią...niechce mu się rosnąć mimo względnego spokoju. Źle to wróży. S&P500 odbija sie od SMA50 jak piłeczka pinpongowa.
Zeus52 / 2010-05-14 00:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
MA50 też przyuważyłem. Ale przy takich zdarzeniach...i zwłaszcza po dotknięciu MA50 powinna być masakra...u nas na pewno zwała. To i dobrze,dolec ładnie dołoży. Ale u Janków...kto wie? To może być przystanek przed ugryzieniem średniej. Na dwoje babka wróżyła. Układ świec=boczniak byłby możliwy. Zobacz ropę.
London / 2010-05-14 00:39 / Bywalec forum
Do tanga trzeba dwojga...
Zeus52 / 2010-05-14 00:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sprawdzałeś w innych serwisach ropę? Faktycznie skok +6,56%?
Zeus52 / 2010-05-13 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna. Ja jak dziki w internecie...a tuuu...dzieje się coś w świecie. Jakiś zamach stanu,katastrofa w Libii. Ale temu chłopcu się udało...wyrzuciło go z samolotu. Znaleziono go przypiętego do fotela 900 metrów od szczątków samolotu. Na dodatek jutro wypis ze szpitala i do domu...tylko co to za"szczęście"...reszta zginęła,w tym jego rodzice.
max1224 / 2010-05-13 21:49 / Tysiącznik na forum
PK w tvncnbc o 22!!!!!!!!!!
Zeus52 / 2010-05-13 23:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mówił o tym,że jankeska KNF ostro drąży sprawę,a prokurator generalny NY wszczął śledztwo w sprawie agencji ratingowych,a właściwie w sprawie fałszywych danych przekazywanych przez Goldmana...i całą śmietankę grubasów?
max1224 / 2010-05-14 00:08 / Tysiącznik na forum
kurna ja to mam z tymi liczbami w tym wątku zaliczyłem post nr 100 i 200 a teraz 7 do sześcianu a takie tam
czy ten ponad 6% wzrost ropy crude to zmiana kontraktu bład na stooq czy jeszcze coś innego????
max1224 / 2010-05-14 00:02 / Tysiącznik na forum
wspominał ale nie podając szczegółów stwierdził że zaskoczyło go że tak szybko to się dzieje no i czas korekty znane 10 dni pomyłki ale też przyczyny kłopotów eurolandu nie spodziewał się tak szybko
Zeus52 / 2010-05-14 00:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Najbardziej pasuje sprawa fałszerstw. Niby mówi się o bankach,że to one celowo dostarczały złe dane. Ale wiesz...nie wiem,czy ktoś w to uwierzy. Przecież agencje z zafałszowanymi ratingami wyskakiwały w celowo dobranych momentach...to były interwencje walutowe...a więc także brały w tym udział. Ale z tego,co się wyłania,to sądzę,że nawet,gdyby badali to do końca świata i jeden dzień dłużej,to i tak braknie im czasu na rozwikłanie powiązań...toż to z wierzchołka,wyłania się jakaś góra lodowa. I zaś będzie na nas...max! Może już nic nie piszmy. Bo znów narozrabiamy,jak zające w kapuście...:)
max1224 / 2010-05-14 00:29 / Tysiącznik na forum
i będzie jak w starym przysłowiu kowal zawinił cygana powiesili he he he
Zeus52 / 2010-05-14 00:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Z ropą może być O.K. Trochę to dziwne,bo co prawda jej potencjał spadkowy już był na wyczerpaniu. Podstawa klina=70$,ale niewiele już brakowało. Ale to nie to. To coś innego. Na błąd nie wygląda...wiesz,przecinek w liczbach chyba im się nie przesunął,bo tak samo w dolarach jest duża cena...może informacje. Ten zamach stanu...mogą być kłopoty z ropą. Do tego ta druga katastrofa,tym razem na M.Karaibskim...Nie wiem. To zbyt nagly ruch. Do prawie 80$ ?
u2mart / 2010-05-13 22:14 / Tysiącznik na forum
Jeden z widzów się pyta " to co dolar na koniec roku 4 złote, to nie żart"
Toż to ja to pytanie wysłałem, poważnie
Czemu nigdy nie powiedzą ksywki że to u2mart )))))))))))))
Zeus52 / 2010-05-13 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie przejmuj się...ja też tak mam. Jak przeczytasz czasem na stooq,foreks,lub"on line"...że"jak jeden z czytelników zauważył"...albo RGR,albo,że"ulica"siedzi w longach na kontraktach...to domyśl się,co to za czytelnik. Oczywiście to nie tylko ja. Wiele osób pisze do Kiepasa,czy Łucjana. Ale czasami...
max1224 / 2010-05-13 22:18 / Tysiącznik na forum
to nie żart
pyta u2mart

he he dla samego rymu powinni swoją drogą cośdziś ml-e się z wynikami spóźniają wie ktoś coś??
Zeus52 / 2010-05-13 22:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może nam powie,czy wojna wybuchla...albo Ben coś naopowiadał,co się nie spodobało.
u2mart / 2010-05-13 18:41 / Tysiącznik na forum
Kurcze patrzę na portfel i złotko już +14% po 1.5 miesiącu. A to już 3cie wejście , poprzednie 2 dały ok. po 10% i tylko się zastanawiam czemu odwagi nie mam do tego kruszczu i za każdym razem tylko część portfela wypełniona.
Tak czy siak Max te procenty to twoja zasługa więc jak byś kiedyś był w Rzeszowie albo ja w strony twoje się wybierał to ci zafunduję inne procenty ))
paweł77 / 2010-05-13 20:48 / Bywalec forum
u2mart masz złotko w dws mbanku, czy skandii? Trzymasz jeszcze, czy myślisz o realizacji zysków?
u2mart / 2010-05-13 20:52 / Tysiącznik na forum
Mam DWS i trzymam dalej póki co, ale jak napisałem powyżej mam go nie dużo.
Dziś opchnąłem połowę Idei Surowce bo coś Edek za bardzo mnie nie pokoi.
Reszta GPW, obligacje, pieniężne i 10% dolca zatankowałem kilka dni temu
Zeus52 / 2010-05-13 18:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rozpoczęło się wystąpienie szefa FED. Bo z danych nic innego nie wynika,tylko niezmiennie,codziennie dowiadujemy się,że gospodarka Stanów się rozwija...nawet lepiej,niż było prognozowane. Teraz tylko Ben może coś namieszać. Tylko ciekawe,w którą stronę?
student_mel / 2010-05-13 15:49 / Bywalec forum
+2,112% DWS GOLD - i ładnie, mimo słabszego dolara :-]
Zeus52 / 2010-05-13 17:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale surowce i spółki! Wobec tego,co pokazują indeksy,zachowanie metali,a jeszcze bardziej spółek ML6 ,to rewelka. BHP Billiton,najsłabszy...+2,6%. Alcoa:+5,5%. Reszta pomiędzy. Notowania w Londynie. Ale u Janków też poprawiają wczorajsze wyniki.
pchelek / 2010-05-13 18:19 / Tysiącznik na forum
Niech tak dalej bedzie - ML 6 ma potencjal do wzrostu o ok 30% [miesiac temu byl po ok 41$ teraz jest juz powyzej 50$ [czyli wzrost o ok 25% - a zloto tylko 10% - chyba dobrze licze]
Zrobilem konwersje - moze za pozno troche [gdybym w ub. tygodniu to byl mial juz +8%]
Trudno. Lepiej pozno niz wcale.
UNIA dodrukowala ponad miliard Euro, wczesniej USA chyba ze dwa mld $
Gdzies ta kasa musi sie zalogowac. Czyli w zloto i w surowce.
A beda drukowac coraz wiecej. dla ratowania wlasnych d..p
wartosc pieniadza spada - musi rosnac zloto, surowce, itp.
u2mart / 2010-05-13 15:15 / Tysiącznik na forum
Edek na krawędzi
elka25 / 2010-05-13 15:39 / Bywalec forum
Witam, jak myślicie edek przebije ostatni dołek na poziomie 1,25 i poleci niżej czy jest jeszcze jaka szansa na odbicie od tego dołka i dojdzie do jakies korekty wzrostowej? do ilu moze wzrosnąć usd/pln?
studentka marycha / 83.26.155.* / 2010-05-13 15:45
warto kupic jeszcze dolara na zarobek ?
studentka marycha / 83.26.155.* / 2010-05-13 15:47
podpowiedzcie potrzebna forsa na kwatere , do ilu jeszcze moze doleciec tak nawet na szybko
student_mel / 2010-05-13 15:16 / Bywalec forum
nasi lecą na łeb na szyję... czym oni się właściwie kierują, no nie mam pomysłu.
student_mel / 2010-05-13 15:51 / Bywalec forum
Byki walczą i nie chcą spaść niżej, dobrze, że z tej zeusowej flagi nic nie wyszło :) Janki już patrzą w górę, niech i GPW dostrzeże szczyty :) poetycka zapowiedź.
Zeus52 / 2010-05-13 16:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale popatrz na to odbicie w końcówce...nie kojarzy się z czymś wcześniejszym...już kończę,bo mnie skreślą.
Zeus52 / 2010-05-13 16:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wyjść,to wyszło,ale już się zrobiło i wystarczy...
studentka-marycha / 83.26.155.* / 2010-05-13 15:57
Moze podacie jakies opory , wsparcia aby człowiek wiedział czym sie kierowac prosze chłopaki potrzebna mi kasa na gwałt
max1224 / 2010-05-13 16:10 / Tysiącznik na forum
gwałt za kasę? niemożliwe
a tak serio to dolar po wybiciu doszedło do 3,34 i wykonał korektę której dołek wypadł w środku drogi między 50%a 61,8% zniesienia tak więc sensowna korekta powinie wrócić pod ustanowiony szczyt a jeśli go pokona to otwiera się droga nma 3,92 jeśli zaś zejdzie poniżej 3,03 to zaneguje ruch korekcyjny dając sygnał krótkoterminowej zmiany kierunku ;-)) tak to widzę po amatorsku życzę sukcesów
Zeus52 / 2010-05-13 16:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Każdy ma inne potrzeby. Ja potrzebuję kasy na jakiś swoje lokum...ktoś inny na coś innego...ale że teraz za to płacą? Chyba,że z góry,jako rekompensatę. Na poczet grzywny? Koszta sądowe?
Zeus52 / 2010-05-13 16:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zaraz,zaraz...to trzeba przemyśleć(kurna,gdzieś to czytałem,jak byłem mały)...a w gwałcie nie pomogę...za to jest artykuł.
max1224 / 2010-05-13 16:13 / Tysiącznik na forum
sądząc po róznicy tekstu i biorąc poprawkęna zaglądanie do prowizorycznego wykresiku znowu razem zaczynaliśmy pisać;-))
studentka- marycha / 83.26.155.* / 2010-05-13 16:12
Czyli warto kupic dzisiaj tego dolca jak ma sie wybic , dobrze rozumiem
Zeus52 / 2010-05-13 17:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak popatrzeć na spred w kantorach(jeśli o to chodzi?)...to nawet,gdyby poszedł jeszcze w górę...to kupowanie trochę dziwnie wygląda. Bo ewentualny wzrost może nie pokryć spreadu. Co innego jeśli ktoś ma zajętą pozycję,czyli np trzyma te dolce...ja bym trzymał. No i decyzja musi być własna. Czas jest trudny.
max1224 / 2010-05-13 16:15 / Tysiącznik na forum
a takie decyzje to już samodzielnie;-))
Zeus52 / 2010-05-13 17:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też dotąd niczego na ten temat nie wymyśliłem,więc chyba nadal nie wymyślę...dlatego to siedzenie okrakiem w dwóch fundach i do tego rozliczanych w dolarach. Wiem,że ED szuka dna i w ciągu paru dni,tygodnia,to dno znajdzie...ale dokładnie kiedy i na jakim pułapie? Tego nie wiem. Myślałem o"W" na obecnym poziomie. To,tak geometrycznie jest możliwe...ale mało realne. Więc złotówka pokręci się nadal w "tę i nazad" z tendencją chyba spadkową. Czyli dolar up! To tak wygląda też z zachowania GPW. Przecież...widziałeś tę dziwną końcówkę? To jak budowa następnej,prospadkowej flagi. Takie odbicie zdechłej kobyły w czasie,gdy Jakki parli ostro w górę. Na szczęście nasi skończyli,gdy za oceanem był ostry ruch w górę. Gdyby sesja trwała dłużej i nasi zobaczyli ten wybryk Janków później....to od razu by się wybili....w Australii !
pablomaz / 2010-05-13 18:34
Z tego co piszecie wychodzi że jednak obstawiacie wzmocnienie dolara wobec złotówki. To może zamiast kupować dolce w kantorze, lepiej zainteresować się np. funduszem UniDolar Obligacje? Nigdy nie ma pewności, ale myślicie że opłacalne byłoby wchodzić w ten fundusz?
Zeus52 / 2010-05-13 19:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja już wyżej napisałem,w czym siedzę. Z resztą,chyba wszyscy to wiedzą od tak dawna...że już nawet zapomniałem,kiedy zaglądałem ostatnio na stronę portfela. A co do kantorów...to było wyłącznie do tej Pani,która coś o dolarach pisała. Zrozumiałem,że ma je fizycznie. Tak,jak Tara...Tak poza tym,to tu wszyscy siedzimy właśnie w fundach,albo akcjch. Niektórzy bawią się kontraktami,jak np"Londyn"lub na forexie,jak priv,albo wszystkim po trochu. Tak,że o kantorach...to tylko jeden z wpisów"specjalnych". My się tym nie bawimy. Choć mam kumpla,który ma lombard i zajmuje się oprócz złotem,także walutami...mam zawsze u niego bezterminowe,dowolne pożyczki...ale adresu nie podam.
pablomaz / 2010-05-13 20:44
Nie zamierzam kupować dolarów w kantorze. Za duzy spread zeby się w to bawić, no chyba że dolar podrożeje przynajmniej 20%. Juz lepiej zainteresować się forexem. Myślę tylko nad UniDolarem Obligacje, jako elementem dywersyfikacji portfela. Niedużo, jakieś 10% portfela. Na razie w połowie siedzę w akcjach z Wigu20, połowa w funduszach. 25% funduszy to DWS gold, 15% obligacyjne i pieniężne, reszta to fundusze akcji. Jakiś element walutowy moze by się przydał. Tylko czy ryzyko nie jest większe niż ewentualne zyski?
Zeus52 / 2010-05-13 21:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry. Niżej wkradł się błąd. Nie deficyt budżetowy,ale handlowy. Tak z rozpędu...
Zeus52 / 2010-05-13 21:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
To ja właśnie,tak w pewnym sensie,to mam. Dlatego są te dwa:ML5 i ML6...bo poza tym,że jeden to akcyjny gold i met.szlachetne,a drugi akcyjny met.techn.+gold...to oba są rozliczane w dolarach. To jeden z powodów ucieczki z polskich. Równie dobrze mógłbym mieć jakieś polskie akcyjne+gold+npSKAN2(dolar). A tak mam dwa,ale w nich wszystko,co trzeba. No i poza tym rynek jest taki...dane nadal idą dobre. Drugi tydzień z rzędu rosną po 4% wnioski o kredyt hipoteczny...a kwiecień już minął! Bezrobotni...spadek.A najważniejszy jest spadek średniej 4tyg....ta nadal spada. Deficyt budżetowy się zwiększył...bo mocno wzrósł zarówno eksport,jak import(choć import bardziej)...gospodarka się rozwija,będzie dobry wynik PKB. Dlatego surowce mają w głębokim poważaniu ED-a. Groźba inflacji,przy niemożności,na razie,zaostrzenia polityki+dodruk kasy...złotku to bardzo smakuje. Do tego rozp...dziel z walutami,euro...jak nie fundy,to dolar dołoży. To tak ogólnie przyczyny składu. Parę razy chciałem zmienić...ale jakoś zawsze rezygnuję. Nie teraz.
u2mart / 2010-05-13 21:41 / Tysiącznik na forum

Dlatego surowce mają w
głębokim poważaniu ED-a

No i tu wypada się nie zgodzić. Bo niby dlaczego ropa tak spada a i metale właśnie techniczne też. Może u Ciebie inaczej to wygląda bo w fundzie masz spółki surowcowe a nie same surowce.
Ogólnie trzeba uważać bo teoretycznie wsparcie na edwardzie i poziomy wyprzedania na surowcach powinny zrobić swoje , ale tego pewnie nie możemy być.
A jak Edek pójdzie w dół to nie sądze że surowce się dźwigną.
Ale to tylko moje amatorskie obserwacje. Ale palec na enterze i pewność na bok
Zeus52 / 2010-05-13 22:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ropa spada,bo musi. Choćby technicznie. Wybiła się z kanału,ale jednocześnie z klina,którego podstawa to 70$...tam powinna się znaleźć. Miedź jakoś ma EDa w"poważaniu". Z resztą ropa także kieruje się na pewno nie EDem...wystarczy popatrzeć na wykresy intraday. A bez eda surowce mogą rosnąć,że hej! Tak obłowiłem się na nich w grudniu i do połowy stycznia. Surowce rosły wraz z rosnącym dolarem. Polegało to tylko na rozgryzieniu na przełomie listopad/grudzień pewnej zależności. Na forum wiedzą o co chodzi...nie tylko Euro/dolar jest na świecie. Tylko dobre dane nadal są potrzebne. Teraz...nie wiem,co tam Janków ugryzło? Niektóre spółki metali się posypały,niektóre,jak Alcoa,tylko cofnęły. Nie chce mi się teraz szukać. Poczekam,może Piotruś zna przyczyny,to napisze. Bo chyba nie z powodu Bena?
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy