10 XII - 14 XII

max1224 / 2012-12-10 18:52
skoro nikt nie chce to po długim długim czasie otworzę sobie wątek ... atakujemy 2500?
Wyświetlaj:
tedchom / 2012-12-13 22:18 / Tysiącznik na forum
Tydzień się kończy i okazuje się, że będzie kończył się wzrostem, chyba że jeszcze będziemy chłodzić wskaźniki
max1224 / 2012-12-13 22:35 / Tysiącznik na forum
jeszcze do jutra trzeba zaczekać ale wiele wskazuje że będzie udany
Zeus52 / 2012-12-14 21:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...widzisz to,ten układzik na ED? Ten kanał spadkowy...prowzrostowa flaga...Ale dodatkowo...jaka ładna figura wewnątrz tego kanału! Jak malowana...przedruk z podręcznika A.T.
Zeus52 / 2012-12-13 00:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz...FW20H13: 2550p.Jest dużo wyżej od FW20Z12. I rośnie mocniej...dziś o prawie 0,6%.Ciekawe,jak to za tydzień wiedźmy rozegrają.
Zeus52 / 2012-12-13 00:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jeszcze chciałem przypomnieć pewną sprawę z polityki.Pamiętacie,jak omawialiśmy plotkę na temat odejścia Big-Bena? Że to pewnie on sam ją puścił i w razie przegranej Obamy plotkę potwierdzi...a w razie wygranej zaprzeczy.Taka gierka,by wyjść z twarzą w każdej sytuacji...wiadomo,że Romney by go i tak wywalił.No i czegoż to dowiedzieliśmy się dzisiaj? Ano Big-Ben stwierdził,że nie było żadnych rozmów na ten temat...skądże,to plotka. My oczywiście szczerze wierzymy. Gdyby wobec innego prezydenta okazało się,że jednak planował odejście...z pewnością wierzylibyśmy równie szczerze...:))
max1224 / 2012-12-13 00:06 / Tysiącznik na forum
ha ha ha dobrze ujęte i pamiętane pamiętane :)
Zeus52 / 2012-12-13 22:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale gruby depcze po złocie....co.tam depcze...skacze. Co się próbuje wychylić,to jakiś gruby...nogą,nogą spycha z drabiny...i młotkiem po łapach,aby się puściło szczebli i spadło. Kurna,oni się nawet nie przejmują tym,że to widać na wykresach...już głośno się robi na temat manipulowania rynkiem złota. Nic,trzeba nadal mieć rękę na pulsie...bo jak tak sztucznie złoto dołują,to cel może być tylko jeden...jak najtańsze zakupy przed odpałem. Tylko jaka cena odpowiada grubemu,by przełożył wajhę.
max1224 / 2012-12-13 23:00 / Tysiącznik na forum
jeszcze tak ze 4-5% było by miło
Zeus52 / 2012-12-14 16:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gdy wrócą strachy...wybory we Włoszech,klif fiskalny,który zmusi FED do jeszcze silniejszych działań....złoto odpali w górę. Na razie,co widać po ED i akcjach...i właśnie po gold...niczego się nie boją.
max1224 / 2012-12-14 19:32 / Tysiącznik na forum
przypatrz się dobrze co janki budują na staśku ... a zasięg ohoho!!!
Zeus52 / 2012-12-14 21:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zerknij lepiej na ED...bo tam coś się budowało już od 16 września...i już się dokonało!
Zeus52 tel / 85.128.18.* / 2012-12-14 20:54
Parę rzeczy wypadnie zmienić...to nie jest radykalna zmiana,bo znasz moje zapatrywania,raczej dość optymistyczne...jednak timing będzie pewnie inny,niż sądziłem.Dlaczego? Bo Dow Jones pokazuje mi już na kreskach,że otworzył sobie droge na 14350p. na daily,oraz....14950p. na weekly!!!Tego poziomu nie miał nigdy w historii.Stasiek...cóż...wkrótkim i średnim terminie też wygląda nieźle...jest sugestia,że jednak zaatakuje szczyty...i prawdopodobnie skutecznie zaatakuje.A dotychczasowe zachowanie...cóż...to,co mówiliśmy o układzie RSI na Staśku,że zanim Stasiek wyraźnie spadnie,to RSI nakaże robić zakupy.Podobnie sprawdza się ED...również RSi...jak pisałem...ED nie potrzebuje cofnięć...jest prowadzony w tak stonowany sposób,że może zajść bardzo wysoko bez większej korekty...może jakieś chwilowe zatrzymanie,przystanek...ale cel ma na 1,35 w tej fali...może jakiś przystanek,małe cofnięcie po drodze.Wiem,wiem,Dębowski...widziałem,ale,jak mówiłem...analityków się słyszy,ale nie słucha.Dlatego,niech on pisze swoje...a my róbmy swoje.Nawet nie wspominałem wczoraj o jego prognozach...bo uznałem,że nawet nie ma o czym wspominać.Problem ze złotem...tu może mieć rację...ale to takie szanse 50:50...poza jego falami,to złoto porusza się w trójkącie,a to zmienia układ rzeczy.Może zmienić.
max1225tel / 178.180.59.* / 2012-12-14 17:48
No i sprawdziło się 2500 zdobyte
tedchom / 2012-12-13 23:09 / Tysiącznik na forum
I dobrze by było gdyby odpalali po nowym roku dopiero bym spokojnie mógł się przeładować w ten rejon. Nie podejrzewam by zresztą wcześniej nastąpił odpał, jakoś brak powodów jak dla mnie,, oczywiście główny, że nas tam nie ma hihihi
Zeus52 / 2012-12-14 01:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
W styczniu na pewno odpalą petardę na gold....ale mogą nagle,wcześniej. Powody? Ależ są powody....złoto nawet nie brało udziału w jeździe pod FED....tylko na krótki wyskok pozwolili i to z dużym opóźnieniem...gdy wszystko,łącznie z ED,fruwało w kosmosie,złoto spadało....ktoś naprawdę kasiasty tłumił ruch up na gold,aż miło....w końcu,pewnie po naradzie odpuścili na chwilę...bo pewnie za duże koszty mieli w utrzymaniu niskiej ceny,gdy wszyscy rzucili się w longi...puścili więc na żywioł,by nie pójść z torbami....ale wykorzystali zaraz moment płytkiego rynku,po północy,by wymusić jeszcze większe spadki. Złoto ma takie same powody do wzrostów,jak i ED. ED rósł od pewnego czasu i to na ED można by mówić o kupowaniu plotek i sprzedaży faktów. Nic z tego. Tymczasem na gold nie ma powodów do sprzedaży faktów...bo nawet kupowania plotek nie było...wręcz przeciwnie...spadało. I nadal ma taki zamiar. Wiem,sam mówiłem,że technicznie,to nawet do 1520 może spaść w dłuższym terminie. W krótszym o 100$ wyżej. Ale to poziomy wynikające z figur technicznych na wykresie....a kto te figury wymalował...bo tak to widzę. Figury spadkowe są...ale poza techniką,to nie ma żadnego innego uzasadnienia. O! 2300$...2500$...to ma jak najbardziej uzasadnienie. A tymczasem ktoś gnoi złoto,reżyserując spadkowe rysunki. I zamiast na 2500,sugeruje poziom o 1000$ niższy. Chyba,że o to właśnie chodzi. Ktoś(duże banki) postanowił poświęcić wiele miliardów na zdołowanie gold....aby się tanio obkupić i mieć później jazdę o cały 1000$ up. Chciałbym tylko wyczaić moment. Bo choć pisałem o 1520$...ale to dlatego,że tak mi z kresek wypadło...ale tak naprawdę,to nie bardzo w to wierzę....tak poza technicznie. Cóż,na tak płytkim rynku wiele można wyreżyserować. Te niskie poziomy dla gold wszyscy MAJĄ WIDZIEĆ...ktoś tak chce,aby tak większość myślała. To w miarę płytki rynek, nie to,co ED.....tu wiele można"wymalować",jak się ma dużą kasę.Dlatego czujność,czujność...
Zeus52 / 2012-12-13 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Polityka...
Zeus52 / 2012-12-12 22:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak patrzę na Staśka,Eda...na różnych interwałach na bossie...cóż,niektórzy postanowili zrealizować zyski.Nie ma mowy o zmianie nastrojów,nic z tych rzeczy.Inwestorzy są wręcz w szampańskich nastrojach,zwłaszcza realizujący niemałe zyski.Po prostu chwilowa realizacja.nie zdziwię się,jeśli będzie naprawdę CHWILOWA,kilku,lub kilkunastogodzinna. Czyli jutrzejszy atak na cień mnie nie zaskoczy.
Zeus52 / 2012-12-12 18:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przypominam,że 1,3080 to była górna banda kanału-flagi na ED.A tuż powyżej jest główna linia trendu.
max1224 / 2012-12-12 22:17 / Tysiącznik na forum
nie udalo się utrzymać powyżej 1430 oj szkoda
Zeus52 / 2012-12-12 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poza tym bardzo mi się podoba ED.Choć po samym wykresie wydaje się,że zaszaleli,to patrząc od strony RSI ED idzie w sposób niezmiernie wyważony,stonowany...wręcz spokojnie.Tak,jak do niedawna DAX.Patrząc na RSI,to na ED niedźwiedzie nie mają żadnego punktu zaczepienia...to jest ruch byków wręcz bezbłędny...Ed może wysoko zajść w ten sposób.
max1224 / 2012-12-12 23:09 / Tysiącznik na forum
i tak forex się do funduszów pośrednio przydaje hi hi hi
Zeus52 / 2012-12-12 23:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj tak,i to jak bardzo.dlatego proponowałem kiedyś,by każdy kto ma choć chwilę...tak od czasu,do czasu...otworzył chociaż wersję demo.Nie musi grać...ale wykresy,wskaźniki...to nic nie kosztuje.A jakie możliwości obserwacji!
max1224 / 2012-12-12 22:50 / Tysiącznik na forum
dobrze by było cały czas liczę na pobudkę ML6
Zeus52 / 2012-12-12 22:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja to widzę stale,bo nawet próbowałem chwilowo wchodzić w sell na ED...nie da rady,poza krótkimi,bardzo krótkimi ruchami.To jest tylko na b_uy,jeśli chodzi o większą jazdę,niż kilkadziesiąt minut,czy godzinę,lub parę godzin.Jeśli na dłużej,to tylko b_uy.do 1,35
Zeus52 / 2012-12-12 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jaja...zobacz godziny wpisów! A przy okazji zerknij na układ RSI na Staśku na różnych interwałach.Weekly,daily są w porzo,czekają na dalsze wzrosty.A tymczasem co się robi na 4H i 1H...w ciągu nocki będzie nie tylko krańcowe wyprzedanie,ale pewnie jeszcze dywergencje plus zaliczą...
max1224 / 2012-12-12 22:32 / Tysiącznik na forum
taa widziałem:)
Zeus52 / 2012-12-12 15:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wygląda na to,że gold faktycznie chce zaliczyć niski sygnał zakupu na kagi...ta wczorajsza świeca jako"ząbek"poprzedzający biały korpus...nic...zobaczymy później,czy i tym razem przeczucie mnie nie myliło.
max1224 / 2012-12-12 16:36 / Tysiącznik na forum
teraz Ty zerknij do skrzynki:))
Zeus52 / 2012-12-12 18:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie no...panowie...naprawdę dzięki za uprzejmość,powrót chyba specjalnie dla mnie...dzięki,dzięki...zbytek łaski...:) Wiem,że chcecie na gold zaliczyć górną bandę trójkąta...ale zostawcie coś na jutro...hi,hi,hi
Zeus52 / 2012-12-12 17:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak w ogóle,to zobacz max,jak oni są ostatnio dla mnie uprzejmi...jak czegoś nie zaliczę,bo zajmuję się czym innym...to poczekają,wrócą nawet...tak,jak wczoraj na Staśku,dziś na gold.może nic wielkiego z tego nie być...ale co już ustukane,to ustukane.Wiesz,na razie to nie jest taka sama sytuacja,jak wczoraj...na wyższych od 1m i 5m interwałach jeszcze to nie dojrzało...no i chinkou zbyt daleko po lewej,jak i średnie od siebie...ale zawsze coś zaklepane.
Zeus52 / 2012-12-12 17:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widziałem.Faktycznie,podebrał nam wątek o Chinach.Ale to normalka...to nie tylko tam.Wiele razy coś piszemy,a za chwilę,albo na drugi dzień widzę to na różnych stronach.Ale to normalna wymiana informacji,tematów...my też obserwujemy co piszą analitycy.nic w tym zdrożnego...jedynie to,że oto jeszcze jeden,który myli się co do dalszej przyszłości Chin.W ogóle jakoś nam się ekonomistów a la Steve Wonder namnożyło.Nie widzą tego,co się stanie,gdy Chińczycy,których olbrzymia większość nie ma żadnych ubezpieczeń,żadnego Health Care, nie będą musieli ciułać na czarną godzinę...chyba w gold,bo raczej nie papierki...będą konsumować i inwestować...jak nie dla siebie,to dla potomków...no właśnie+ brak ograniczenia do jednego dziecka.Nie...brak słów na temat ślepoty części ekonomistów.
Zeus52 / 2012-12-11 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...to nawet śmiesznie wypadło.Przez pół dnia się na Staśku męczyli,abym ja sobie,tak z nudów,bo gold nie szło,trzasnął b_uy na powrocie i w ciągu godziny zarobił to samo...:)
max1224tel / 83.4.35.* / 2012-12-12 14:34
Dębowski zmienił wreszcie oznaczenia fal ... teraz ma po naszemu :))
Zeus52 / 2012-12-12 15:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Za jakiś czas znowu zmieni...on,tak średnio licząc,zmienia oznaczenia i prognozy przynajmniej raz na miesiąc...:) Jakoś nie trzyma się własnych nawet prognoz długoterminowych...tak mu się chorągiewka obraca,jak wiatr zawieje.A to zwykle błędny powiew,zawirowanie...jakieś turbulencje,które nie powinny zmieniać podstawowego kierunku i tym bardziej prognoz.Czasami mam wrażenie,że on się boi własnych prognoz....jak już mają się spełnić,a tu jakieś chwilowe zawirowanie,to on...nie,nie...to się nie uda...zmiana w niedźwiedzia.Bez powodu właściwie.Bo jakiś zefirek musnął z przeciwnego kierunku.A przypomnij sobie jego długoterminowe prognozy z początku roku...wszystko gra.Tylko on dostaje czasami cykora...oj,w tę grę raczej nie pogra...:)
Zeus52 / 2012-12-11 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...zajrzyj do skrzynki...no nie uwierzysz,jak nie zobaczysz wyciągu z bossy.A mówią,że czasu się nie cofnie...hi,hi,hi...mi się cofnął!Wykres F-Staśka.Minutówki!!! O-RGR na minutówkach około 21:20 i krańcowe wyprzedanie na RSI...poszło b_uy...i co z tego wynikło.Zobacz,gdzie jest B_uy...Ale jazda!
amator425 / 91.150.156.* / 2012-12-11 21:12
Zeus jest sens jeszcze teraz wchodzić w fundy akcyjne?
Zeus52 / 2012-12-11 22:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz czekamy na korektę. Takie zasady gry...
Zeus52 / 2012-12-11 20:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i po dzisiejszej sesji wypadnie z QUE2 +60% zwrotu,licząc od maja.
2011 / 83.30.247.* / 2012-12-12 10:22
Oj żeby to był zysk te 60%, no nie Zeus.
tedchom / 2012-12-12 02:46 / Tysiącznik na forum
Witam.
Oj ten tydzień nie rozpoczął się za dobrze dla mnie póki co, ale dzięki Bogu żyję.
Tak patrzę na mój portfel i faktycznie tak by wyszło z tym, że ja akurat w que2 wlazłem w listopadzie i nie wiele z tym międzyczasie robiłem więc mam wynik gdzieś plus 35% za rok na czysto ale zobaczymy jak zakończymy ten rok kalendarzowy;)
Zeus52 / 2012-12-12 04:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj,razem dotankowaliśmy na fulla QUE2 w przybliżeniu w tym czasie i wydaje mi się,że dużo więcej wypadło. W listopadzie to było dno. Fakt,że nieco wyższe niż majowe,ale nie aż taka różnica. Z resztą,musiałbym sprawdzić tamtą wycenę. Patrz kontrakty. A od maja wypadnie+61% z kawałkiem,już policzyłem. Byli pewnie tacy,co wtedy wchodzili. Jeszcze dochodzi kwestia wpłat składek...ja nie robiłem tego regularnie,ale masowo na dołkach.
tedchom / 2012-12-13 22:27 / Tysiącznik na forum
Wiesz wpłatami to zbytnio nie spowodowałem różnicy ponieważ mam tam zbyt dużo kasy by regularne(choć dawno obowiązkowe zakończone) zmniejszało aż tak zyski. Ten zysk mojego portfela to tak PI*DRZWI.Fakt jest taki, że zrobiłem dwa manewry jeden in + drugi-. Tak czy siak rok udany:)
privy / 2012-12-11 16:11 / Tysiącznik na forum
Mamy niecały 1% spokojnej przestrzeni dla naszych futów nad głowami. Czy go jeszcze wykorzytamy? Tyle moje kreski. Patrząc w zielonych to od maja urośliśmy już prawie 40%. Czeka nas zaraz test LS oRGR.
Zeus52 / 2012-12-11 19:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Złoto. Poza FW20 interesuje mnie złoto. Od piątku"podstawiam czapkę" nawet na minutówkach. Wiem,sam o tym pisałem,że złoto źle wygląda w średnim terminie...ale czas na jakiś większy ruch up. Np do górnej bandy trójkąta na weekly. A przynajmniej ruch pod jutrzejszy FED. Dlatego,choć nieco straszy,wydaje mi się,że dzisiaj robią po prostu tzw"ząbek"pod jutrzejszy biały korpus. To raczej nie załamanie zabezpieczające pozycje niedźwiedzi(wzrost od piątku),ale raczej dzisiejsza świeca to "ząbek",załamanie dla uzyskania nisko położonego sygnału zakupu na kagi. Dlatego ćwiczę podstawianie czapki. Jak na razie same drobne,ale coś tam ugrane. Mogę te ugrane drobne ewentualnie poświęcić i ustawić stop bardzo nisko. Zobaczymy,czy to wypali. Ale zdziwiłbym się,gdyby na gold nie było jazdy pod jutrzejszy FED.
Zeus52 / 2012-12-11 18:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Grunt,to jak najwyżej...by było jak najwięcej miejsca na bezpieczną korektę....i wszyscy będą zadowoleni...byki i niedźwiedzie. O to chodziło...:)
Zeus52 / 2012-12-11 01:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dla Shanghai-comp. mam 2200p. jako cel w pierwszym ruchu,a następnie 2350p. Acha...przypominam stare"wróżby" dla ISE100(ktoś,kiedyś pytał)... 87500p...Zmierza wytrwale do celu.Ale to może być nawet 90000p.
przemas80 / 80.53.38.* / 2012-12-12 14:27
Witam .

Na ISE100, bardzo mi się podoba Twoje przewidywania :) super :) Jestem jak najbardziej za :)
Zeus52 / 2012-12-12 15:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko nie zapominajmy o tym,że nic nie idzie po linii prostej,bez korekt.Na razie sprawdziło się to,co kiedyś pisałem,aby obserwować RSI i ewentualne próby tworzenia formacji odwrócenia...którejś ze szczytowych formacji(podwójny szczyt,RGR)...bo bez nich ten trend się nie skończy,a dają one jednocześnie możliwość bezpiecznego wyjścia...po zejściu i tak nastąpi następny szczyt dla wysokiego wyjścia.Poza tym przy tym trendzie zejście RSI w okolice 50 jest już sygnałem wyprzedania i sygnałem do zakupów...i ewentualnego utworzenia następnego szczytu(choćby to miałby być szczyt formacji odwrócenia...zawsze to jednak szczyt).Jak na razie to wypaliło,co widać po ostatniej korekcie-konsolidacji.Tamte prognozy były pisane właśnie tuż przed nią.
devil0000 / 92.41.33.* / 2012-12-10 22:08
Max czy oby 2550 jakiegos grubego sufitu nie ma ....czy jest to do przebicia bez kasku?
max1224 / 2012-12-10 22:22 / Tysiącznik na forum
właściwie to z 2500 może być problem, ale docelowo 2600 powinno być minimum, a z wybicia kanału ... ruch o jego zakres (450 pkt) się należy oczywiście nie w linii prostej ... do końca I półrocza 2013 powinno być 2900, zresztą to nie nowina od około pół roku Zeus o tym trąbił co wielu krytykantów znalazło (osobiście najdalej w prognozach posunąłem się wtedy do 2700)
Zeus52 / 2012-12-10 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiadomo,że nie w linii prostej.Przerwa i to większa musi być...wystarczy zerknąć na RSI.Nawet teraz,w krótkim terminie coś powinni coś zrobić w tym kierunku,bo RSI trochę słabo się schłodził w piątek.Na razie to tylko na dziennym,na weekly jeszcze sporo zapasu i faktycznie w/g weekly możemy zajechać bardzo wysoko...gdzie tam FW20 do przegrzania na tym zakresie...a do dywergencji to już w ogóle jakiś kosmos,coś nie z tej Ziemi.Ale jakaś korekta musi w końcu nastąpić.Na razie atakujemy,jak dotąd nieskutecznie, 50 fibo spadków od szczytu z kwietnia ubiegłego roku. Blisko 2600p. jest 61,8 fibo,oraz główna linia trendu spadkowego(od tegoż kwietnia)...poziomy 2580p.-2600p.z groszami+ poziomy opór.To dobre miejsce,by je przetestować. Z drugiej stront...kanał,boczniak,miał 400p. szerokości,więc poziom 2600p. to co nieco za mało...patrząc z tej perspektywy,bardziej pasują okolice 2800p....jako takie MINIMUM.Czyli właściwie to chodzi o szczyt,bo jeśli zaliczymy 2800p.,to szczyt to przyciągnie.Wszystko oczywiście...jeśli.
max1224 / 2012-12-10 23:27 / Tysiącznik na forum
ciekaw jestem Twojej opinii o rynku chińskim, po mojemu to moze być ciekawe miejsce na inwestycję ... po uformowaniu dołka i odbiciu mieliśmy dość długi boczniak z którego jakbyśmy mieli próbę wybicia (w kontekście sygnału HSBC1)
max1224 / 2012-12-10 23:28 / Tysiącznik na forum
oczywiście mam na oku Shanghai b-share
Zeus52 / 2012-12-11 14:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze taka sprawa do przemyślenia...istotne na później,na kiedyś tam...aby wiedzieć,co myśli rynek..,jeśli w Chinach dojdzie do tego,o czym pisałem poniżej,co spowoduje silny wzrost PKB...ichni Health Care...i Chińczycy przestaną ciułać"do skarpetki"....czyli co? Przestaną kupować złoto na czarną godzinę? Czy na odwrót?
Zeus52 / 2012-12-11 00:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Muszę zerknąć. Ale z pamięci wiem,że tam mieliśmy bodaj 3 letnią bessę,albo i dłużej. Jak zwykle,rynek zdyskontował to,co teraz,w 2012 roku w Chinach działo. To tak,jak ubiegłoroczne tąpnięcie zdyskontowało obecny regres w Eurolandzie. To właśnie jest w cenach. Czas więc na dyskontowanie tym razem pozytywnego scenariusza...odbicia,a właściwie miękkiego lądowania w Chinach. Przewiduje się,że już w 2013 roku chińska gospodarka uraczy nas wzrostem,stałym i trwałym wzrostem dynamiki PKB....Oni i tak mają stale wzrost PKB,jakiego tylko pozazdrościć...+7,5%. To dobry wynik. Ale od nowego roku,ta dynamika ma stale już rosnąć. Poza tym Chiny to może być dobre na naprawdę długi termin. Ktoś,jakiś ekonomista,stwierdził kiedyś w T.V.,że" co prawda Chiny wrócą wkrótce na drogę wzrostu dynamiki PKB,ale....zapomnijmy o wzrostach dwucyfrowych. To było i już się więcej nie powtórzy". Otóż uważam,że gość jest w błędzie,myli się totalnie. Owszem,będą próbowali stabilizować gospodarkę...ale nie sądzę,by to im się udało,wobec planów zmian które niebawem mogą wprowadzić. To może być nierealne i Chiny będą po prostu skazane na wzrosty dwucyfrowe i to wysokodwucyfrowe,nie tuż ponad 10%,ale raczej bliżej 20. Mniejszy wzrost jest nie do pogodzenia z prawdopodobnymi zmianami wewnętrznymi....ubezpieczenia dla ludności pozamiejskiej,uwalniające pieniądze na inwestycje...i najważniejsze...odejście od zasady 2+1. Odejście od nakazu max 1 dziecka w rodzinie. Już samo to wystarczy....jednocyfrowe wzrosty PKB? Zapomnijmy o tym. To nierealne. Właśnie to jest nierealne. Chyba,że żadnych zmian nie przeprowadzą...albo,albo. Tyle,że to naprawdę chodzi o długi czas,może miną lata.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy