Forum Polityka, aktualnościGospodarka

100 miliardów dla górników

100 miliardów dla górników

jliber / .* / 2005-08-01 18:57
Komentarze do wiadomości: 100 miliardów dla górników.
Wyświetlaj:
Lanser / .* / 2005-08-18 19:47
Nie mogę tego czytać jak wy ludzie mało wiecie o tej pracy ,ś miejecie się z górników a nie zauwarzacie że to rząd i telewizja podsuneły wam te myśli do głowy a wy nieświadomi niczego daliście sobie zrobić wodę z muzgu Kiedyś pracowałem w kamieniołomach i zwałach kamienia wydawało mi się że nie ma cięrzszej pracy Do czasu kiedy pierwszy raz zjechałem .Ludzie wyobraźcie sobie piekło .A tych nieświadomych zapraszamy zprawdźcie Sami!!!!!!!!!
logo / .* / 2005-08-08 10:40
Te WETO powinno być w pierwszej kolejności do Służb mundurowych,budżetówki jak również zrewidowane powinny być renty KOMBATANCKIE mamy już 65-lat po wojnie .Jak twierdzi Kazimierz Grajcarek przygotowanie ustawy emerytalnej było zadaniem rządu, z którego nie wywiązał się przez 4 lata. Jak wykazują FAKTY to przedstawiciele POLSKIEGO PARLAMENTU byli bardziej zajęci swoimi interesami jak zaangażowaniem się w tego typu Ustawy które nie przyniosły by im osobistych korzyści. / W Sejmie znajduje się aż 78 z 460 to milionerzy którzy dorobili się majątku w ostatniej kadencj wykorzystując do tego swje stanowiska rządowe- naczele tej grupy stoi marszałek sejmu W.Cimoszewicz)Dlatego nie można zgodzić sie na tuszowanie tego faktu po przez tłumaczenie:"Najwyraźniej zabrakło wiedzy i kompetencji. Teraz politycy się wstydzą". Jest to ewidentne nadużycie swoich kompetencji dla prywatnej korzyści a nie należycie wywiązywanie się ze swoich obowiązków służbowych .Dlatego tą sprawą powinien zająć się PROKURATOR GENERALNY -Kazimierz OLEJNIK
logo / .* / 2005-08-04 13:54
Czy ta sytuacja z RENTAMI dla Górników w takiej formie jakiej Tu naświetlono to FORMA zkłócenia wszystkich PRACUJąCYCH w TYM KRAJU.POLITYCZNA STRATEGIA OBRACANIA KOTA dogóry OGONEM.Dlaczego Autor tego Artykułu nie pisze ile będzie, albo ile kosztuje nas wszystkich nawet teraz dopłaty do rent Służb Specjalnych w Polsce którzy w 40-roku mają prawo do świadczen na wcześniejsze EMERYTURY czy RENTY po 40-tym roku życia?ILE kosztują dodatkowe świadczenia KOMBATANCKIE ludzi / mamy 65-lat po wojnie/ a ta grupa nie maleje a tylko się rozrasta/np:ZOMOitp,itd.Uważam że na problem RENT trzeba popatrzeć GLOBALNIE .Rozważnie popatrzmy kto jest ODPOWIEDZIALNY za stworzie takiego SYSTEMU organizacji wydobycia że Górnicy muszą pracować w takich warunkach jak nie pracuję w innych kopalniach w europie(wyjątek stanowią kopalnie w Rosji)Popatrzmy obiektywnie po przez właściwy pryzmat co stwarza takie ciężkie warunki pracy i jest odpowiedzialny za TAKą ORGANIZACJE PRACY polskiego Górnictwa która pociąga za sobą TAKIE konsekwencje FINANSOWE.Przerzucenie teraz tylko odpowiedzialności na pracowników a nie na tych którzy tworzyli taki system jest TYLKO świadectwem niedojrzałości do rozwiązywania PROBLEMóW : POLITYCZNYCH,GOSPODARCZYCH i SPOŁECZNYCH !!!!!!!!!!!!!!!
WICENCO / .* / 2005-08-03 18:58
CALA TA DYSKUSJA JEST NIEPOWAZNA.TYLKO IWYLACZNIE PRACODAWCA POWINIEN PLACIC ZA TO ZE ZATRUDNIA W PRACY GORNIKOW W WARUNKACH SZKODLIWYCH CZYLI ZA PRZYWILEJE PLACI KOPALNIA POWYZSZONA SKLADKE NP.o 25% .RESZTA TEGO BIEDNEGO SPOLECZENSTWA NIE MOZE DOPLACAC DO GORNICZYCH WCZESNIEJSZYCH EMERYTUR.BO ZA CHWILE POD SEJMEM ZJAWIA SIE HUTNICY,KOLEJARZE
logo / .* / 2005-08-04 14:19
Panie Wicenco!W 1988 roku mniejszość żydoska w POLSCE oskarżała nas wszystkich o niestwarzanie równych praw obywatelskich i o ubieganie się o "uprzywilejowane zawody" Dyrektor do spraw pracowniczych WENGLOSANU w Bytomiu aby przeciwstawić się tym zarzutom stworzył możliwość dla tej grupy miejsc pracy pod ziemią gwarantując im pisemnie : za przepracowanie okresu 6-ciu miesięcy pod ziemią dopłaty w wysokoćci 200% za każdy przepracowany miesiąć. Ogłoszenie było 4-ry miesiące i nikt się z tej grupy nie zgłosił aby przepracować nawet jeden dzień.Łatwo się krytykuje "przywileje" jak się samemu nie musi jej wykonywać.Jeżeli chcesz spróbować jak SMAKUJą TE " przywileje "to zgłoś się do osobiście do SOLIDARNOśCI Górnicznie a Oni pomogą CI przekonać się jak to wygląda .
W@ldek(górnik) / .* / 2005-08-02 23:44
Może nikt nie zauważył,że poprzednia ustawa o emeryturach i rentach wydłużyła okres pracy m.in.górników,a tym samym okres składkowy ZUS.Rząd wkalkulował sobie wpływy z tego tytułu w wydatki na renty i emerytury na następne lata.Teraz przewraca kota ogonem i oczernia górników,wmawiając Polakom że będą na nas łożyc.A może taką tabelkę sporządżmy Sejmowi,na pewno coś by się zaoszczędziło.A przy okazji-podziwiajmy Pałace ZUS-owsie,są naprawde imponujące.
George / .* / 2005-08-08 05:02
To kopalnie pałacą już ZUS? Od kiedy nastąpiła taka zmiana?
rekinbiznesu / .* / 2005-08-02 23:30
13, 14 kaska na imieniny barbary. ołówkowe, wcześniejsza emerytura, rok pracy liczony do emeretury w przeliczeniu 1,5-1,8 absolwenci uczelni do pracy w kopalni namawiam chyba że chcecie płacić 30 zł miesiećznie więcej z waszych kilkuset złotowych pensji na górników. a żony górników namawiam do poszukania pracy - jak jest tak biednie to czemu sie nie weźmiecie do roboty, tylko siedzicie w domach (każda mama by tak chciała). a na pensje związkowców niech sie sami górnicy zrzucają a nie Państwo czyli my. a do tego przez całe lata 90 na górnictwo szły miliardowe dotacje w imie spokoju społecznego jest rok koniunktury, a górnicy juz chcą udziału w zyskach kopalń - tymczasem kopalnie są nadal zadłużone
bom-bom / .* / 2005-08-02 17:05
"Państwa giną wtedy, kiedy nie umieją odróżnić ludzi złych od dobrych" Antystenes z Aten (ok. 440-366 r. p.n.Ch.) oto dlaczego Polska jest gnębiona od pokoleń ciągłymi nieszczęściami, niepowodzeniami, porażkami, ...kolejnymi pokoleniami miernot, degeneratów i tchórzy, ...trzy rozbiory Polski, czwarty rozbiór w 1939 roku (1 IX, 17 IX) pomiędzy hitlerowską Rzeszę niemiecką a żydobolszewię sowiecką, blisko 50 lat żydokomunizmu 1944 (ogloszenie PKWN) 1989, a następnie po roku 1989 - żydomasońskie i żydokomunistyczne rządy, które zniewoliły , wyniszczyły i rozgrabiły tysiącletni dorobek setek pokoleń i upokorzyły Polaków, ... http://www.polonica.net/ListaZydow_zmienione-nazwiska.htmArgamedon nadchodzi !!!
Marek / .* / 2005-08-02 14:54
Czytam te wszystkie komentarze i włosy dęba mi stają.Nikt nie ma za złe policjantom, że mogą iść na wcześniejszą emeryturę. Zgadzam się również ja z tym poglądem. Przecież narażają w swej pracy własne życie. Jest pewna różnica między policjantem i górnikiem. Policjanta na służbie chroni mundur i nikt go nie skatuje wieczorem w parku, co nam cywilom grozi w każdej chwili, bo konsekwencje takiego pobicia mogą być dla sprawcy opłakane. Praktycznie rzecz biorąc, naraża on swoje życie jedynie w czasie jakiej szerszej zorganizowanej akcji przeciwko przestępcom. Górnik zjeżdżając pod ziemię nie wie tak na pewno czy po szychcie zobaczy ponownie niebo nad głową a dzieje się to każdego dnia.Pani „Mała” pisze, że jest córką górnika. Z treści jej wypowiedzi wnioskuję, że pewnie ten górnik siedział za biurkiem. Bo tylko dziecko biurokraty może darzyć ludzi z niżej lokowanej warstwy społecznej tak nienawistną pogardą. Droga Pani, nie wszyscy mogą skończyć studia i zostać lekarzami.A propos tych górników podsypiających pod ziemią:Wielokrotnie czekałem pod drzwiami gabinetu lekarskiego za którego drzwiami nie było żadnego pacjenta a jedynymi osobami tam obecnymi były paniusie lekarki popijające kawę przeplatając drobne łyczki ploteczkami.Te same panie po pracy szły do swoich prywatnych gabinetów i tan dopiero pracowały. Często te prywatne gabinety polegają na wywieszeniu dodatkowej wizytówki na tych samych drzwiach za którymi urządzają sobie pogawędki w czasie „pracy” na państwowym. Ludzie prezentują różnorodne postawy w kwestii swoich obowiązków ale nie można Dodaję, że jestem programistą elektronikiem i za żadne pieniądze czy wcześniejszą emeryturę nie zostałbym górnikiem. Nie miałem również w swej bliskiej bądź dalszej rodzinie żadnego górnika.Marek
przyszly bezrobotny / .* / 2005-08-02 11:00
nie pozostaje wiec mi nic innego tylko opuscic ten kraj i szukac szczescia gdzie indziej, a teraz zastanawiam sie czy warto bylo w ogole sie uczyc zamiast wyjechac z kraju zaraz po maturze i zasowac fizycznie (przynajmniej stac by mnie bylo na godne zycie) bo jak tu wyzyc za 800 zl netto i zmotywowac sie do pracy wiedzac, ze perspektywa podwyzki jest nierealna albo praca w duzym miescie za 1500zl z czego 500-700zl na wynajem mieszkania i wyjdzie na to samo :)
Marta / .* / 2005-08-02 11:09
To jest czysty absurd! Nie rozumiem w czym górnicy są lepsi od mojej mamy która pracuje (a raczej haruje) w zakładach gumowych i nawet nie ma warunków szkodliwych, a nie mowię już o wydlużeniu ostatnio wieku emerytalnego kobiet!!! Czyżby już kochani górnicy zapomnieli o kolosalnych odprawach które dostali???? Do roboty się cholera zabrać a nie do rozwalalnia czyichś prywatnych dóbr, jak to dali popis pod sejmem!! To banda nierobów i tyle! A jeszcze teraz caly kraj musi na nich pracować. I gdzie tu sprawiedliwość?????????????????
Kamil 31 / 83.142.12.* / 2007-04-24 13:22
Marta na poczatku kup sobie ksiazke ABC dobrego wychowania ,bo to ci sie bardzo przyda.Jak bys znala wszyskie fakty to bys takich bzdur nie wypisywala.
Z.Z. / .* / 2005-08-02 10:46
Tylko veto może jeszcze uratować zebym nie myślał ze to nienormalny kraj. Wyslijmy wszystkich po 40-tce na wcześniejsze emerytury, bo i tak już nikt ich nigdzie nie chce przyjąć. Paranoja
przyszly bezrobotny / .* / 2005-08-02 10:34
kolejne absurdy polskiej polityki i tzw. kielbasa wyborcza!!!mam 27lat i jestem studentem ostatniego roku renomowanej uczelni technicznej, skonczylem tez studia ekonomiczne i jak pomysle o przyszlosci w tym kraju to zaczyna ogarniac mnie stan depresyjny. panstwo zamiast tworzyc nowe miejsca pracy (ktos w koncu musi utrzymywac tych emetytow) to utrudnia zycie absolwentom(wlasnie sie dowiedzialem ze program 1sza praca nie obejmuje absolwentow po 27roku)
oset / .* / 2005-08-02 09:40
Wcześniejsze emerytury powinny być finansowane ze zwiekszonych składek na ZUS płaconych przez kopalnie. Wtedy okazałoby się, czy wydobycie wegla jest wogóle opłacalne ... i być może nie trzebaby zatrudniać tylu górników
George / .* / 2005-08-02 13:13
Tylko że kopalnie nie płacą ZUS. Mają to w nosie bo państwo i tak im umorzy długi. W tej sytuacji Pana postulat jest nie do zastosowania.
księgowy KW / .* / 2005-08-02 14:54
Aleś gościu strzelił, jesteś fantastą i żyjesz w oderwaniu od rzeczywistości. kopalnie regulują zobowiązania z tytułu ZUS i US w pierwszej kolejności - wprawdzie w latach 1999-2002 nieterminowo, ale nie wraz z odsetkami. Ludzie, nie dajcie się nabierać - dla mnie słowo "George" jest synonimem zwrotu "głupi kłamca" i gdy je słyszę, oczami wyobraźni widzę bezmyślne spojrzenie obecnego prezydenta USA.
George / .* / 2005-08-08 05:07
"Bezmyślne spjrzenie obecnego prezydenta USA" - piknie to sobie księgowy wykombinował. Cóż urodzony poeta robi jako księgowy w KW?
kiero / .* / 2005-08-02 08:16
wiec sie nie dziwie tym dymom niezła kaska,a teraz zamknijcie na chwile oczy przed kompami i wyobraźcie sobie jak taki 55-latek kustyka do sojego przodka, a jego 60letni przełozony w okularach jak denka od smitetany idzie za nim i oglada czy mu zaraz cos naleb nie spadnie....;-/do tych tabelek brakuje mi jeszcze jednego ile górnikow dozyje emerytury(nie tylko wypadki ale zawały zatory wylewy raki, pilice itp) a ile miesiecy przecietnie weźmie tej emerytury???? a ile przecietnie pozyje na swojej emeryturce wojskowy, polocjant czy nauczycielka????
42 lata pracy / .* / 2005-08-03 09:42
Dla mnie, to górnik może iść na emeryturę po 5 latach pracy. Wysokość tejże, ma wynikać z nagromadzonych (łącznie z tzw. kwotą bazową) składek na JEGO (a nie ZUS-u) koncie, ponieważ tak stanowi nowa ustawa emerytalna. Ustala ona wiek emerytalny dla tancerek na lat 60, a dla maszynistów kolejowych - 65. Jest możliwość, że pracodawca opłaci wyższą składką wcześniejszą emeryturę i stąd wynika szansa górnika na niezłą i wcześniejszą emeryturę. Ale o to, to trzeba wojować w Katowicach, a nie w Warszawie.
polak / .* / 2005-08-02 07:47
emerytury tak ale tylko dla dołowych konieczna weryfikacja stanowisk uprawniających do wcześniejszych emerytur
janusz / .* / 2005-08-02 05:55
VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETO, VETOPANIE PREZYDENCIE
krzyhoo1 / .* / 2005-08-02 07:32
J.E. prezydent Aleksander Kwaśniewski jeszcze nie podjął decyzji, czy podpisze ustawę o emeryturach i rentach dla górników z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, gdyz nie ocenil jeszcze ew skutkow takiej decyzji dla szans przetrwania postkomuny w nadchodzacych wyborach parlamentarnych i prezydenckich.
pewniak / .* / 2005-08-02 09:33
E tam już ocenił i ponieważ jest preziem wszystkich polaków (górników również), więc podpisze chociażby dlatego. Ale najbardziej żeby wspomóc swojego następcę WC człowieka przedłużającego rządy klanu Kwaśniewskich.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy