Forum Forum inwestycyjneFundusze

10000zł na 3 miesiące

10000zł na 3 miesiące

radas1512 / 2007-07-03 14:26
Czy warto inwestować teraz 10k pln na 3 miesiące ? zastanawialem sie na nad PKO SC Nowa Europa ... czy warto ? Czy macie moze lepszy pomysł ? Liczę na zysk ok.1000zł
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-03 14:42 / Tysiącznik na forum
mimo wszystko nawet na tak krótki (wrecz zabawnie krotki) okres czasu proponowalbym dywersyfikacje...
i... raczej nie wszystko w akcje lub nawet nic w akcje :)
radas1512 / 2007-07-03 14:44
Tak , fakt - okres zabawnie krótki , ale i na zysk liczę niewielki.
Dywersyfikacja ? konkretniej - w co nowego w takim okresie można zainwestować
TaS / 2007-07-03 15:19 / Tysiącznik na forum
1000 zł z 10k zł to jakies 10% w 3 miechy :)

10% w 3 miechy to 40% w skali roku (ja wiem, że w przypadku funduszy nie mozna tak liczyć i takiej proporcji układać - robie to tylko dla pokazanie pewnego mechanizmu)...

tak więc uważam, że 10% w skali 3 miesiecy to dużo (pod warunkiem, ze to 10k to cały Twój kapitał - jeśli poza tym masz jakieś już lokatki, fundy, programy oszczednosciowe itp to spox)

tak wiec wszystko zalezy od tego jak duza i potrzebna jest dla Ciebie ta kwota - jesli to jakies ochłapy to pakuj w MiSia i lej na to. Jesli to Twoj kapitał działaj rozwaznie.

załóż mBank SFI - tam nie masz opłat dystrybucyjnych :) i wsio jest właściwie za darmo :)

a co do inwestycji...

ja chce teraz cos w zagranice wpakowac (nie ukrywam,ze utwierdzil mnie w tym wczoraj gosc z tempeltona w wywiadzie dla tnv24), ale ja pakuje na conajmniej kilka lat.

pomyśl nad jakimś stabilnym - może SEB4
albo obligacyjny...
dywersyfikacja:
40% lokata
20% dłużne
20% stabilny
10% akcje polskie
10% akcje zagraniczne...

chco nawet dałbym więcej w dłużne niż w stabilny :)
TaS / 2007-07-03 15:19 / Tysiącznik na forum
1000 zł z 10k zł to jakies 10% w 3 miechy :)

10% w 3 miechy to 40% w skali roku (ja wiem, że w przypadku funduszy nie mozna tak liczyć i takiej proporcji układać - robie to tylko dla pokazanie pewnego mechanizmu)...

tak więc uważam, że 10% w skali 3 miesiecy to dużo (pod warunkiem, ze to 10k to cały Twój kapitał - jeśli poza tym masz jakieś już lokatki, fundy, programy oszczednosciowe itp to spox)

tak wiec wszystko zalezy od tego jak duza i potrzebna jest dla Ciebie ta kwota - jesli to jakies ochłapy to pakuj w MiSia i lej na to. Jesli to Twoj kapitał działaj rozwaznie.

załóż mBank SFI - tam nie masz opłat dystrybucyjnych :) i wsio jest właściwie za darmo :)

a co do inwestycji...

ja chce teraz cos w zagranice wpakowac (nie ukrywam,ze utwierdzil mnie w tym wczoraj gosc z tempeltona w wywiadzie dla tnv24), ale ja pakuje na conajmniej kilka lat.

pomyśl nad jakimś stabilnym - może SEB4
albo obligacyjny...
dywersyfikacja:
40% lokata
20% dłużne
20% stabilny
10% akcje polskie
10% akcje zagraniczne...

chco nawet dałbym więcej w dłużne niż w stabilny :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy