12 IV - 16 IV

student_mel / 2010-04-10 00:34
Teraz to ja pokusiłem się o otwarcie nowego tygodnia :)

Zielone Janki to dobry prognostyk przed poniedziałkowym otwarciem Europy, będzie trochę danych makro. Czekamy na rozwój sytuacji.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-04-17 00:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może przytoczę fragment,o co chodziło. Ogólnie o konflikt interesów. Oszustwo. Jeden z klientów Goldman Sachs,fundusz hedgingowy Paulson&Co,pomagał G.S. w tworzeniu obligacji CDO,opartych na ryzykownych kredytach hipotecznych. Następnie,gdy Goldman Sachs sprzedał papiery swoim klientom,wtedy Paulson zaczął grę na spadki,co spowodowało ogromne straty klidntów G.S. Tylko,jak to ugryźć i kogo? G.S.,czy Paulsona? A my się czasem mitygujemy,rozmawiając o różnych teoriach spiskowych...tymczasem one są tylko teoriami...dopóki ktoś,kogoś nie nakryje. A tak zrobiła Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych SEC i to ona wystąpiła z oskarżeniem.
max1224 / 2010-04-16 22:05 / Tysiącznik na forum
ale goldmana dorwało kłamstwo ma bardzo krótkie nóżki
Zeus52 / 2010-04-17 00:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kłamstwo...to dość łagodne określenie przestępstwa.
Zeus52 / 2010-04-16 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wałaśnie Kuczyn to skomentował w ten sposób,że był jeden z głównych powodów,poza weekendem,do przeceny. Zaczęło się od Goldmana i sektora finansowego,a to pociągnęło całą resztę. Ale komentarz,poza dokładnym wyjaśnieniem,o co chodzi,był taki:że amerykanie najpierw coś robią,a później myślą. On pisze od pewnego czasu o wykupieniu rynku,co z resztą wszyscy wiemy,ale Goldman to był pretekst. Do tego pretekst wykorzystany do dość bezmyślnej realizacji zysków. Po prostu emocje. Nie ma w rzeczywistości obaw,że Goldmanowi jakikolwiek "włos z głowy spadnie"...ale reakcja była emocjonalna. Jeśli Janki przez weekend to przemyślą,odpoczną...to równie dobrze może być podobna reakcja,jeśli nie silniejsza,ale w drugą stronę. Natomiast w razie przedłużenia realizacji zysków,nie należy spodziewać się jakiejś dużej,poważnej przeceny. To też sam pisałem,choć nieco inaczej. Nie ma miejsca,nie ten poziom i nie ten czas na większą korektę. Natomiast Kuczyn dodał: do poważnej przeceny potrzebne są poważne powody. A takich brak. Goldman,to nie jest poważny powód.
tedchom / 2010-04-16 22:31 / Tysiącznik na forum
goldmana?
tedchom / 2010-04-16 22:34 / Tysiącznik na forum
ok już zobaczyłem sorki człek zamiast wpierw sprawdzić już bezmyślnie zapytuje
privy / 2010-04-16 18:14 / Tysiącznik na forum
Jedzie pociąg widmo, na wszystkich liniach.
privy / 2010-04-16 18:45 / Tysiącznik na forum
W sumie nieźle to rozegrali jeśli tak korekta będzie czymś większym niż chwilowym zatrzymaniem gdyż wszystkie rynki jednocześnie w sygnał sell. Nie sądzę by jankesi się dziś dźwignęli, za ważne poziomy pochłonęła jak do tej pory ta czarna gromnica na staśku.
Zeus52 / 2010-04-16 18:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,ale na wszystkich indeksach,także na surowcach:ropa,miedź,gold...zjazd obejmuje już tyle...że albo potencjał spadku właśnie się wyczerpał,albo zostało go na ułamek sesji(biorąc dzisiejszy spadek za wzorzec). Czyli...to tak,jakbyśmy mieli zrzut. Prawdopodobnie jednosesyjny. A dzisiaj? No cóż...jest jeszcze młoda godzina.
privy / 2010-04-16 19:26 / Tysiącznik na forum
Tak, to może być jedynie strząśnięcie. Na indeksach jednak powrócą stare linie oporu, które mogą byś już nie do przejścia a stanowić jedynie nawrotkę przed dalszymi spadkami. Nie chcę siać defektyzmu, poczekam, zobaczę jak ustawią mi się kreski przy potencjalnym powrocie do wzrostów.
lukaszn19 / 2010-04-16 19:01 / Tysiącznik na forum
hi
co by nie bylo to tylko korekta, nie zaleznie czy to poczatek korekty, czy juz od razu koniec, za jakis czas bedzie wyzej, tak to w skrucie oceniam (nie recze tylko za zloto, poniewaz tam oznaki szczytu byly 4 m-ce temu i poki nie zob. nowego szczytu tam to nie bede prognozowal w dlugim terminie wzrotow na zlocie, jedynie w srednim)
max1224 / 2010-04-16 19:09 / Tysiącznik na forum
na złocie mamy dziś test LS na razie działa był macany ale się broni czyli jak na razie jeszcze nic się nie stało więcej będzie wiadomo na zamknięciu jak się obroni i pójdzie realizować zasięg formacji to mamy minimum 100$ zasięg a na dodatek fibo wskazuje potencjalnie 1260$ a to jest szczyt
PS. do Łukasza prośba jeśli możesz doprecyzuj terminy długi i średni podręcznikowo czy po swojemu ?jeśli po swojemu to jaki zasięg czasowy?
Zeus52 / 2010-04-16 20:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
I pamiętaj o tym,co pisałem o kolejnych szczytach wskaźnika RSI dla indeksów. Zawsze w takiej sytuacji czekamy na następny szczyt,bo najczęściej jest i to niejeden,gdy już trend okazuje się aż tak silny,że RSI wbija sif w strefę. To jak każdy zerknie,widać jak się sprawdza. A wiec dopiero,gdy powstanie następny...a jeśli będzie wyższy...to nadal siedzimy.
Zeus52 / 2010-04-16 19:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie o tym pisałem wyżej. Gold dotknęło,Nasdaq też wyczerpał potencjał spadku(to minimum sesyjne),także miedź,ropa,eurodolar...wszędzie najwyższy już czas na budowę dolnego cienia. Zwlaszcza na ED. S&P500 tak prawdę powiedziawszy,to miał trochę miejsca na spadek,tak na pół dzisiejszego korpusu... Może dziś straty nie zostaną odrobione,ale zortanie na po niedzieli. Jak Kuczyn mi odpowiedział na moje pytanie na temat gold...to właśnie długoterminowo(lata)jest w trendzie wzrostowym,tu nic się nie zmienilo. W średnim też...cały czas w kanale,tym od 2008 roku. Właściwie,to tylko teraz,na krótko rozstrzyga się dopiero sprawa ORGR. Jeśli rozstrzygnie się pozytywnie,to w krótkim terminie(tygodnie,m-c,dwa)też będzie O.K. Na lokalne wahania parodniowe nie zwracam zbytnio uwagi
lukaszn19 / 2010-04-16 20:09 / Tysiącznik na forum
polecam jednak uwaznie obserwowac zloto i nie stawiac na nie "slepo" poniewaz kazdy trend sie kiedys konczy, zwazywszy na to ze na przeciwnym forncie "usd" sa syg. pro wzrostowe w srednim terminie, a jak wiadomo wiekszy popyt na pieniadz to krotk adroga do deflacji, czyli spadek cen towarow, w pierwszej kolejnosci zlota, zaznaczam ze poki co to czarny scenariusz i jeszcze rynki nie sa na ten wariant przygotowane
Zeus52 / 2010-04-16 21:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i na razie to mamy dość solidną inflację...mimo,że Ben coś tam bredzi,że jest ona pod kontrolą...i jednocześnie związane ręce FED-u(wpis niżej)
lukaszn19 / 2010-04-17 07:32 / Tysiącznik na forum
http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID396524&cmd=show[e159397870]&disp=P spojrz na wykres usd i na wolumen, uwazam rowniez iz rzeczywistosc tzn. kondycja spolki ma si nijak do ceny jej akcji, tak samo kondycja gopodarki do wzrostu na gieldach, tak rowneiz stopy %, rentownosc obligacji to sa czynniki pomocnicze ktore maja oddzialywac na ludzi w momencie kiedy FED sobie tego zyczy, lecz faktyczna wycena akcji, czy kursu walut to czysta spekulacja i przypuszczenia, ze np. gospodarka sie jednak podnieie i dogoni akcje, lecz to dalej sa tylko przypuszczenia i podswaidome zyczenia inwestorow, a chodzi mi o to iz to co sie dzieje w gospodarce ma malo wspolnego z tym co sie dzieje na rynkach, przyklad w marcu rok temu nikt nie mowil o odbiciu kierujac sie informacjami z gospodarki, bo takich info nie bylo one pojawily sie pozniej na zyczenie
Zeus52 / 2010-04-17 10:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się,jak mówisz.To wszystko wyprzedza rzeczywistość o co najmniej kilka miesięcy. Dlatego też ruchy w razie załamania danych,ich kierunku,są czasami nieobliczalne i nieraz idą w innym,niż się można spodziewać,kierunku. Dlatego też nieraz przypominam,że dane to nie tyle fundamenty,ale bardziej fundamentalne preteksty...coś,co zmienia ewentualnie nadzieje na przyszłość,która już jest w pewnej mierze w cenach.
lukaszn19 / 2010-04-17 13:14 / Tysiącznik na forum
tak prosto ujety sens to wycena dzisiejsza to nadzieja na podobny stan gospodarki w przyszlosci i tez z tad biora sie banki,pozdr Zeus
Zeus52 / 2010-04-16 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj...wspominam też co jakiś czas sprawę rentowności 10Y...tak,żeby pamiętać. Za jakiś czas będzie z tym problem i powód do naprawdę dużej korekty...korekty-zwałki,całej ponad rocznej hossy. To na dodatek tylko ten optymistyczny wariant. Ale to nie teraz,nie ten czas. Jeszcze następne szczyty pszed nami. Natomiast deflacja? FED pewnie chciałby wycofywać środki...ale na razie niewiele może. Jakakolwiek próba spowoduje skok rentowności10Y,rynkowych stóp procentowych,które i tak są bardzo wysokie...średnie oprocentowanie kredytów jest jeszcze wyższe i w takim wypadku doszłoby do poziomów absurdalnych,jak na Stany. Nie mogą więc wiele zrobić. Z resztą Benek o tym wspominał...nie chcą następnej,wielkiej Grecji. Może powoli stopa dyskontowa,stopa lombardowa,zmuszenie banków do wykupu obligacji hipotecznych...ale pewnie stopniowo,pod kontrolą.
lukaszn19 / 2010-04-16 19:23 / Tysiącznik na forum
za pojeciem dlugi termin rozumiem obserwacje wykresu miesiecznego i co zapowiada sie z tego przedzialu czasowego, a wiec w gre wchodzi minimum rok do kilku lat, termin sredni to oczywiscie obserwacja wykresu tygodniowego i przypuszczenia jakie ida z tym przedzialem czasowym na przyszlosc, a wiec w gre wchodza minimum 1-2 m-ce do roku, a wiec przedzial najbardziej istotny jezeli chodzi o inwestowanie funduszami. moze od razu przeloze to na obecna sytuacje zlota: tak wiec w krotkim terminie spodziewalem sie spadku na zlocie ze wzgledu na pojawienie sie formacji swiecowej "zaslony ciemnej chmury" oraz testu lini szyji na formacji ORGR, wserdnim terminie wszystko wyglada dalej rozowo, mianowicie dalej mamy formacje ORGR i teraz jest jedno z miejsc gdzie mozna dokupowac, drugim miejscem na dokupowanie jest linia trendu, ktora dalej utrzymuje trend wzrostowy w tym przedzile czasowym, oraz wedlug mnie bardzo wazny jest wskaznik RSI ktory jest ponad poziomem 50 wskazujacym na hosse i zetkniecie sie lini rsi z tym poziomem jest dla mnie 3 miejscem do dokupowania zlota, a pozbywam sie 90% gdy zostanie przerwana linia trendu i ostatni przedzial miesieczny (dlugi) i tu 4m-ce temu wystapily wg mnie syg. ktore pokrywaja sie z syg. konca hossy na zlocie w dlugim terminie (za duzo juz do opisywania) ale sugerowalem sie znaczaco wolumenem, mam nadzieje ze wytlumaczenie wyszlo stosunkowo przejrzyscie i prosto ,pozd
max1224 / 2010-04-16 19:32 / Tysiącznik na forum
dzięki dokładnie jest jak przypuszczasz
to potwierdza moje obserwacje i pomiary
akordent / 2010-04-16 19:41
Witam Panów, powiedzcie co tam macie na podglądach ML6?
Zeus52 / 2010-04-16 19:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
No dziś z pewnością będzie lipa. Dolar niewiele nam doda...powinien za to w poniedziałek. Sam fund? Nie wiem,ale widzę lekką masakrę na spółkach. Ale na nich też wyczerpuje się potencjał spadków. Po prostu Rio Tinto,BHP Billiton,Alcoa...schodzą właśnie tam,gdzie powinny,a gdzie myślałem,że nie zejdą. Ale to powinno wystarczyć.
max1224 / 2010-04-16 19:46 / Tysiącznik na forum
właściwie to lukaszn19 dość precyzyjnie opisał zerknij raz jeszcze na wykres który kilka dni temu wysłałem Ci mailem i czytając zobacz te linie powinno się rozjaśnić
screep / 195.95.170.* / 2010-04-16 16:05
kto wie co się dzieje z funduszem hsbc tajlandia???
privy / 2010-04-16 18:06 / Tysiącznik na forum
A co ma się dziać? Wszystko jest w normie.
screep / 193.26.131.* / 2010-04-16 22:31
jak w normie od 4 dni brak wyceny a 12 i 5.4%
privy / 2010-04-16 22:54 / Tysiącznik na forum
Brak bo 4 dni rynek w Tajlandii nie pracował, a 12go spadł akurat jakieś 5% więc wycena też w normie.
privy / 2010-04-16 22:57 / Tysiącznik na forum
Sorry, 3 dni, dziś już chodził normalnie.
max1224 / 2010-04-16 13:08 / Tysiącznik na forum
po wynikach BoA wig20 zielony ciekawe co dalej ?
odnoszę wrażenie że oczekiwania świadomie zaniżane gdzieś pieniądz z ulicy musi trafić
romuald_z / 2010-04-16 18:02 / Bywalec forum
chyba bracia zza oceanu trochę przeginają z tym zaniżaniem oczekiwań
privy / 2010-04-16 11:09 / Tysiącznik na forum
Ciśnienie rośnie i to na całej linii - wigwam, misie i tzw. nowa europa.
inny. / 194.106.192.* / 2010-04-16 06:38
http://blackpudding.blog.onet.pl/Durnie-i-Elity,2,ID404513781,n

Fajny tekst podsumowujący te 5 lat śmiechu, które zafundował wam Kaczyński.
Myslę, że wielu z was się spodoba, bo wiele razy wysmiewaliście się tu z wyjątkowej urody prezia, a pewnie w realu także i z jego małżonki.

nie pozdrawiam
inny
tedchom / 2010-04-16 11:59 / Tysiącznik na forum
zgadzam się w 100% nie byłem zwolennikiem prezydenta w niektórych kwestiach, ale zgadzam się z autorem całkowicie ten tekst to strzał w '10'
TDI / 78.131.137.* / 2010-04-16 12:23
dokładnie dokładnie dokładnie
lukaszn19 / 2010-04-16 06:51 / Tysiącznik na forum
niestety ten link to smutna prawda o polakach, na szczescie nie wszystkich, na prostych forach mozna rowniez spotkac ludzi o podobnym poziomie intelektualnym wypowiadajach sie o Smolensku i Kaczynskim, ogolnie to nawet nie chce mi sie tego komentowac
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - lukaszn19.]
privy / 2010-04-15 11:43 / Tysiącznik na forum
Na obecnych poziomach mamy powrót do klina i objęcie bessy. Krótko mówiąc sell.
max1224 / 2010-04-15 11:53 / Tysiącznik na forum
po wybiciu cofnięcie niekoniecznie musi oznaczać to co sugerujesz choć ryzyko zdecydowanie większe
a na złocie po raz kolejny powrót w okolice 1150 mamy zatem zatrzymanie i budowę czegoś co może się okazać flagą, trójkątem, klinem? w każdym razie formacją raczej kontynuacji trendu jak Zeus wspominał z zasięgu wybitej orgr niie stanie się nic bez odpoczynku czas też jest istotny w tej grze
Zeus52 / 2010-04-15 20:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...przy transferze w Skandii,to jaką minimalną ilość jednostek(w %%) można zakupić? Ktoś się pytał,a ja tak małych ilości,o jakie chodziło w pytaniu,nigdy nie zlecałem i nie wiem jakie minimum system przyjmie."Ślady"robiłem zawsze przy sprzedaży,zlecając:sprzedaż...99%.
max1224 / 2010-04-15 22:12 / Tysiącznik na forum
dokładnie najmniejsza wartość w % to jest 10 tyle że nie istotne od jakiej kwoty można kupić nawet 10% od 50 groszy
Zeus52 / 2010-04-15 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyli można jednak zrobić dodatkową"zaczepkę","ślad" kupując. Tzn sprzedając raz 99%np ML6...zostaje go 1% poprzedniej ilości. A następnie można sprzedać np połowę z tej resztki...i rozbić to na kilka różnych"śladów",każdego np po 25%
max1224 / 2010-04-15 22:39 / Tysiącznik na forum
dokładnie ;-))
Zeus52 / 2010-04-15 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
To znakomicie ułatwia i przyspiesza tworzenie takich"zaczepek". Bo robimy wszystkie za jednym zamachem. Ja akurat nie zastanawiałem się nad tym,bo robiłem"ślady"inaczej,niejako przy okazji.
max1224 / 2010-04-15 22:56 / Tysiącznik na forum
jak widać możliwości są cały czas odkrywane ciekawe co jeszcze jest o czym nie wiemy np. ostatnio też dowiedziałem się jak w portfelu mieć 30 funduszy
Zeus52 / 2010-04-15 23:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale o tych 30 fundach chętnie się dowiem. I pewnie nie tylko ja.
max1224 / 2010-04-15 23:18 / Tysiącznik na forum
tak proste że aż nie brane pod uwagę masz określony portfel na 66% ustawiasz multinawigator w ramach którego możesz wybrać 20 funduszy pozostałe 34% dzielisz na 10 zgodnie z regulaminem (ale właśnie za multi dodadkowa opłata-nic za darmo) możliwość dywersyfikacji jest 3 krotnie większa nie wiem czy chciałbym z tego korzystać acz możliwość jest
Zeus52 / 2010-04-15 23:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wstyd się przyznać,ale nie interesowałem się multinavigatorem...wiem,że raz przeleciałem lekturę i nie spodobał mi się. Ale dlaczego?...muszę jeszcze raz poczytać,bo nawet nie pamiętam o co tam chodziło. Ale pamiętam,że mi się nie spodobał...
max1224 / 2010-04-15 23:22 / Tysiącznik na forum
a i jeszcze jedno tymi 66% zarządza system więc trzeba trochę czasu na ustawienie właściwego portfela poświęcić albo mieć go w mniejszym 5 zresztą traktuję to bardziej jako ciekawostkę a może czegoś jeszcze nie kumam???
Zeus52 / 2010-04-15 23:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie mi przypomniałeś,co mi się nie spodobało....a głównie chodziło o sam system,jego długi czas testowania fundów i wprowadzania zmian w portfelu. To może być oczywiście dobre...ale ja bym nie wytrzymał.
Zeus52 / 2010-04-15 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,z tymi"śladami"to było tak,że mogłem wprowadzić kogoś w błąd. Po prostu niedoczytałem pytania na priva. Wiesz,jak to jest,jak jedziesz autobusem,ślęczysz w telefonie,wszystko się trzęsie,zlewa...Czytasz np maila,że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody. A jak w domu włożysz odpowiednie szkła to od razu widzisz,że to nie o to chodziło i zakradła się malutka nieścisłość. Że nie samochody...ale rowery. Nooo...i nie rozdają,ale...kradną.
max1224 / 2010-04-15 23:12 / Tysiącznik na forum
dobre podoba mi się
Zeus52 / 2010-04-15 23:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Noo...o ale dowiadujesz,się,że blisko tematu byłeś. Jak to nieraz mówią,że"coś jest na rzeczy"...akuratne w takiej sytuacji.
Zeus52 / 2010-04-15 20:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tam już tylko patrzę i podziwiam z opadniętą szczęką i błędnym wzrokiem. Na Janków. A GPW? Tym razem to było coś innego,ta sesja na GPW zasadniczo różniła się od ubiegłej środy,czy ostatnio,gdy mieliśmy ewidentny skup przez zagranicę,a wyprzedaż przez nasze fundy i"ulicę". Leciały wtedy głównie miśki,a rosła w siłę złotówka. Tym razem działo się coś innego,już nie pasowało tak ładnie z walutami. Tak ładnie pozytywnie. Z resztą tym razem to Wigwam dwudziesty tak szalał,przy względnie stonowanej reakcji reszty. To już nie "ulica" sprzedawała...ale kto? Były jakieś manewry,ale czy w ogóle można mówić o srzedaży? W sensie wyprzedaży. Chyba tak...cześciowo. To wyglądało,jak jakieś wielkie przemeblowanie w portfelach jakichś grubasów. Wypadały na aut przewartościowane papiery...względnie przewartościowane. Te,które wcześniej zostały podpompowane...za to wpadały inne. Ale czy coś faktycznie się stało? Tak technicznie,to wygląda,że nic. Przynajmniej na razie... Natomiast to,co zrobiły Janki po otwarciu...z resztą,od kiedy dalo się zauważyć hece na walutowym,z wielokrotnie większymi od giełd obrotami...to już nic nie dziwi. Żadnych"książkowych"złudzeń...że czegoś nie można,bo to duża giełda. NYSE przy walutowym to karzełek,więc jeśli walutowym można pomerdać,to NYSE tym bardziej...
privy / 2010-04-15 12:47 / Tysiącznik na forum
Wigwam to oczywiście muszą być ceny zamknięcie i potwierdzenie, a złoto hm.. istotne będzie to co będzie się działo w obrębie 1150-1147. Tam jest solidny ''pas'' wsparcia. Jeśli padnie, będziemy testować LSa.

Wigwam ponownie w kupnie.
Zeus52 / 2010-04-15 04:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mamy dane z Chin. Inflacja CPI za marzec:2,4% r/r...to dobra informacja. Wynik niższy od poprzedniego i niższy też od prognoz. Inflacja PPI niższa od prognoz. To odsuwa groźbę podwyżki stóp procentowych. Była zapowiedź zacieśniania polityki pieniężnej,gdyby inflacja CPI przekroczyła 3%...tymczasem jest dużo niższa,a na dodatek idzie w przeciwnym kierunku.
zlota_moneta / 2010-04-15 00:55
Mam Panowie dylemat....Skoro tak wszystko pięknie rośnie, czy warto jeszcze wchodzić w akcyjne, czy raczej wstrzymać się do jakiejś większej korekty (o ile ona nastąpi)?
Z góry dzięki za pomoc :-).
tedchom / 2010-04-15 01:52 / Tysiącznik na forum
każdy sam decyduje ja bym częściowo wszedł ale z ręką na enter:) właściwie to wszedłem dzisiaj ale w wiekszosci i tak mam w sf1
Zeus52 / 2010-04-14 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale cisza zapanowała na forum...no i właściwie racja...bo cóż tu dodać...
max1224 / 2010-04-14 22:38 / Tysiącznik na forum
dokładnie wszystko wskazuje na .... lepiej nie zapeszać
B. / 79.185.42.* / 2010-04-15 13:17
na co?:)
max1224 / 2010-04-15 17:32 / Tysiącznik na forum
ciut wyżej privy napisał dokładnie
ja w dalszym ciągu zakładam wariant optymistyczny ale na niezłym strachu bazujący bo jeśli nasi instytucjonaliści się wyprzedają to przy takich obrotach kupuje zagranica (nie po to żeby ciąć straty)
student_mel / 2010-04-15 17:15 / Bywalec forum
czeka nas korekta? czy to tylko realizacja zysków?
max1224 / 2010-04-15 17:33 / Tysiącznik na forum
trzeba mieć gotówkę na PZU i OFE i TFI się przygotowują
Zeus52 / 2010-04-14 23:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale widziałeś...znowu powiązanie różne indeksy+PLN...dobre,co?
London / 2010-04-14 23:20 / Bywalec forum
Ta, wszystko idzie aż za pieknie ,kroczek po krocku. Teraz troche euforii by się przydało , wtedy zjazd z nienacka jak nic ;)
privy / 2010-04-14 17:17 / Tysiącznik na forum
Klin na wigwamie pokonany.
max1224 / 2010-04-14 08:01 / Tysiącznik na forum
na tę chwilę wygląda że po wczorajszym cofnięciu na złocie teście z naruszeniem intra 1150 gdzie blisko przebiegają 50% zniesienia fibo ostatniego spadku (teraz wsparcie) i LS kilkumiesięcznej orgr (jednak widocznie niżej) będziemy kontynuować ruch wzrostowy ale gwarancji jak nzykle nie daję choć istotnie wierzę w taki ruch
Zeus52 / 2010-04-14 19:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ogólnie modelowo wręcz to idzie. Surowce:miedź,ropa...indeksy...systematycznie,bez euforii
u2mart / 2010-04-13 22:23 / Tysiącznik na forum
No i Intel nie zawiódł zyska na akcje o.43 prognoza bodajże 0.38$.
I co teraz, dalej w górę czy raczej okazja realizacji zysków pod te wyniki ?
privy / 2010-04-13 14:55 / Tysiącznik na forum
Ciekawą sprawą są obroty, całkiem spore jak na anemiczną zmienność. Do tego można dołożyć, co również jest nieczęstym zjawiskiem, mniejszy od kasowego ruch na terminowym. Najciekawsze jednak jest to, że zarówno fundusze emerytalne i akcyjne redukują zaangażowanie w rynek akcji prawdopodobnie przygotowując się na PZU. Więc kto teraz kupuje? Ulica rękoma fundów wywala, a na bezpośrednim handlu takich obrotów nie robi. Jest zatem ktoś mocniejszy do łykania papieru. Czyżby impuls miał iść w górę?
Zeus52 / 2010-04-13 17:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Fajnie to,co się dzieje,skomentował jeden z analityków: Mamy do czynienia z usilnymi,siłowymi próbami wręcz wymuszenia korekty. Takie próby wbrew rynkowi,zwykle kończą się sromotną porażką niedźwiedzi....nic dodać,nic ująć. Pozostaje tylko mieć nadzieję,że i tym razem tak będzie....bo nie wszyscy jeszcze mają niedźwiedzią skórę przed kominkiem.
privy / 2010-04-13 18:08 / Tysiącznik na forum
Wszystko idzie po krawędzi więc i jedni i drudzy próbują czarować rynek i a się temu nie dziwię. Widziałem już 2100 i 3000 mamy apogeum ogłupienia.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy