Forum Forum finansoweInne

12 procent na lokacie? Na takie oferty trzeba uważać

12 procent na lokacie? Na takie oferty trzeba uważać

Wyświetlaj:
Lokaciarz / 89.70.218.* / 2012-10-01 21:16
No to zobacz LOKATE 12% w Getin Noble Banku. Zwykla standardowa gwarantowana BFG. "Lokata na 12% na pewno nie jest tradycyjna lokata" ?!
Bzdura pismaku!
Bankier1255 / 193.104.239.* / 2012-05-10 14:14
Struktury po pierwsze nie są sposobem na lokowanie całego ani nawet większości naszych oszczędności z powodu ich charakterystyki: inwestycja o terminie 1-3 lata ( w większości wypadków), ryzyko inflacyjne ( możliwe nie osiągnięcie zysku ), a gwarancja kapitału wynika tylko z tego że nasze pieniądze po odjęciu części która przeznaczana jest na zakup opcji wypracwuje na depozytach zysk zmierzający do odpracowania zaległej części. Defacto kupujemy opcję ze wszystkimi marżami po kolei nakładanymi na produkt finalny i cieszymy się perspektywą ewentualnego zysku wyższego niż na lokacie.

Dla osób nie mających większego doświadczenia inwestycyjnego pozwalającego świadomie inwestować na giełdzie a chcących inwestować lub też dywersyfikować depozyty poprzez inwestycje najlepszą alternatywą są funduusze inwestycyjne. Tylko trzeba je wybrać z głową i nie próbować wrzucać wszystkiego na fundusz który na wykresię np. zarobił 24% w ostatnim półroczu
daarekn / 2012-03-28 19:07
Ja na tego typu lokaty bym bardzo uważał. Trzeba szczegółowo przeczytać umową aby okazał się później z tego jakiś kot w worku. Osobiście zaufałbym swojej wiedzy i doświadczeniu i zainwestował część swoich oszczędności na forex.
marlid / 109.243.74.* / 2012-03-26 20:00
Dziękuję za ten artykuł.
Wydaje mi się być zrozumiały dla ludzi spoza "branży" i ogólnie może mniej zorientowanych (choć może się mylę).
Mam nadzieję, że komuś pomoże.
gekoniarz / 83.26.39.* / 2012-03-15 11:54
Na każdym kroku trzeba uważać, co chyba nie jest jakimś odkryciem. Szczególnie, jeżeli mówimy o temacie kasy. Dosyć bezpiecznym oszczędzaniem są na pewno TFI.
Pancho Villa / 31.187.12.* / 2012-03-01 19:17
Temat objaśniony zwięźle, jasno i obrazowo - pogratulować autorowi. Ja ostatnio odkryłem SKOK, gdzie bez porównania lepiej ulokowałem pieniądze niż w moim PKO BP, gdzie mam rachunek osobisty i firmowy z przyzwyczajenia.
Mirek1224 / 77.65.84.* / 2012-02-20 11:21
Od wielu lat mam konto w PKO BP i nie narzekam. Nie muszę mieć najwyższego oprocentowania lokaty w danej chwili, ale za to mogę zaufać bankowi. To chyba cenniejsze
jappa / 193.27.6.* / 2012-01-11 12:29
Świetny tekst! Proste i rzeczowe argumenty powinny każdego przeciętnego zjadacza pomidorowej raz na zawsze zniechęcić do zakręconych produktów finansowych.
basza / 83.21.175.* / 2012-01-07 22:50
Jak się widzi takie oferty to od razu powinna się czerwona lampka zaświecić. Mi tam na ogromnym zosku nie zależy, stawiam raczej na spokój i pewnośc. Dlatego właśnie jakiś czas temu zdecydowałam się na lokaty w getinie i się ich trzymam.
fx / 83.22.149.* / 2012-01-05 15:59
W obecnych czasach tzw. Lokaty strukturyzowane czy inaczej struktury, to wielkie g..no! Jest to nic innego, jak wciśnięcie sobie przez tzw. doradcę produktu, który da mu prowizję, czyli da mu (doradcy) zarobić na chleb.
strusio / 193.104.163.* / 2012-01-05 15:39
autor tego artykułu chyba mocno się na strukturze przejechał...
po pierwsze to oprocentowanie na lokacie jest wyzsze jak zakladamy strukture bo zawsze zaklada sie lokate + strukture i to jest najlepsza mozliwa opcja, nie trzeba zamrazac srodkow na 4 lata bo sa strusie pol roczne, kazda firma która produkt strukturyzowany sprzedaję ma prawny obowiązek klienta poinformować o ryzyku, o oplatach za zarządzanie i za wcześniejsze wyjście...
ja bym proponował spokojnie podejść do tematu bo to nie jest samodzielne inwestowanie na forexie czy na CDSach, tylko mała inwestycja dla każdego kto chce trochę zarobić i się na temacie nie zna.
Poza tym, za wcześniejsze zerwanie lokaty też są 'konsekwencje' i też trzeba przed wyborem lokaty się dowiedzieć jakie...
ja rozumiem że 'kryzysu' sie wszyscy boją i wszyscy idą w depozyty ale spokojnie:)
Bibeusz / 83.0.12.* / 2012-03-22 14:19
Mówisz o MIFIDzie - to ściema żeby poprawić sobie samopoczucie po wciśnięciu klientowi kolejnego produktu. Etykę chowasz, razem z rozumem do szafki, w pomieszczeniu socjalnym instytucji finansowej, której jesteś pracownikiem i od tego momentu jesteś już automatem nastawionym na sprzedaż (pomocą okazują się scenki na szkoleniach, które odbyłeś). Po pierwsze rozpoznać potrzeby klienta, jego skłonność do ponoszemia ryzyka, a potem to już "leci z górki". Życzę Tobie i tobie podobnym wczesnego wypalenia zawodowego i prcy w normalnych warunkach, bo do 67 lat nie dociągniesz. Sie ma
Andy74 / 89.229.82.* / 2012-01-25 00:16
No to w którym banku gościu pracujesz, przyznaj się bez bicia

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: