12.VIII - 16.VIII

tedchom / 2013-08-11 21:21
Wracam z wakacji więc i rynek powinien się budzić. W sumie to obojętny mi kierunek, w razie spadków QUE1 raczej nie za bardzo traci a na wzrosty też jest ok. A co do życzeń wolał bym jednak jeszcze spadki.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-08-19 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż dodać...u Jankesów linie MACD pięknie się rozszerzają...wskaźnik nie wykazuje nawet śladu oznak,że nastapią próby zatrzymania przeceny w najbliższej przyszłości. Dla DJIA....pada deszcz...pod chmurką ichimoku....co z resztą miało nastąpić. Turcja,ISE-100 wybicie w dół z klina prospadkowego...P&F pokazuje co prawda dla ISE-100 i Nikkei rynek byka i wzrosty...ale to NA RAZIE...automat jeszcze nie"załapał" bluesa.
YaPae / 95.178.15.* / 2013-08-17 00:35
Czyli w co się teraz waszym zdaniem opłaca puscic troche gotówki? W Chiny,Afryke a może znów na Japonie??
Zeus52 / 2013-08-17 08:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na Nikkei i ISE-100 musimy poczekać chwilę na wyjaśnienie sytuacji...czy wchodzić,czy nie...to się niebawem rozstrzygnie.Są pewne sprzeczne sygnały.Gdy podczas pierwszego rzutu w dół,w maju pisałem o zygzaku A,B,C w dół...być może"słusznych" rozmiarów cenowych i czasowych...to ktoś,na innym wątku,napisał(do drugiego inwestora)..."no nie rozumiesz co ma być na nikkei? Piorun w dół".Nieco dowcipnie to zabrzmiało z racji mego nicku...:) I teraz sytuacja jest dwuznaczna.Faktycznie wiele wskazuje na piorun,zygzak w dół...cele na nikkei to spadek do 12450...tam pewnie BĘDZIE wtedy średnia MA200(idzie w górę,więc zanim nikkei zdąży spaść,to tam własnie będzie średnia. Jakieś odbicie...i następna seria w dół...cel drugi to nieco poniżej 9000p. ALE!!! Jednocześnie powstały dywergencje(+).A to pewna sprzeczność,zgrzyt dla opcji spadków już teraz.To się musi wyjaśnić.Podobnie jest z ISE-100.Niby ciąg dalszy spadków...ale również mamy dywergencje(+).Możliwe,że będą jednak spadki w dłuższym terminie...ale przebieg będzie inny. Gdzie uderzyć? Wygląda na to,że w gold...spółki złota.Kłopoty Bundesbanku z odzyskaniem rezerw to pewnie celowo rozpuszczane plotki...ale jesli jakiś grubas to robi...to ma w tym jakiś cel...zmienił wajchę na gold???
Zeus52 / 2013-08-16 01:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz privy...nie chciałbym tym razem,dla odmiany, samotnie krakać...wiele podobnych sytuacji było i dotąd tylko śmiałem się z czarnowidzów...i wypadło jak miało wypaść...tam,gdzie miał być szczyt,był szczyt a nie dno.Choć niektórym wydawało się,byli pewni że już mnie mają...bo to niemożliwe,by nadal rosło.Ale tym razem wydaje mi się,że to jest TEN MOMENT... Większość analityków nastawiona optymistycznie...jeśli nawet korekta...to co tam...niewielka i dalej jazda na następne szczyty.Bo nie widać powodów,nawet śladów powodów do dużego i długiego zjazdu.No właśnie...zmiana trendu tak następuje...gdy nikt się jej nie spodziewa.No,jest jeden który to przewidywał...Marek Szymon...ale to nieco inna dziedzina.Chociaż,pierwszy szczyt u Janków,3 tygodnie temu, wypadł mu z dokładnością co do godziny.Drugi szczyt euforii(głowa RGR)tydzień później powiedzmy zgodność co do dnia.
Zeus52 / 2013-08-15 20:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...a kiedy Ty zakupiłeś ML5? Bo dzisiaj indeks spółek z ML5($XAU): +5%.
max1224tel / 195.117.209.* / 2013-08-16 11:47
niestety tak to z tym ML5 jest trochę ucieknie:)
Zeus52 / 2013-08-16 14:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzą dziwne plotki...rodzące wątpliwości na temat zawartości skarbców amerykańskiej rezerwy federalnej.Na żądanie Bundesbanku zwrotu do Niemiec połowy(czyli 1500 ton) trzymanych w Stanach rezerw złota...amerykanie rzekomo stwierdzili,że..."to nie będzie możliwe przed rokiem 2022!).Niemcy nie mogą odebrać od Stanów W DOWOLNYM MOMENCIE własnego złota!!! Na dodatek zgodzono się na kontrolę,ale tylko w jednym ze skarbców i tylko wzrokową,z daleka przez kraty...bez możliwości sprawdzenia złota!!! To plotka...ale gdyby tak było faktycznie...no to sprawa robi się kuriozalna.Inwestorzy plotkę traktują poważnie...dolar traci wiarygodność i wali się na całej linii do wszystkich głównych walut...diabli wiedzą,co też jankesi mają w skarbcach...może pomalowane złota farbą cegły... :)
Zeus52 / 2013-08-15 10:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może niech ktoś rzuci okiem na wykresy indeksów jankeskich w kompresji weekly...może privy coś powie? Bo wskaźniki i owszem,pokazują dość wysokie cele...ale coś mi to brzydko pachnie.W innej sytuacji...gdyby nie FED,kwestie "dodruków"...to powiedziałbym,że to nie zwyczajna korekta...ale zwała totalna się święci.Taka wielotygodniowa,może kilkumiesięczna co najmniej korekta...i kilka setek punktów w dół. P&F nadal pokazuje swoje,czyli wysoko ponad 1900p. na S&P500,ale indeksy nie idą,jak powinny bo naruszeniu górnej Keltnera...nie potrafią się na niej utrzymać.Do tego właśnie te dywergencje RSI. Na DJIA mam już wstępny sygnał do zjazdu minimum na 15000p....ale to już będzie pod MA50,więc te"minimum" może okazać się naprawdę minimum...może kierunek na MA200(?). No nie wygląda to dobrze...zdaje się,ze to tym razem już koniec jazdy.Te 1970p. na S&P500 i 17000p. na DJIA może jeszcze będzie...ale po bardzo głębokiej korekcie.Myślę o czymś takim,jak w 2011 roku...20% zjazdu. Zerknijcie privy,tedchom,max i inni...porównajcie historyczne dywergencje weekly z tamtego czasu,z obecnym układem. To tyle na razie.Zapraszam do obejrzenia wykresów i do dyskusji.To tyle na razie,święto mamy...15 sierpnia...wiele dni po rozbiciu południowej grupy armii Sowieckiej pod Lwowem...teraz druga z kolei zwycięska bitwa... rozbijamy ich pod Warszawą.A niebawem decydujący,największy pogrom nad Niemnem...Sowiecka armia de facto nad Niemnem przestaje istnieć. Tak tylko przypomniałem...warto pamiętać,że nie zawsze było tak źle,a Polacy w potrzebie potrafią się spiąć. Nawet doprowadzić do całkowitej zagłady armie,przed którymi już płaszczyło się pół Europy...Taaa...już byli w ogródku,już witali się z gąską... :)
privy / 2013-08-16 00:00 / Tysiącznik na forum
F.dax spokojnie przyjął na klatę dzisiejszy zjazd janków. Sele tam już poszły i to tydzień temu, ale do idealnego układu zapowiadającego spore kłopoty brakuje mi jeszcze jednego elementu, który może się wykluć w ciągu miesiąca. Potrzebne byłoby tu wejście na nowy szczyt za jakieś 2 do 3 weeksów i wówczas dopiero sole trzeźwiące - ale to w sytuacji idealnej. To co mam teraz za wodą na kreskach to 1654 jako punkt końca korekty dla tygodniowej świeczki. Jak jutro zejdzie niżej to korekta może się niestety rozwinąć.
Zeus52 / 2013-08-16 00:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie DAX właściwie bez reakcji...ale dlaczego? Zobacz,co się działo po godzinie 16:00.Wcześniej DAX spadał mocno,ale po tej godzinie,aż do zakończenia europejskich sesji Jankesi zasymulowali zryw w górę...aż do zamknięcia w Europie.A wcześniej przyzwyczaili wszystkich,że zjazd wykorzystują do masowych zakupów i z czarnej gromnicy robią dolny cień.DAX po 16:00 poszedł w ślady Jankesów...i względnie wysoko się zamknął.Ale jutro? No jest szansa,że Jankesi co nieco spróbują odreagować,co może DAX wykorzysta...ale pewności nie ma.To jednak powtórne przebicie w dół dolnej bandy Keltnera na DJIA...i może teraz polecieć jednym,długim ciągiem.To może też być szantaż rynków wobec FOMC i Bena...to też weźmy pod uwagę.A to musiałby być tym razem konkretny zjazd,by jastrzębie z FED znowu zaczęły gruchać jak gołąbki.
tedchom / 2013-08-15 22:47 / Tysiącznik na forum
Tak już któryś raz z kolei oglądam, te wykresy i pomijając może troszkę sytuację ogólnoświatową to biorąc pod uwagę wskaźniki o których pisałeś podobnie na wig20-dzienny są gorące. Z drugiej strony patrząc właśnie na dzienny to janki już od stycznia tegoż roku mieli kilka razy praktycznie 5 podobny układ i nie za wiele wychłodzili te wskaźniki uparcie próbując wspinać się w górę. Między innymi dla tego moja pozycja jest jaka jest i żadnych zmian póki co nie przewiduję, no może grając tylko swoją kasą spróbował bym ustrzelić ewentualną korektę u nas, jest ona jednak zbyt niepewna.
Zeus52 / 2013-08-16 00:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz na Keltnera,zwłaszcza na DJIA. Poprzednio było inaczej...po nakłuciu górnej bandy powrót w stronę dolnej dla odpoczynku i BEZ NARUSZENIA DOLNEJ BANDY zwrot w górę,"wymięknięcie" niedźwiedzi tuż nad dolną(moment na wejście),powtórne naruszenie górnej i jazda przez kilka tygodni na północ.Tym razem,w czerwcu było już mocne naruszenie dolnej bandy...i następnie ruch w górę,z naruszeniem górnej bandy w lipcu i ruch po niej przez 2 tygodnie...powrót do średniej...ale zobacz,co później się stało. DJIA nie dotarł do górnej bandy,zaczął "odpadać"...jakby się odklejał. A teraz powtórne wyłamanie dolnej.Nie,nie...to bardzo źle wygląda.To można zaliczyć jako powtórne(po czerwcowym)naruszenie dolnej bandy...a nadbicie w międzyczasie górnej jako incydent,wybryk spowodowany silnym dotychczasowym trendem.A powtórne naruszenie tej samej bandy,to kierunek jazdy w tę stronę...bez "zmiłuj się Panie" i do znudzenia...wiele tygodni ruchu w tę stronę.Tyle,że tym razem na korzyść niedźwiedzi.No i zobacz RSI...nie chodzi mi tylko o lokalną dywergencję,ale zobacz opadające szczyty RSI w strefie 70+ np od marca...coraz niższe. No i weekly...to musi się teraz skończyć nie tylko zejściem do strefy 30(-),ale utworzeniem tam dywergencji(+),aby myśleć o powrocie(trwałym powrocie)do wzrostów.A utworzenie dywergencji(+) na weekly...Oooo...sam wiesz ile czasu i jakiego zjazdu potrzeba.Zerknij dla potwierdzenia na ichimoku. DJIA jeszcze nie przebił w dół chmurki...ale zobacz w jakie miejsce celuje i jak mało mu do tego brakuje.A jak już wziął rozpęd...nie wydaje się by mógł uniknąć wypadnięcia z chmurki dołem. Także MACD...nie wzdragał się przed poziomem zero,nie próbował odchylać,unikać przejścia na minusy,jak to przy zwykłych korektach...poszedł na minusy,jak przy zmianie trendu....robi rozwarcie.Też trudno będzie o dywergencję. Sytuacja na świecie,w Egipcie...no tak...ale jaki widzisz tej sytuacji ciąg dalszy.Czy to się rozejdzie po kościach? Oczywiście,że nie...będzie gorzej. A gdyby nawet jakoś to opanowano,to i tak Jankesi uważają,że we wrześniu należy uciekać z akcji...poza tym nieznany następca Bernanke...suma sumarum...nie widzą sensu dalszego pompowania indeksów...po co? na chwilę? Więc mogą już dyskontować przyszłość...już uciekają.Przed tym,co teraz się dzieje,ale i przed wrześniem,przed eskalacją konfliktu w Egipcie i kto wie,gdzie jeszcze w pobliżu Egiptu. Złoto ciekawie wygląda...Bundesbank żąda przetransportowania rezerw złota ze Stanów do Niemiec...coś dziwne rzeczy się zapowiadają.
Zeus52 / 2013-08-15 04:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jazda na AUD/USD !!!
Zeus52 / 2013-08-14 12:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tedchom...ale nie miałbym nic przeciwko,gdyby nasi rozjechali...2500p. Nawet dzisiaj. :)
tedchom / 2013-08-14 14:06 / Tysiącznik na forum
Patrząc na to co się dzieje to jednak może obyć się bez korekty faktycznie tym razem. Ja jednak poczekam jeszcze troszkę, bo powinni w końcu chłodzić te wskaźniki.
Zeus52 / 2013-08-14 17:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Patrz...chyba się ucieszyli na te lody...
Zeus52 / 2013-08-14 16:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobra,dobra...lepiej niech nie chłodzą teraz.Tzn nasi mogą,czemu nie...ale ja jadę na F-Nasdaq100,F-DAX i AUD/USD...wszędzie longi.Więc lepiej by ochłodzili się w basenie,to im powinno wystarczyć...lody mogę im zafundować. :)
max1224tel / 195.117.209.* / 2013-08-14 17:57
a ja sobie dziś Ml5 zakupiłem ćwiarteczkę:) zerknij na wykres XAU dzienny i tygodniowy;) będzie niedługo na blogu:) Pozdrwaiam
Zeus52 / 2013-08-14 19:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie obejrzałem...niczego sobie. Ale tak,jak pisaliśmy:pierwsze naruszenie górnej Keltnera,wstępny sygnał...czekamy na zjazd do dolnej...nie naruszył jej,a więc abarotno...atak na górną...skuteczny,a więc nie powinno być "zmiłuj się Panie"...dla niedźwiedzi oczywiście.
max1224tel / 195.117.209.* / 2013-08-14 21:57
na to właśnie liczę i to mi się podoba że jakoś tak cicho;) w temacie;)
zoska12345 / 95.178.15.* / 2013-08-11 23:14
SPadków raczej nie licz, do końca miesiąca minimum WIG ostro w góre powiien lecieć, bo czekaja same pozytywne informacje. Zobaczymy tylko co z OFE
tedchom / 2013-08-13 22:41 / Tysiącznik na forum
Cóż dzisiejszą sesją raczej potwierdzamy słabość naszego rynku. Teraz powinna nastąpić jakaś korekta, ponieważ zatrzymaliśmy się na linii oporu. Oczywiście może być również przebicie ale jak dla mnie na taki scenariusz jest mniejsze prawdopodobieństwo by to się stało bez większego rozbiegu.
Zeus52 / 2013-08-14 08:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem,linia trendu + LS podwójnego szczytu z początku czerwca...ale nasi mogą patrzeć na DAX-a,a przed nim otwiera się mocna jazda na północ...DAX,CAC-40,Jankesi,Ninja...nasi nie pozostaną w tyle(chyba nie tym razem?).Teraz mamy następne mocne dane z Niemiec.Wcześniej mocne dane ZEW z Niemiec,Eurolandu...dzisiaj odczyty PKB.Francja:+0,5% wobec prognoz +0,2%...Niemcy:+0,7% kw/kw(0,1 ponad prognozy) i +0,9% r/r wobec prognoz zaledwie +0,3% r/r. Nie ma co gdybać...poczekajmy na wyniki naszych spółek i PKB.Musimy jednak spojrzeć na szeroki rynek,a także na m-Wig który szybuje na poziomach z początku 2008 roku...to powinno potrwać co najmniej do polowy września...Wig-30,uzupełnianie portfeli grubasów pod wejście 10 spółek z m-Wig do tego indeksu. Na razie skupiają się najbardziej na tym,ale później zmienią cel i uderzą bardziej na spółki z Wig20.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy