13 VI - 17 VI

privy / 2011-06-12 21:55
Jedno jakoś wydaje i się pewne: nie będzie to tydzień marazmu. Jeśli Edziu nie utrzyma się jutro pow. 1,4250 to na rynkach może zrobić się ciężko. Obszar 1,4250-1,4350 to potencjalna trampolina i oby zadziałała. Jeśli ten obszar poleci to 1,38 niemal jak w banku no i oczywiście nie lepiej na kasowych i surowcowych. Atmosfera jest generalnie do bani a bliskie rozliczenia kontraktów i zamknięcie półrocza mogą sprzyjać ryzykantom. A jak będzie to wie tylko pani Zosia z warzywniaka.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2011-06-16 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak z innej beczki...właśnie na spółkach złota $XAU utworzyła się taka brzydka figura....max wie,jaka...była niedawno omawiana...
max1224 / 2011-06-16 23:06 / Tysiącznik na forum
było nieuniknione od kilku dni (kąty)
Zeus52 / 2011-06-16 23:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie tak. A teraz,wracając do indeksów Jankeskich...korekta osiągnęła właściwie swoje techniczne cele. Wyłamanie klina i zaliczenie dziś,intraday,jego podstawy. Do tego zaliczona główna linia trendu. No i MA200. Tak patrząc technicznie,to czas na pooo...orządną wzrostową korektę. Ale np Nasdaq jest pod MA200. No i wiarygodność tych ruchów przed wiedźmami nieco niska. Także z powodu Grecji....nagle,pod wpływem uderzenia młotka(sytuacja w Grecji) obudzili się politycy...efekt intraday, u Janków natychmiastowy. Tym razem nawet Janki tańczą,jak im Grecja zagra....bo tzw medialni uspokajacze...że "co tam Grecja...nic się z jej powodu nie stanie. To tylko emocje traderów"....to dopiero brak wyobraźni...to nawet polityków przebija. Trzeba widocznie większego młotka,takiego 5 kg,dla ekonomistów...po uderzeniu w czoło,może jakieś dwa,(jedyne) neurony się spotkają i coś zaiskrzy. Sorry,ale wysłuchałem właśnie w TVN CNBC rozmowy z ekonomistą na ten temat...cóż,nie od dziś wiadomo,że ekonomia,a rynki kapitałowe,to dwie najczęściej przeciwstawne rzeczy i jakbym chciał słuchać tego,co na temat np walut,akcji,indeksów,mówią ekonomiści,to dawno poszedłbym z torbami.
tedchom / 2011-06-17 10:39 / Tysiącznik na forum
Zeus nie mogą gadać tego co faktycznie prywatnie myślą, bo na tym zarabiają mając pozajmowane pozycje. Gadają natomiast to co powinni w tym akurat czasie mając fundamenty i aktualne wydarzenia i technikę. Wiadomo że czasem muszą powiedzieć prawdę, ale tylko czasem.
Zeus52 / 2011-06-17 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się. Czasem mówią prawdę...jak się pomylą. Mimo wszystko jest we mnie nieco optymizmu,co z resztą wynika z zajętych pozycji. Ten optymizm bierze się stąd,że choć zagrożenia z powodu Grecji są dużo większe,niż to mówią medialni ekonomiści...to jednak trudno uwierzyć,aby tych zagrożeń nie widzieli odpowiedzialni ludzie w Unii. I wobec tego w końcu coś z tym zrobią,bo zakładam,że samobójcami jednak nie są. W skrócie to wygląda tak: uważam,że zagrożenie jest bardzo poważne,z rozpadem strefy euro włącznie. Ale sądzę,że do tego,za wszelką cenę nie dopuszczą...i tu tkwi mój optymizm. A zagrożenia? Weźmy choćby agencje ratingowe...co się stanie,jeśli Grecja padnie,z ratingami. Nie tylko krajów PIIGS,ale Belgii,Francji...już im grożą palcem. W razie upadku Grecji,albo jak mówią niektórzy...jeśli ktoś odważy się odciąć kroplówkę...natychmiast polecą ratingi wszystkich krajów strefy. Francji się też dostanie...pewnie nawet wcale nie w ostatniej kolejności....resztę rynek sam zrobi,dalszy atak będzie ułatwiony. I wyjdzie na to,że Grecja,choć niewielka,z pomocą agencji,funduszy hedge, spowoduje obalenie kolosa z nieco już glinianymi nogami. W ogóle sens istnienia strefy się załamie. I o tym chyba wiedzą decydenci....a jedynie celowo gmatwają,bo jest okazja do obniżenia wartości euro. Próbują naciągnąć sprężynę w dół,jak tylko to możliwe...bo chodzi też przy okazji o eksporterów strefy euro.
pieczek_zzz / 2011-06-19 18:50
czemu na stooq nie ma wykresu giełdy tureckiej?
tomek_knz / 83.21.231.* / 2011-06-19 20:02
jest podpisany jako XU100
andy2U / 2011-06-16 19:50 / Bywalec forum
Witam,
Jak sądzicie, czy QUE2 nie staje się zbyt ryzykowny, czy to nie czas na QUE3?
Zeus52 / 2011-06-16 20:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też mam takie obawy,że to tylko do wiedźm Wig20 trzyma się nieźle...a w poniedziałek może runąć na dobre. Ale to tylko takie przelotne myśli,mało uczesane. Równie dobrze kierunek może być północny. Po prostu niczego już nie wiem. W Stanach zaskakująco dobre dane z rynku nieruchomości. Zarówno rozpoczęte budowy,jak i zezwolenia. Także rynek pracy się tym razem dobrze spisał...co specjalnie mnie nie dziwi,wszak prace sezonowe w pełni. Jest jednak minus i to poważny. Phil.FED spadł do poniżej minus 7 punktów...a jako wskaźnik wyprzedzający,wróży że Janki jeszcze nie osiągnęli dna w danych makro.
privy / 2011-06-16 21:16 / Tysiącznik na forum
Oto moja teoria spiskowa: wigwam trzymany jest przez spekulanta ''Grubego'', by się mógł rozliczyć na starej serii tam gdzie chce więc kupuje akcyjki. Nowa seria jest na sporej ujemnej bazie zatem ''leszcz'' sądzi, że to jest okazja bo ma spore dyskonto, ale..., czy leszcz wziął pod uwagę dywidendy? Możliwe, że nie dzięki temu gruby korzysta z ''niezwykłej'' mocy wigwamu, którą sam tworzy i na bodbitkach skraca pozycje na nowej serii kontraktów wywołując ujemną bazę bo i tak dywidendy mu to oddadzą. Gruby zyskuje dzięki temu układowi jeszcze jedną korzyść - amunicję do zbijania indeksów na nowej serii. Jeśli Janki się nie podniosą z poziomu 1240/50 to gruby zacznie strzelać i to nie będą kapiszony po -1%.
Zeus52 / 2011-06-16 21:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pewien pozytyw mamy podobno w rozmowach na temat pomocy dla Grecji...a właściwie to pomocy strefy euro samej sobie...widać,że sytuacja zaczyna wreszcie działać na wyobraźnię polityków...którzy z reguły są wyobraźni pozbawieni...i,jak ze starym,zdezelowanym silnikiem...uruchamiana, najlepiej za pomocą uderzenia młotkiem. Z tym,że silnik czasem zaskakuje...z wyobraźnią polityków jest o wiele gorzej.
Zeus52 / 2011-06-16 21:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
To się zgadza z tym,co kiedyś pisałem o Staśku,ale bardziej o Wig20...że grubas prowadzi nieustanny wykup,akumuluje akcje...ale to nie oznacza,że koniecznie liczy na odpał w górę,bo może zechce to we właściwym dla niego momencie,nagle wyrzucić,żeby przebić wsparcia.
privy / 2011-06-16 21:40 / Tysiącznik na forum
No właśnie. Akumulacja przeważnie kojarzy się z jednym, ale w takich sytuacjach jak trzy wiedźmy stanowy idealne otoczenie do wytworzenie spektakularnej pułapki. Czy tak będzie? Ta gra na wzrost jest jakaś taka nazbyt czytelna.
tedchom / 2011-06-16 22:16 / Tysiącznik na forum
privy tak myślę nad tą twoją teorią.
Czyżby gruby mniej zarobił licząc na wzrosty i do tego również mając dywidendy? Nie sądzę
privy / 2011-06-16 22:50 / Tysiącznik na forum
Według tej teorii wzrosty są dla niego neutralne. Zarobić mógłby jedynie łamiąc wsparcia, a w zasadzie trend i wciągając do zabawy techników a w końcu i tłum.
tedchom / 2011-06-16 20:42 / Tysiącznik na forum
ja pozostaję, a na jutro zakładam jeszcze spadek w okolice 2851,10;) takie pobożne życzenie
privy / 2011-06-16 20:42 / Tysiącznik na forum
Nikt tego nie wie, trend się jeszcze trzyma.
max1224 / 2011-06-16 21:14 / Tysiącznik na forum
coś mi się zdaje że stasiek uparł się na te 1250 i musi choć intra ten poziom zaliczyć
max1224nielog / 83.29.221.* / 2011-06-16 09:57
3 wiedźmy jutro a zabawa już się zaczyna ... rozciągają bazę ile wlezie
privy / 2011-06-16 07:30 / Tysiącznik na forum
Ja na dzień dobry nie mogę się połączyć z żadnym bankiem i BM. Tylko FX działa. Coś czuję zmasowaną awarię w BMach. Pewnie wirus coli przeniósł się z kiełków.
privy / 2011-06-15 19:34 / Tysiącznik na forum
No no, lawina na edziu. 1,4150 - potrójne wsparcie. Jak to trzaśnie będzie nieciekawie.
max1224 / 2011-06-15 20:39 / Tysiącznik na forum
a jak nazwać to co na ropie?
Zeus52 / 2011-06-15 23:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Piotruś dziś po sesji...o dziwo...chyba prawie dosłownie to,co tu niżej pisałem. Żadne dane nie miały dziś wielkiego znaczenia...gdyby nie Grecja,to byki by sobie bez problemu poradziły. ED zaczął się osuwać wczoraj,po tym jak politycy,jak zwykle nic nie osiągnęli. A dziś...Dzisiaj wreszcie inwestorzy dostrzegli trzecią drogę dla Grecji(a pośrednio i strefy euro). Ciągle mówiono...miękka,lub twarda restrukturyzacja...może jakieś rozmowy na temat wyjścia Grecji ze Strefy euro...A może trzecia droga:wyjście samoistne ze strefy euro,bez żadnych rozmów!? Bo Grecy mogą po prostu wyciągnąć dłoń z wyprostowanym palcem środkowym...i pokazać ten gest ECB. I żadnych rozmów może już nie być. Po prostu to Grecja nie zechce rozmawiać z kimkolwiek,o czymkolwiek. I banki mogą ze swoich miliardów euro nie zobaczyć ani centa. Taki gest kierowców...walcie się! Rewolucja ma swoje prawa. Rozmów nie będzie. A tymczasem ci,co mają nóż na gardle(ECB) próbują stawiać warunki trzymającemu ten nóż(Grecji)....o to chodziło w stwierdzeniu,że brak wyobraźni polityków jest wręcz legendarna.
max1224 / 2011-06-15 23:16 / Tysiącznik na forum
czy ja gdzieś nie wspominałem o ew. przeszkodzie w postaci "greckiej tragedii":-)
Zeus52 / 2011-06-16 00:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,pamiętam...niezłe skojarzenie. Wiesz,to że Grecja znalazła się w nienajlepszej sytuacji już jakieś dwa lata temu,to częściowo(tylko w małej części)ich wina. Ale to,co stało się w ciągu tych dwóch lat...to już czysta spekulacja,a właściwie atak na najsłabsze ogniwo strefy euro. I jego efekty...o wiele większe,niż o tym się mówi. To początek końca strefy euro,ECB...euro może(wielkie:może)to przetrwa...ale sama strefa euro będzie inna...ostatecznie dolar pozostanie główną walutą. Taki ktoś ma zamysł i pewnie to w końcu osiągnie.
Zeus52 / 2011-06-15 21:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wydaje mi się,że właśnie zerwana korelacja gold/ED pokazuje podstawową przyczynę takiego,a nie innego kierunku. Bo dane? Bo nawet mówiąc o jednorazowym obsunięciu danych ze Stanów,nikt nie sądzi chyba,że chodzi o pojedyncze dane,tydzień-dwa. Chwilowe obsunięcie...chodzi o pewien okres czasu...czort znajut,kiedy nastąpi dno w danych. Bardziej wiarygodnym wskaźnikiem wyprzedzającym jest chyba jednak Philadelphia FED,a nie ten dzisiejszy. Phil.FED dość dobrze wyprzedza dane o produkcji przemysłowej c.a.,o jakieś 2-3 miesiące,a więc w sam raz dla rynków....sugestia,co będzie za 2-3 miesiące,a nie produkcja teraz...
London / 2011-06-15 20:42 / Bywalec forum
Panika ? ;)
Zeus52 / 2011-06-15 21:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Panika...tak. Ale to jedyny surowiec,który zareagował prawidłowo na dane...no,poza złotem,które też prawidłowo zareagowało na inflację i Grecję. Natomiast ED...dolar,jakoś wbrew danym poszedł. To dość nieoczekiwane,zwłaszcza po w miarę dobrych danych Eurolandu i złych ze Stanów. To,jakby ED-owi kierunek się pomylił. Ale to może też częściowo inflacja w Stanach. Jednak najważniejszą i zdaje się podstawową przyczyną obrania takiego kierunku jest jednak Grecja. Wydarzenia(jak ostrzegał Piotruś),a także żenująca bezmyślność polityków. Jak to Piotruś dziś rano określił..."Brak wyobraźni polityków jest wręcz przysłowiowy".
privy / 2011-06-15 21:08 / Tysiącznik na forum
Indeks produkcyjny zrobił swoje.
Zeus52 / 2011-06-14 21:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Piotruś o 22.00 w TVN CNBC. Ciekawe,jaki będzie miał nastrój...pewnie,jak zwykle ostatnio,niedźwiedzi.
privy / 2011-06-14 20:38 / Tysiącznik na forum
Tak naprawdę dzisiejszy dzień można traktować jedynie jako korekta. Wszędzie gdzie się nie spojrzy (waluty i kasowy) dojechaliśmy do oporów i od nich lekko odeszliśmy. Jutro zobaczymy ile jest w nich mocy.
Zeus52 / 2011-06-14 21:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nooo....niektóre indeksy(np poza naszym),pełna zgoda. Ale ED? Korekta? Tak mi się wydaje,że na ED korekta,to właśnie się skończyła...ruch powrotny do linii"W" w sam raz pasuje jako korekta(spadkowa!).
max1224 / 2011-06-14 22:20 / Tysiącznik na forum
a mi się wydaje, że tym razem privy możesz nie mieć racji ... dlaczego? ... na blogu kilka argumentów ... a jak sprawdzałem przed publikacją tekst to właśnie Piotruś zapowiedział wzrost do ok.24 czerwca :-))
privy / 2011-06-14 23:07 / Tysiącznik na forum
No wiesz max, formacja jest zapowiedzią co nie znaczy, że dojdzie do ślubu :) Chyba w piątek pisałem, że z pewnych względów jest dobra okazja do tego by wrócić do wzrostów ale jeszcze z możliwością szybkiej ewakuacji. Moje kreski traktują obecny ruch jako korektę w trendzie spadkowym. To co się dzieje jest oczywiście szansą na zmianę trendu dlatego próbujemy to wykorzystać, ale nadal pozostaje to tylko szansą z dobrym współczynnikiem zysku do ryzyka.
Zeus52 / 2011-06-15 21:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Otóż to. O coś w tym stylu chodzi. Ryzyko/zysk. Tylko,że jak pękną wsparcią,to ten stosunek się diametralnie zmieni.
privy / 2011-06-15 23:06 / Tysiącznik na forum
Dlatego dziś redukowałem co mam w akcyjnych o połowę. Reszta jak padnie linia trendu na wigwamie i RTSie. Gdyby padła bariera na Edku wywaliłbym wszystko. Mamy tu powiedzmy wykonane ABC jako fala 2 w dużej 5. Teraz nie ma bata ED musi rosnąć, ale to ''musi'' wolę sprawdzić mniejszym kapitałem.
Zeus52 / 2011-06-15 23:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja na razie niczego nie zmieniałem. Tzn zrobiłem małą zmianę,ale jakiś czas temu(miałem 70%+ QUE2). Teraz,jak już zdaje się wspominałem,QUE2:jakieś 53%,SKAN2: 21% i ML5: 25%. Ten ostatni bardziej z powodu rozliczenia dolarowego,no i gold. Razem jako pewien bufor. Tylko,że jeśli w Grecji dojdzie do rewolucji...jak pisze Piotruś...właściwie już się zaczęła. Papandreau właściwie już został obalony,jeszcze próbuje wyjść z twarzą,dyktować warunki odejścia(respektowanie umów z ECB i WBC)...Ale Mubarak też w Egipcie próbował...nic z tego nie wyszło. A może być podobnie,jak w pólnocnej Afryce. I tu znowu Piotruś się kłania...już 1,5 roku temu pisał...w Grecji wiele rzeczy nie przejdzie. Źle wybrano kraj do ataku spekulacyjnego(a może właśnie,znając Greków,celowo)...wcześniej,czy później skończy się krwawo. I nie będzie żadnych rozmów z wierzycielami(czy może spekulacyjnymi funduszami hedgingowymi?)...kiedyś do tego dojdzie. I może to być za rok,a równie dobrze teraz. Do tego dziś w Irlandii politycy umyślili sobie,że może posiadacze obligacji rządowych wezmą udział w restrukturyzacji ich długu...oj,to zaraźliwe się robi!
max1224nielog / 83.29.240.* / 2011-06-15 08:11
ale ja też nie kategorycznie, ot widzę tylko nieco bardziej byczą alternatywę ... wcale nie znaczy to że będzie lekko łatwo i przyjemnie
tedchom / 2011-06-15 01:55 / Tysiącznik na forum
Powiedz Privy na co jesteś nastawiony w twoim portfelu północ czy południe? ja jak wiadomo północ w połowie prawie reszta sf1
privy / 2011-06-15 06:48 / Tysiącznik na forum
40% QUE2 ; 20% ING5 i 40% UNK4
Zeus52 / 2011-06-14 22:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha...dobre! Ale rozsądny wywód. Nie tylko Piotrusia. Wiesz,o czym mówił jego młodszy kolega-analityk? Chodzi o metodę FED liczenia poziomu do wzrostów indeksów,zakładającą atrakcyjność akcji,względem rynku długu. Kiedyś o tym pisałem..."gdzie jest ten próg bólu",przy którym nastąpi ucieczka od akcji. Ale Piotruś,ku mojemu zaskoczeniu,jakoś optymistycznie tym razem pojechał.
max1224 / 2011-06-14 22:44 / Tysiącznik na forum
jakoś tak nie przykładałem się mocno do słuchania i koncentrowałem się na jednym rozmówcy ... ale coś świta... przydałby się taki wzrostowy oddech
Zeus52 / 2011-06-14 22:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodziło o związek pomiędzy średnimi zyskami operacyjnymi spółek w indeksie,a rentownością 10Y(razy współczynnik,którego akurat nie pamiętam,=rynkowe stopy procentowe).
privy / 2011-06-14 21:47 / Tysiącznik na forum
Zawsze można się pod nią cofnąć. Wystarczy odpowiednio wyrysować świeczki week. Tak jak wspomniałem wcześniej dopóki LS RGR H4 nie pęknie to można grać dosłownie wszystko. Do tego momentu bieżące ruchy malują niższe interwały. Na tę chwilę powiedziały stop. Teraz do gry wchodzi H4 stąd obserwowana obecnie mała korekta na ED, która musi się najdalej zakończyć w nocy oszczędzając 1,44.
privy / 2011-06-14 13:26 / Tysiącznik na forum
ISE realizuje kolejną flagę. Kierunek nawet w okolice poziomów sprzed roku. 60 kilo wydaje się najmniejszym wymiarem kary.
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-06-14 13:49
A coś sia tam wydarzyło poważnego?
privy / 2011-06-14 14:07 / Tysiącznik na forum
Nie mam pojęcia. Ktoś tu wspominał o inflacji. Może podnoszą stopy. Tak czy inaczej cena (index) jest najważniejsza a ta wesołej miny nie ma.
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-06-14 15:03
Słyszałem że wczoraj były wybory ale nic szczególnego miało sie nie zmieniać w rządzeniu, więc zastanawiają mnie te poziomy..
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-06-14 15:15
Aha noi wszystko jasne. "deficyt na rachunku obrotów Turcji 7700000000 dolarów. Deficyt zwiększył się do 7,7 miliardów dolarów z 4,4 miliardy dolarów w tym samym miesiącu 2010 roku, agencja statystyce państwowej w Ankarze powiedział na swojej stronie internetowej dzisiaj."
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-06-15 10:35
Turcja zbiera baty niemiłosierne.
privy / 2011-06-15 11:08 / Tysiącznik na forum
Skok deficytu świadczy o tym, że Turcja zaczyna importować bezrobocie. Jeśli Lira nie zacznie się ponownie wyraźniej osłabiać to Turcja może ponownie wyściskać się z recesją.
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-06-15 11:26
W dużej części jest to spowodowane zamieszkami w Afryce. Sporo firm tureckich tam działała,a teraz musza zwolnic swoje moce produkcyjne. A jak nie ma zleceń to przychodzić czas na zwalnianie pracowników. Do tego obroty które podawałem powyżej nie pomagą długowi publicznego a co zatym idzie także walucie. Sporo czynników fundamentalnych jest na NIE
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-06-15 17:21
Dane sprzed 3 godzin: stopa bezrobocia spadła do Turcji 10,8 procent.
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-06-15 17:22
z 13,7 %
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-06-16 09:45
Dzisiaj dane o naplywie kapitału do Turcji pomaga ISE ciekawe co będzie dalej..
Zeus52 / 2011-06-14 08:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Inflacja w Chinach wzrosła,CPI do 5,5%,ale mamy też w miarę niezłą produkcję i pozostałe dane. Japonia,produkcja przemysłowa...marzec:-14%/ kwiecień:+1,6%/maj(wstępne dane):+8%/czerwiec(prognoza):+7,7%. Podoba się kierunek po katastrofie? Myślę,że tak. A jak Japonia,to i na Stany to się przełoży. Analitycy coś ostatnio smędzili o drugim dnie...Ha! Drugie dno!Chyba"lepiej im kury szcz_ać prowadzać"...
piterus1 / 87.205.204.* / 2011-06-14 08:12
I do tego obniżka raitingu dla Grecji to chyba już gorzej niż śmieciowy? :D
Zeus52 / 2011-06-14 08:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,to już dno. Ale w cenach... brak reakcji na ED. Niedźwiedzie nie wykorzystały okazji,a to się zemści na nich.
privy / 2011-06-14 10:01 / Tysiącznik na forum
Ed jest we wstępnym sygnale kupna, ale dopiero złamanie LS RGR na H4 będzie wyjściem z tunelu.
Zeus52 / 2011-06-14 10:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do tego Japonia,produkcja. Kolejne miesiące. Marzec(katastrofa)...minus 14%,później...plus 1,6%,następnie plus 8%... Ninja walczą i się nie poddadzą. To odbije się tak samo pozytywnie na spółkach Eurolandu i Stanów(wiele spółek w Eurolandzie,to w rzeczywistości spółki Jankeskie). A nasępnie okaże się,że jest jak pisałem...tylko chwilowe spowolnienie w Stanach)kasa FED dopiero dociera do firm,do samego dołu). Spowolnienie wywołane czynnikami jednorazowymi,a nie żadne drugie dno recesji.
Zeus52 / 2011-06-14 10:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przecież z góry wiadomo,że Niemcy dogadają się z ECB w sprawie Grecji. Samobójcami nie są.....więc wstępny sygnał...to nie tylko taki sobie wstępny...
tedchom / 2011-06-14 18:42 / Tysiącznik na forum
To że Niemcy na tym zarobią to już dawno z tego co pamiętam gadał Stanisz.... nawet pamiętam że podawał scenariusz dokładnie jak to technicznie się stanie ale pamięć jest zawodna wiem tylko, że to będzie dla nich i nie tylko na plus
Zeus52 / 2011-06-14 19:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dopiero co,rano to zdążyłem napisać,a już mamy info,że właśnie tak się stanie. Niemcy gotowe do większej aktywności w tym względzie...właśnie zauważyłem na stooq.pl. No i tak ogólnie,jest pięknie,miło...pogoda dopisuje...wszystko się układa. Aż niepokoi....coś łatwo poszło. Z walutami,Staśkiem,BSE,Shanghai... Łatwo,łatwo...żartuję oczywiście,bo nieco nerwów było.
tedchom / 2011-06-14 20:30 / Tysiącznik na forum
Oj gdybym tak był pewny na 100% jak będzie to nie dawałbym ok 50% na SF1 a wsjo w q, ale nie ma tego złego... bo on też powinien pójść we wskazanym kierunku;)
Pietrodolar / 2011-06-13 22:14 / Bywalec forum
Czy ktoś może słyszał lub coś czytał skąd się wzięła duża różnica w cenie ropy brent i crude, powiększała się od początku czerwca? Chyba nigdy w historii rynku ropy nie było takiej różnicy ...
max1224 / 2011-06-13 20:02 / Tysiącznik na forum
ależ ten stooq miesza z oznaczeniami indeksów
Zeus52 / 2011-06-13 20:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj miesza,miesza...a na Staśku obserwuj wolumen...bo doszliśmy do takiego miejsca,że tylko wolumen coś nam powie....musi być skup. Jeśli go nie będzie,to lipa. Wtedy tylko zmyłkowe odbicie z tego wyjdzie.
max1224 / 2011-06-13 20:18 / Tysiącznik na forum
na razie cienko ale jeszcze godzina czterdzieści minut mogą tempo na koniec podkręcić ... wiesz jak to u nich
Zeus52 / 2011-06-13 20:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chociaż...popatrz na wolumen na daily 1Y np na stooq.pl...nie chodzi tylko o jedną sesję...może coś z tego się urodzić.
Zeus52 / 2011-06-13 20:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
No właśnie. Porównaj z tym,co było w marcu...to był skup! Już przy zbliżaniu się do wsparć. A teraz? Pewnie będzie jakieś odbicie. Jakieś!
max1224 / 2011-06-13 21:53 / Tysiącznik na forum
widziałem ... samo się aż prosi żeby zauważyć ;-) ..ciekawe jutro zabawa na dolnym czy górnym cieniu (o ile zamknie się tą doji)
Zeus52 / 2011-06-13 23:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
W sumie nieźle. Cała NYSE,wolumen zaledwie o 1,2% niższy od mocnego piątku...a względny wolumen w stosunku do wysokości korpusu....jaką wysokość ma"korpus"doji? Żartuję...względny wolumen jest niezły...coś z tego będzie. I ED zakończył chyba spadkową korektę.
Zeus52 / 2011-06-13 19:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy...zapomniałeś o okolicach 1,40. To tak na wszelki wypadek,gdyby obecny poziom nie zadziałał. A ja znowu zanudzam:co myślicie o Shanghai B i BSE? Robi się coraz ciekawiej,żeby nie powiedzieć gorąco! Nie tylko same świece,ale w połączeniu z wolumenem na nich.
privy / 2011-06-13 20:40 / Tysiącznik na forum
Dokładnie 1,4155 - dwie linie trendu i fibo, ale jeśli mielibyśmy tu dojść to raczej nie po to by tworzyć okazję na ''L''. Inide wyglądają ciekawie a shbs i tak nie mamy czystego funda.
max1224 / 2011-06-13 20:01 / Tysiącznik na forum
chinczycy znowu na jakieś dane czekają (licho ich wie co wymyślą)natomiast na s&p500 robi isę naprawdę coraz ciekawiej ten układ ... a nie będęzapeszał ale mi się podoba
max1224 / 2011-06-13 19:49 / Tysiącznik na forum
Odnośnie wpisu Zeusa do wątku z poprzedniego tygodnia dzisiejszy korpus na złocie jest w całości poniżej linii trendu jedynie górny cień daje jeszcze jakąś styczność ... od jutra będzie zdecydowanie poniżej i nawet próba ruchu powrotnego będzie trudniejsza bo linia ucieka do góry ... a co do krzyża to on faktycznie jest pewniejszy z każdym dniem
Zeus52 / 2011-06-13 20:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest nie do uniknięcia...zobacz zakrzywienie,kąt... Ale jakieś większe odbicie XAU też się należy,pewnie razem z ED....z tym,że ten może jeszcze zajść wysoko,może nawet ponad tegoroczny szczyt. Natomiast XAU...liczę jedynie na większą korektę spadków. Tak,aby opuścić ML5 na dłużej. Mam tego jeszcze 25% portfela. QUE2:53%,a SKAN2:21%. Tak w przybliżeniu. A! Jeszcze raz o BSE. Czy to prawe ramię ORGR? Dno prawego ramienia? Bo wydaje mi się,że na tych indeksach robi się naprawdę gorąco(HSBC1,HSBC4???)
max1224 / 2011-06-13 20:15 / Tysiącznik na forum
ale szerzej patrząc na te indie to może być też szersza RGR z podwójnymi ramionami i LS poniżej 17924 ładnie widać na 5m
max1224 / 2011-06-13 20:12 / Tysiącznik na forum
ja z dzisiejszą wyceną pozbyłem reszty złota co do tych dwóch indeksów to może być rzeczywiście szczególnie na chińskim ten dostał cięgi, że hej ...
London / 2011-06-13 12:28 / Bywalec forum
Wygląda na to ,że rynek dalej będzie zamęczał boczniakiem . Od początku roku ruszylismy na wigu20 o 70 pnkt. Szału nie ma ale to właśnie mają do siebie boczniaki ,że potrafia trwać miesiącami i wynagradzają tylko cierpliwych ;)
tedchom / 2011-06-13 12:33 / Tysiącznik na forum
Na naszym straganie szału nie ma, poziom nie jest na teraz za dobry ale patrząc na volumen nie myślę, żeby dzisiejsza sesja miała duże znaczenie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy