13.XII - 17.XII

u2mart / 2010-12-12 18:01
Kinia gdzieś wybyła na weekend chyba, więc tym razem ja otworzę wątek tygodniowy.
U mnie bez zmian czyli NE i MISS , ale palec na enterze w razie w
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-12-19 15:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ja odsyłam na stooq.pl do analizy"Globtrexu". Ogólnie w porządku,ale z pewnym zastrzeżeniem. A właściwie zastrzeżeniami. I właśnie z tego powodu o tym piszę...bo może ktoś czytał i niepotrzebnie się wystraszył. Chodzi o fragment dotyczący stosunku zysk/ryzyko dla Wig20. Po pierwsze,nie należy tego mylić z prwdopodobieństwem. Niski współczynnik zysk/ryzyko nie oznacza niskiego prawdopodobieństwa ruchu w górę...może być(i moim zdaniem tak jest)duże prawdopodobieństwo ruchu w górę,przy stosunkowo małym współczynniku zysk/ryzyko. Jedno nie przekłada się bezpośrednio na drugie. Pewien wpływ może mieć,z powodu mniejszej ochoty do zajmowania długich pozycji...ale nie jest to tak proste przełożenie. To dwie różne sprawy. Gdyby nawet stosunek zysk/ryzyko podany w artykule był właściwie. I tu przechodzę do drugiej części zastrzeżenid...niestety(albo "stety" dla zajmujących longi) w artykule podany współczynnik zysk/ryzyko...czyli stosunek odległości do najbliższego silnego oporu,do odległości od silnego wsparcia jest po prostu błędny. Gość poleciał po bandzie ostro,wstawiając w pozycję"zysk",zamiast poziomu oporu swoją wyimaginowaną wizję zasięgu wzrostu,natomiast w pozycję"strata" wstawił również wyimaginowany,założony z góry poziom zwały. Czyli rzetelny wskaźnik zysk/ryzyko zastąpił wynikiem swojego wróżenia z fusów. Bo jeśli już przyjąć jego sposób liczenia Z/R,to jeśli zakłada z góry przebicie wsparć,zwałę,a jej zasięg podstawia do wskaźnika...to równie dobrze można by było założyć przebicie oporów,odpał Ziemia-Kosmos(np 3000p.-3200p.)i tę wartość także wstawić do wskaźnika,ale po stronie"Z"....jeśli już mamy epatować wyliczonym z sufitu wskaźnikiem,tak jak on to zrobił,ale w drugą stronę. I to było by na tyle,jeśli chodzi o zastrzeżenia. A teraz zapraszam do lektury.
Zeus52 / 2010-12-18 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML2(US Basic Value): +0,67% / ML5(Gold):-0,35%/ML6(Mining):+0,41%/ ML7(Latin):-0,03%....łącznie,z dolarem:-0,91%. Kurna najbardziej uciążliwa ostatnio korekta w portfelu. Przez 4 dni ubyło 3,93%. Fakt,że z tego połowa strat,to z powodu dolara(-1,97%). Cóż...czasem tak bywa. Ale na tym chyba zakończymy korektę.
u2mart / 2010-12-17 18:43 / Tysiącznik na forum
Eghh pomyliłem sobie miesiące ))) a konkretnie dziś koncert Myslovitz , który byłem pewny że będzie w styczniu i zostałem bez biletów zonk !
Tak więc zaraz szklaneczka JD na rozgrzanie i ruszam spróbować dostać bilet od jakiegoś konika. A ciekawych rzeczy to wczoraj byłem na rowerze ))) Zimno ale fajnie
Zeus52 / 2010-12-17 14:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze coś o agencjach. http://stooq.pl/n/?f=399473
Zeus52 / 2010-12-17 13:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,nie wiem gdzie ten wpis przepadł,bezsens jakiś totalny... Ale za to proponuję coś do przeczytania.... http://stooq.pl/n/?f=399197
Zeus52 / 2010-12-16 12:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sernik był smaczny...nie zdążył wystygnąć...Tymczasem w nocy,graczom na Newcrest Mining,też widocznie poprawiali sobie humor(niekoniecznie wypiekami)...i również postanowili kontynuować ruch w górę,nie bacząc na jedno,czy max dwusesyjne zrzuty na surowcach(gold,miedź)
privy / 2010-12-16 16:10 / Tysiącznik na forum
Byś tak trochę tym serniczkiem poczęstował, miałem teraz przez to problemy z koncentracją i musiałem naleweczką się wzmocnić. Trzeba pomału rozważyć SKAN 2.
Zeus52 / 2010-12-17 12:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy...szukam wpisu,który gdzieś mi zniknął...był w nocy,a teraz patrzę i nie ma! Ktoś go bezczelnie za....bał!.
privy / 2010-12-17 18:50 / Tysiącznik na forum
Pewnie napisałeś, że serniczek mailem przesyłasz? To teraz jasne, poszedł ban a serniczek MOD przechwycił zanim się zorientowałeś. Już nikomu nie można ufać.
Zeus52 / 2010-12-17 19:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tym bardziej,że pisałem,że to najlepszy sernik. Kiedyś Wojtuś Pijanowski to potwierdził,a cała Polska widziała i słyszała...choć niestety nie mogła wdychać tego aromatu...za to konkurencja mogła,co tak ich rozpraszało,ten łechcąy nozdrza aromat(a wszyscy wymęczeni dojazdem,wygłodzeni)...że byli skazani na porażkę.Taki chwyt psychologiczny...grunt,że skuteczny.
tedchom / 2010-12-16 20:07 / Tysiącznik na forum
myślisz poważnie o SKAN 2? Tak się zastanawiałem że póki będą osłabiali dolara to może jeszcze trochę potrwać
privy / 2010-12-16 20:13 / Tysiącznik na forum
Jeżeli nastąpi atak na górną linię flagi lub dolna zacznie się bronić. Na razie stoimy przy górnej i czarujemy. Układ na UJ wskazuje, że zielony może się jednak umacniać, trzeba tylko rozjechać ostatnie szczyty na dziennym. Może być zaskoczka.
tedchom / 2010-12-16 20:35 / Tysiącznik na forum
UJ? zgubiłem sie:)
privy / 2010-12-16 20:50 / Tysiącznik na forum
dolar/jen czasami stosuję jako filtr do podrygów dolara.
tedchom / 2010-12-16 21:01 / Tysiącznik na forum
tak też sądziłem ale nie zauważyłem tego co ty dzięki
u2mart / 2010-12-16 22:49 / Tysiącznik na forum
Ja już mam trochę dolca, bo jak ostatnio pisałem zamieniłem pieniężne na niego a dziś weszła kolejna transza w zielonego kosztem MISS
Zeus52 / 2010-12-15 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
A ja postanowiłem rynek kompletnie zignorować...trochę mnie nie było,bo sernik w tym czasie piekłem...Jakie zapachy...mniam,mniam...To metoda kobiety pracującej...wypiekać! I od razu jest przyjemniej.
u2mart / 2010-12-15 10:25 / Tysiącznik na forum
Dziś kosztem pieniężnych nabyłem dolara, NE I MISS dalej trzymam.
Zeusie pamiętasz jak pisałem ci o spółeczce Krezus ?
Ostatnie dni cieszą niebywale bo zrobiło się w 4 i pół miesiąca prawie 50% zysku
London / 2010-12-15 16:58 / Bywalec forum
Gratulacje za Krezsua :)

Co do wiga ,można by powiedzieć "wreszczcie" ruszył tyłek. Tyle, że RSI wysoko i pewnie nie zdążymy się rozpędzić a przyjdzie czas się korekcić ;)
Zeus52 / 2010-12-15 19:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Janki tymczasem kręcą,cudują,czarują...jakby kto nie wiedział,że to wiedźmy szykują się do sabatu...
tim999 / 2010-12-15 19:52
tzn? Janki tak pomalutku, cichaczem coraz wyżej...
tedchom / 2010-12-15 20:49 / Tysiącznik na forum
i tak i nie tutaj masz krótki opis pozdr.
http://www.money.pl/gielda/raporty/artykul/dzien;trzech;wiedzm;nie;istnieje,106,0,349546.html
u2mart / 2010-12-15 10:51 / Tysiącznik na forum
50% zysku ale na tej spółeczce , a nie na portfelu bo to spora różnica )
Zeus52 / 2010-12-15 14:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,czy inaczej,to jednak cieszy. To teraz...krezus z Ciebie! -)
u2mart / 2010-12-15 15:22 / Tysiącznik na forum
Ano cieszy pewnie, ładnie wygląda w portfelu. Sprzedałem małą część funduszy i kupiłem kilka spółek których nie zamierzam sprzedawać przez najbliższe dwa lata.
No i czekam na moment co by certa na spadek ropy zakupić bo wiecznie rosnąć chyba nie będzie
Zeus52 / 2010-12-15 15:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pewnie,że wiecznie nie będzie(ropa)...ale to raczej chyba przy górnym ograniczeniu kanału wzrostowego. A spółki GPW...jest wiele do wyboru. powiedziałbym,że większość. I to olbrzymia więkrzość,biorąc pod uwagę,że wzrosty opierały się głównie na Wig5 i odrzucając niewielką procentowo ilość takich,nieco spekulacyjnych...to pozostaje Ci...cała reszta! To może dziwnie zabrzmi...ale właściwie trudno trafić w przewartościowaną spółke. Zobacz,jak rozkłada się ankieta na stooq.pl....i gdzie jest najmniej głosów.
elka25 / 2010-12-15 10:46 / Bywalec forum
Witam, a można widzieć w jakich proporcjach masz dolara, NE i MISS? co myślisz o funduszach tureckich? lepiej z nich uciekać, bo mogą jeszcze sporo spaść? odpisz proszę
u2mart / 2010-12-15 10:50 / Tysiącznik na forum
40% NE, MISS 15%, dolar 15% , depozytowy 20% i akcje GPW 10%.
Co do Turcji nie wypowiem się z prostej przyczyny - nie śledzę ich
elka25 / 2010-12-15 10:58 / Bywalec forum
Dzięki za szybką odpowiedź, szkoda, że nie śledzisz Turcji :(
pozdrawiam
max1224 / 2010-12-14 20:53 / Tysiącznik na forum
dziś ml-e rozczarowały
Zeus52 / 2010-12-15 14:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz niżej...o tych ruchach na ED pisałem w nocy:dół/góra...szybka kasa dla forexowiczów. Tak właśnie różnią się prognozy istotne dla nas,od tych dla forexu...
Zeus52 / 2010-12-15 01:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Będzie dobrze...musimy tylko trochę poczekać,bo na forexsie też chcą coś ugrać na zjeździe EDa...ale my nie jesteśmy w fundach,a tu jazdy na godziny nas mało dotyczą...
Zeus52 / 2010-12-14 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML5....dokładnie:zero! Aż dziwne,bo Newcrest bez mała 2% na plusie(na dodatek bardzo obiecujący układ)...coś dziwne te dane...tak bez zmiany wartości,nawet na drugim miejscu po przecinku. ML6:-0,25%...hmm to mnie bardziej dziwi. Ale tutaj początek sesji na spółkach był bardzo nerwowy,momentami dołujący. Był taki moment,to się nawet w miarę szybko unormowało w postaci dolnymi cieni,ale jednak takie zawahania miały miejsce. A więc jak zwykle:kwestia czasu rozliczenia. ML7 za to+0,60%,a ML2+0,09%...u mnie dało to -0,04%. Czyli neutralnie. Za to załamująco zachował się dolar.
max1224 / 2010-12-15 08:00 / Tysiącznik na forum
dlatego napisałem o rozczarowaniu bo spodziewałem się całkiem czegoś innego (przełom tygodnia i niedowaga) w poniedziałek newcrest ... a reszta ponad 3% średnia wyszła i brak odzwierciedlania ? ale nic to czekamy cierpliwie;-))
Zeus52 / 2010-12-15 15:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziś wchodzi mi mała zmiana. Taka kosmetyka...chciałem zrobić tak,żeby było pół na pół. Pół gold,a reszta bardziej przemysłowe surowce. Dlatego jakieś niecałe 50%ML5,30%ML6 a pozostałe 20% to ML2 i ML7. Nie wiem jak to dokładnie wyjdzie. Wiesz,te zlecenia procentowe,a poza tym,to się zmienia na bieżąco...ale pi razy drzwi,tak wypada.
Zeus52 / 2010-12-15 14:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po tym obiecującym układzie,o którym wspomniałem,Newcrest miał jeszcze do pokonania okno bessy...i właśnie je domknął,atakując białym korpusem ponad oknem hossy...Acha,plotki chodziły dziś po rynku,że amerykańskie banki skupują euro.
Zeus52 / 2010-12-14 18:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
PPI core wzrosła niewiele,natomiast PPI dość solidnie. I to,o czym było pod privem,poniżej...co jest nadal"w modzie". Ceny obligacji rosły(rentowność spadała),gdyż FED miał je skupować. Dzisiaj,po danych,rentowność gwałtownie skoczyła w górę...znowu ucieczka z"bezpiecznych"obligacji(w akcje?)...i wszystko jasne.
myfa / 2010-12-14 21:00 / Bywalec forum
hello...... na wstępie wielkie podziękowanie i słowa uznania dla Zeusa , Maxa1224, priva wielkich Góru tego forum, z Wami odrobiłem straty i nawet na plusie jestem a było co odrabiać jakieś 30 % :) ale pytanko mam do wszystkich czy nie zdarzyło Wam się coś podobnego jak mi , tzn dwa dni temu nagle z części wolnej rachunku ubyło mi 25% sumy a przybyło na części bazowej rachunku !!! Ktoś mi namieszał nieźle bo wcześniej wszystko było jak należy, suma składek podstawowych minimalnie niższa od części bazowej rachunku zgodnie z tym, że jestem na plusie. Dzięki za odp..
max1224 / 2010-12-15 08:04 / Tysiącznik na forum
czekaj czekaj miał to mój kuzynio ze 2 lata temu raz w roku daje zlecenie przeksięgowanie z konta dodatkowego na podstawowe rocznej składki i wcale tam nie zagląda kiedyś dzwonił i pytał co jest , czy coś wiem na ten temat... skończyło się na telefonie i korekcie rachunku ale wszystko OK
Zeus52 / 2010-12-14 22:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
To tak wygląda,jakbyś miał zaległości w składkach...ale wiedziałbyś o tym wcześniej...zarówno na stronie,jak i poprzez pocztę. A jeśli to przeksięgowanie z innego powodu,gdyby ktoś,mając dostęp,chciał Ci zrobić dowcip....to też powinieneś mieć to wcześniej w transakcjach oczekujących. Jeśli kontrolujesz to co jakiś czas,to nie powinno Ci takie zleceniu umknąć. System jest taki,że nawet jeśli Ci sie ktoś włamie,to może co najwyżej namieszać,ale w przypadku stałej kontroli,to nawet na to mógłbyś zareagować. Teraz...nie wiem,ale chyba powinieneś sprawdzić w transakcjach. To możesz już około północy,albo trochę później. A następnie pozostaje telefon do Skandii.
tedchom / 2010-12-14 23:33 / Tysiącznik na forum
Nie ma możliwości przeksięgowania z konta B na A i odwrotnie trzeba WYPISAĆ to zlecenie jako wykup z konta B i przeksięgowanie na konto A
Zeus52 / 2010-12-15 00:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie. Tak to powinno być zrobione. Mialem tak,ale musiałem napisać,przesłać pocztą wniosek o przeksięgowanie. Natomiast Skandia dokonała to następnie właśnie w sposób,o jakim piszesz. A więc najpierw wykup,a następnie zakup jednostek. Pomiędzy tymi czynnościami była przerwa,brak przez parę dni części kasy na koncie. Następnie była kasa zaksięgowana jako"gotówka"....jednak to nie powinno umknąć uwadze. Ale w takim razie nie rozumiem,co mogło się stać. Ten system ma słaby punkt,ale to nie jest do omawiania na forum. Pozostaje kontakt ze Skandią.
myfa / 2010-12-15 19:10 / Bywalec forum
sam nic nie mieszałem a zaległości też nie miałem , dzwoniłem i napisałem maila , czekam na wyjaśnienie
tedchom / 2010-12-15 20:39 / Tysiącznik na forum
napisz jak ci poszło
myfa / 2010-12-15 21:07 / Bywalec forum
oki, napisze
max1224 / 2010-12-13 19:47 / Tysiącznik na forum
edek ponad 1,34 druga fala ? i WD?
Zeus52 / 2010-12-14 14:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Powiedzmy tak:liczymy na drugą falę,"trójkę". A mamy nadzieję,że to nie druga fala"c". Ale jestem za tym,że A,B,C to było właśnie w listopadzie. Nawet z niepełnym,krótszym"C". Chyba,że timing przyjdzie zmienić na szerszy....Dopiero było DUŻE"A"? Ten listopadowy zjazd? Co o tym sądzisz? Nie jest to zgrabniejsze...i teraz lepiej pasowałoby takie DUŻE"B" wzrostowe. Nawet w pięciu podfalach.
max1224 / 2010-12-14 14:23 / Tysiącznik na forum
czemu nie ?? może być i tak
Zeus52 / 2010-12-14 14:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
I zobacz priva i wpis pod nim(to się ze sobą wiąże)na temat prospadkowej,odwróconej flagi na ED,a przeciwnej,prowzrostowej na USD/PLN...ta para tworzy kanał spadkowy-flagę. Jego dolna banda wypada poniżej 2,90. Kanał idzie zbyt ostro w dół i tam USD/PLN może się odbić. Z tym,że...timing... No i odbicie do górnej bandy nie musi oznaczać przebicia następnie górnej. Może nastąpić następne odbicie od górnej,w dół. A ponieważ w spadkowym kanale droga od dolnej,do górnej bandy jest krótka...to i zysk z dolara(SKAN2,obligacje amerykańskie)może być mizerny i krótkotrwały. Natomiast po odbiciu się od górnej bandy...ho,ho,ho.Ale...nie wiem,czy to widzisz w imaginacji...wszystko zależy od timingu...w jakim będą odbywały się ruchy w tym kanaliku-fladze. Myślę,że na razie powinno to być do obserwacji...bez nerwowych ruchów.
privy / 2010-12-14 16:16 / Tysiącznik na forum
Porzucając fale edziu odbił od linii trendu i teraz klasycznie kolejny spadek.
privy / 2010-12-14 16:31 / Tysiącznik na forum
Należy wspomnieć, że GD wpada właśnie ponownie do kanału spadkowego, zatem ED może zrobić to samo w sensie ruszyć w dół. Gwiazdę już wymalował.
Zeus52 / 2010-12-14 16:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie przejmowałbym się tym,co wymalował,gwiazda...to też szpulka,która może jest przystankiem? A cień? Cóż, zanadto się rozpędzili... Mogą kontynuować później. Problem wynikł z danych. Podkreślam,dane były zarąbiste...więc dlaczego miałyby być spadki. Ale PPI wzrosła. Niewiele,o 0,1 więcej od oczekiwań. To przypomniało,że FED właśnie o wzrost inflacji"walczy" i go obserwuje(Ale nie PPI!). Postanowiono więc wrócić i zaczekać do wieczora,co na to FED...a właściwie to może do jutra,bo tak zwykle po FED bywa. I nie ma co patrzeć na to,że zjazd nastąpił nieco przed danymi...nie od dziś wiadomo,że grubasy znają dane wcześniej. Nie na darmo jakiś czas temu FBI robiło aresztowania w siedzibach paru funduszy hedgingowych. Tylko,jak widać,tam gdzie kasa,to nawet FBI niestraszne. Ale to taka dygresyjka. Wracając do tematu...spoko!
London / 2010-12-14 09:33 / Bywalec forum
U nas idziemy na wyczerpanie przeciwnika.
Zeus52 / 2010-12-14 14:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rolowanie kontraktów grudniowych...silny spadek LOP. Do tego służy ta konsolidacja. Podobnie było na ropie...rolowanie... prowzrostowa flaga i wybicie po zmianie serii.
tim999 / 2010-12-13 21:27
WD?...prosze o rozszyfrowanie:)
max1224 / 2010-12-13 21:35 / Tysiącznik na forum
Window Dressing ;-)) po naszemu wyciąganie indeksów na końcoworoczne premie dla zarządzających TFI
privy / 2010-12-13 20:41 / Tysiącznik na forum
Jedziemy zapewne na min 1,35, ale teraz w nocy sobie edziu odpocznie. Nieśmiało podpowiem o potencjalnej odwróconej fladze na edziu, ale trzeba będzie naruszyć wzrostową linię trendu tworząc ewentualną pułapkę. Będzie ona potencjalnym kapitalnym filtrem dla tej formacji. A już myślałem, że umrę z nudów.
Zeus52 / 2010-12-14 14:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
A zobacz odwrotność tego na USD/PLN...ale tutaj kanalik ma potencjał ruchu w dół,później w górę...(no i jaki timing?)ale nie jest powiedziane,że się zrealizuje...możliwe,że nim podąży.
privy / 2010-12-14 16:05 / Tysiącznik na forum
No tak, niemal lustrzane odbicie edzia.
Zeus52 / 2010-12-13 13:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
A na razie,to u Janków mogą być zarąbiste wyniki sprzedaży w okresie świątecznym. Jakoś zapomniało mi się o tym napisać...to zaległość z ubiegłego tygodnia,kiedy to napłynęły zaskakująco wysokie odczyty wzrostu zapasów w hurtowniach,w polączeniu z równie zaskakująco wysoką sprzedażą z hurtowni. Sorki,ale akurat teraz mi to wróciło...gdzieś tam,z tyłu głowy siedziało i akurat wypadło przy sprzątaniu.
Zeus52 / 2010-12-13 13:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tymczasem mamy nieco progoz i rekomendacji na 2011rok. Skarbiec TFI,tak ostrożnie przewiduje wzrost Wig20 w przyszłym roku o 15%. Motorem mają być:banki,chemia i spółki surowcowe. Tymczasem nie czai się City Group. W/g nich hitem 2011 roku będzie Europa Środkowo-Wschodnia,dla której,z powodu silnego wzrostu wyników spółek, przewiduje wzrost indeksów o 30%. Swoim klientom zaleca przeważać w portfelach papiery Rosji i Polski.
kinia2006 / 88.220.116.* / 2010-12-12 21:07
a zgadza sie wybyla ale nie na weekand - na swieta:)))
a wszystkim powrzechnie wiadomo, ze mamy pierogi dobre na wszystko:)
nie wiem jak to bedzie z necikiem w tym roku ale tym razem postanowilam nie uciekac w bezpieczne wiec nadal ml6 i ml5
oby sie nie posypalo jak w czasie podrozy, ja to sie zawsze wstrzele w najgorsza pogode...
tim999 / 2010-12-12 19:30
Ja jeszcze odniose się do tego o czym pisał forumowicz privy w zeszłotygodniowym wątku. Mianowicie, podobnie jak Zeus uważam, że wszystkie te wskaźniki nastroju typu bulls/bears itp to wskaźniki wyprzedzjące. Trudno jedynie na podstawie jednej grupy prognozować co się stanie na rynku w średnim terminie. Są przecież jeszcze indicatory śledzące trend i oscylatory, które "na bieżąco" lepiej się sprawdzają. Dlatego taki bulls/bears może być ostrzeżeniem na dalszą przyszłość ale do tego czasu myśle, że da się zarobić jeszcze kilka złotych.

W portfelu oprócz Staśka i naszego Wigwama dalej HSBC Brazil (troche ostatnio spadł, według mnie troce za dużo) i Chiny i Indie z ING. Zobaczymy jak Brzaylia będzie sobie poczynać. W Skandii to chyba będzie ML7.
Zeus52 / 2010-12-12 21:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może tak: to jest ostrzeżenie,że coś może stać się w każdej chwili. Tylko i tak nie wiadomo,kiedy ta chwila nastąpi,czy za parę dni,czy za miesiąc. Bardziej informacja o ryzyku. Pytanie podstawowe na teraz...czy rynek wykaże oznaki niepokoju z powodu inflacji CPI w Chinach za listopad. Bo jeśli takich oznak nie będzie,to GPW ma szansę jutro mocniej i szerzej się ruszyć. Porozumienie,zawarte w sprawie OFE,to może być ten oczekiwany impuls....
privy / 2010-12-12 22:28 / Tysiącznik na forum
+2,5%-3,5% od piątkowego zamknięcia. Tyle na razie daję staśkowi i wigwamowi.
privy / 2010-12-13 10:58 / Tysiącznik na forum
Tak jak przypuszczałem, bida z nyndzą. Będzie czarowanie, w roli głównej iluzjonista Copper-fild.
Zeus52 / 2010-12-13 13:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Copper+silver...i mamy Field,na których ryje KGHM. Ostatnia rekomendacja,jaką pamiętam...to dość dawno...to było 175 zł.
privy / 2010-12-13 13:54 / Tysiącznik na forum
Tak, pamiętam. ED wyskoczył z flagi i złamał linię trendu spadkowego, to dość ciekawe w kontekście G/D.
Zeus52 / 2010-12-13 15:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz na dzienny wykres AUD/USD!...to na surowce już nie musisz. Tymczasem Komisja Europejska potwierdziła porozumienie z Polską...i będzie ono "rozłożone" na wszystkie kraje reformujące swoje OFE. Nie odpis...bo to byłoby zbyt kuszące i mogłoby stać się gwoździem do trumny...ale właśnie taki kompromis powinien być w sam raz.
Zeus52 / 2010-12-13 14:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
I owszem....ten sam ruch,z resztą w przybliżeniu planowany...
Zeus52 / 2010-12-13 13:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha,ha...dobre! Ty wiesz....
London / 2010-12-13 11:07 / Bywalec forum
Na wigu mamy kierunek 2900 tam czeka fibo na nas. Ale idzie cieżko . 2780 mocno trzyma i dopóki tego nie przeskoczymy to możemy zapomnieć o następnych prezentach św.
privy / 2010-12-13 12:30 / Tysiącznik na forum
Tak wygląda, ale jeśli ma tam dojść to nie dojdzie chyba, że zrobią czesanie, ale wtedy możliwe przebicie 3000. Zobaczymy jak będzie wyglądało zaangażowanie na kontraktach po rozliczeniu.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy