13VII-17VII

max1224 / 2009-07-12 14:28
dolar - przez zaciśnięte zęby
albo
ucieczka w bezpieczne sam już nie jestem pewien
Wyświetlaj:
u2mart / 2009-07-16 22:16 / Tysiącznik na forum
Fju fju 940 i do sufitu już procencik z haczykiem i co walenie głową w sufit od nowa.
Co najlepsi przekręciarze wyniki już pokazali więc od jutra może zaczną się trochę gorsze wyniki bo ile można pokazywać same rewelacje w takim czasie.
Więc co sądziecie o dalszym scenariuszu???
Przebijamy jutro 1920 ??
Bo żeby zneutralizować dolara zakupiłem dziś trochę lotosa i ganta )
Byle by wtopy nie było na wszystkim bo normalnie ręce opadają
max1224 / 2009-07-17 00:29 / Tysiącznik na forum
wiele będzie zależało od wyników BoA, Citi, General E.banki pokażą swoje przed sesją to dobrze bo to ustawi sesję i pomoże podjąc decyzjepo widocznych reakcjach na dane te 940 na s&P oznacza ze nawet 1% nie trzeba do przebicia oporu a przy manipulacjach banków bo te mają przecież dowolność w kreowaniu księgowości (niedawne odejście od syst. market to market) mogą pokazać dane rewelacyjne (jeśli zechcą dalszych wzrostów) albo kiepskie jeśli spadków tak więc jutrona rynkach AT przyćmi kreatywność księgowych
to tylko moje i po części zasłyszane wnioski
privy / 2009-07-17 07:15 / Tysiącznik na forum

mogą pokazać dane rewelacyjne (jeśli zechcą dalszych wzrostów)

albo przeprowadzić dystrybucje, wykres na s. 50 tyg., ale prawda jest taka, że mamy sygnały kupna.
Zeus52 / 2009-07-19 12:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
I to prawie wszędzie. U Janków,u nas na Wig20...to spadki okazały się tylko ruchem powrotnym do linii bessy i...zaznaczył sie mały drobiażdżek widoczny we wcześniejszych,straszących spadkami formacjach:absolutny brak potwierdzenia wolumenem. Nie mówiąc o czynniku trochę może mniej racjonalnym,ale to brałem pod uwagę,że z absolutnym pesymizmem mieliśmy do czynienia nie w lutym...wtedy wszyscy czekali na zaliczenie dna i odbicie..,lecz na przełomie czerwiec/lipiec. Totalny pesymizm,brak wiary...czyli czas na zakupy. Może tylko jakieś chwilowe zatrzymanie się zapowiada...dlatego wyjście w piątek(realizacja)z agresywnych akcyjnych(ML-gold i ML-mining),bo nigdy nie wiadomo,czym się to skończy,tylko zatrzymaniem,czy wyraźniejszą korektą. Jednak,jak wspominałem,liczę na to,że będę szybko wracał w akcje. To raczej początek nowej serii wzrostów. Na Wig20 szykuje się wyraźnie silny ruch i na razie(ADX i układ kierunkowy) wskazuje,że będzie to ruch w górę.
inny / 2009-07-17 11:33 / Bywalec forum
Wygląda na to, że tandem WB (akcje) i JM (PLN) na razie górą.
tedchom / 2009-07-17 11:02 / Tysiącznik na forum
no też mi tak wychodzi ale logika mnie jakoś od tego na razie odpycha nie wiem dlaczego ale chyba sprawa wakacji:) liczę jednak na kolejne zejście niżej i dalej oczekuję na południe również w gold
Zeus52 / 2009-07-19 12:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
W gold też myślałem o korekcie,dlatego właśnie wyskoczyłem...ale o korekcie,tym razem bardzo minimalnej...krótka dwójka w nowej fali wzrostowej. Takie oczekiwania...tak sądzę,ale,gdybym był w 100% pewny,że tak będzie,to bym siedział nadal w ML5 i ML6. Teraz pozostaje dalsza obserwacja wydarzeń. Mało danych makro w tym tygodniu,prawie wcale. Pozostają wyniki kwartalne.
privy / 2009-07-17 12:21 / Tysiącznik na forum
Wszyscy czegoś oczekują, ja też liczyłem na spadek a po obronie s200 Day poszliśmy w górę. Obecnie moje kreski są na takich poziomach jakich dawno nie widziałem więc spodziewam się korekty nie przekraczającej jak na razie 50 pkt., której spodziewam się w ciągu 2 sesji. W związku z tym garść FA, które ostatnio nabyłem zredukowałem dziś o 1/3.
Zeus52 / 2009-07-19 13:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że mamy podobne wnioski w sprawie ewentualnej małej korekcinki...przynajmniej na razie tak to wygląda.
###_maciejk / 2009-07-16 20:17 / Bywalec forum
cisza zapanowała...
max1224 / 2009-07-16 20:20 / Tysiącznik na forum
przed burzą????????
###_maciejk / 2009-07-16 21:00 / Bywalec forum
oby nie :) jak na chwilę obecną to ciągnie do góry...oby tak dalej :)
max1224 / 2009-07-16 02:22 / Tysiącznik na forum
czyli Łukasz wygląda że jutro dość ważny dzień potwierdzenie przebicia 1900 i 8600 może dać kolejny impuls
PS. przeniosłem to na górę będzie wygodniej pozdr dawno sie nie spotykaliśmy w dyskusjach a z Zeusem to nawet na "spacerze" byłem he he
lukaszn19 / 2009-07-16 02:28 / Tysiącznik na forum
w rzeczy samej zapowiada sie niezwykle ciekawie jutrzejszy dzien, indeksy przy samych wsparciach, zloto na w pol drogi, ale w ktora strone? waluty dzis wykonaly spory skok na niekozysc usd, ale natknely sie teraz na ciekawe poziomy i moze mamy odwroconego motyla na edku (jezeli sie sprawdzi to syg. do spadkow) a wiec bedzie sie dzialo
max1224 / 2009-07-16 02:34 / Tysiącznik na forum
jest jeszcze potenciał na s&p ten ma opór przy 945 no i złoto jak spojrzeć na oscylatoryto grzeją się jak Zeus słusznie zauważył ale są w połowie drogi (sts i rsi) albo dały sygnał jak MACD wiec chyba za wcześnie by jutro na odwrót choć schłodzenie jednodniowe może być korzystne
Zeus52 / 2009-07-16 07:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Moje chwilowe wyjście,to tak profilaktycznie,a poza tym chodzi o ten czas realizacji...czyli myślenie już o piątku. W każdej chwili może być powrót(mam SKAN2 "na zaczepkę" w portfelu). Na gold wygląda O.K. Możliwy zakres ruchu do 170p.w/g P&F. Tylko RSI trochę gwałtownie wyskoczył. No i te opory nadchodzą.
u2mart / 2009-07-16 07:34 / Tysiącznik na forum
I co tu robić krucafiks ))))
No to może ten dzień nam coś wyjaśni
pzdr
max1224 / 2009-07-15 10:38 / Tysiącznik na forum
dane o nowych wnioskach o zasiłek w WB rozwalają albo analitycy dali ciała z prognozą
u2mart / 2009-07-15 14:53 / Tysiącznik na forum
Mam nadzieje ze zrekompensuja to Prod.przemyslowa i bedzie z -1!!! A wtedy dolar wystrzeli ))))))))))
Kto jeszcze poza mna i Desperado ma zielonego???Tak z ciekawosci???
devil000 / 2009-07-15 22:01 / Bywalec forum
no u mnie zielono jak to wiosna tylko juz drugu raz mnie dolar widze dyma chyba Baksik maczal w tym swoje brudne paluchy:)
u2mart / 2009-07-15 22:18 / Tysiącznik na forum
a w czym siedzisz?
devil000 / 2009-07-15 22:32 / Bywalec forum
dolar glownie i chyba zrobie na przekor bo zawsze grubasy tak nam robia i dokupie jeszcze tanio zielonego zeby z tymi s****..... nami razem na stacji na chama zajac miejscowke w pociagu:)
devil000 / 2009-07-15 22:35 / Bywalec forum
moze odbijemy moze spadniemy nikt tego nie wie to jest panowie LAS VEGAS czyst hazard a ja mam zylke:)
devil000 / 2009-07-15 22:37 / Bywalec forum
a grubasy i tak wysztkich wyru...... bez mydla jak podciagna gieldy, ubiora leszcza na gorce w papiery a sami wejda w zielonego przy 2.95 i w kilka dni zysk murowany a my bedziemy znowu zalowac ze nam nie wyszlo:)
Zeus52 / 2009-07-15 23:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam. Jednak nie wszyscy z klubu"zielonych"wyrzucili legitymacje. Właśnie dołączam do kłubu,choć tylko na chwilę...uważam,że mamy start dużego ruchu wzrostowego na giełdach(to nie tylko teraz,od pewnego czasu o tym piszę),ale czas na korektę. Dlatego też,z takich przyziemnych powodów,jakim są pieniądze,przystąpiłem do waszego klubu...mam nadzieję,że tylko na krótko.
devil000 / 2009-07-16 00:07 / Bywalec forum
witaj w klubie najwytrwalsi w parti beda nagrodzeni tak mi sie wydaje nie mozna miec ciagle pod gorke ;)
Zeus52 / 2009-07-16 00:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...ale ja mam coś ciągle na odwrót. Wszyscy kupują gold,a ja akurat je sprzedaję. Wszyscy sprzedają dolca,a ja kupuję... Ale zaznaczam konsekwentnie,że na chwilkę
max1224 / 2009-07-16 00:41 / Tysiącznik na forum
no wreszcie mam chwilkę sorki że na maila nie odpisałem obstawiasz zatem cykl wzrostowy?
ja po wycenach z 15 wchodzę niestety uciekło kilka ładnych% a skoro ma być jak piszesz do piątku to raczej tę dwójkę przeczekam kluczowwe dla mnie w tym momencie wartości to: edek 1,43 lub gold 955 lub $ 2.90 lub s&p 500 945 był jeszcze DJ ale ten póki co naruszył 8600 co Łukasz ocenił jako podstawę do zmiany u nas na wig20 przydałoby się przebić i potwierdzić 1921
Zeus52 / 2009-07-16 01:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,muszę przyznać,że tak. To dało się wyczytać w postach,a także w prywatnych mailach. Zauważ,że na forum powstały dwie frakcje,jak w partii politycznej. Jedna to "złotnicy",druga to "zieloni". Dwie przeciwne. Opiszę,jak mxśli złotnik. Wzrost złota=spadek dolara=wzrost euro=wzrost innych surowców=wzrost giełd=wzrost złotówki. Zieloni...vibe versa. Nie trzeba podpisywać się pod każdym postem,żeby było wiadome,co kto myśli...po prostu logika powiązań między rynkami. Nie ma kłótni,pełna kultura,ale jest wyraźny konflikt. Ale to nie znaczy,że któraś ze stron ma patent na rację. Obie opcje są równoprawne. Nastąpiło tylko jakieś przesunięcie czasowe...ja na przykład korzystam z poziomów fibo podanych przez łukasza...wartościowa sprawa...choć moja interpretacja,jako złotnika jest odwrotna. Te same poziomy,ale,jako punkty zwrotne w piątce wzrostowej. Nadal to podtrzymuję. A przystałem,na chwilę, do obozu zielonych właśnie z powodu poziomów łukasza(choć interpretowanych inaczej),a także z powodu tego,co widzę na wykresach XAU. Zatrzymanie na MA50,RSI podejście zbyt gwgłtowne powyżej 50...jak zauważył Rumburak,historycznie układ RSI przypomina ten z końca kwietnia(z wszelkimi konsekwencjami). Poza tym,jak zostało tu,na forum zauważone,S&P500 ma zamiar zaatakować poziom 945p....kluczowy i dotąd niepokonany poziom...nie ma mowy,żeby przeszedł tak sobie,z marszu. Tym bardziej,że wskaźniki się grzeją. Tak samo na GPW...A to już ma związek ze złotówką. I niech mi nikt nie mówi,że gold i S&P500,to różne sprawy. Nie. Wszystko w/g podanej wyżej zależności. A ciąg dalszy pewnie nastąpi...tylko nie w piątek. I to piątek w środku sezonu wynijów kwartalnych. Jestem,jako złotnik,za wzrostami,ale nieco się wszystko już przegrzało. Może jeszcze jutro,ale piątek? Pzdr.
max1224 / 2009-07-16 01:26 / Tysiącznik na forum
ha to miniemy się kombinowałem bardzo podobnie ale zonk zapomniałem że na zaczepkę mam ml6 a nie gold i teraz muszę czekać aż mi się w portfelu pojawi to skutek zabiegania nic to przeżyjemy
Zeus52 / 2009-07-16 01:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz,że ja,jako zatwardziały niedźwiedź,myślę ciągle o wzrostach..."złoty krzyż" z najdłuższego dnia roku,dane makro...chyba nie zaskoczyły Cię dobre wyniki...wiedziałeś to z danych i wykresów...także akcja krpedytowa...będą jeszcze lepsze. Można podyskutować na temat chwilowych zawahań,góra-dół,ale kiedyś,za rok,dwa wspomnimy rok 2009 i zauważymy,że w txm roku był dołek bessy...i na długoterminowym wykresie nikt nie zauważy,czy wzrosty zaczęły się w marcu,czy od czerwca(po złotym krzyżu z 24...Św.Jana)
max1224 / 2009-07-16 01:59 / Tysiącznik na forum
też prawda tylko cierpi moje ego bo jak mi szło dobrze ostatnie pół roku tak od czerwca coś się nie chce układać ale wierzę mocno że to chwilowe no i nie może być zawsze idealnie
Rumburak / 2009-07-16 09:02 / Bywalec forum
myślę że nie ma się co stresować maxie - sam się dziwię że tak dobrze idzie od grudnia [w porównaniu z zeszłym rokiem to az trudno uwierzyć] i co? i wpakowaliśmy się z Zeusem w ml5 prosto pod ABC...

trzymajmy kciuki za obie opcje: złotników i zielonych - ostatecznie wszyscy korzystamy z obu :)
max1224 / 2009-07-16 09:45 / Tysiącznik na forum
wiem wiem tak mi się tylko wymskło OK na spoko trzeba się pozbierać i powolutku wrócić do pozytywnego myślenia a będzie dobrze w każdym razie dzięki za dobre słowo
Zeus52 / 2009-07-16 02:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,przestań! Czytając wpisy,stwierdzam,że tu każdy ma,lub mial rację. Tylko czasami brak konsekwencji(czas)gmatwa sprawę...
lukaszn19 / 2009-07-16 02:19 / Tysiącznik na forum
spoko dobrze bedzie ;) kazdy gra inaczej ja zloto omijam od momentu gdy zob. male rgr przy 970 (okolice) i stawialem na poziom 890 a bylo jak na razie 900 a wiec nawet blisko (ale maialem postanowienie ze powyzej nie wchodze) teraz odbilo do 940 ale trzeba bylo miec niezlego farta rzeby cos na tym zarobic (9 sesji z rzedu na minus zrobilo swoje, no ale jeszcze nie koniec i zob. jak bedzie dalej)ja dalej na usd, tylko indeksy tym obecnym wyskokem pokrzyzowaly mi troche plany (chyba ze 1900 wig20 i 8600 dji jednak dadza rade zatrzymac wzrosty to w sumie bedzie ok)
Zeus52 / 2009-07-16 02:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podam Ci jeden powód(nie jedyny),może trochę w/g A.T. nieracjonalny...wszelkie poziomy dla gold,wynikające z A.T.zacząłem przenosić(wiqtualnie)o poziom,lub dwa wyżej od momentu,gdy jakiś czas temu FED zdecydował o dodruku dolarów. A dług nadal rośnie...to może niepoprawne,ale od tego czasu wszelkie niejasności na wykresach postanowiłem interpretować na korzyść gold. To tak,jak ze złotówką. Po zauważeniu(w/g innych walut regionu i paru innych zachowań,oraz danych),że przyszedł na złotówkę czas,stwierdziłem,że wszelkie niejasności należy interpretować na koryyść złotówki. Pisałeś kiedyś,że zajmujesz się głównie techniką. Ja też uważam się za technika. To podstawa. Ale czasami są sytuacje w A.T.,że...na dwoje babka wróżyła. I wtedy wchodzi interpretacja,właśnie "na korzyść jakiegoś waloru,wynikająca z danych,ogólnego sentymentu...czyli coś,o czym mówi się"nos". Ale żadnego "nosa"nie ma. Także podświadomości...to mity. Są tylko strzępki informacji tak rozrzuconych(A.T.,dane,lub ich fragmenty,narzucające się wnioski itp.),że nie da się ich inaczej określić,a tym bardziej wyjaśnic,inaczej,jak stwierdzeniem że"nos mi mówi,że będzie inaczej"...ale to tylko takie powiedzenie. W tej chwili nos mi powiedział,że należy ze złota wychodzić(wbrew temu,co robią inni),przed korektą tego ruchu. To także Twoje poziomy. Teraz razem będziemy zastanawiać się,kiedy wejść. Wszystkie rozbieżności powinny się teraz,po korekcie,wyzerować.
lukaszn19 / 2009-07-16 02:54 / Tysiącznik na forum
to czekamy na jutrzejsze rozstrzygniecia, emocji powinno nie brakowac
lukaszn19 / 2009-07-16 02:20 / Tysiącznik na forum
a i jak zloto przebije 955 to nowy trend wzrostowy
max1224 / 2009-07-16 02:15 / Tysiącznik na forum
nic to
ktoś tu wspomniał tego mojego kumpla teraz jest zadowolony ale wszedł w nieciekawym momencie i teraz odrabia straty na pocieszenie to myśli podobnie jak Ty ze coś większego się kroi w podobnym tonie wypowiadał się wczoraj P Szulec chyba nie przywoływany na forum rzucił poziomem 2400 dla wig20 a wiadomo ze bez otoczenia zewnętrznego sami tego nie zrobimy
u2mart / 2009-07-15 22:40 / Tysiącznik na forum
No dawaj więcej od razu mi lepiej )))))))))))
Mam nadzieję że jakoś się z tego wygrzebiemy.
devil000 / 2009-07-16 00:09 / Bywalec forum
jak nas jakis JP itp nie zawiedzie to bedzie git:) byle z grubym i na fali
lolek2008 / 2009-07-15 17:32
Hej, mam tego ze 30% ale zlecenie dałem w czwartek więc jeszce się nie pokazał w portfelu i będzie pewnie z wczorajszą wyceną - więc dzisiaj lizanie ran... : -(
privy / 2009-07-15 16:51 / Tysiącznik na forum
Zielony do peelena na średniej 50 tygodniowej i lepiej dla zielarzy by wytrzymała.
lukaszn19 / 2009-07-15 17:57 / Tysiącznik na forum
dolar na absolutnych minimach zetknal sie z sred.5o na tyg. blisko tez chmurka ichimoku na tyg. a na miesiecznym jest w srokdu chmurki i przy samej dolnej krawedzi, a wiec teraz woz przewoz, , nie wiem Priv czy stosujesz formacje XABCD, jezeli tak to spojrz na edka 4h i mozna tam nalozyc Gartlley Pattern odwrocony i obecny poziom edka pasowalby do ostatniego ramienia
privy / 2009-07-15 18:22 / Tysiącznik na forum
Nie stosuję, staram się ograniczać liczbę wskaźników, formacji itp.
u2mart / 2009-07-15 18:03 / Tysiącznik na forum
No a jak zaliczy kolejny rajd w dół to gdzie następny opór 2.90 ????
Ps. wczoraj pożałowałem że nie kupiłem lotosa a dziś żałuję jeszcze bardziej !!!!
lukaszn19 / 2009-07-15 18:18 / Tysiącznik na forum
dalej juz nic nie ma ;) teraz jest cala seria wsparc z b.juz nie duzymi wahaniami nawet mniej niz 10gr to bedzi etragedia, a wiec jak obecne poziomy sa kluczowe
inny. / 194.106.192.* / 2009-07-15 18:41
USDPLN porusza się w klinie zniżkującym, klasycznie 8 lipca powino byc wybicie górą, bo tak zwykle kończą te formacje, podobnie wybił wczoraj WIG20. Teraz $ jest jednak przy dolnym ograniczeniu klina, jak wybije to ... cieszcie się kredyciarze.
Ja ostatnio CHF na ratę kupowałem w grudniu i mam jeszcze zapas na 4 miechy, zastanawiam się nad zrobieniem kolejnego zapasu, bo nóż jednak nie wybije.
Nie muszę mówic komu kibicuje, ale wiem, że myślenie życzeniowe na giełdzie i forexie jest zabójcze.
privy / 2009-07-15 18:35 / Tysiącznik na forum
2,86. Niżej to już przepaść. Po drodze jest jeszcze 2,97, ale nie ma się co oszukiwać i pocieszać, kiedy w głowie pojawia się nadzieja to jest ostatni sygnał do ucieczki. Wejście w dolara było spekulacyjne, bez sygnałów i tak czasami to wygląda. Istnieje szansa, że ewentualne jutrzejsze zejście U/P będzie dołkiem przed odreagowaniem tak się mi kreski zaczynają układać, ale patrz 2 zdania wcześniej. Zapakowanym po uszy zielarzom nie chcę nic doradzać. Przed Wami trudna decyzja.
Zeus52 / 2009-07-15 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ponieważ ja ostatnio zawsze na odwrót jakiś jestem,więc dziś poszło zlecenie sprzedaży agresywnych akcyjnych(ML5,ML6) i zakup SKAN2(właśnie zielonego!). To decyzja na piątek,bo wtedy realizacja... Sądzę,że to jednak chwilowa ucieczka,przed dwójką,pięcioczęściowej struktury wzrostowej. Zresztą mam SKAN2 na zaczepnego,więc nawet jutro,w razie niemca,mogę to zmienić. Wtedy tylko jeden dzień,w poniedziałek byłbym poza rynkiem. Nie muszę mówić,że życzyłbym sobie wzrostów do piątku.
u2mart / 2009-07-15 18:47 / Tysiącznik na forum
No na wykresie to wygląda tak że strach się bać.
Sam nie wiem co robić.
Ucieczka znów 2 dni i spora strata. Janki pukają do 930 jeśli by padło to kolejne 2.5% i mają już absolutny opór więc może i w końcu jakieś spadki i odreagowanie na zielonym
Tylko krucafiks żeby wytrzymał
lukaszn19 / 2009-07-15 18:57 / Tysiącznik na forum
nawet jak by mialo spadac to lepiej wyjsc przy wybiciu niz teraz, nie stresuj sie tak tylko obserwuj ;)
Zeus52 / 2009-07-15 23:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dla pocieszenia "zielonyc"...w piątek będę miał wyjście z gold i ML6. Od poniedziałku też będę w waszej partii...tylko,że zdaje się,że wszyscy właśnie się z niej wypisali,lub właśnie palą legitymacje...
u2mart / 2009-07-16 00:09 / Tysiącznik na forum
Wręcz przeciwnie nikt nic nie pali )
A chętnych wciąż przyjmujemy )
Ps.
uważam,że mamy
start dużego ruchu wzrostowego na giełdach

Że niby to jazda na 2600 czy jakoś tak dostanie szansę?
Zeus52 / 2009-07-16 00:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
O poziomy bym się nie spierał. Jestem za. Ale to nie znaczy,że będzie to w linii prostej. Nic nie dzieje się w/g linii prostej. Są korekty. I dlatego dołączam,na krótko,do klubu zielonych.
u2mart / 2009-07-15 19:13 / Tysiącznik na forum
Łukasz wysłałem ci maila przez money więc luknij jak możesz
pzdr
lukaszn19 / 2009-07-15 19:17 / Tysiącznik na forum
na razie nic nie dostalem lukaszn191@gmail.com
barack o. / 83.6.58.* / 2009-07-15 15:39
Witam,
napakowany jestem zielonym po uszy :/

Pozdrawiam.
Zeus52 / 2009-07-15 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niezłe,to bez mała połowa mniej od prognoz. O 13.00 wnioski o kredyt hip.u Janków. Pamiętasz wykresy kosztów kredytów i refinansowania? Ciekawe,jak na tym tle wypadną dane...powinno być nieźle.
privy / 2009-07-15 08:25 / Tysiącznik na forum
Trzeźwy poranek USD/PLN 3,04 wow. Testujemy dolną linię kanału spadkowego.
u2 mart / 80.238.1.* / 2009-07-15 10:11
Lepiej nie testujmy (
max1224 / 2009-07-15 10:21 / Tysiącznik na forum
no to zaliczę kopa od dolca na wyjście eh
tomek zielony / 2009-07-15 11:35 / Bywalec forum
z tego co się wczytuję to od dziś już we złotku więc dzisiejszy dzionek pewnie ci odrobi straty;)
Zeus52 / 2009-07-15 12:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie testuje 930$. Dziś w nocy Newcrest na małym plusie,Zijin +5,5%, Imapla dziś też ładnie idzie...to wszystko do dzisiejszego wyniku. ML6...BHP Billiton,Rio Tinto...piękna zieleń. Może być lepszy wynik od ML5(wczoraj miał o ułamek gorszy wynik,bo tylko+5,03%). Tylko ten dolar do złotówki,ale to było przewidziane...
tomek zielony / 2009-07-15 21:21 / Bywalec forum
twój kumpel zapakowany po uszy w ml5 o którym pisałeś w zeszłym tygodniu miał naprawdę mega nosa
Zeus52 / 2009-07-15 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
To kumpel maxa... A mnie nikt nie zauważył. Zrobię buuu...jak Kinia
tedchom / 2009-07-15 00:51 / Tysiącznik na forum
no proszę ładnie poszło w górę zobaczymy co z tego wyniknie póki co na razie siedzę dalej z boku
darek2222 / 2009-07-14 16:38 / Bywalec forum
Wzrosty na dużych obrotach .
Zł up.
Co wy na to będzie coś z tego?....
u2 mart / 80.238.1.* / 2009-07-14 14:48
Hossa na calego wszedzie (
Ale co z walutami i surowcami.
Normalnie przy takich indeksach zielony bylby juz pewnie ponizej 3 zeta a ropa znow piela sie na 65 min. ??????????
max1224 / 2009-07-14 14:53 / Tysiącznik na forum
dane z sektora finansowego więc ten ciągnie rynek
a złoto zaliczyło pierwzy test 926$
Zeus52 / 2009-07-14 15:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Raczej trawią dane. Za dużo na raz...ale największe zagrożenie minęło. Dane o sprzedaży okazały się obojętne...a można było spodziewać się złych. Inflacja,to nie problem na teraz,a zwłaszcza dla indeksów. Ale muszą to przetrawić. Trochę dziwna reakcja była na dobre wyniki G.S..może liczono na jeszcze wyższe?
privy / 2009-07-14 15:43 / Tysiącznik na forum
GS to wredny szuler, jego wyniki nie mają nic do gospodarki. Gospodarka do przychody i wydatki kowalskiego i oraz sprzedaż detaliczna, a tu wyniki są bardzo neutralne. Inflacja PPI się budzi zobaczymy jakie na tym tle będzie CPI.
Zeus52 / 2009-07-14 16:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Szulerami to oni są pierwszej wody. Ich rekomendacje,to nie rekomendacje,ale z sufitu wzięte dane. Ich prognozy nic nie mówią o rynku,poza tym,że oni próbują coś akurat ugrać na jakiejś pozycji i po prostu próbują rynek kreować. Zdaje się,że to jest ścigane przez prawo. Tylko jak im coś udowodnić? O tym wiemy. Jednak zysk na akcję,to wydawało mi się,że to powinny być twarde dane?
u2mart nielogo / 80.238.1.* / 2009-07-14 14:56
No ale futures w usa na razie kiepsko.
Tak na powaznie to myslicie ze oni znow chca dobic do 950 na sp czy znow beda sie zabierac jak do jeza i skonczy sie tym co mam nadzieje nastopi
Ps. sorki za gramatyke ale nie mam tu polskich znakow
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-07-14 18:47
Prognoza "przepowiednia", którą znalazłem (pisana 02.07) zapowiadała wzrosty od 22.07 (być może nowe maxima). Następnie spadki do 3-4.08 (DJ miałby się wtedy znaleźć gdzieś pomiędzy 7800, a 8200), a potem potężne łupnięcie w dół przez kolejne 4 dni. W efekcie około 07.08 DJ miałby się znaleźć na poziomie ok. 5600. Podoba się?
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-07-14 20:26
Korekta - walnąłem byka. Ta przepowiednia zapowiadała wzrosty OD 13.07 DO 22.07.
inny. / 194.106.192.* / 2009-07-14 20:36
wszyscy się domyślili
lukaszn19 / 2009-07-14 16:00 / Tysiącznik na forum
na walutach eurousd-gbpusd na 4h przygotowania do spadkow (swiece doji 80% takich swiec w tym przedziale czasowym sciaga rzeczywiscie kursy w dol minimum 16godzin z rzedu) na srebrze to samo a na zklocie poziom 926 czyli opor dziennej chmurki ichimoku i wedlug mni koniec wzrostow, tak mi mowia wyresy , ale wiadomo ze nie zawsze sie sprawdza jednak pod uwage mozna
lukaszn19 / 2009-07-14 16:09 / Tysiącznik na forum
nie dokonczylem ostatniego zdania, "nie zawsze sie sprawdza jednak pod uwage mozna wziac" i o 12 pojawi sie kolejna swieca 4h ktora albo potwierdzi pierwsza 4h albo ja zaneguje, pozd i ciekawy dzien sie szykuje
Zeus52 / 2009-07-14 14:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i już jest Goldman Sachs EPS=4,93/prognoza=3,65 (nokaut)
Zeus52 / 2009-07-14 14:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sun Microsystem...bez danych,podniesienie prognoz. Polska:inflacja zgodnie z progn. Saldo obrotów 207mln Eu/prognoza 45mln Eu
Zeus52 / 2009-07-14 13:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Świetne wyniki Johnson&Johnson,zysk i sprzedaż+podtrzymanie prognoz. DAX zalicza szczyty...4800p.
Zeus52 / 2009-07-14 02:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak sobie oglądałem T.V. i słyszę,że mają nadzieję,że na Wig20 jutro zagości też kolor zielony. Ha,ha...może i zagości,jeśli otwarcie będzie 2%(36p)wyżej...bo tyle odpadnie za sprawą dywidendy KGHM...Ale spoko,nawet gdyby na czerwono,ale w ramach tych 2% niczego na reszcie spółek,poza KGHM,nie zmienia, i powinno być O.K....Pzdr i gaszę światło.
Andrzej.K / 212.160.172.* / 2009-07-14 12:23
T.V. nie kłamie ...., zielony kolor na WIG 20 zagościł , ciekawe na jak długo ?
Zeus52 / 2009-07-14 13:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Początek z KGHM okrojonym z dywidendy...całkiem nieźle. KGHM też szybko wrócił do formy,czyli ponad 70 zeta za akcję,rosnąc 5%,licząc po odliczeniu,a poza tym reszta... Na tle innych giełd idziemy bardzo ostro...weź pod uwagę ten sztuczny ubytek ponad 30p. na Wig20,około 2%. Czyli jesteśmy bardzo wysoko. Powiedziałbym,prawie euforia.(to tak,jakby ponad 3% na plusie). Co dalej? Zobaczymy. O 14.30 będzie duży zamęt,bo i przewidziane dane makro i jeszcze Goldman Sachs wybrał tę godzinę na swój raport...wszystko na raz. Przecieki są bardzo obiecujące,jeśli chodzi o EPS i prognozy GS,ale zostaje zawsze jakieś"ale"... Niebezpieczny może być dzisiaj raport o sprzedaży...niektóre sieci meldowały wcześniej o kłopotach.
lukaszn19 / 2009-07-13 22:45 / Tysiącznik na forum
macie nerwy z tym zlotem, wedlug mnie to nic na dobre jeszcze sie nie zmienilo, max. ruchu w gore ustawilem na 926 gdy przebije zaczne sie przygladac uwaznie az do 955 po tym poziomie zastanowie sie b.powaznie, a jak na razie wole sie trzymac z daleka od zlota, ale jak bedzie zob., pozd
Zeus52 / 2009-07-14 00:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,dopiero sprawdziłem jeszcze raz.Jednak złoto nie tylko przebiło dach(920$),ale w końcu ulokowało się na nim,a nie na strychu. Wymaga to jednak potwierdzenia. Ciekawie,jak zauważyłem zachował się niemiecki DAX...pokrył korpusem świecy kilka świec wcześniejszych...
Zeus52 / 2009-07-13 23:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak prawdę powiedziawszy to dziurę w dachu zrobiło(920$),ale przyczaiło się jednak na strychu...Z drugiej jednak strony spółki(XAU)...Bardzo pozytywnie. Świeca potwierdzona STS,pozytywna dywerg.na histogramach MACD już teraz wielkości szafy 3 drzwiowej(to przecie nie z powodu dzisiejszej jazdy),do tego RSI...To jednak zachęca. Pzdr.
Zeus52 / 2009-07-13 19:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale poleciało...gold. Stałem sobie na parterze,a tu mi coś fiu...uu,koło ucha. A to złotko. Patrzę w górę,a tu dachówki z dziury w dachu dopiero spadają....
Gucioo / 2009-07-13 21:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no niestety ale trza wytrwac zaciskajac zeby;/ dzis ml5 -2,2%;/ jasna d... ale wzroslo do 919 ale po 16 wiec moze to sie na jutro przelozy bo narazie niechlubny rekord ml5 ustanowil spadl 9 razy z rzedu!! ;/ pozdro dla zlotnikow i nie tylko :)
Zeus52 / 2009-07-15 00:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jak humorek po dzisiejszych wynikach? Porównałeś tygodniowe straty z dzisiejszym dzionkiem? Hi,hi...
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-07-14 20:23
Wycena ML5 za dzisiaj 38,43$, czyli +5,78%. Oby w tym samym kierunku w następnych dniach.
pozdr.
Zeus52 / 2009-07-14 23:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Powinno. Już pisałem,ale powtórzę.MACD na XAU(Histogramy)pozytywna dywergencja wielkości szafy,dzisiaj potwierdzenie sygnału zakupu także na samym MACD.Wczoraj świeca przypominająca gwiazdę przy stochastiku potwierdzającym,jako filtr,jej ważność. Na samym STC potwierdzenie wcześniejszego sygnału zakupu. Pozytywny układ RSI. Jak zauważył Rumburak(w prywatnym mailu,przesłanym parę dni temu) i zaznaczył na wykresie,na RSI pozytywny układ,przypominający historycznie ten z końca kwietnia(przed dużą,majową jazdą). Trudno coś więcej dodać. Wygląda na to,że po"ABC" rozpoczynamy następną piątkę. Co do tego ostatniego zdania,to pewności nie mam,ale jest to możliwe...
max1224 / 2009-07-13 21:13 / Tysiącznik na forum
ja się zastanawiam czy nie kupić właśnie teraz realizacja po środowej wycenie układ dośćkorzystny wycena 36 dolców z hakiem tak tanio dawno nie było tylko martwi mnie to ze wszyscy chcąze złota uciekać
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-07-13 21:19
Nie wszyscy - właśnie dokupiłem :) A co - raz kozie śmierć!
pozdr.
Gucioo / 2009-07-13 21:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja siedze dopoki troche nie odrobie:P
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-07-13 21:23
http://www.sunshineprofits.com/ - 10.07.2009 sygnał kupna złota.
max1224 / 2009-07-13 21:18 / Tysiącznik na forum
poszło 99% skan2 na ml5
Gucioo / 2009-07-13 21:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zwiekszylem ml5 do 90% reszta skan 2 oby to byla dobra decyzja bo inaczej tynk ze scian bede jadl :P
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-07-13 21:21
Witaj w klubie "złotników" :)
u2mart / 2009-07-13 21:29 / Tysiącznik na forum
To tylko ja się ostałem w zielonym
Egh ładnie nie powiem
desperado22 / 2009-07-13 21:33 / portfel
Nie tylko Ty ja tez mam zielonego i nie puszczam !
u2mart / 2009-07-13 21:36 / Tysiącznik na forum
Właściwie nawet by to do mnie pasowało
"Klub zielonych " haha
No nic pewnie też na razie nie będę uciekał.
Najwyżej dokupię sobie za 25% jakiś akcji albo cuś
No ale poczekam na jutrzejsze dane a trochę ich będzie
Zeus52 / 2009-07-13 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pamiętajmy,że zaczyna się sezon wyników kwartalnych. W tym tygodniu jest tego tyle,że strony by brakło na opisanie tego,co nas czeka... Nie,żebym chciał coś sugerować,ale tak dla przypomnienia. Mogą być jeszcze duże skoki góra,dół.Pzdr.
u2mart / 2009-07-13 23:01 / Tysiącznik na forum
Ano dlatego nie panikuję bo jeszcze dużo może się zmienić.
Chociaż nie ma się co czarować wyniki banków będą rewelacyjne ale reszta pokaże prawdziwe wyniki.
Tylko jak Janki jeszcze trzasną z 1.3% na oko to znów się sygnał kupna pojawi przy 910 pkt.bodajże
No nic jutro zobaczymy co przyniesie dzień
Zeus52 / 2009-07-13 23:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie też spodziewam się dobrych wyników,ale to jest spowodowane tym,o czym już parę razy wspominałem. "Dlaczego ja,trochę do tej pory niedźwiedź zauważam wiele naprawdę dobrych,coraz lepszych danych makro,a nie chcą zauważyć tego giełdy...długo nie da się tego pomijać i kiedyś musi wybuchnąc" Dopiero dzisiaj Gaithner musiał to potwierdzić? Bez niego,z samych danych wynikało,że u Janków właśnie kończy się recesja. Może już się skończyła...to się okaże po danych. Ale indeks dla usług(80%PKB),trzeci raz z rzedu zaskoczył na plus analityków(47p.). To nie jednostkowy wyskok. Brakuje 3 punktów dzielących recesję od rozwoju,a biorąc pod uwagę dynamikę zmian i że dane są wstecz,to być może minęliśmy ten punkt. Także produkcja,zamówienia... Już nie ma co porównywać danych Kanady,bo to ma mały związek z Jankami,ale warto wspomnieć,że np ostatni odczyt PMI wyniósł u nich 58p. Więc czy nadal mam być niedźwiedziem? Wtedy,gdy wszyscy mówią inaczej...może właśnie dlatego...Nie. To przychodzi zawsze znienacka,gdy nikt się nie spodziewa. Wspomnę "złoty krzyż" z 24 czerwca na S&P500...być może pamiętny dzień!? A co do banków...jeśli w Stanach rozkręca się akcja kredytowa...zahamowanie wzrostu ceny kredytów,kilkunastoprocentowy wzrost refinansowania...to skutki nie tylko są,ale i będą później...a bezrobocie? Zawsze na końcu,po wcześniejszym ożywieniu gospodarczym,normalka,że jeszcze szybko się znacząco nie zmieni. To tak w skrócie,ku pokrzepieniu serc. Gaithner może wcale nie kłamal...
desperado22 / 2009-07-13 23:20 / portfel
u2mart tak na pocieszenie zebys sie tak nie zamartwial najnowsza prognoza S&P500
http://www.traders-talk.com/mb2/index.php?act=attach&type=post&id=11654
u2mart / 2009-07-13 23:57 / Tysiącznik na forum
No nic zobaczymy co jutro wyjdzie
A teraz spać
Pzdr
darek2222 / 2009-07-13 16:40 / Bywalec forum
Wszedłem częściowo w akcyjne na GPW.
Może za wcześnie ....
Czas pokaże....
inny / 2009-07-13 23:18 / Bywalec forum
Na WIG20 mamy formacje klina znizkującego.
http://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/emakler/encyklopedia/FORMACJE/klin_znizkujacy.html
inny / 2009-07-13 23:45 / Bywalec forum
Podręcznikowo jutro powinno być wybicie górą. Jak nie będzie to chyba po formacji...
u2mart / 2009-07-13 17:49 / Tysiącznik na forum
Hmm jeszcze godzinę temu szczerze ci współczułem z powody tych akcyjnych ale po tym co widzę u Janków to może akurat Ty masz rację.
Chyba muszę się napić ( Janki pewnie piją cały weekend i stąd to co widać u nich na indeksach )))
privy / 2009-07-13 18:23 / Tysiącznik na forum
Nawrotka do linii szyi i nic więcej. Ważne co stanie się po tym, w nadchodzących dniach.
u2mart / 2009-07-13 18:29 / Tysiącznik na forum
Ale waluta rzeczywiście inaczej się zachowuję.
Normalnie by było tak jak Max wspomniał czyli zielony poniżej 3.10
Jutro już chyba w końcu coś się wyjaśni tyle danych więc...
A co jak wybiją się górą ??
Nowa hossa )))))))))))
privy / 2009-07-13 19:21 / Tysiącznik na forum
To wtedy trzecia fala korekty głównego trendu. Już kiedyś pisałem, że nawrócimy do poziomu 1850 lub 1750 w zależności od szczytu i padną rozstrzygnięcia. Szczyt był niżej więc akurat tu (1750) jest 38,2 fibo odbicia od lutego więc łatwo to nie padnie jeśli w ogóle w tym ruchu. Trzeba to wziąć pod uwagę. Janke jeszcze trochę mają do swojego fibo 38,2. 850pkt. Na moich kreskach są dywergencje byka na fw20 więc kto wie. Nadszedł czas trudnych decyzji i szybkich paluszków.
inny / 2009-07-13 19:42 / Bywalec forum
Na WIG20 odbijamy się od FIBO, ale popatrz też na dzienny STS. Aż prosi się o odbicie.
Tylko ile ono będzie trwało?
privy / 2009-07-13 21:31 / Tysiącznik na forum
Waśnie pokryłem dolca fundami akcji + mały bonus pod dywergencje.
inny / 2009-07-13 22:45 / Bywalec forum
Popatrzyłem krótko na dzienny S&P500 i na razie to typowe odbicie od dolnego ograniczenia kanału spadkowego. Górne jest na 920 więc niedaleko. Tak samo CCI i STS odbijają i też tuż tuż mają górne ograniczenia spadkowej linii tego mini trendu. A nóż przebiją?
privy / 2009-07-13 23:22 / Tysiącznik na forum
Tak to wygląda z tym, że od tego się zaczyna. Gdyby RSI był nieco niżej, a tak dwa dni zobaczymy, tyle moim zdaniem jest miejsca na minimalny wzrost.
darek2222 / 2009-07-13 16:44 / Bywalec forum
Liczę na odbicie co wy na to?Wycena w środe.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy