14.XII-18.XII

irbor / 2009-12-12 08:31
Dolar zaczyna sie umacniać , co myślicie o wejściu w poniedziałek w Skan2??
Wyświetlaj:
u2mart / 2009-12-14 19:14 / Tysiącznik na forum
Hmm tak obserwuję tego zielonego od jakiegoś czasu i myślę sobie że może on na nas czeka , bo skoro delikatnie się umacnia pomimo wzrostów na światowych parkietach i naszym grajdole to strach się bać jak Janki zaczną spadać.
Co prawda wychodziłoby że złoty powinien się umocnić bo taki ładny kanalik jest wyrysowany, ale coś mam przeczucie że w końcu możemy z tego kanału się wybić górą i naprawdę może warto wskoczyć w dolarka.
Zeus52 / 2009-12-14 21:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czeka na nas na pewno. Tylko kiedy zwrotniczy zakręci korbą? Na razie SCH1 jakoś sobie radzi...bo spadek dziś o 0,03%,przy wzroście euro o 0,05% to tak wygląda,jakby w pieniężnym. Za to ML6...tydzień prezentów(Mikołajowych?). Dzisiaj zaś+0,79% i +0,71% za dolca...ale on tak ostatnio już ma. Co ciekawe,to miedź,choć się trzyma,to jednak tylko trzyma,a akcje sp.z ML6 rosną. To akurat mnie nie martwi,wręcz przeciwnie. Martwi mnie tylko,co będzie,gdy jutrzejsze dane z Eurolandu(Niemcy),nie będą za dobre,ale choćby tylko takie sobie. I jeśli do tego dane od Janków będą dobre,albo tylko jako tako dobre... w/g ostatniej tendencji takie rozłożenie danych powinno umocnić dolara. Złe dane u Janków...też! Pozostaje jedynie nadzieja,że u Janków będą takie sobie,lub neutralne,a Niemcy zaskoczą wszystkich pozytywnie.
u2mart / 2009-12-14 22:17 / Tysiącznik na forum
Pozostaje coś więcej co mnie wstrzymuje jeszcze przed zielonym.
A mianowicie nasz Benek co w środę ma pogadankę i na 100% coś wymyśli że to jeszcze nie czas bo gospodarka słabiutka i dolar musi być tani ( a przecież deficyt mniejszy jak dolar słaby) i takie tam duperele pewnie naopowiada jak zawsze i Janki się podjarają i wcale się nie zdziwię jak znów grubasy pójdą wyżej, nasza GPW w czwartek też i 90% ludzi co nastawionych na krótkie zostanie bez pieniążków na prezenty. A prezenty sobie zafundują grubasy bo ostatni rok być może maja na to szansę.
I jak się podoba mój scenariusz ? ))))
Zeus52 / 2009-12-14 23:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na Bena liczę o tyle,że może uspokoić obawy,co do podwyżek stóp...choć można i bez niego domyślić się,że może jakaś jedna się zdarzy w 2010r,ale nie wcześniej niż w połowie roku. Ważniejsze mogą być zdania na temat ewentualnego przykręcenia śruby na programach pomocowych,czyli zmniejszeniu pompowania zielonych w gospodarkę...to,w przeciwieństwie do stóp,stanowi niewiadomą.
wsm / 82.139.16.* / 2009-12-14 22:43
Właśnie o tym samym miałem napisać.W niemieckiej telewizji była dyskusja na temat finansów,giełd itp.Wszyscy przewiduję dużą zwałkę na giełdach i wtedy chcą tanio się obkupić co daje dużo do myślenia.Scenariusz może być też taki/pomijając dane,wykresy itp/że będziemy widzieli nowe szczyty zdobywane po ogromnych mękach a potem korekty takie jak teraz 9-12% i znów w górę.I jeszcze jedno na pytanie dziennikarza w co lepiej zainwestować przy spadku na giełdach w złoto czy dolara jeden bankowiec powiedział to co Zeus niedawno pisal/a może złoto i dolar będą podążały w jednym kierunku? /
Zeus52 / 2009-12-14 23:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna,nie doczytałem. Faktycznie,to samo. Gold,bezpieczna przystań w razie spadków...odwrotnie tym razem,niż dotychczas.
Zeus52 / 2009-12-14 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwykle tak się nie zdarzą,jak myślą"wszyscy"...choć,jak widać są warunkowymi optymistami(bo mówią tylko o korekcie),a do tego poza rynkiem. Co do obecnej,chwilowej tylko sytuacji można nazwać ich pesymistami(ale tylko chwilowo). Najgorzej jest,gdy panuje wszechobecny optymizm. Dlaczego przy powszechnym optymiźmie nie można spodziewać się wzrostów,a wręcz na odwrót...spadki? Bo należy założyć,że każdy kto jest optymistą,jest już na rynku. Jest obkupiony. Inaczej trudno mówić,że jest optymistą. A w takim razie,kto ma dawać świeży kapitał,windować indeksy...pesymiści? Ano dlatego!... A w razie jakiegokolwiek załamanią,pretekstu,ma kto z rynku uciekać i robić panikę.
tedchom / 2009-12-15 00:30 / Tysiącznik na forum
na tę okoliczność siedzę w większości w rynku bo jedyny scenariusz jaki mi się zdaje prawdopodobny to jeszcze wzrost. Podobnie jak część na forum uważam że są za duże oczekiwania na korektę by się zdarzyła, chociaż na S&P na ten przykład %R jest niebezpiecznie wysoko zaś na w20 jest tam gdzie bym go oczekiwał więc jak wiadomo nic nie wiadomo, ale zobaczymy
Zeus52 / 2009-12-15 00:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jutrzejszy dzień(dane)to trochę,jak ruletka...bo jak niżej pisałem jest właściwie jedna możliwość,że będzie dobrze:Dobre dane z za Odry. Choć po wtorku następuje środa Big Bull Bena... Na wszelki wypadek mam zlikwidowane polskie. W razie czego wolę skakać z zielonym spadochronem,zamiast z czerwoną gaśnicą.
tedchom / 2009-12-15 00:48 / Tysiącznik na forum
to jest chyba mądrzejsze ja mam na dziś tylko 5% w wigu reszta ml5 dokupiłem .. może ryzykownie jednak to też akcje poza tym jak piszesz jest usd spadochron :) ale mimo to myślę że nie będzie potrzeby korzystać ze spadochronu albo posłuży on jako glajt.
max1224 / 2009-12-15 00:42 / Tysiącznik na forum
a ja z boku czekam spokojnie na 3 wiedźmy dopełnienie oczekiwanego
Zeus52 / 2009-12-15 01:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taa...to już w piątek. Czyli mamy czas do 21.30 środę,gdyby ktoś się zdecydował.
tedchom / 2009-12-15 00:49 / Tysiącznik na forum
całkiem jesteś obok?
max1224 / 2009-12-15 00:59 / Tysiącznik na forum
pod koniec listopada kiedy to miałem 100% ml5 zleciłem wejście w skar4 i od tego czasu czekam z boku jednocześnie obserwuję i szukam sensownych okazji do wejścia ale rozprasza mnie nawał obowiązków w pracy i ...
Zeus52 / 2009-12-15 01:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurczę,a jak ja mówię do kolegi w pracy,że stoję z boku,to mówi żebym go nie przezywał...Sorki.
max1224 / 2009-12-15 01:29 / Tysiącznik na forum
ważne że spacja odbiła mogło być lepiej he he he
tedchom / 2009-12-15 01:18 / Tysiącznik na forum
zeus czekam na priva
max1224 / 2009-12-15 01:15 / Tysiącznik na forum
jasne dziś usłyszałem od pracownicy że ma wrażliwe podniebienie i ... ups sorki tu panie też zaglądają czasem opowiadała o wizycie u dentysty;-))
tedchom / 2009-12-15 01:11 / Tysiącznik na forum
tfi zeus tfi i ty piszesz kto takie kawały wymyśla jak ty po prostu kawałami myśłisz :) nto też było ok ja nie będę żadnych kawałów pisał bo zna m same brzydkie:(
Zeus52 / 2009-12-15 01:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale to nie ja. To było autentyczne zdarzenie. Mówię: Ja wchodzę na drabinę,a ty trzymaj poziomicę z boku. A on na to: Ciszej! Nie muszą wszyscy zaraz wiedzieć!
tedchom / 2009-12-15 01:19 / Tysiącznik na forum
hehe
Zeus52 / 2009-12-14 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja raczej myślałem nie tyle o gold,ale ogólnie o surowcach. I to tylko w wypadku dobrych danych(bo jak złe,to wiadomo,że wszystko leci). Złoto,to osobna sprawa,to i surowiec i rodzaj waluty. Na gold liczyłem na jedynie odbicie w tej chwili. Natomiast na pozostałych surowcach ponowne wejście w trend wzrostowy,przy powtarzających się dobrych danych makro. Różnica polega na terminie,o jakim mówimy. Chodzi o to,że jeśli korelacja dolara z danymi się zmieniła,to znaczy wróciła do właściwej dla hossy,to korelacja surowców przemysłowych także powinna wrócić do właściwej hossie. A więc dobre dane zaczną w końcu powodować wzrost surowców,a nie jak ostatnio bywało,że przyczyną wzrostu surowców był jedynie spadek dolara. No,może to nie przyczyna,ale było to ze sobą związane poprzez proces carry trade,oparty na dolarze,jako taniejącej walucie. W takim układzie apetyt na złoto może się pojawić w razie zagrożenia(bezpieczna przystań),ale może iść już inaczej niż inne surowce i giełdy. Dotąd wiele razy szło wspólnie. Trzeba to dopiero rozgryźć,bo naprawdę okres taki,że nawet jeden z zawodowych analityków z pełną szczerością napisał mi,że:"Coś się zmienia.....ale jakoś nie czuję teraz rynku...". Oczywiście zachowam dyskrecję.
bierr / 2009-12-14 22:31
obyś nie miał racji:):)
u2mart / 2009-12-14 22:34 / Tysiącznik na forum
Spokojna głowa, zazwyczaj nie mam :-)
axatest / 2009-12-14 19:25 / Bywalec forum
Niech się wybije, zacznie się coś wreszcie znowu dziać, bo to obecne huśtanie zaczyna mnie przyprawiać już o torsje. Jeszcze mi Nikkei zwiał z powodów ode mnie niezależnych, można rzec :(
tedchom / 2009-12-14 20:37 / Tysiącznik na forum
ja koledzy jak rano pisałem dokupiłem sf1 znaczy dałem zlecenie kupna
privy / 2009-12-14 21:33 / Tysiącznik na forum
Masz nerwa. Chyba są na długiej w towarach dlatego tak pyrdło. Ja w SFI siedziałem jakiś czas temu przez tydzień, zarobiłem i do widzenia bo to totalna ruletka.
bierr / 2009-12-13 23:17
woooow!!!! ale gorąco się zrobiło na forum
Panowie nie w siebie tylko na temat proszę
bierr / 2009-12-14 09:24
może przy okazji ktoś mi wytłumaczy, dlaczego surowce w dół, a Bovespa się trzyma
(dobrze bo mam)
privy / 2009-12-14 09:57 / Tysiącznik na forum
To nie istotne. Przyjdzie przesilenie będziemy wiać.
wilkw / 2009-12-14 11:14 / Bywalec forum
A może już czas wiać?
privy / 2009-12-14 12:05 / Tysiącznik na forum
Po dzisiejszych wycenach żegnam się z gpw, nie wiem na jak długo. Co do bovespy jest ona liczona w zielonych więc ewentualny mały poślizg niewiele powinien zaszkodzić. Jeśli przyjąć, że waluty wyprzedzają giełdy to taka ewakuacja może nastąpić w każdej chwili. Na razie jednak jeszcze spokojnie na to patrzę, ale tego spokoju coraz mniej.
privy / 2009-12-14 10:46 / Tysiącznik na forum
W sumie ciekawa rzecz na gpw: rośniemy spadając (czarnymi świecami). W historii było niewiele takich przypadków. Przejrzałem okres 5 lat wstecz. Inaczej było to gdy korpusy nachodziły na siebie wyraźnie i inaczej kiedy nieznacznie bądź wcale. Tylko raz w analizowanym czasie 2 czarne świece wygenerowały trwały wzrost, ale działo się to przy gigantycznych obrotach i powstałej zaraz po tym równie gigantycznej formacji harami (2006r.). To tak z ciekawostek bo sytuacji można policzyć na palcach jednej ręki więc próba mizerna lecz może przez jej unikatowość może być ważna. Tak czy inaczej warto zapamiętać obecną sytuacje i efekt jaki powstanie.
Zeus52 / 2009-12-14 02:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Będzie na temat,będzie. Tylko na razie nic się na giełdach nie zmieniło od piątku...a tak na poważnie to w tej chwili nic nie wiem. Azja dopiero zaczyna...w dłuższym horyzoncię czasowym SKAN2 może się przydać. Ale na teraz? Cóż,ja akurat mam ustawienie uwzględniające pozytywną korelację surowców z danymi. Zobaczymy,czy to się po tych dość dzikich ruchach jakoś unormuje.
max1224 / 2009-12-14 00:15 / Tysiącznik na forum
jak bym nie wiedział że zawiść pomyślałbym prowokacja choć równie dobrze może być odwrotnie z pozdrowieniami dla bankierów
hunti / 212.244.185.* / 2009-12-14 10:46
max. zeus i inni starzy forumowi wyjadacze bez urazy ze nie wymienie wszystkich po co te nerwy swieta ida wyluzujcie:) olejcie chlopaka niech sie produkuje reklamuje ma prawo ale my nie musimy go sluchac jak bedzie totalnie ignorowany to sobie odpusci i gdzie indziej bedzie sie "realizowal" My robmy swoje od dluzszego czasu jest fajna tradycja ze jest post z datami na dany tydzien gdzie wymieniamy sie uwagami spostrzezeniami i sobie pomagamy i niech tak pozostanie. Wszyscy regularnie czytajacy forum sie znaja szanuja za wiedze i nie musza sobie nic udowadniac a jak jakis "fachowiec" probuje tu namieszac to niech sobie probuje my badzmy niewzruszeni. Apeluje o totalna ignorancje dla glupich prowokacyjnych wpisow. Jesli bedziemy w tym konsekwentni absolutnie wszyscy to z czasem zostaniemy tylko my i dyskusja bedzie miala konstruktywny charakter .Pozdrawiam i mniej nerw chlopaki:)
max1224 / 2009-12-14 16:16 / Tysiącznik na forum
co racja to racja z drugiej strony w imię czego jakiś .... ma mnie szkalować
co do rozwoju sytuacji to idzie jak po sznurku tyle że teraz trudniejszy czas bo te kilka dni pójdzie w górę kiedy jestem po za rynkiem
tedchom / 2009-12-13 22:14 / Tysiącznik na forum
tak patrzę na to ten mój portfel i chyba jutro dokupię sf1 bo strasznie zszedł w dół:(
kobi2929 / 83.24.231.* / 2009-12-13 18:28
Inny Ty osl.. ja pamietam Twoje wpisy bardzodobrze i kiedy zaczeles sie udzielac na tym forum, wszystko co pislaes sprwdzalo sie idealnie, sprawdzalo sie bo pisales po fakcie, np. o fundach turcji jak juz urosl 20% by kupowac rosji, inddi jak urosl 15% w jeden dzien itp, szkoda slow na Ciebie
devil000 / 2009-12-13 15:30 / Bywalec forum
panowie siedzimy juz tu dlugo nie chcialem wywolywac tym postem sporow na forum widac troche mleka sie przy okazji wylalo robmy to co kazdy z nas potrafi najlepiej i przyczyni sie do tego zeby nie miec tylow grajmy razem z grubasem nie przeciw niemu kto ile ugral sam wie i siebie nie bedzie oklamywal proponuje zastanowc sie nad scenariuszem na najbliszy tydzien ja zajmuje pozycje pol na pol od jutra gdyz posiadam dolara i znikoma ilosc akcji wyrownuje 50% na 50% z mozliwoscia szybkiego ruchu badz to w jedna badz druga strone chociaz wydaje mi sie ze nadszedl czas na cos wiekszego niz tylko mala korekte coraz wiecej ludzi ma wizje dokupowania w dolku juz sie nauczyli ze i tak musi odbic
axatest / 2009-12-13 18:34 / Bywalec forum
Ja złożyłem zlecenie wyjścia w piątek ze skan2, realizacja we wtorek boję się czy trochę nie za późno chociaż ma być nów, a ostatnio kalendarz synodyczny dosyć dobrze się sprawdzał. Większość i tak w pieniężnych i temp6, ale patrzę z uwagą na ostatnie zwałki na złocie i ropie.
devil000 / 2009-12-13 15:41 / Bywalec forum
zanalazlem cos co moze rzutowac roche rynki w najblizszym czasie a w sumie juz w poniedzialek duzo moze sie wyjasnic

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7359397,Czy_dubajski_Nakheel_splaci_w_poniedzialek_obligacje.html
devil000 / 2009-12-12 20:32 / Bywalec forum
przy zalozeniu ze nie masz dolara bym jeszcze chwile przeczekal do przebicia oporu na 2.85 - 2.90 w tym kanale poruszamy sie juz jakis czas i narazie sie sprawdzalo jesli teraz odbije w dol bedzie mozna kupic taniej 2.70 na wsparciu jednak eur/usd wyraznie dalo do myslenia ze cos sie zaczelo dziac a kanal usd/pln nie bedzie trwal w nieskonczonosc kupic czy poczekac pewnie kazdy ma taki sam dylemat nie zaleznie czy to zloto papiery czy waluty nie 50% na 50% nawet przy tak silnym trendzie od lutego na akcjach podejrzewam ze z tych 70% ktore uroslo wiekszosc z nas w obawie przed zla decyzja nie ugrala nawet na tym 20% taki urok gieldy trzeba bylo miec jaja zeby przesiedziec te dobre pol roku w wlasnie moze zapytamy czy ktos taki sie na tym forum trafil...........?????
inny / 2009-12-12 22:55 / Bywalec forum
Od dołka w lutym do górki w piątek tydzień temu WIG zyskał nawet 90%. Teraz po fakcie ciekawie jest sprawdzić, kto wtedy w lutym naganiał :-) na nową hossę a kto jeszcze w marcu twierdził, że to nie koniec spadków i nawet trzycyfrowy WIG20 jest bardzo prawdopodobny.
Oto wątek o dalszych rzekomych spadkach:
http://www.money.pl/forum/temat,6,1488986,1488986,15,0,czy;warto;kupic;teraz;fundusze;arki;-;akcyjne.html

i jeden z wpisów:
"2009-03-07 22:04:25 | max1224 [ Tysiącznik na forum ].
to nie żarty trzycyfrowy wig20 jest bardzo prawdopodobny "

a oto juz słynny wątek zaczynający wspanialy rajd i odrodzenie GPW:
http://www.mbank.pl/forum/read.html?f=1&i=905586&t=879441#reply_905586

i jeden z wpisów:

"inny:
Re: Trzeba się brać za FA
09-02-09 14:37, 192.249.47.---
jacek21 napisał(a):
> Co do WIG20 ciężko idzie.

Hossa rodzi sie w bólach ;-) "

Warto je przytoczyc, bo o WIGu
tedchom / 2009-12-13 22:05 / Tysiącznik na forum
no człowiecze miałeś szczęście ale prosił bym jeśli już tak wpisujesz to nie wpisuj z nikiem , bo to nie ładnie tak jakbyś ty się nigdy nie pomylił sorki ale wkurzyłeś mnie inny. powiedz co w tym półroczu będzie również z taką dokładnością a za pół roku sam będę C;( i gratulował jeju jeju
TDI / 78.131.137.* / 2009-12-13 01:51
i chcesz tym przytoczonym postem udowodnić że w lutym przewidziałes półroczną hosse?? tak naprawde to na rynkach nic nie wiadomo i wszelkie analizy są o dupe rozbić można jedynie porównywać poziomy czy jest stosunkowo tanio czy stosunkowo drogo a ruchy krótkoterminowe są praktycznie dziś nieprzewidywalne bo przysłowiowy grubas może prawie w każdej chwili zrobić co chce. W lutym WIG20 bez problemu mógł zjechać w ciągu tygodnia poniżej 1000 i w tedy było to realne zagrożenie, ale ktoś chciał inaczej i nie zjechał ot tak poprostu... przeciez to nie wystrachana światowa drobnica zaczeła kupować w tedy akcje. W wielu kwestiach sie z Toba zgadzam miedzy innymi w tym kto jest owym "grubasem" mam na mysli dwa amerykanskie banki i generalnie twoje przemyślenia mi sie podobają, jednak tego typu "łapanie za posty" jest bezcelowe, nic nie wnosi!
Zeus52 / 2009-12-13 03:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha...nieźle trafiłeś!Dlatego proponuję wejść na stronę mbanku podaną przez naszego genialnego kolegę i pogratulować im,że mają ludzi z tak wielkim wyczuciem rynku,że przewidzieli 6.lutego hossę. Na dowód tego przytoczyłbym cytat zaprezentowany nam tutaj przez "innego". Z kolejnością,kto i kogo o co pytał,dwukropkami...cały wpis"innego". Na pewno się ucieszą. Zwłaszcza kolega"Jacek21" !
max1224 / 2009-12-13 01:05 / Tysiącznik na forum
co za metody z której bojówki jesteś nie we wszystkich uczyli technik oczerniania metodą wyrwanych z kontekstu zdań tyle że bojówkarze to na onecie;-)))
Zeus52 / 2009-12-13 02:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Proponuję jednak wszystkim,aby jednak skorzystali z zaproszenia,jakie wystosował "inny" i weszli na podaną przez niego stronę. Ja,nie chcąc być wobec kolegi"innego"nieuprzejmym,wszedłem. Nie napiszę,co zobaczyłem. Tak,jak napisałeś,nie powinno wyrywać się zdań z kontekstu dyskusji,bo pamiętam,że nie była to prognoza,a tylko stwierdzenie,że taka możliwość spadku też jest możliwa. Sam też nieraz piszę o różnych zagrożeniach,ale co innego informacja o zagrożeniu,a co innego prognoza. Ważne,w co wchodzisz,a o jakich różnych możliwych opcjach piszesz. My tu o różnych opcjach sobie gdybamy,ale co innego robimy. To nieraz zaznaczałem. No i skorzystajmy z zaproszenia kolegi"innego". Nie chcemy chyba,żeby się na nas obraził...i zobaczmy,co to znaczy wyrywać coś z kontekstu. Ciekawe tylko,co na to autor tekstu zacytowanego przez kolegę"innego".
inny / 2009-12-12 22:58 / Bywalec forum
Warto je przytoczyc, bo o WIGu poniżej 1000 mówił wtedy słynny guru tego forum, dzięki któremu niektórzy cieszą się , że zarobili marne 15% ze straconych wczesniej 60%.
A jakby posłuchali wtedy innych ;-) i zostali w FA (jak zostali ubrani w 2007) lub zapakowali się w lutym i nic nie robili, zarobiliby ponad 60% w przeciętnych fundach.
No bo jednym z głównych naganiających na akcje w wątku czas na FA była z kolei główna czarna owca tutejszego forum, czyli ja.
Groteska? Kuriozum? Ależ skąd normalka.

Tak jest zawsze i wszędzie. Pamietam jak w 2007 r. najpierw jak w lecie napisałem, że wywaliłem wszystkie misiowe FA, byłem wyśmiewany od tchórzy, a jak 25 października, gdy PO wygrało wybory napisałem, że prędko wywalam pozostałe FA z GPW, bo czeka nas ciężka bessa, to moCHer błędnie pisany był najdelikatniejszym wyzwiskiem rzucanym we mnie przez maładców rzucających się na akcje za namową analityków, bo donek wprowadzi 2 irlandię.

Jutro kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego i tak mi się to skojarzyło. Po prawie 30 latach zbrodniarz jaruzelski jest szanowanym przez media i wyborców bohaterem, kiszczak to człowiek honoru dla głównego autorytetu wykształciuchów michnika, słynny agent bolek teraz bezkarnie opluwa ówczesnych bohaterów, a prawdziwi bohaterowie tamtych czasach żyją w biedzie , i na pewno nie walczyli o Polskę donka, olka i bolka.

Jaki z tego wniosek: wystarczy dobry PR, krzyk na forum lub w mediach i tłum łyknie wszystko i jeszcze bedzie dziękował "darczyńcom" za rzucone ochłapy, choć, mógł mieć 10 razy tyle.
privy / 2009-12-14 11:35 / Tysiącznik na forum
he he

Inny, masz wiedzę i umiejętności, bez wątpienia i masz jeszcze jedną umiejętność: zrażania do siebie innych. Zupełnie tego nie rozumiem. Chyba z jakiejś imprezy wróciłeś bo to sobota wieczór itd. Jeśli jesteś lepszy od innych to nie przywołuj duchów historii i nie wystawiaj laurki sam sobie, niech inni to zrobią za ciebie.
axatest / 2009-12-13 12:21 / Bywalec forum
A czy kolega jacek21, założyciel wątku na który się powołujesz, zgodzi się co do twojej przwodniej i bezdyskusyjnej roli proroka hossy 2009 w polskojęzycznym internecie?
max1224 / 2009-12-13 00:34 / Tysiącznik na forum
myślałem że wyzdrowiałeś a Ty po prostu szukałeś w tym czasie czegoś dzięki czemu mógłbyś sobie ulżyć mam nadzieję że jesteś zadowolony a swoją drogą to oto co sam pisałeś w czasie na który się powołujesz wybrałem kilka wpisów dla określenia czasu w jakim to się działo

2008-09-30 18:01:28 | | inny

Tak, rzeczywisty. Niestety. Takie sa skutki posiadania SFI na
mBank-u.


A jak bys miał Skandię to miałbys zyski , że hoho. Oszukuj sie dalej.
zobacz dyskusję
2008-10-05 14:06:39 | | inny
Przeczytaj Międzyrynkową Analizę Techniczną Murphiego.
zobacz dyskusję
2009-04-22 20:41:09 | | inny

żeby odrobić 10%straty trzeba zyskać co najmniej 15%


Żeby odrobic 10% trzeba zyskac około 11,2%, bo jak stracimy 10% ze 100zł, mamy 90zł, więc
zarobienie 10zł to 10/90=1/9 czyli 11,11111itd.
Oczywiście przykład dotyczy tych samych jednostek, bo jeśli stracimy w 1 funduszu 10% to w 2
musimy odrobic 11,11%/0,81=13,7% ze względu na złodziejski Podatek belki i brak kompensacji
w funduszach.
zobacz dyskusję
2009-04-28 19:08:37 | | inny

dzielnie wspierałeś forumowiczów a jakie fantastyczne były to porady weź Ty się może lecz
axatest / 2009-12-13 18:15 / Bywalec forum
max szkoda czasu na takie głupoty,o ile z Twoich sugestii wielu skorzystało, o tyle chyba nikt nie skrzystał z prognoz "wszystkowiedzącego po czasie" innego
kobi2929 / 83.24.231.* / 2009-12-13 18:43
Ciekawe ze napisalem praie to samo co Ty nie czytajac Twojego wpisu o innym ;) forum czasem czytam z Maxem np.czasem sie nie zgadzam, ale po to jest forum by pisac co sie przewiduje, ale inny bije wszystkich na glowe, postaral sie byc inny i pisze to co bylo i cale ruchy przypisuje sobie....paranoja , to tylko w Polsce mozliwe (ale skoro wszyscy pisza o tym co moze byc to z loginem inny musi byc inny i nie dziwmy sie ze pisze cos inneo czyli to co bylo, innych tez nalezy zrozumiec ;)
max1224 / 2009-12-14 00:47 / Tysiącznik na forum
a powinieneś napisać często w swoich wykresach jesteśmy tak zaślepieni ze jeden rozsądny głos może ukazać tzw. drugą stronę medalu i oczy na problem na nowo otworzyć kilka razy wspominałem kumpla od złota w tygodniu zwykle po zamknięciu rynków w stanach ok. godziny dyskutujemy i analizujemy co się wydarzyło dlatego w tym czasie zwykle nie ma mnie na forum a korzystam z tego ja i kumpel i w efekcie całe forum i nie o racje tu chodzi a o szerokość spojżenia pozdr
inny / 2009-12-12 22:57 / Bywalec forum
Warto je przytoczyc, bo o WIGu
inny / 2009-12-12 23:03 / Bywalec forum
Ciekawej technicznej rzeczy sie dowiedziałem na koniec, że nie można wpisac znaku mniejszości, bo wpis jest od niego ucinany i dalsza część nie pokazuje się na forum.
max1224 / 2009-12-13 09:39 / Tysiącznik na forum
może to da Ci do myślenia bo ten nocny atak to jakieś majaki miłej lekturki

2009-01-05 20:51:56 | | max1224
a ja poszedłem na całość 100%BRIC

2009-02-12 22:11:44 | | max1224
Re: SKARBIE DEPOZYTOWY- czy warto?
warto ale na chwile przeczekać jakiś większy spadek 6-8 mcy to strata czasu od 8 grudnia do
dziś mam ok 30% zysku z tego były dwa tygodnie "odpoczynku" w papierach bezpiecznych na
dłuższa mete siedzenie w czymś takim to dobrowolne oddawanie kasy sprawdzają się jedynie
jako krótkie przechowalnie na czas gwałtownych spadków braku planu lub po prostu odpoczynku


2009-02-13 15:12:27 | | max1224
będą widoczne dziś w nocy lub jutro rano po wycenach dolara i brica z datą 12.02 co w
praktyce oznacza że ta inwestycja przyniosła nam w ostatecznie od wejścia 08.01 do wyjścia
16,78% czystego zysku po odliczeniu opłat itd itp.


2009-02-24 16:15:14 | | max1224
niestety nie wysłałem odpowiedzi ze względu na błędy w adresie jeśli chcesz wystarczy
naśladować ruchy aktualnie mam 100% SKAR4 ale jeśli jesteś na rynku to może nie warto teraz
wychodzić trudna sprawa

2009-03-05 18:50:58 | | max1224
Re: 2.03 - 6.03
no i stało się zgodnie z danym słowwem informuję
100% ml5
ale nie polecam i biorę odpowiedzialności a mającym słabe nerwy odradzam
PS. założenia s&p spodziewany na poziomach 650-400
dolar 4 zł
złoto 1000-1200
oczywiście wszystko pod pilną kontrolą i w razie czego cięcie strat taki mam plan
London. / 188.147.106.* / 2009-12-12 23:45
inny odróżniasz forum o funduszach od forum politycznego ? czy to i pare innych prostych oczywistych spraw jest duzo za trudne dla ciebie do pojęcia ?
max1224 / 2009-12-12 21:06 / Tysiącznik na forum
są uwierz nie będę podawał bo co niektórych bardzo boli ale są
u2mart / 2009-12-12 19:05 / Tysiącznik na forum
Sam nad tym się zastanawiam bo wszedłem w zielonego po 2.74 bodajże i wyszedłem przy 2.80 bo bałem się że znów zacznie spadać.
Ale powiem ci jedno, a mianowicie jak Kinia zobaczy że otworzyłeś nowy wątek to się będzie działo :-))
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-12-13 17:35
Nooooo!!! ;-)
1 2 3
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy