15.06-19.06

max1224 / 2009-06-14 00:36
no w końcu ktoś to powinień zrobić (otworzyć nowy wątek)
Łukasz z Zeusem zapalili mi kontrolkę a może tylko się lekko przestraszyłem?
sam już nie wiem dlatego zaczekam do poniedziałku choć terminarz dnia napięty do granic wytrzymałości
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2009-06-20 09:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
W środę wynik posiedzenia FED. I ważne plotki...Można się spodziewać:po pierwsze zapewnienia o niepodnoszeniu stóp w tym roku.Po drugie: decyzji o skupie obligacji. Dwa plusy w jednym,zwłaszcza dla surowców...bo dolar wtedy się posypie (tylko jeden problem:jednocześnie będą następne aukcje długu i to na ponad 100mld$). Plus trzeci,to być może gigantyczne window dressing na zakończenie miesiąca,kwartału i półrocza.
privy / 2009-06-19 21:18 / Tysiącznik na forum
Mój portfel dziabnięty przez opóźnienie o 0,66%. Szczęśliwie poniekąd bo byłem zatankowany na niemal 80%.
lukaszn19 / 2009-06-19 16:11 / Tysiącznik na forum
uuuu ale wig20 jedzie i nie same wzrosty mnie zdziwily ale raczej wolumen ktory jest ogromny a to jeszcze nie koniec sesji, ale jak zwykle moc w rekach stanow
Zeus52 / 2009-06-20 08:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
To normalka przy wygasaniu kontraktów(volumen)...tak,że do pominięcia.
Gucioo / 2009-06-19 16:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nio takiego wolumenu to dawno nie bylo ale mam farta jak wyszedlem z polskich akcyjnych to akurat wzrosty;/ choc to moze byc sztuczne na podpuche i zjazd ale czas pokaze jak narazie sluchajcie odpowiedzi na moj email nie mam pozdro i milego weekendu choc pogoda kiepska;/
lukaszn19 / 2009-06-19 17:08 / Tysiącznik na forum
raczej taki wolumen sztucznie ciezko jest wywolac, na edku dalej w miejscu, to czekamy na ruch stanow
Rumburak / 2009-06-19 16:50 / Bywalec forum
czyżby atak na 2000 znowu?
jesteśmy w podobnej sytuacji - puściłem z poczatkiem tygodnia polskie... pażywiom uwidim :)
Zeus52 / 2009-06-20 09:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rumburak,sorry że wczoraj odpisywałem na maile(pryw.)tak z doskoku,od czasu do czasu. Ale byłem w pracy,mieliśmy ostry zap...ol,żeby skończyć przed weekendem(takie tygodniowe windows dressing na budowie). Pisałem z telefonu,z pewnym rozkojarzeniem. Co do złota i surowców,zobacz wpis na samej górze(plotki o FED)
Rumburak / 2009-06-20 10:36 / Bywalec forum
luzik :) zastanawia że XAU tak odbiło - złoto samo niespecjalnie ale XAU +4..
Zeus52 / 2009-06-20 11:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może są już dyskontowane przyszłe wzrosty na złocie...???
Zeus52 / 2009-06-20 11:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poza tym powrót,i to wyraźny ponad poziom 140p. dowodzi,że to nie tylko typowy ruch powrotny...
privy / 2009-06-19 17:03 / Tysiącznik na forum
Ciekawa sytuacja miała miejsce przez ostatnie 45 minut na bazie starej serii. By nie wdawać się w szczegóły wyglądało to tak jakby ktoś chciał siłą zmusić arbitraż do oddania akcji.
RT2 / 89.78.51.* / 2009-06-19 12:13
Mamy ladny dolek, teraz nalezy spodziewac sie ladnych wzrostow przez nastepny tydzien. No chyba ze to poczatek tej mitycznej korekty ktora cos nie chce przyjsc.
privy / 2009-06-19 12:41 / Tysiącznik na forum
Nie odbieraj zbyt dosłownie tego tygodnia, jest ustawiony. Trzeba jednak powiedzieć sobie otwarcie brak przełamania 1900/20 na W20 tak jak 907/10 na SP500 niweczy spadki a powrót pow. 1960 W20 i 935 SP500 to niemal pewny powrót do wzrostów.
lukaszn19 / 2009-06-19 13:51 / Tysiącznik na forum
edek tez latwo sie nie poddaje i dalej w srodku flagi na 4h przebywa, zloto pod linia szzyji ale tez nie spada,ale szykuje sie duzy ruch zarowno na zlocie,srebrze,edku i pln, na 4h wykresie wstegi bollingera sa juz wyraznie zawezone, a wiec w krotce poczatek nowego trendu na 4h wykresie, czyli na przedziale czasowym gdzie skutki trendu beda widoczne i na dziennym wykresie tylko,ze wstegi nie mowia w ktora strone podazy wykres, ale zwazywszy na to ze opory sa dosc blisko, impuls ktory moze w krotce nastapic (dzis lub poczatek nastepnego tyg.) zapewne wskaze droge na nastepne dni
privy / 2009-06-19 15:07 / Tysiącznik na forum
Tak sobie myślę, że z tego rgr na ed to jeszcze flaga gotowa powstać.
lukaszn19 / 2009-06-19 15:19 / Tysiącznik na forum
http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID396524&cmd=show[s168553230]&disp=P i taka mozliwosc moze byc, ale spojrz wolumen na euro w trakcie formowania sie "flagi"(przypuszczalnie) w trendzie wzrosowym jest wiekszy niz podczas ruchu wzrostowego, a powinien raczej jeszcze zmalec gdyby wchodzil w gre ruch w gore, coz licze ze wstegi juz dzis poprowadza kurs w danym kierunku
privy / 2009-06-19 18:29 / Tysiącznik na forum
Ale nasz Edziu wierzga. Nieokrzesany jakiś :))
lukaszn19 / 2009-06-19 18:39 / Tysiącznik na forum
obserwuj teraz jak pln i edeku zakonczy sie na 4h moze byc kolejny dobry moment na kolejne wejscie foreksowe (pln musialby jeszzce w gore przez pol godz. to wyszlaby niezla swieczka, ale zob. jak bedzie)
lukaszn19 / 2009-06-19 19:08 / Tysiącznik na forum
no i mamy fajny mlotek 4h usdpln, a wiec baza do wzrostu usd, na razie zasie impulsu oceniam na 3,28 zob. jakd alej bedzie
lukaszn19 / 2009-06-19 18:36 / Tysiącznik na forum
mozliwe ze dotarl ed do gornej krawedzi flagi o ktorej pisales, za razem jest tam rowniez dolna granica ichimoku i 61% fibo obecnego impulsu dobre miejsce na shorta bylo ;)
privy / 2009-06-19 19:43 / Tysiącznik na forum
Dzięki Łukasz widzę to dokładnie. Pięknie zbiegły się te poziomy, choć ichimoku nie miałem włączone to z zamkniętymi oczami można było szorcić.
lukaszn19 / 2009-06-19 22:55 / Tysiącznik na forum
nie wiem na jakim grasz lewarze ale ruch dosc profito dajny trafil sie na koniec tyg. zob. co bedzie w pon.,a co do indeksow to Nasdaq zachowal sie podobnie do wig20 czyli wzrost (tylko troche mniejszy) i spory wolumen, sp500 maly ruch ale tez spory wolumen tylko dji po swojemu i za rowno swieca jak i wolumen nie duze, teraz trzeba to troche poukladac i przygotowac sie na nastepny tydz. pozd (spogladales moze na indeksy usa pod kontem "wyspy odwrotu"?)
privy / 2009-06-19 23:59 / Tysiącznik na forum
Nie, nie pomyślałem o wyspie, ale faktycznie coś takiego może powstać. SP500 najbardziej by pod to podchodził przynajmniej na moje oko. Ta cała konsola była w sumie po coś a my ciągle mamy pat.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-18 22:44
hej wszystkim
no i co z tym zlotkiem?! fuuu...
cos sie wyklarowalo na korzysc lub co gorsza na niekorzysc? poki co zwałka buuu...
ps. a janki nie chca spadac uparciuchy jedne ;-)
lukaszn19 / 2009-06-18 23:10 / Tysiącznik na forum
ropa jest w troche lepszej sytuacji niz zloto jednak troche wysoko i tez lepiej chyba byc z boku zwlaszcza nie rozstrzygnietej formacji na edku,a same zloto to wyglada wg. mnie slabo na najblizszy okres, a wcale nie musi tak wygladac za tydz. ;)
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-18 22:56
i rope tez zaniedbalismy, a szkoda :-(
teraz to juz sie raczej bedzie korekcic
Gucioo / 2009-06-18 21:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zobaczcie co im wysmarowalem :)
Odpowiedzieliście mi Państwo tak jak ostatnio czyżby aktualizacja
waszego systemu często się zdarza czy może inne czynniki wchodzą w grę?.
Skutek jest taki że z powodu niemożliwości wykonania konwersji w
poniedziałek poniosę stratę związaną z czwartkowa a nie środowa wyceną !!
Firma Skandia powinna dbać i troszczyć o dobro klientów a nie
lekceważyć i oszukiwać, ale widocznie Polityka i Misja Firma jest inna!!
Dodatkowo klamie Pani bezmyslnie odpisując mi nastepująco:
Szanowny Panie,

uprzejmie informujemy, że brak możliwości wprowadzenia dyspozycji spowodowany był wcześniejszą aktualizacją naszego systemu. Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację.Jednocześnie informujemy, że wprowadzona przez Pana w dniu wczorajszym dyspozycja konwersji jest w trakcie realizacji.

Z poważaniem,
Małgorzata Ziemba

A mojemu koledze, który ma również polise w waszej firmie następująco:

Szanowny Panie,

uprzejmie informujemy, że w wymienionym przez Pana czasie nie były przeprowadzane żadne aktualizacje systemowe, które mogłyby uniemożliwić składanie dyspozycji.
W przypadku podobnych problemów w przyszłości prosimy o przesłanie numeru Pana Polisy bądź numeru PESEL oraz zrzutu ekranowego wraz z informacją o wyświetlanym komunikacie.

Z poważaniem,

Małgorzata Ziemba

Jak Pani wytłumaczy taki fałsz? Brakuje Pani kompetencji i kompletnie nie nadaje się Pani na to stanowisko!!
privy / 2009-06-18 21:23 / Tysiącznik na forum
Jest pewien myk słowny, który powoduje, że oba teksty się nie kłócą. Problem wynikł wcześniejszą aktualizacją (nie wiadomo kiedy, tą sprzed miesiąca?); z drugiej strony wymieniony przeze mnie czas dotyczył feralnego dnia. Jest kłamstwo i go nie ma jednocześnie, zależy jak spojrzeć. Niech to lepiej wytłumaczy zanim ją oskarżysz.
Gucioo / 2009-06-18 22:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie wydaje mi sie privy zebym popelnil blad jak wczesniejsza akrtualizacja moze zaklócic dzialanie systemu w dniach poźniejszych, zreszta juz kilak razy ta baba lala mi wode odpowiadajac , mi natomiast nie mogla napisac o peselu lub nr polisy bo na zrzucie wyraznie widac nr polisy . Ja osobiscie uwazam ze z hamstwem oszustwem icwaniactwem trzeba walczyc, bo prawda o tych doradcach finansowych jest taka ze inrteresuja sie tylko nowymi klientami, a pozyskani ida juz w niepamiec , pomijajac wysylane raz na miesiac lakoniczne sprawozdania z rynku. Prawde mówiac jest to glupota z ich strony,ponieważ im wiecej klienci zarobia kasy tym oni sciagną wiecej za zarzadzanie ale widac polityke projakościowa maja do dupy pozdro :)
privy / 2009-06-18 23:16 / Tysiącznik na forum
nie wydaje mi sie privy zebym popelnil blad jak wczesniejsza akrtualizacja moze
zaklócic dzialanie systemu w dniach poźniejszych


Mi też wydaje się to niedorzeczne. Po tym co przytoczył ''myfa'' w zasadzie sytuacja stała się oczywista. To była świadoma zagrywka.
myfa / 2009-06-18 21:48 / Bywalec forum
ja jej pojechalem jeszcze ostrzej , troche poklnalem :) i pisze mi dzis oto tak :

Szanowny Panie,



uprzejmie informujemy, że w dniu wczorajszym aktualizacja danych odbyła się wcześniej. Za brak odpowiedniej informacji na stronie serdecznie przepraszamy. Jednocześnie informujemy, że wprowadzone przez Pana w dniu wczorajszym dyspozycje transferów są w trakcie realizacji.



Z poważaniem,



Małgorzata Ziemba
###_maciejk / 2009-06-18 22:01 / Bywalec forum
Jednocześnie informujemy, że wprowadzone przez Pana w dniu wczorajszym dyspozycje transferów są w trakcie realizacji. ===> co to oznacza chciałem się od niej tego dowiedzieć ale jakoś odpowiada wymijająco. Jak to rozumiecie wycena środowa czy czwartkowa???? Transfer wykonany we wtorek po nieudanym reklamowanym poniedziałkowym. Ja osobiście wolalbym po czwartkowym!
myfa / 2009-06-18 23:03 / Bywalec forum
wczoraj wprowadzalem nowe zlecenia wic mi napisala ze sa trakcie realizacji tez mi nowosc skoro mam to w oczekujacych :)))) lanie wody i tyle. mam nadzieje ze troche na nich wjechalismy i to poskutkuje i nie beda robic takich numerow ( bynajmniej w najblizszym czasie)
privy / 2009-06-18 22:21 / Tysiącznik na forum
Transfer z datą w transakcjach oczekujących + 2 dni. Wprowadziłeś we wtorek więc czwartek. Gdyby było inaczej napisałaby, że biją się w pierś i dla takiego zacnego klienta naprawią swój błąd.
privy / 2009-06-18 21:53 / Tysiącznik na forum
O w mordę. O co tu chodzi? Ciągnie jak z kapelusza.
lukaszn19 / 2009-06-18 21:17 / Tysiącznik na forum
ostro troche pojechales, ale chyba sie nalezy.......i co odpisali?
mietek84 / 88.220.124.* / 2009-06-18 16:29
ja mam taki zrzut ekranowy z dwóch polis z tego feralnego dnia z godziny 20:40 ale czekam do jutra i jeżeli okaże się, że jestem stratny na tym to wysmaruje im taką reklamację jakiej jeszcze nie widzieli, a jak odpiszą, że była w trakcie realizacji inna konwersja to dostaną zrzut z transakcji gdzie nie raz mam po 2-3 zlecenia konwersji wykonane dzień po dniu lub z dwudniowym odstępem. Jest na tym forum jeszcze ktoś kto ma ten sam problem i porobił zrzuty?
Gucioo / 2009-06-18 11:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
kurde wczoraj pogrom byl na GPW wolumen wysoki i obrot tez cofajac sie klika dni wstecz rosl czy to nie oznacza poczatek wiekszej korekty? ;/
d.dar / 93.105.164.* / 2009-06-18 12:48
Wygląda na korektę.
Pytanie jak głęboką?
pozdr

Ps.Wszystko w pieniężnych.
Gucioo / 2009-06-18 11:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
zobacznie co mi skandia odpisala wczoraj na moja reklamcję:
Szanowny Panie,



uprzejmie informujemy, że brak możliwości wprowadzenia dyspozycji spowodowany był wcześniejszą aktualizacją naszego systemu. Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Jednocześnie informujemy, że wprowadzona przez Pana w dniu wczorajszym dyspozycja konwersji jest w trakcie realizacji.



Z poważaniem,



Małgorzata Ziemba



Zespół ds. Obsługi Umów Ubezpieczenia

Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA

ul. Cybernetyki 7

02-677 Warszawa
###_maciejk / 2009-06-18 18:07 / Bywalec forum
ja dostałem identycznego maila a po zapytaniu z jaką wyceną wejdą moje zmiany zrobione we wtorek po nieudanej próbie poniedziałkowej otrzymałem info:

--------------------------
Szanowny Panie,

poniższa wiadomość została potraktowana jako reklamacja i przekazana do
odpowiedniego departamentu.

Z poważaniem,

Małgorzata Ziemba
---------------------------------------------------------------------------------
grzegorz77 / 2009-06-19 11:42
Pewno Pani Ziemba cały dzień tylko odpisuje na maile od niezadowolonych klientów;) Pewno już paluszki bolą :( no ale to nie nasza wina ,że jesteśmy niezadowoleni hehe. Pozdrawiam i Panią Ziembe też (może tu zajrzy ) :)
u2mart / 2009-06-18 18:17 / Tysiącznik na forum
Hmm słowem P.Ziemba musi być odpowiedzialna za grupę z naszego forum )
privy / 2009-06-18 11:30 / Tysiącznik na forum
Chcesz się pośmiać to przeczytaj poniżej i zobacz kto się podpisał.

Szanowny Panie,

uprzejmie informujemy, że w wymienionym przez Pana czasie nie były przeprowadzane żadne aktualizacje systemowe, które mogłyby uniemożliwić składanie dyspozycji.
W przypadku podobnych problemów w przyszłości prosimy o przesłanie numeru Pana Polisy bądź numeru PESEL oraz zrzutu ekranowego wraz z informacją o wyświetlanym komunikacie.


Z poważaniem,

Małgorzata Ziemba

Zespół ds. Obsługi Umów Ubezpieczenia
Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA
ul. Cybernetyki 7
02-677 Warszawa
u2mart / 2009-06-17 18:15 / Tysiącznik na forum
Może mały quiz tak dla zabawy.
Jak wg. Was skończą Janki w dniu dzisiejszym ???
S&P500 - 900 po pięknym zjezdzie na końcu :)))
myfa / 2009-06-17 22:33 / Bywalec forum
To odpowiedz na mojego maila do szanownej skandii :) Wy tez podobne dostaliscie????

uprzejmie informuję, że przyczyną braku możliwości wprowadzenia przez Pana konwersji w Polisie ZY00097318 w dniu 15.06.2009 była realizująca się dyspozycja transferu wprowadzona przez Pana za pomocą Multiportfela Online w dniu 10.06.2009r.

Jednocześnie wyjaśniam, że przetworzenie każdej dyspozycji trwa ok. 6 dni roboczych. Konwersje i transfery realizowane są z uwzględnieniem danych z wyceny, aktualnej na drugi dzień roboczy po ich złożeniu. W kolejnym dniu (trzeci dzień roboczy) otrzymujemy dane z poszczególnych Towarzystw Inwestycyjnych oraz dokonujemy przeliczenia aktywów na Polisie. Po zrealizowaniu dyspozycji, Skandia w terminie do 48 godzin dokonuje uaktualnienia danych w serwisie internetowym Multiportfel Online. Powyższe, regulowane jest zapisami ogólnych warunków ubezpieczenia oraz Regulaminu świadczenia usług drogą elektroniczną.
grzegorz77 / 2009-06-18 12:58
Ja dostałem podobne pisemko ,ciekawe ile mają wersji podobnych pisemek. U mnie czekało jedno zlecenie "kowersja" jednego fundu na drugi więc nie było możliwości jak to napisali ...realizująca się dyspozycja transferu...by portfel był zablokowany przez te zlecenie. Zresztą nigdy nie było z tym problemów a teraz nagle jest to ...regulowane jest zapisami ogólnych warunków ubezpieczenia oraz Regulaminu świadczenia usług drogą elektroniczną. He he dobre. Pozdr
privy / 2009-06-18 14:34 / Tysiącznik na forum
Bzdury piszą, wcześniejsze transfery niczego nie blokują. Albo pracują tam skrajnie niekompetentni ludzie do kontaktów z klientem albo jaja sobie robią, bo co im jeden klient zrobi.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-17 22:42
ich szybkosc dzialania jest porazająca, to tak jak meleksem gonic mercedesa
LdN / 2009-06-17 20:49 / Bywalec forum
Hmmmm, 920 pkt.
privy / 2009-06-17 19:45 / Tysiącznik na forum
Nie strasz. 918 lub 923 i raczej nie więcej jak 925
u2mart / 2009-06-17 22:03 / Tysiącznik na forum
No i remis.
Pomyłka zarówno moja jak i twoja o 8 pkt.
Nagroda zostaje u organizatora :-))))
privy / 2009-06-18 22:23 / Tysiącznik na forum
Dziś bym wygrał :)))
privy / 2009-06-17 22:22 / Tysiącznik na forum
No to mnie załatwiłeś :)

A teraz mała dygresja do EDka. Poprowadziłem linie szyi na RGR, jedną po cieniach drugą po korpusach i wyszedł zakres szumów. Obecnie górny pułap szumu na dzień jutrzejszy 1,3970 dolny 1,3824. 150pip, sporo, można sobie polatać na fx. Dopóki z tego nie wyjdziemy to się nie dowiemy. SP500 niestety nie oddalił się od swojego wsparcia co słabo o nim świadczy i zapewne EDziu na azjatyckim graniu zjedzie niżej niż jest obecnie, w dolne obszary szumu. Do tego w miarę neutralne dane nie działają pozytywnie więc może rynek czeka na te złe by mieć powód do przełamania poniekąd dość ważnego wsparcia. Ale wiadomo mamy tydzień cudów więc AT z lekkim przymrużeniem oka.
jardum / 2009-06-18 09:33
Patrzycie czasami na indeks dolarowy USD_I na stooq ? Rysuje się tam coś na kształt chorągiewki czyli bylibyśmy dopiero w połowie spadku tego indeksu. Czy ten indeks ma w ogóle większe znaczenie?
Dodatkowo azjaci nie spowodowali zwałki na edku a ten zdołał już naruszyć przełamaną wcześniej linie szyi rysowaną po korpusach (poziom 1,397 o którym pisze privy).
privy / 2009-06-18 10:22 / Tysiącznik na forum
Indeksy zarówno dolara jak i euro mają układ prospadkowy stąd również trudności w ocenie E/D. Ciekawie na tym tle wygląda indeks złotówki.

Mamy na EDku nowy poziom wsparcia intra 1,3925.
lukaszn19 / 2009-06-17 22:33 / Tysiącznik na forum
na 4h edku wyglada jak maly kanal wzrostowy,a wiec tez jak flaga na chwile obecna,ale tez poczekam na wyjasnienie i pomoc azjatow
privy / 2009-06-17 23:12 / Tysiącznik na forum
Klasycznie po 4 wewnętrznych odbiciach jest wyjście z kanału, czyli wychodziłoby jutro. Na M15 widzę już małe przygotowanie do ruchu na południe, ale jestem zbyt zmęczony, za godzinę odpływam. U Ciebie Łukasz to chyba 6 godzin do tyłu?
lukaszn19 / 2009-06-17 23:25 / Tysiącznik na forum
widzialem ze na innym forum to nawet list gonczy za toba poscili ;)
privy / 2009-06-18 00:13 / Tysiącznik na forum
Pisałeś tam kiedyś?
lukaszn19 / 2009-06-18 00:18 / Tysiącznik na forum
balagan tam maja i chyba pare razy tam pisalem ale to juz dawno,dawno temu,za duzo sie tam klucili i ogolnie mizerny jest poziom w porownaniu do tego forum, ciezko spotkac normalne forum teraz szukalem na emoney jeszcze czegos normalnego do poczytania to na forum "wiadomosci" jakis zbok do modyliszki wypisuje swoje fantazje, chyba to jest najlepsze z tych co odwiedzilem
lukaszn19 / 2009-06-17 23:24 / Tysiącznik na forum
tez raczej stawiam na poludnie i jezeli na 4h poprowadzisz linie z czubka glowy przez goena granice prawego ramienia, oraz na dole od miejsca gdzie rozpoczela sie budowa glowy do miejsca gdzie potencjalnie skonczylo sie prawe ramie, linie tworza cos na wzor klina ktore czesto pojawiaja sie na szczytach i rgr dalej zostaje w mocy, zob. co w azji z tym zrobia, a u mnie nawet 7h w tym czyli po 16 dopiero
privy / 2009-06-18 00:06 / Tysiącznik na forum
Z RGRami a w zasadzie z liniami szyi często bywa tak, że po jej przełamaniu ceny powracają do niej i dopiero wówczas następuje wypełnianie formacji. Tak stało się dziś i stąd ten przedział, który podałem wcześniej. Górna banda to dla mnie być albo nie być dla RGR.

Widziałem jak Barak pokazał w czasie wywiadu jak rozprawi się z kryzysem i gdzie jego miejsce. Szybkie łapki ma Twój prezio :).
lukaszn19 / 2009-06-18 00:14 / Tysiącznik na forum
a zwrociles uwage na orgr na plnusd?

(dziwne wlasnie zloto przypuszcza calkiem spory szturm na linie szyji, a zazwyczaj o tej porze ruchy sa minimalne a wolumen zerowy)
privy / 2009-06-18 17:07 / Tysiącznik na forum
Wiesz Łukasz, nie potrafię się do tej formacji odnieść, wydaje mi się jakaś krzywa, ale możesz mieć racje. Ja spoglądam na tygodniowy i widzę mnogie dywergencje byka. Jak na dziennych odkleimy się w końcu od linii szyi to w mojej opinii będziemy bić szczyty. Na razie jesteśmy pod nią. Na tygodniowym mamy też klin i znajdujemy się przy jego górnej bandzie (3,27) stąd zapewne takie problemy z ruchem na północ. Mówiąc krótko, pomimo pozytywnych sygnałów ogórek się jeszcze kisi.
lukaszn19 / 2009-06-18 20:44 / Tysiącznik na forum
na edku 4h jezeli jest to flaga to jest juz ukonczona (ewentualnie jeszcze jedna rundka, ale watpie) do tego dochodzi zloto gdzie nastapilo odbicie od lini szyji od dolu a wiec formacja rgr perfekcyjnie gotowa i brakuje juz tylko duzego ruchu w dol (tak wg.mnie wyglada techniczny obraz na zlocie) do tego dochodzi pln gdzie tez mozna zaobserwowac orgr (jeszcze nie ukonczone) i wspomniany edek gdzie da sie rowniez zauwazyc rgr (rowniez nie ukonczone, czyli bez przebicia lini szyji) biorac pod uwage iz wlasnie mogla ukonczyc sie flaga na 4h edku formacja rgr moze sie dopelnic najpozniej do jutra, sadze tez ze po sesji w usa bedzie rowniez troche jasniej
privy / 2009-06-18 20:52 / Tysiącznik na forum
Jest dokładnie jak mówisz, ciekawe, że indeksy w Stanach mają, jak na razie, tę sytuację w nosie.
lukaszn19 / 2009-06-18 21:04 / Tysiącznik na forum
tu wlasnie mam problem, widze ze dji reaguje na edka ale b.lagodnie, jednakze dji jest przy startm oporze okolo 8570-8600 i tez nie bardzo moze go pokonac z drugiej jednak strony na indeksach nie pojawily sie tak wyrazne syg. odwrotu jak na zlocie i walutach, tylko czy edek i dji moga isc w przeciwnych kierunkach? na odp. licze najpozniej do konca tyg.
u2mart / 2009-06-18 21:02 / Tysiącznik na forum
Czyli laikowo to zapowiada się odwrócenie trendu na edku , czyli dolar up, giełdy w dół, złoty w dół a do tego jeszcze koniec miesiąca i opcje oraz możliwa obniżka stóp procentowych?
privy / 2009-06-18 21:39 / Tysiącznik na forum
Na walutach też będzie rozliczenie. A wracając do korelacji:

http://stooq.pl/q/?s=s%26p500&d=20090618&c=5m&t=l&a=lg&b=0&r=eurusd

a zatem kwietniowa historia pokazuje, że na krótko taki rozjazd jest możliwy.
u2mart / 2009-06-17 19:47 / Tysiącznik na forum
Nie straszę tylko tak sobie gdybam, a że mi się sprawdza na odwrót zazwyczaj to pewnie będziesz miał swoje 918 )
tedchom / 2009-06-17 01:28 / Tysiącznik na forum
no proszę wszyscy uciekli hmm, ładnie z tego wynika że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło znaczy ok że mi nie wszedł ten zakup akcyjnych a miałem takie wyrzuty teraz muszę założyć, że nie zdążył bym wyjść odpowiednio wcześniej i znowu jest powód do radości:) z moich obserwacji wynikało że pójdzie w dół choć znajomy oczekiwał tylko górki zobaczymy kto miał rację lepiej patrzeć z boku hehe :)
privy / 2009-06-17 06:54 / Tysiącznik na forum
Być może się pospieszyliśmy. Azjaci nie przełamali w nocy wsparcia na EDku (1,38) a jankesi wczoraj na sp500. Dziś może zatem dojść do odbicia na poziom do 925 co akurat nam da dobry moment do ucieczki. Powrót ponad 935 pokaże, że decyzja była błędna.
inny / 2009-06-17 16:36 / Bywalec forum
Jak wychodziliście z FA wczoraj to rozumien, że w Skandii wycena będzie jutrzejsza. A czy to zależy od TFI jak w mbanku np. PZU dzień szybciej niż LMas. czy u was dzień wycen jest niezależny od TFI?
privy / 2009-06-17 17:37 / Tysiącznik na forum
Niestety, jest niezależny. W mBanku na PZU śmigam jak błyskawica. Przez działania Skandii jestem spóźniony dodatkowo 1 dzień. W efekcie jak sesja jutro będzie płaska stracę dodatkowo ''jedynie'' ponad 1,5%, dla mnie to duży niesmak. Jeszcze mi odpisali, że nic nie robili i wszystko powinno być ok., pusty śmiech.
inny / 2009-06-17 18:09 / Bywalec forum
Rozumiem, że chciałeś wyjśc w pon. po wycenie środowej. Ale może jutro będzie jakaś korekta po dzisiejszej zwale. 1920 to chyba był ważny punkt oporu, więc teraz jest to jakieś wsparcie na WIG20.
privy / 2009-06-17 18:42 / Tysiącznik na forum
To bardzo ważny punkt i nie sądziłem, że zaliczymy go dziś na niemal zamknięciu. Nie możemy zamknąć tygodnia poniżej tego poziomu jeśli jeszcze mamy zamiar rosnąć. EDek po raz trzeci przetestował dziś 1,3820 co jest bardzo pozytywnym sygnałem i całe to moje wyjście może okazać się niewypałem.
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-06-17 20:02
Liczę na to, że jeszcze raz giełdy skoczą do góry. Właśnie dałem zlecenie konwersji - zapakowałem się 100% w akcyjne (w tym ML5), wejście z wyceną z piątku.
myfa / 2009-06-17 20:27 / Bywalec forum
rowniz taka akcje przeprowadzilem, w polskie ok 60% reszta ml5, temp4 i scan2 licze ze jutro obronimy 1920 a w piatek szykuje sie ostry zjazd tak mysle , pozniej ostatnie odbicie w tej mini hossie
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-06-17 21:01
Moja prognoza (oby się sprawdziła) zakłada wzrosty na giełdach przez ok. 2 tygodnie, później zwałkę. Złoto - wzrosty przez ponad miesiąc (z drobnymi korektami po drodze).
Jeżeli od poniedziałku/wtorku przyszłego tygodnia wszystko się będzie rozwijało w zgodzie z tym scenariuszem (oby!!!), to stopniowo będę robił konwersje z akcyjnych w ML5.
tomek zielony / 2009-06-17 21:05 / Bywalec forum
w oparciu o co stawiasz taką prognozę, próba wykazania dobrych wyników przez fundy na półrocze?
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-06-17 21:35
Kawałki wielu analiz i przewidywań z róznych stron. Starałem się wyłowić elementy wspólne i wyszedł mi taki, a nie inny plan. Postawiłem na tą "kartę" i zacząłem właśnie realizować (poszło zlecenie w Skandii i Aegon). Złoto chyba znalazło oparcie na MA50, $XAU też (pisał o tym Zeus52).
Nie ukrywam - zagrywka "va banque". Ale na tej samej zasadzie poprzednio sporo odrobiłem stawiając na ML5.
Zeus52 / 2009-06-17 22:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,pisałem jakiś czas temu,żeby obserwować poziom 140p.na XAU. Że może nas postraszyć i zejść niżej intraday(ładny dolny cień)...i wskaźniki(STC,RSI). Teraz niby tak wyszło,a ja w strachu...wszedłem w ML5(zlecenie) na 15%. Dlaczego w strachu? Rozliczenia kontraktów.
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-06-17 22:19
Dlatego właśnie dałem zlecenia na wejście z wyceną w piątek. ML5 wszedłem na ok. 40%, reszta zbieranina akcyjnych ze świata (nieruchomości, Emerging, Latin, Azja, Polska). I niech ta zbieranina od poniedziałku zacznie zarabiać :)
tomek zielony / 2009-06-17 21:40 / Bywalec forum
mozesz miec nos ml5 a zwlaszcza ml6 dzis niezle w dol
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-06-17 21:53
Zerknij na stronę http://forkoholic.spaces.live.com/blog/cns/ (już raz wklejałem ten link).
Jak zjedziesz na dól strony znajdziesz tam (wpis z 4.06) czteropunktową prognozę ("Master Plan"). Mowa tam o gwałtownym wybiciu w górę (było), spadku w dół (S&P 500 w okolice 900 - jest), a następnie niespodziewanym rajdzie do góry. Potem niestety ma być nurkowanie :(
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-17 21:43
oczywiste - ja to mam ponownie w portfelu wiec nie dosc, ze w dol to jeszcze ostro buuuu....
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-06-17 21:56
Kinia - uśmiechnij się :) Jeżeli założenia są słuszne, to od piątku lub poniedziałku złoto powinno rozpocząć marsz do góry. A jeżeli nie - to "umoczymy" wspólnie :)
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-17 22:01
no i dobra, to moze nawet jeszcze cos jutro dokupie
zapomnialam, ze ten spadek to moze nie wina mojego wejscia a Maxa i jego nasladowcow wyjscia :-)
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-06-17 22:11
Kiniu - mówimy o ML5, a Max do tego "ręki nie przykładał". Najbliższe 2-3 dni albo potwierdzą realizowany plan, albo wdepczą go głęboko w błoto, z którego się będę dłuuugo wygrzebywał :)
privy / 2009-06-17 22:44 / Tysiącznik na forum
Dokładnie. Odejście od wsparcia zwłaszcza takiego to normalka, ważne będzie to co wydarzy się w kolejnych 2-3 dniach.
Zeus52 / 2009-06-17 22:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też trochę wszedłem,a jeśli jeszcze ewentualnie poleci?...W takich wypadkach pocieszam się myślą,że już niewiele i tych spadków,które już były udalo się uniknąć. W razie dalszego spadku,odczekam i przy następnym wsparciu dokupuję(uśrednienie zakupu). Ale może do tego nie dojdzie.
lukaszn19 / 2009-06-17 22:54 / Tysiącznik na forum
ze zlotem jeszcze poczekam, moj poziom wejscia zaklada spadek o drugie tyle do 890 przynajmniej, jednakze na xau dzisiejsza swieca wyglada calkiem pozytywnie,a wiec napiecie na edku i zlocie rosnie, rozstrzygniecie bede obserwowal jednak z boku
Zeus52 / 2009-06-18 07:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego wszedłem tylko trochę. To może być tylko krótki zygzak w górę("B"). Niby wszystko gra,w/g planu...ale właśnie. Jeśli coś tak wychodzi to zaczynają się moje obawy. Za łatwe to by było...choć z drugiej strony 920 to byłby wystarczający poziom spadku
privy / 2009-06-18 08:28 / Tysiącznik na forum
Z obecnej sytuacji może wyjść jeszcze wszystko. Ustawianie się teraz na coś to w pewnym sensie loteria.
inny / 2009-06-18 09:09 / Bywalec forum
To prawda, dlatego ja teraz czekam głównie na gotówce z palcem na enter oczywiście. Tu jest plus mbanku, szybkie konwersje. Wychodziłem z FA w paczkach w środę, piątek i poniedziałek.
W tym tygodniu już raz zabawiłem się w łapanie spadających noży, na szczęście z małym kapitałem, wystarczy mi wrażeń.
Na razie mamy korekte wzrostu, a czy bedzie on wynosiła 100, 200 czy 400pkt to wróżenie z fusów. Jest sporo poziomów wsparć, nie tylko od 1920 może nastąpić kontra byków.
1890 to też ciekawy poziom.
privy / 2009-06-18 10:36 / Tysiącznik na forum
Jeśli zrobimy 38,2 fibo to jedziemy na 1750. Jeśli trend jest mocny to zatrzymamy się 100 pkt wyżej. Problem w tym, że od wtorku jesteśmy generalnie w trendzie spadkowym po potwierdzonej harami wysokiej ceny i zmianie kierunku histogramu na tygodniowym i korekta powinna zahaczyć co najmniej o 1750. Tydzień jednak jeszcze trwa.
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-06-17 22:48
Dokładnie tak, jak mówisz :) Skłaniam się do przypuszczenia, że po rozpoczęciu wzrostów (jeżeli to się potwierdzi) chwilowy przystanek/korekta może być przy forsowaniu średniej MA20 (złoto). Czas pokaże.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-17 22:13
no, a ml5 a to prawie jak ml6
ale wiem wiem prawie robi wielka roznice ;-)
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-06-17 22:22
Plaża nad Bałtykiem to prawie Bora Bora :)))
u2mart / 2009-06-17 22:43 / Tysiącznik na forum
No a morze to prawie ocean )
Zeus52 / 2009-06-17 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
U nas to bara bara...(choć w tym roku trochę zimno,a w zimnej wodzie,to...wiadomo),więc faktycznie prawie to samo...
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-17 22:45
tak, a lato w miescie to prawie jak plaza na baltykiem
ale mam pomysl, grubasy pewnie wakacje na bora bora - to ja sie jednak zglaszam na ochotnika i bede ich szpiegowac :-)
oczywiscie musicie zrobic zrzutke na moj wyjazd
a co tam, poswiece sie dla ogolu ;-)
Zeus52 / 2009-06-17 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cieszę mnie,że się nie załamujesz. Właśnie dałem zlecenie zakupu ML5(na razie tylko 15%). Niby to przewidziałem,ale teraz,gdy ten dzień nadszedł(krótka świeca z długim dolnym cieniem na poziomie,w granicach błędu,140p.),to mam wątpliwości. Nie podoba mi się S&P500,bo wygląda(już po piątkowej sesji),że poważna korekta już się zaczęła...przebicie poziomu 930p. Zobaczymy. Na razie wejście jest ostrożne. Pzdr.
tedchom / 2009-06-17 23:57 / Tysiącznik na forum
ja kochani siedzę w ml5 tylko na wypadek gdyby... ok 2% man zamiar dokupywać jeśli zejdzie w okolice + - 915 tak sobie założyłem tylko kiedy się tego doczekam?? ale w razje jazdy na południe powinny grubasy w coś uciekać a gold jest całkiem ok na takie wypadki szczególnie gdyby był na poziomie 870 byłoby cudnie pozdr.
lukaszn19 / 2009-06-18 00:04 / Tysiącznik na forum
ogolnie sytuacje na zlocie ciekawa wlasnie kurs dociera do lini szyji od dolu, do rana powinno byc jasniej
tedchom / 2009-06-18 00:07 / Tysiącznik na forum
oby było jaśniej jednak mam nadzieję na kupno tanich fundów to nie gielda tu nie ma zlecenia stop itd:)
privy / 2009-06-18 00:12 / Tysiącznik na forum
Zawsze można się przesiąść :)
tedchom / 2009-06-18 00:16 / Tysiącznik na forum
niby tak ale mając tyle czasu co mam wolę fundy działa to jednak na wypadek calkowiego braku czasu bezpieczniej:) ale dzięki za przypomnienie privy:)
lukaszn19 / 2009-06-18 00:22 / Tysiącznik na forum
ja bym jednak proponowal granie na akcjach, moze nie forex bo tam o bankructwo niezwykle latwo, ale powoli analizy polskich akcji i wydaje mi sie ze duzo jest nawet latwiej niz na fundach
tedchom / 2009-06-18 00:30 / Tysiącznik na forum
znajomym proponuję fundy więc nie chcę być hipokrytą i jadę na tym samym koniu tego wymaga uczciwość czyż nie?
a tak z innej beczki to patrzę na pio3 całkiem sobie radzi jak rynek up więc po planowanej korekcie uzbroję sie dodatkowo w niego
###_maciejk / 2009-06-17 18:13 / Bywalec forum
dokładnie, może więc okazać się ,że wyjście po cenach czwartkowych okaże się korzystniejsze :)
###_maciejk / 2009-06-17 18:06 / Bywalec forum
Ja natomiast otrzymałem taką odpowiedź ze Skandii:
-------------------------------------------------
uprzejmie informujemy, że brak możliwości wprowadzenia dyspozycji
spowodowany był wcześniejszą aktualizacją naszego systemu. Serdecznie
przepraszamy za zaistniałą sytuację.
Jednocześnie informujemy, że wprowadzone przez Pana w dniu wczorajszym
dyspozycje transferów są w trakcie realizacji.

--------------------------------------------------------------------------------
privy / 2009-06-17 18:47 / Tysiącznik na forum
:))) Wyrabiają się, każdemu co innego.
privy / 2009-06-17 07:00 / Tysiącznik na forum
Dodam tylko, że obecne rozliczenie 3 wiedźm przypomina te z grudnia 2006.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-16 22:28
no to dobrej nocy zycze
pa wszystkim
u2mart / 2009-06-16 22:32 / Tysiącznik na forum
A mówiłaś że nie zaśniesz )
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-17 21:17
ciezko było ale nad ranem sie udalo;-)
nastepnym razem po odwiedzinach Modliszki koniecznie winko przed spaniem ;-)
ps. zlotko sie dzwiga czy mi sie wydaje?
Gucioo / 2009-06-16 20:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja ucieklem i arka 2 50% pio2 40% ml5 10% na zaczepne czas pokaze czy slusznie pozdrawiam
Gucioo / 2009-06-16 20:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ml5 i ml6 lekko spadly
max1224 / 2009-06-16 20:02 / Tysiącznik na forum
ledwo skończyłem pozbyłem się sch2 w całości i 99%ml6 kupiłem scan2
a za 99% arki skar4
###_maciejk / 2009-06-16 20:12 / Bywalec forum
dzięki max, mi też się udało przed ewentualnym wyłączeniem systemu :)
Pozdr!
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-16 20:08
no to ja tez sobie wlasnie kupilam troche skan2 - to takie info, zeby bylo na kogo zwalic jesli sie nie uda ;-)
oj czuje, że jutro skandowcy znowu beda mieli duzo pracy ;-)
privy / 2009-06-16 20:06 / Tysiącznik na forum
:)) witaj w klubie Max. Zrobiłem właśnie podobnie zostawiłem w FA 16% reszta to głównie UNK4 i nieco mniej SCAN2. Chyba pijemy to samo piwo, że podobnie nam fermentuje :))
inny / 2009-06-16 21:24 / Bywalec forum
Jak robicie dziś konwersje na skan2, to z jakiego dnia będziecie mieli kurs NBP?
max1224 / 2009-06-16 21:29 / Tysiącznik na forum
18.06
max1224 / 2009-06-16 20:09 / Tysiącznik na forum
logika podpowiada że jak edek poleci to surowce i giełdy na pysk a dolar up
privy / 2009-06-16 20:30 / Tysiącznik na forum
Trudno teraz przewidzieć EDka. Dla mnie jest on jedynie w korekcie trendu wzrostowego o max zasięgu 1,3650 i tu sytuacja może się ponownie odwrócić. Poniżej tego poziomu, wedle moich kresek, jest już niebezpiecznie.
u2mart / 2009-06-16 20:16 / Tysiącznik na forum
A na jakim poziomie widzicie minima na dolarze.
Czyli po ile macie nadzieję na zakup???
Bo też się będę przymierzał do zwiększenia portfela zielonymi .
max1224 / 2009-06-16 20:27 / Tysiącznik na forum
privy może mieć rację z tym "strałem płomienia"
u2mart / 2009-06-16 20:38 / Tysiącznik na forum
Hmmm
"strałem płomienia"

A mogę poprosić w imieniu swoim i co niektórych bezimiennych czytających to forum o coś więcej wyjaśnienia .
Ps. a ciekawe ile osób tak naprawdę czyta to forum i robi to samo co Wy ,nigdy się nie ujawniając ?
max1224 / 2009-06-16 20:47 / Tysiącznik na forum

Jak się waluty nie
podniosą to prawdopodobnie mamy ''strzał płomienia'' przed zgaśnięciem świecy

może to coś więcej wyjaśni inaczej mówiąc to
ostatnie podrygi zdychającej ostrygi
a może koś jeszcze coś dorzuci co kraj to obyczaj różne przysłowia tę treść oddają;-))
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-06-16 20:13
kurcze, a ja wlasnie na powrot weszlam w ml5, no trudno - tak zrozumialam w piatek chlopakow (zdaje sie, ze pisali o dalszej perspektywie czasowej)
Moze dolar zniweluje strate fuuu wuuuu.. czy jak to gucio bylo?
max1224 / 2009-06-16 20:16 / Tysiącznik na forum
złoto nie jesty skazane czasem wyłamuje się z reguł jako wentyl bezpieczeństwa na trudne czasy
Gucioo / 2009-06-16 19:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jeszcze mozna konwersje zrobic system dziala sprawdzalem
privy / 2009-06-16 20:16 / Tysiącznik na forum
Na wczorajszego maila łajzy mi nie odpowiedziały. Na stronie głównej jak zwykle zero info na ten temat. Tak poza tym jak sp500 złamie 908 pkt to tracimy ważne wsparcie i dajemy nura, oby nie dziś i nie jutro.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy