15 IV - 19 IV

Zeus52 / 2013-04-15 10:12
Otwieram wątek tygodniowy...na razie bez pomysłu na wróżenie.Może coś się z tego wykluje w trakcie.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-04-19 15:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha...co co Bostonu...już pewnie wszyscy wiedzą.Wypadałoby może zająć się lepiej wskazywaniem środowiska i zamiarów sprawców,zamiast giełdą...:)) Wygląda na to,że miałem rację...gówniarski"wyczyn"naśladowców Breyvika.Tylko strzelaniny na wyspie brakowało.No tak,nie było wyspy...no to zrobili w kampusie,próbowali...
tedchom / 2013-04-18 23:18 / Tysiącznik na forum
Cóż tutaj pisać jest dobrze, a nawet bardzo. Odpowiednio do zajętej pozycji. Szkoda tylko, że ok 20% portfela ale i to dobre. po woli wypadało by rozważyć potencjalne miejsca odwrotu, ale jak już pisaliście jest ich trochę i na teraz nie wiadomo które będzie grane. Na razie pozostaje obserwacja razem z pozycją.
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-04-18 20:02
Tak sobie zagladam i czytam co piszecie bez udzielania bo nie bardzo jest co czym klepac;-)banan cos pieknego,ida,ida nie ma zmiłuj ,test 2447-9 fw o ktorym pisalem mc temu,ze wzywa?jesli padnie w cenach zamkniecia to 2185 kolejne,sam sie zaczynam powoli bac;-)ogolnie zerkałem w wolnych chwilach na jakies fora jak tam drobni maja zapatrywania.....wczesniej ,do niedawna 2300-20 podłoga albo lecimy na 2000,zeszlismy pod a tu nadal wiara w narodzie,zamiast ostatni oddawac akcje w pospiechu przed zwała,ładowac eski przed armagedonem to trwa dobieranie l,odwracanie na L nawet jak komus sie udało eske miec,co to bedzie panie premierze...edek,mam nadzieje ze skonczyl tym wyskokiem swoja 2jke i ruszamy z 3jka cel 1.25,janki walcza,moze jednak nie zrobia 1614-7 zanim zjada pod 1500,hm....intra 32-36 czyla ze 1523 na 100% ruchu ale obstawiam 1536 i powinni probowac ruch w gore i decyzja nizszy szczyt czy lecimy..tak czy siak ,tego sie nie da uratowac,wyszli przeszlo 2% ponad 161% kosmos jak ta lala,obserwujemy czy nie obracamy s na l po raz ostatni na dłuzsza chwile;-)acha ps.nadal sie Wam koledzy dziwie odnosnie odpisywania trolom na zaczepki,po co,olac;-)jesli ktos zerka za L moja opinia nie tykac przed stuknieciem 2249,bo bedzie na 99% ten poziom...
sphpa / 178.181.85.* / 2013-05-13 20:59
...i jak sie, coś sprawdziło się;)
Zeus52 / 2013-05-13 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mi tam się sprawdziło...jak tu pisałem,ze nie tykam Wig20,tak wyszło.Ale jeśli spojrzysz niżej,tam gdzie jest o twardym dnie...61,8fibo...a później było też,że warto spróbować,bo wolumen i obroty na wsparciu...też jakoś wypaliło.Nieco fartu w tym było,ale jakoś poszło.
Zeus52 / 2013-04-18 22:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tam pisałem,X wątków trmu...gdy był"młotek",później śródsesyjne"W"...wtedy próbowałem łapać nóż...z resztą skutecznie.Zdaje się,że nawet razem to robiliśmy.Ale,gdy pękła linia"W"w dół,mówiłem: Teraz F-Wig20 nie tykam.(chyba,że eski)...to była wtedy próba ruchu powrotnego do chmurki ichimoku.Nie wyszła...do widzenia,nie ma czego szukać w longach.Wiesz,jak Ninja mówią o grze w longach,gdy indeks wypadł z chmurki i próbuje się podnieść? Że to próba wchodzenia po drabinie,której drugi koniec oparto o chmurę.Owszem,popatrzeć można...może na jakimś wsparciu coś się wykluje,tym bardziej że teraz politycy i banki centralne rządzą rynkami...ale podstawowe zasady takie są...a wchodzenie na chmurę po drabinie,to mrzonki....tak,już po naszemu mówiąc.
Zeus52 / 2013-04-18 22:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jeśli z najpopularniejszych indeksów nic od razu nie wynika...to może faktycznie należałoby zwrócić uwagę na Russe2000,jak pisał privy. On w czwartek 2 tygodnie temu naruszył po raz pierwszy dolna bandę Keltnera...później,jak zwykle...mocny strzał w górę...i zjazd,powtórne nakłucie dolnej bandy...i teraz ją rozciąga w dół.Russe2000,złoto,srebro,surowce przemysłowe...podobnie.O NASDAQ nie pisałem...on już miał sygnał sprzedaży na kagi,tylko DJIA i S$P500 nie.Ale to już nieistotne,bo dzisiaj już wszystkie mają linię jin.Gdyby doszło do nakłucia dolnej Keltnera na głównych indeksach,będziemy musieli zrewidować prognozy...nastąpiłoby odbicie w górę...ale jako łabędzi śpiew...a potem Halemba Głęboka-szyb główny.
Zeus52 / 2013-04-18 22:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
To było parę poziomów o których wtedy myślałem,na których można by liczyć na zwrot,nie wcześniej.2270p.-61,8 fibo...potańczył,potańczył i pękło.Niżej jest własnie 2446p.(tak dokładniej)...ale i 2226p.To poziome wsparcia.Do tego dochodzi główna linia trendu.Nie ma co mówić o jej poziomie,bo to zależy od czasu,jaki jest potrzebny do dojścia do niej...sam rozumiesz,geometria...linia się wznosi.Nie ma sensu mówić o jej obecnym poziomie,gdzie jest teraz,bo zanim do niej spadnie,ona będzie gdzie indziej.W każdym razie,to są wsparcia solidne...no i jasne,że gdyby pękły...noooo...byłoby tylko:Boże ratuj! Znaleźlibyśmy się pod chmurką ichimoku już nie tylko na dziennym,ale i tygodniowym. Pierwsze(fibo) trzasło.
Zeus52 / 2013-04-18 12:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Turcja,XU100...zgodnie z tym,co swego czasu pisałem,zaczął budować bardzo szeroką formację odwrócenia...tak,jak było pisane...jeśli ktos nie zdązy wyjść...spoko,i tak wróci w okolice szczytu(budowa formacji).Jednak uwaga...to co robi XU100,okazało się formacją odwrócenia na niby,a cel zostaje podniesiony w okolice 100.000p.
przemas317 / 2013-04-18 15:42
Zeus52 , możesz rozwinąć sentencję na temat Turków, byłbym wdzięczny.
Chodzi mi jakie zakładasz poziomy , obecnej korekty ? :) Tak zrozumiałem , że zakładasz korektę , do jakiego poziomu ?:)
Zeus52 / 2013-04-18 17:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszędzie...Indie,Turcja...brak na razie potwierdzenia co do długoterminowości ruchu.To,co pisałem o Turcji,to było a propos dawniejszych wpisów,jeszcze ubiegłorocznych...ot,że trzeba cisnąć ile się da,bo jak zacznie się zwrot,to musi powstać szczytowa formacja odwrócenia...podwójny szczyt,lub RGR...nawet dużych rozmiarów(duża szerokość wahań) i jeśli ktoś boi się,że nie zdąży zwiać,to indeks i tak ponownie zawita na szczycie...więc spoko.Zapomniałem o tym(to było bodaj w grudniu,więc dawno),ale gdy teraz spojrzałem...no faktycznie,powstał niby wielki podwójny szczyt...ISE100 po gwałtownym spadku odwiedził ponownie szczyt.Teraz ma zamiar tworzyć mniejszą,bardziej lokalną RGR.Tyle,że RGR to mało wiarygodne formacje....Jest pięknie,przewidywalne ruchy...ale tylko w trakcie,gdy się tworzą! No i minimalny zakres rażenia,gdy POTWIERDZI się wybicie...też jest w miarę pewny.Jest z nimi tylko jeden problem.Nigdy nie wiadomo na pewno,w którym kierunku pójdzie wybicie i czy po pierwszym ruchu nie okaże się fałszywe.Jest sugestia lokalnej RGR...jeśli ktoś siedział,to zakładam,że dawno już zwiał...pozostaje obserwacja rozwoju budowy formacji.Poniżej jest MA50...wstęg Keltnera,które zasugerują kierunek wyjścia ze zmienności w dłuższym zakresie(nie chodzi o tę lokalną RGR i jej zakres rażenia)...chodzi o wybicie się ze zmienności na Keltnerze.To nie sztywny kanał prostoliniowy...tu ruch musi mieć odpowiednią siłę,aby nakłucie nastąpiło,dynamika i jej trwałość,choćby przez czas potrzebny do nakłucia Keltnera.Wtedy można myśleć o dłuższym ruchu. Na razie cel pozostaje wysoko,wyżej nawet,niż poprzednio,w ubiegłym roku...nawet 100.000p.Ale wcześniej obserwacja rozwoju korekty.Jeśli naruszy górną bandę Keltnera...wróci po spóźnialskich.Jeśli dolną...nastąpi wyskok w górę...ale tylko po to,by na nim natychmiast zwiewać...bo wróci do dolnej bandy...już bez zmiłuj się Panie.
max1224 / 2013-04-18 17:13 / Tysiącznik na forum
co prawda ja nie Zeus, ale jeśli mogę wtrącić to na trzyletnim widoczny podwójny szczyt, drugi szczyt na rocznym przyjmuje postać RGR ... podobna historia jak z podwójnym szczytem na złocie z czasów historycznego 1900 :)
nie chcę straszyć, ale ...
Zeus52 / 2013-04-18 17:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki...nie zauważyłem...gdy ktoś napisze,to otwiera mi się na tym wpisie.Ale sens jak wyżej.Choć na razie potencjał do wzrostów w długim terminie jest nawet wyższy...to jednak UWAGA! Keltner nie może się jeszcze zdecydować..:))
max1224 / 2013-04-18 20:24 / Tysiącznik na forum
żaden problem:)
przemas317 / 2013-04-18 17:47
max1224 , chciałoby Tobie się zrobię analizę XU100 (na blogu), jak Ty to widzisz ,pozdrawiam .
max1224 / 2013-04-18 20:26 / Tysiącznik na forum
dziś temat zarezerwowany czekam tylko na aktualizację ... jak nie będzie sygnałów to oczywiście coś spróbuję pomierzyć :)
przemas317 / 2013-04-19 08:56
Panowie , a może nastąpi teraz przepływ kapitału zagranicznego na rynek polski.

Przecież , jesteśmy ( Polska giełda ) wyprzedani i to zdrowo.
max1224tel / 83.7.176.* / 2013-04-19 09:10
kto wie kto wie ... możliwe;)
przemas317 / 2013-04-19 09:56
Widziałem max1224 , że wczoraj umieściłeś dla fundów , dużo Fundów ma sygnał " Sprzedaj". Wiem , że to dla statystyki , no ale ja myślę, że teraz to warto kupić .
max1224tel / 83.7.176.* / 2013-04-19 10:00
no właśnie dlatego to tylko statystyki ... kolejny etap badania skuteczności narzędzia ... jak sygnały były na przełonmie roku nie ma szans żeby były skuteczne ... taki urok prac badawczych ... mógłbym te sygnały przemilczeć i nie ujawniac było by cudnie i wspaniale ... ale nie o to przecież chodzi ... badania muszą być przede wszystkim rzetelne
przemas317 / 2013-04-19 10:17
No tak , ale jak ktoś ma jakiś Fundusz Akcyjny np. ALL3 , DWS3, CU3, ARKA3 przechodzenie do Skarbowych Fundów , w obecnej sytuacji , trochę nie bardzo , według mnie .
max1224tel / 83.7.176.* / 2013-04-19 10:20
ale nie mam złudzeń ... jeśli nawet ludzie czytają ... to niekoniecznie stosują ... owszem są i tacy ale z nimi mam kontakt bezposredni:)
Zeus52 / 2013-04-18 12:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Indie,sensex...prawdopodobnie jest już po korekcie.Indeks przebił się ponad MA-100.Wcześniej na weekly niedźwiedziom nie udało się nawet dotknąć dolnej bandy Keltnera,w efekcie czego powinien atakować górną.Do tego pozytywna dywergencja MACD na dziennym. Sugerowany poziom do zdobycia to 20300p.Najlepiej by było,gdyby nakłuł górną Keltnera...bo zanim to nie nastąpi,nie będziemy mieli pewności co do faktycznego końca korekty.
privy / 2013-04-17 18:36 / Tysiącznik na forum
ważą się średnioterminowe losy staśka.
tedchom / 2013-04-17 19:04 / Tysiącznik na forum
Jeszcze mają trochę miejsca i nie wygląda na to by dziś mieli ochotę to zaliczyć. Choć do końca sesji jeszcze trochę czasu jest
tomasz13 / 83.7.71.* / 2013-04-17 15:06
Niezłe RGR na cooper 1w sie kroi z zasięgiem 1.55 .
privy / 2013-04-17 17:52 / Tysiącznik na forum
mi wychodzi 200, ale to i tak nisko. przy takich cenach ruda małpa będzie testować 100.
tedchom / 2013-04-17 14:16 / Tysiącznik na forum
Bardzo ładna dzisiaj ta sesja póki co. Na tygodniowym 2286 już dojeżdżamy przebicie tego poziomu w dół może mieć znaczenie dla techników.
Zeus52 / 2013-04-17 09:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale! Im niżej spadał KGHM,tym większe były zakupy złotówki,własciwie za wszystkie za waluty...chyba ktoś zwietrzył niepowtarzalną okazję...
gsf / 92.40.254.* / 2013-04-17 12:54
Zeus nie pomyslales zeby zaczac sie leczyc?
Jestes uzalezniony od gieldy. Wypisujesz glupoty. Interptetujesz fakty jednostronnie. Jestes powodem upadku tego forum.
tedchom / 2013-04-17 14:05 / Tysiącznik na forum
Czy gsf masz jeszcze coś równie merytorycznie wartościowego do dodania? Idź może leczyć swoje frustracje na inne forum a nie obrażaj normalnych ludzi. Gdybyś sam napisał kiedykolwiek coś mądrego może ktoś by Ciebie szanował, a takie wtrącenia jak piszesz.... to godzi się na zwykłe forum komentujące jakieś rewelacje dziennikarskie. Na takich forach zwykle piszący wylewają takie właśnie żale.
Zeus52 / 2013-04-17 21:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ ja naprawdę jestem uzależniony od rynków finansowych...ale nie w taki sposób,jak on myśli.Jestem uzależniony,ale właściwszym słowem byłoby:zależnym od rynku.Z prostego powodu...od dawna nie mam stałej pracy! I dlatego jestem"uzależniony"...o Boże...i to jak bardzo!Jeść coś wszak trzeba...
Marekk / 86.43.190.* / 2013-04-18 13:56
do jakich poziomow uwazasz ze spadnie Turcja?
przemas317 / 2013-04-17 21:40
Jakie przewidywania odnośnie ,jutra :)

Hm...obronili 2300pkt, to ważne .
Zeus52 / 2013-04-18 13:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,mała pomyłka poniżej....ja patrząc na platformie FRX,czasami się zapomnę i piszę o kontraktach,zamiast o indeksie.Oczywiście te 2270p. dotyczyło kontraktów... to dzisiejsze minimum sesyjne na FWig20...61,8fibo.
Zeus52 / 2013-04-17 23:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tam wróżyłem swego czasu nieco niższy poziom,jako twarde dno...2270/2248...61,8fibo+niżej główna linia długoterminowego trendu wzrostowego...taka tam sobie,wieloletnia kreska od dna z lutego 2008.Tym bardziej,że na KGHM jednak odpuścili łapanie noża i została mocno zasłonięta wrześniowa luka hossy....na obrotach.Jeśli takie zakupy(obroty)nie pomogły...to kto teraz się odważy kupować.Pozostaje podłączać się na bieżąco pod ruch...ja np jeździłem dziś"sell",m.innymi na EUR/JPY,ropie,gold(ale to słabo poszło)...co innego pozostaje.Można rzec,że ważne to jest to,co zrobili Jankesi...nadal brak sygnału sprzedaży na kagi,nadal linia jang.I do tego silna obrona MA-50(obroty,wolumen).Przez to niełatwo będzie niedźwiedziom dogonić i nakłuć uciekającą dolną bandę Keltnera... RSI nisko.
gsf / 92.40.253.* / 2013-04-17 18:48
Zeus nie jest normalny. On jest chory psychicznie. Powinien sie leczyc.
Zeus52 / 2013-04-16 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jankeskie indeksy nadal na sygnale zakupu...tu się nic nie zmieniło.Ani wczoraj,ani dziś. I to by było na tyle.Zobaczymy,jak jutro F-Wig20 będzie chodził...nadal schodkowo,czy tak jak reszta i waluty(?).Dobranoc All.
Zeus52 / 2013-04-16 22:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niooo...gdyby były jakieś wątpliwości...wszyscy wiedzieli jaki był plan dla Jankesów na dzisiaj.Lyknięcie wczorajszej świecy.Co prawda Staśkowi nie udało się powtórzyć wyczynu EUR/JPY,ale w tym czasie np NASDAQ100-future to zrobił,połykając wczorajszą gromnicę prawie w całości...I znowu...żeby mi nie było,że"oj,nie wiedziałem...zaskoczyli mnie i wpadłem na eskach"......:))
Zeus52 / 2013-04-16 20:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wyłamanie się USD/PLN dołem z i tak prospadkowej konsolidacji zapowiada niezła jazdę,prawdopodobnie w okolice 3,00 PLN/$(choć ruch mierzony sugeruje,że jeszcze niżej...2,94(?).No i ciekawie może być na GPW.
Zeus52 / 2013-04-16 19:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobaczta na stooq.pl/n/?f=728301 To właśnie z tego powodu w ogóle się odzywałem na temat EUR/USD...bo znowu mnie wkurzył zawartym tam tekstem.Musiałem napisać kontrę...i cel dla ED.Przy EUR/JPY było podobnie,też nie pisałbym o piątce(z privym) i jeździe up po chwilowym odpoczynku...seria białych korpusów,gdybym wcześniej nie przeczytał podobnych wywodów o"silnych spadkach jeszcze dzisiaj"...wtedy też się wku....łem i musiałem kontrować na forum.
Zeus52 / 2013-04-16 18:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zerknijta na EUR/USD na H4...tylko niewielki górny cień(nie odpadł) i...jaka następna świeca-gigant! Bajka! I kurna...ja znowu(tak,jak niedawno o EUR/JPY) przeciw znanemu analowi walutowemu...no,niepoprawny chuligan ze mnie. Sorry!
Zeus52 / 2013-04-16 18:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i ED poooo....oszedł! I żeby mi znowu nie było,że nie mówiłem...:)) Po prostu,po wybiciu z flagi i wyciągnięciu korpusu musiał chwilę odpocząć.Chwilę,bo poważnych oporów tam żadnych nie było.Poważny,to jest dopiero na 1,33.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy