Forum Forum inwestycyjneFundusze

16.03 - 20.03 mBank

16.03 - 20.03 mBank

kazumi / 2009-03-15 21:56
Proponuję wątek dla osób inwestujących w SFI w mBanku. Każdy bedzie mógł opisać jakie fundusze w tej chwili posiada, jaki zysk/strata, co planuje itd.
Ja na tą chwilę mam w Legg Mason Akcji ulokowane 1/2 kapitału - średnia cena nabycia jednostek 200,61 zł. Zobaczymy co się będzie działo na gpw - być może umorzę niedługo.
Dzisiaj dałem zlecenie nabycia jednostek UniDolar Obligacje za 1/6 kasy na fundy. Wycena pójdzie z wtorku. Wszystko tu będzie zależało od kursu złotówki. W razie co szybka ewakuacja.
Wyświetlaj:
devil000 / 2009-03-29 18:36 / Bywalec forum
witam
chcialem tylko ostrzec forumowiczow ktorzy mysla np o wejsciu w fundy millenieum odradzam nie wiem jak oni to robia ale wzrosty na gieldach dzialaja na ich fundusze odwrotnie mowie tu np o fundzie USA podobna sytuacja DWS Gold nastepny niewypal DWSA bardzo dobrze natomiast radzi sobie Idea Surowce ktora polecam i jestem bardzo zadowolony z fundow HSBC warte uwagi i chyba bardzo kompetentni zarzadzajacy te uwagi zamiescielm tutaj zeby koledzy i kolezanki unikneli wpadek co wiaze sie z mozliwoscia utraty zarobku badz odrabiania strat bo mysle ze kazdy z nas je poniosl w czasie wykrwawiania gield na swiecie jezeli ktos posiada jeszcze jakies uwagi mysle ze warto by bylo ciagnac ten watek dla MBANKOWCO:) i prawie bym zapomnial Alianz kacji chyba zaden polski fund akcyjny nie dal takiej stropy zwrotu za kilkanascie ostatnich dni co do portfela sam posiadam 10% DWS Golda 25% HSBC Chiny 25% HSBC US i wolne 15% legg mason i wolny kapital czekajacy na korekte zeby dokupic USA i troche Alianza akcyjnego i moze budownictwa a wy drodzy inwestorzy?
07darek / 194.152.46.* / 2009-03-29 20:45
popieram wątek ,przydał by się na naszej platformie jakiś dobry analityk(max,zeus,łukasz)
bo przyznam szczerze że jak piszą o słupach i cieniach to wyglądam przez okno i szukam
najbliższej latarni a widok jej nic mi nie daje. Z 50% akcyjnych mam 10% idei surowce,10%skarbowy surowce ,10%alianz budownictwa i 20%dws rosja po konwersji z golda drugie 50% mam w 3 pieniężnych i 3 obligacyjnych tych raczej się nie czepiam traktuje je jako długoterminowe co do dws umoczyłem w pieniężnym i goldzie zarabia tylko rosja ale chyba ucieknę z niego całkiem rozważam HSBC GIF BRIC Markets Equity
martwi mnie tylko długi zwrot kasy z hsbc o której pisze tomasz skandia
tomasz_skandia / 84.10.103.* / 2009-03-23 22:08
Czy ktoś ma doświadczenie, jeżeli chodzi o termin realizacji umorzenia jednostek HSBC?
Zlecenie poszło 17.03 przed 10.00, na rachunku w mBanku widnieje informacja, że zostało zrealizowane z datą 18.03, ale do dzisiaj pieniądze nie pojawiły się na rachunku.
Coś strasznie długo to trwa!
pozdr.
romuald_z / 2009-03-24 09:28 / Bywalec forum
Taka sytuacja dotyczy chyba nie tylko HSBC. Dokładnie w tym samym czasie przeprowadziłem tę operację w Allianzie i efekt jest taki sam. Pozdrawiam
tomasz_skandia / 84.10.103.* / 2009-03-24 16:55
Tragedia :( Chciałem uciec przed korektą, a nie mogłem konwersją, bo HSBC nie ma gotówkowych. Myślałem, że uda się wejść ponownie od poniedziałku, a tu taki zonk :(
Pozdrawiam
u2mart / 2009-03-24 17:12 / Tysiącznik na forum
Ano tragedia.Ja uciekam przed DWS Gold a tu dziś -2.79 no i jutro pewnie podobnie tak ze minus 7 pewnie w plecy na oko
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-03-24 20:29
Zależy, kiedy dałeś zlecenie odkupienia (lub konwersji). Nie wiem, jak to z terminem realizacji w DWS, bo siedziałem w HSBC. Tam zlecenie odkupienia do 10:00 realizowane jest po wycenie z następnego dnia, tylko trzeba czekać do 7 (!!!) dni roboczych, aż gotówka pojawi się ponownie do dyspozycji na koncie.
A na marginesie - zastanawiałem się nad wejściem właśnie w DWS Gold, ale po tym co pisałeś, to raczej sobie odpuszczę.
pozdrawiam
u2mart / 2009-03-24 20:31 / Tysiącznik na forum
A siedzisz w czyms jeszcze w mBanku na chwilę obecną?
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-03-24 21:01
Odrobinkę w Unidolar. Mam nadzieję, że $ wykona jeszcze jeden porządny podskok.
Czekam na kasę z HSBC i chyba ją włożę ponownie w HSBC na parę dni - myślę o Rosji, Chinach, Azji, Brazylii. Na USA się nie nastawiam - zbyt długi czas realizacji zakupu więc chyba za późno :(
u2mart / 2009-03-29 21:31 / Tysiącznik na forum
No i się doczekałeś skoku piątkowego, gratki wiary i wyczucia )
u2mart / 2009-03-24 21:17 / Tysiącznik na forum
Daj znać jakbyś w coś się ładował może też spróbuje chociaż z moim szczęściem to i twoje fundy wtedy zaczną spadać )
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-03-24 23:33
Jutro chyba (tak na 90%) zrobię konwersję Unidolara na UniKorona Akcje. Realizacja wypadłaby na 26.03. Ostateczna decyzja dopiero jutro - jest czas do 15:30.
maciejk / 195.116.0.* / 2009-03-25 07:15
a widzisz szansę na wzrosty akcyjnych ? (mam podobny problem UniKorona Pienężny)
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-03-25 11:09
Najbliższy tydzień - chyba tak. Ale to oczywiście tylko moje gdybanie. W razie czego - szybka ewakuacja w pieniężne.
u2mart / 2009-03-24 23:40 / Tysiącznik na forum
No zastanawiam się nad akcyjnymi ale korci mnie trochę ta Idea Surowce sam nie wiem co robić bo cokolwiek bym nie zdecydował czas do rana tylko
07darek / 194.152.46.* / 2009-03-25 23:01
gdy na hasło złoto wchodziłeś w Golda ja podzieliłem 25% gold, 25%idea surowce,25%skarbiec surowce wspólnie wyszło nieźle golda 2dni temu zamieniłem na dws rosja myślę że wyrówna zresztą czekam na MAXSA ,ZEUSA,i spólkę
u2mart / 2009-03-25 23:36 / Tysiącznik na forum
No to pogratulować , uczę się na błędach, szkoda tylko ze przy okazji co nieco na tym straciłem no ale ryzyko wkalkulowane.
Na przyszłość jak możesz daj znać co robisz z fundami to może i mi to pomoże no i innym też
Pozdrawiam
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-03-25 00:40
Ja nie mam w obecnej sytuacji dużego wyboru :( Nie ma ciągle kasy z HSBC i jedyne, czym obecnie dysponuję, to jednostki Unidolar. W grę wchodzi tylko konwersja w obrębie jednego funduszu - odkupienie i wskakiwanie w inny fundusz trwałoby zbyt długo.
07darek / 194.152.46.* / 2009-03-26 19:07
nie myślałeś o konwersji do HSBC GIF BRIC Markets Equity bo na rosję już chyba zapóźno
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-03-26 20:11
Przegapiłem to :( Teraz kasę z HSBC (pojawiła się wczoraj wieczorem) wkładam w polskie akcje. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
romuald_z / 2009-03-20 12:39 / Bywalec forum
Witam. Od jutra będę miał część środków w gotówce i zastanawiam się jak je zagospodarować. Na fundy akcji polskich jest za późno. Wszyscy piszą, że korekta wzrostowa dobiega końca. Ponieważ część środków mam w DWS gold nie chciałbym wchodzić w akcje amerykańskie ani związane z dolarem. Korcą mnie rynki wschodnie a właściwie Chny. Znalazłem ostatnio kilka pozytywnych wypowiedzi na temat gospodarki Chin na bieżący rok. Spodziewany wzrost PKB może osiągnąć 7%, rząd Chin zamierza znacznie zwiększyć nakłady na infrastrukturę. Ich giełda po spadkach od 2007 w bieżącym roku zaczyna powoli iść w górę. Co o tym myślicie? W mbanku są do dyspozycji 3 fundy związane z tym rynkiem HSBC CE (same Chiny), DWS indie Chiny (wydaje mi się że 50/50) i AIG akcji Chin (50% chiny 25 Indie 25 pozostałe wschodnie). Chętnie poznał bym uwagi kogoś lepiej wtajemniczonego w ten temat. Pozdrawiam
Budrus / 2009-03-19 23:27
70% - Skarbiec KASA (moja ochrona przed ryzykiem), 30% Skarbiec Aktywnej Alokacji - kupiłem to na próbę i od listopada ok 6% zysku - mnie wystarcza. Zaznaczam, że z natury unikam ryzyka. Pozdrawiam i gratuluję pomysłu na wątek.
kazumi / 2009-03-19 22:54 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Pojawiło się światełko w tunelu dla posiadaczy UniDolara. USD odrabia mozolnie straty na foreksie po wczorajszej decyzji Fedu o dodrukowaniu zielonego. CHF po podobnej decyzji Szwajcarskiego Banku Centralnego też chwilowo mocno się osłbił wzgledem złotówki, ale teraz wraca do wartości powyżej 3zł. Istnieje też duże prawdopodobienstwo takiej samej sytuacji na porze USD/PLN. Takze osobiście radziłbym UniDolarowcom zachować spokój, ake jednocześnie czujność bo jak widać w ostatnim okresie zmienia się to wszystko jak w kalejdoskopie.
Po wczorajszej mojej reprymendzie LMA dzisiaj podał zaskakująco dobry wynik za wczorajszą sesje. Przypomnę że WIG skończył wczoraj ponad minusowym spadkiem a LMA jest na niewilkim plusie. Dzisiaj na gpw rządziły byki, które doprowadziły do wzrostu WIG-u prawie 2% a W20 ponad 2% także posiadacze jednostek funduszy akcji polskich powinni dzisiaj lub jutro (w zalezności od TFI) ujrzeć kolor zielony. Niestety S&P500 zakończył dzisiejszą sesję na minusie co może mieć negatywny oddźwięk na jutrzejszej sesji. Jutro na GPW rozliczane są marcowe kontrakty terminowe (srednia z ostatniej godziny handlu) i to bedzie miało decydujący wpływ na zachowanie indeksów. Miejmy nadzieje że zakończymy tydzień na plusach.

Jeszcze jedno. Może niektórym się wydawać że mój potfel złożony z Legg Mason Akcji i UniDolar Obligacji teoretycznie nie może przynieść zysku ponieważ w ostatnim czasie w mocno przeważającej większości zasada była jedna: GPW na plusie = umacniający zloty i na odwrót. I tu muszę wyjaśnić, że LMA mam raczej na dłuższy nieokreślony termin. Jednostki LMA nabywane po różnych cenach - w każdym bądź razie tak jak pisałem wcześniej średnia cena to troszkę ponad 200 zł. Z kolei UniDolar ma to być inwestycja raczej w krótszym terminie podjęta na podstawie przesłanek o których pisałem 16.03.
andrjuuu / 83.31.179.* / 2009-03-19 14:43
bardzo sie cuesze z tematu i mam nadzieje na jego kontynuację.

50% mam w gotówkowym PZU, 25% na unidolara wrzuciłem ale niestety fed zamieszał (nie wiem czy czekać czy sprzedawać póki bardziej nie spadnie), no i 25% w DWS Latin
2pac / 2009-03-19 12:23 / portfel
22% Legg Mason Akcji, 40 Unikorona Piniężny, 38% Skarbiec Gotówkowy. I niestety przespałem moment konwersji na fundy akcji.
privy / 2009-03-19 11:40 / Tysiącznik na forum
W mBanku poruszam się głównie w 3 TFI Allianz, PZU i DWS. Z tego ostatniego głównie rynki zagraniczne, obecnie Rosja.
kazumi / 2009-03-18 22:40 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
UniDolar Obligacje
Dzisiaj na plus prawie 1,6 proc. Niestety - dla mnie i innych posiadaczy jednostek UniDolara- Fed zapowiedział najprościej rzecz ujmując dodruk ,,pustego pieniądza'' (na zakup obligacji), który nie ma pokrycia w realnych dobrach. W tej chwili na foreksie złoty umacnia się o ponad 3%. Inaczej być nie mogło to normalna reakcja rynku
A w dzień na rynek napływały ,,pomyślne" dla UniDolarowców wiadomości: kolejne złe prognozy dla Polski dla Polski ze strony zachodniego banku - JP Morgan obniżył prognozę dynamiki PKB za 2009r. z zera do -1% (to są złe prognozy co oczywiście nie oznacza że tak nie może być, ale złotówce takie prognozy napewno nie pomagają), sesja na giełdzie pod znakiem niedźwiedzi, spadająca produkcja przemysłowa (-14,3% r/r choć to i tak lepiej niz zakładał rynek) i inne dane makro które mogą sugerować kolejną obniżkę stóp procentowych.
Zobaczymy na ile komunikat fed przełozy się na kurs w najblizych dniach.

Legg Mason Akcji
Jak napisałem wcześniej tak jak i wczoraj tak i dziś niedźwiedzie rządziły na parkiecie. Sam fundusz ostatnio nie zachwyca wynikami. Głowne ruchy odbywają się nie od dziś na WIG20 a LMA ma Benchmark WIG także przy dużych spadkach traci mniej i odwrotnie przy wzrostach. Mimo to fundusz ostanio nie zachwyca - jednak patrząc w dłuższym terminie ma bardzo dobre wyniki na tle rynku.
Ostatnio bardzo dobre wyniki na tle konkurencji notuje Allianz Akcji - benchmark w 80% WIG20, także dla osób wchodzących na rynek na krótki termin na tzw. korektę wzrostową w bessie warto zastanowić sie na tym funduszem. Choc należy pamiętac że opieramy się tylko na historii, jednakże wyniki są wyznacznikiem umiejętości, wiedzy itd zarządzających.
devil000 / 2009-03-18 23:21 / Bywalec forum
a czy moze ktos powiedziec cos wiecej ktory jest najelpszy z fnduszy w mBanku do wejscia w rynek akcji USA bo mam millenium akcji amerykanskich ale bardzo slabo sobie radzi od momentu korekty czyli 02.03 ten fundusz drepta w miejscu gdy DJ blisko 8 % up do d.... z takim zarabianem krew czlowieka zalewa!!!! popieram kolege kazumiego alianz naprawde dobrze sobie radzi ja bym jescze dorzucil DWS akcji calkiem calkiem za ostatnie dwa miesiace wyprzedza konkurencje a moze koledzy sie wypowiedza i wybiora najlepsze fundy TFI dls danego regionu swiata i rodzaju inwestycji oczywiscie w mBanku:)
kazumi / 2009-03-16 21:33 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Analitycy banków BNP Paribas i JP Morgan przewidują, że produkcja przemysłowa w Polsce w lutym, liczona w ujęciu rocznym, spadnie o co najmniej 15 proc. Ministerstwo gospodarki spodziewa się spadku o 10 proc. rok do roku.
Goldman Sachs przewiduje, iż za jednego euro w czerwcu trzeba będzie zapłacić ok. 4,90 zł
Ostatnio naczytałem się ekspertów którzy twierdzili że duze zagraniczne banki kupuja polską walutę
Czyżby powtórka z historii??? Bardzo złe prognozy dla polskiej gospodarki i waluty w celu osłabienia złotego podawane w celu ugrania kilku, kilkunastu procent. Jesli tak będzie to UniDolar powinien dać coś zarobić
romuald_z / 2009-03-16 10:57 / Bywalec forum
Witam. Podoba mi się ten pomysł. Mam 48% dws gold (od ubiegłego tygodnia) 32% obligacje długoterminowe PKO/CS i 20% obligacje Allianz. Z tych ostatnich nie jestem specjalnie zadowolony. Obserwuję i zastanawiam się nad HSBC Indie i Chiny??
Pilsener / 2009-03-15 23:48 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Portfel krajowy w mBanku:
20% akcje, 50% obligacje, 10% pieniężne, 20% różne hybrydy (typu Skarbiec Ochrony Kapitału, Uni Aktywna Alokacja czy Allianz Aktywnej Alokacji, którego przy najbliższej sposobności się pozbędę, bo mam taką zasadę, że co jakiś czas jeden fundusz na trzy wypada i zastępuje go inny). Dużo tego jest i trudno spamiętać, np. obligacje mam Skarbca, Allianza, PKO i BPH (chyba), pieniężne Skarbca, AIG i Allianza - zbyt szybko to wszystko się zmienia, ważniejszy jest dla mnie dobór struktury portfela do aktualnej sytuacji, niż jakie akurat fundusze posiadam.
paweł77 / 2009-03-15 23:07 / Bywalec forum
65% lokaty terminowe, 15% dws gold od 10.03, skarbiec gotówkowy i unikorona pieniężny po 10%
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy