Forum Forum podatkowePIT

16 milionów Polaków dostanie zwrot podatku

16 milionów Polaków dostanie zwrot podatku

Money.pl / 2008-05-28 10:29
Komentarze do wiadomości: 16 milionów Polaków dostanie zwrot podatku.
Wyświetlaj:
Bodek2 / 2008-05-28 10:29 / Bywalec forum
Ja musiałem dopłacić i to sporo.
Przepraszam, że zaśmiecam forum, ale muszę się wyżalić. Płacę najwyższe chyba podatki na świecie!

Jestem pracownikiem najemnym, zarabiam sporo dzięki nauce i ciężkiej pracy. Niestety płacę 40% podatku, 45% ZUSu (licząc ze składką, którą na mnie płaci pracodawca), coś tam dodatkowo na NFZ, mimo, że nie korzystam...

Z jednej strony widzę, że bogatsi płacą mniej (bo są na liniowym PIT 19% jako samozatrudnieni, albo na różnych kartach, ryczałtach, dietach itd. Albo potentaci rolni w ogóle nic niemal nie płacą).
Z drugiej widzę jak marnowane są te pieniądze od góry do samego dołu. A na przykład pijaczyna spod sklepu, który pije za moje pieniądze jeszcze obrabia mi samochód. Inny nie chce się na przykład ruszyć i dorobić, bo dostaje od państwa (ode mnie) pieniądze na jabola i po co ma się przemęczać.
ktoś tam / 77.254.87.* / 2009-05-02 15:01
To załóż własną firmę i opłać ZUS, pokryj koszty działalności i weź sobie jeszcze pracownika. Wtedy sie wypowiadaj na temat tego jak to inni mają dobrze i są bogaci. A co do rolników to kolejna sprawa: postaw się na ich miejscu gdzie za kg świni mają zapłacone kilka złotych a kilo mięsa w sklepie kosztuje conajmniej 4 razy tyle. Co do pijaków owszem masz rację, ale na ich miejscu też byś się nie wysilał, bo niby po co?
jakiś tam / 89.74.79.* / 2010-05-06 13:02
coś na temat rolników: większość tych pokrzywdzonych jak to nazywasz przez system -tanio sprzedają a potem w sklepie drogo kupują - to jeszcze pracują w miastach bo mało i mało.sam pracuje w takiej firmie w której na 700 pracowników jakieś 550 to chłopo-robotniki od którego tylko słychać -mało mało- bo on to ma wydatki

Najnowsze wpisy