Forum Polityka, aktualnościGospodarka

16-procentowy PIT, CIT i VAT, koniec przywilejów związkowców. Oto program Nowoczesnej

16-procentowy PIT, CIT i VAT, koniec przywilejów związkowców. Oto program Nowoczesnej

Wyświetlaj:
TIRówka / 91.232.91.* / 2016-01-18 10:27
"...koniec przywilejów związkowców " - w końcu , jestam ZAAAAAAAAAAAAAAAAAA Nowoczesną !!!
anonim333298 / 89.70.88.* / 2015-10-05 22:01
trzeba byc idiotą zeby wierzyć w te brednie Petru

to częsc artykułu

Pomiędzy rokiem 2000 i 2012 podstawowa stawka VAT:
- nie uległa zmianie w 8 państwach członkowskich UE,
- wzrosła w 17 państwach, a
- spadła tylko na Słowacji (z 23.0% do 20.0% ) i w Czechach (z 22.0% do 20.0%).

Największy wzrost podstawowej stawki VAT został odnotowany w Portugalii (z 17.0% do 23.0%), Grecji (z 18.0% do 23.0%), Rumunii (z 19.0% do 24.0%), na Cyprze (z 10.0% do 17.0%). kryzys a Cypr TO JEST PRALNIA brudnych pieniedzy Rosyjskich oligarchów wiec pomijam Nawet w bogatszych od Nas Niemczech stawka wynosi 19% a jest to najlepiej sobie radząca Gospodarka w Unii tutaj macie artykuł :
Niemiecki resort finansów ogłosił w tym tygodniu, że na razie nie planuje wprowadzenia jednolitej stawki podatku od towarów i usług (VAT). Wcześniej z propozycją wdrożenia jednej stawki w wysokości 16 proc. wyszli socjaldemokraci z SPD, będący od wyborów w 2013 r. w koalicji z chadekami (CDU/CSU).

Obecnie w Niemczech standardowa stawka VAT wynosi 19 proc. Obok niej funkcjonuje również stawka obniżona w wysokości 7 proc. Postulat wprowadzenia jednej stawki na poziomie 16 proc. wysunęła niedawno przewodnicząca komisji finansów Bundestagu, Ingrid Arndt-Brauer (SPD).

Propozycja została jednak przez niemiecki resort finansów odrzucona. Ministerstwo stwierdziło, że zmiana przyniosłaby znaczny spadek przychodów podatków reasumujac : gadanie ze w Polsce sa wysokie podatki to BZDURA! są po prostu za niskie płace
anonim123 / 89.70.88.* / 2015-10-05 21:45
"Polska bez uprzywilejowanych grup". Podstawą zasady przejrzystości mają być "proste, jasne, przejrzyste podatki". - Proponujemy 16 proc. PIT, 16 proc. CIT, 16 proc. VAT tyle ze tymi UPRZYWILEJOWANYMI BEDĄ ZACHODNIE BANKI i KONCERNY które na tych rozwiązaniach najbardziej skorzystają a które i tak unikaja płacenia podatków w polsce dla reszty bedzie podwyżka podatków bo znikna ulgi np: dla Rodzin wielodzietnych Wspaniały pomysł Panie Petru Gratulacje! ktogo pan jeszcze chce uprzywilejować ?? i kto za pana pomysły zapłaci
rencista lat 77. / 89.230.64.* / 2015-10-01 11:45
Ja glosuje na PETRU ,jeszcze nikt w Polsce takiego sensownego programu nie przedstawiał .Panie PETRU nic Pan nie wspomina o doplacanych na rolnikow ze Skarbu Panstwa ,a wiec z naszych podatkow 16 mld,zl.co roku.Tak dobrze rolnikom w Polsce nigdy nie bylo. Niech rolnicy placą sobie ubezpieczenie jak kazdy pracujacy nawet taki co zarabia 1.200 zl. Oni -chlopi placa grosze ,Oni zeruja na spoleczeństwie .Tak dla Pana PETRU ,ten Pan nadaje sie na premiera a nie Pani Szydło .Pan Petru ma wizje i ja mu wierze. Nie wazne jest jego czy innych nazwisko ,wazne jest rzadzenie .W USA nie pyta nikt o nazwisko byle dobrze rzadzil i tam jest dobrze.Popieram jako rencista Pana Petru ,ja i moja rodzina, znajomi glosujemy na Pana.
fffff / 83.29.176.* / 2015-10-01 12:29
za taki self comment poparcie otrzymasz odpowiednio wysoką gratyfikatę od jaśnie wielmożnego Pana P.
Polak304 / 194.116.253.* / 2015-09-28 16:26
Wreszcie jest na kogo głosować!
gościu / 185.26.182.* / 2015-09-22 23:35
3 x 16% daje mi w sumie 48% (!)
a więc tak to sobie sprytnie wymyślili, a ja ich tu na forum bezczelnie rozszyfrowałem.
Richard! Nie z nami te numery!!!
świadomy / 94.254.132.* / 2015-09-22 11:14
Obniżenie wieku emerytalnego przez P. Dudę według medii to katastrofa dla Państwa a taki petru obiecuje obniżenie wszystkich podatków o 1/3 i wszystko gra? Traktują nas jak stado baranów. Błagam idźcie na wybory!!!
OBOO / 195.116.187.* / 2015-10-01 21:16
Obecnie są wyższe podatki i sporo ulg. Wielu tez nie płaci tych podatków. Obniżenie podatków i zarazem likwidacja przywilejów czyli ulg może dać większe przychody dla Państwa, jednocześnie odciążając wielu pracodawców i także pracowników. I zgadzam się z tym, że na wybory trzeba iść..
niezalezny1 / 88.156.116.* / 2015-09-21 21:28
Panie Petru ,czy aby Pana szefem sterujacym z tylnego fotela jest AARON BUCHOLTZ.Chce Pan wykonczyc zwiazki zawodowe po to by Polacy nie mieli nic do powiedzenia a sluchali i pracowali za grosze dla biznesu i kolesiow Aarona Bucholtza.
fb: Prezydent Kukiz - Podlaskie / 77.46.92.* / 2015-09-21 20:46
od kilku mcy fascynuje mnie skad "nowoczesna" bierze środki na funkcjonowanie? kto stoi za jej pieniedzmi? kto opłaca publicyty? i billboardy? dlaczego "wolne media" nie wnikają w jej finanse? skad ten "byt " polityczny znikąd, nagle staje się popularny i promowany w wielu mediach? a ruch społeczny wielomilionowy- ukształtowany w wyborach prezydenckich wokół P Kukiza... jest tak pomijany milczeniem i dyskredytowany? Polecam myślącym polakom:)
woj1234 / 62.87.208.* / 2015-09-22 11:29
Cyt..”Cztery nowe fundacje, firma i wspólny projekt z Januszem Lewandowskim z Platformy – to bilans ostatnich miesięcy Ryszarda Petru, który oficjalnie Platformę krytykuje.Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, głosi, że polityka musi być czysta, transparentna, inna niż do tej pory. To jego oręż w kampanii wyborczej. Pytanie, czy działania samego Ryszarda Petru są transparentne? Fundacyjny czerwiec Wpisaliśmy nazwisko lidera Nowoczesnej do bazy Krajowego Rejestru Sądowego. Okazuje się, że były bankowiec w czerwcu zarejestrował w czterech różnych sądach gospodarczych cztery fundacje, mogące prowadzić działalność gospodarczą. I został prezesem każdej z nich. Fundacje założył w Rzeszowie, Krakowie, Gliwicach i Lublinie. Różnice w ich nazwach są niewielkie. Jedna to „Nowoczesna RP”, druga – „Nowocześni PL”, trzecia – „Nowoczesna PL Ryszarda Petru”, czwarta, powołana w czerwcu, fundacja nosi nazwę „Nowocześni Ryszarda Petru”.Inspiracja w doradzaniuPo co w jednym czasie zakładać aż cztery fundacje związane z jednym projektem politycznym? Czy chodzi o rozproszenie finansowania kampanii wyborczej? Czy to jest transparentne? Chcieliśmy zadać te pytania liderowi Nowoczesnej. Niestety, mimo licznych próśb, nie znalazł czasu na rozmowę. W lipcu Ryszard Petru założył też w Rzeszowie Stowarzyszenie „Nowoczesna”, zaś w zeszłym miesiącu w warszawskim sądzie została zarejestrowana firma „Inspiracja 6.0”, której Petru został udziałowcem. Przedmiotem działalności spółki ma być, jak czytamy w danych KRS, „pośrednictwo pieniężne” oraz „doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej”. To nie koniec.Fundacja z Lewandowskim Na jesieni zeszłego roku Ryszard Petru został prezesem nowo powołanej Fundacji for Europe. W radzie fundacji zasiada Janusz Lewandowski, jeden z najbardziej wpływowych polityków Platformy. To ciekawe, bo Petru buduje swoją pozycję na krytykowaniu PO. Kulisy24
zauważył / 193.78.85.* / 2015-09-22 08:06
przciez trąbil non stop Petru "zaczynamy zbierac wolne datki". widocznie uzbierali na billbordy i inne co wymieniles.
asdc / 46.204.246.* / 2015-09-21 00:36
barany wolą być administrowane przez baranów ja wolę przez specjalistę, kto inny może wykazać się taką wiedzą i doświadczenie jak on... a na koniec J**** ZWIĄZKOWCÓW!
niezalezny1 / 88.156.116.* / 2015-09-21 21:32
Jakiu z niego specjalista.z jego wypowiedzi to nie wynika.No coz glupim mozna wszystko wmowic ,a my Polacy nie damy się nabrac..I to pokazemy w przyszlych wyborach.
Podkoszulek / 91.240.100.* / 2015-09-21 08:06
Człowiek który całe życie żył z pracy dla "banksterów" nie ma zielonego pojęcia o normalnym codziennym życiu milionów polaków. "Koszula" tego Pana kosztuje więcej niż nie jedna rodzina ma na przeżycie całego miesiąca ....
m-53 / 213.108.152.* / 2015-09-20 23:44
Dokładnie dwa miesiące temu proponował VAT 18%. Z prostego rachunku wynika, że zagłosuję na niego za 16 miesięcy.
Ryszard Petru / 88.156.206.* / 2015-09-20 13:33
brzmi sensownie... ciekawe jak szybko PO wyborach zmieni się ta wizja i z 3 x 16% tu zrobi się np. 3 x 23%:(
Andy102 / 37.248.255.* / 2015-09-20 10:45
kolejny oszołom ,kolega Balcerowicza ,z tych co sprzedadzą Polskę za obiecanki i poklepywanie
Pinoczet7451 / 2015-09-20 14:10
ANDY PEWNIE POWIODŁO SIE TOBIE W ŻYCIU BO PISZESZ JAKBYŚ WIEDZIAŁ WSZYSTKO LEPIEJ OD JASNOWIDZA. PRZEDSTAW SWOJĄ PROPOZYCJE - CO ZROBIŁBYŚ ABY W POLSCE BYŁO LEPIEJ? ŻEBY ZWYKŁYM LUDZIOM BYŁO LEPIEJ? TYLKO NAPISZ CO TY BYŚ ZROBIŁ. NIE INTERESUJĄ MNIE PUSTE ODPOWIEDZI ŻE POWINNI DAĆ LUDZIOM WIĘCEJ KASY. GDYBYŚ RZĄDZIŁ DAŁBYŚ LUDZIOM WIĘCEJ KASY? - NAJPIERW TRZEBA MIEĆ PLAN ABY JĄ MIEĆ LUB ZAROBIĆ. TO TAK JAK W RODZINIE. NIE MOŻNA WYDAWAĆ WIĘCEJ NIŻ SIĘ ZARABIA I DAWAĆ KOMUŚ CZEGO GO SIĘ NIE MA. OCZYWIŚCIE MOŻNA WZIĄĆ KREDYT I WYBUDOWAĆ LUDZIOM MIESZKANIA I POWIEDZIEĆ ZA MNIE TO CHOCIAŻ MIESZKANIA DOSTALIŚCIE. A TERAZ TO SOBIE JE WY LUB WASZE DZIECI SPŁACAJCIE I NIC MNIE NIE OBCHODZI DŁUG DO SPŁACENIA - JA JUŻ NIE RZĄDZE. JEŻELI KTOŚ NIE ROZUMIE O CZYM PISZĘ TO MYŚLĘ ŻE COKOLWIEK CO POSIADA ODZIEDZICZYŁ LUB (UKRADŁ) PRZEPRASZAM JWSZEDŁ W NIELEGALNE POSIADANIE.
Romek z Opola66666 / 83.10.1.* / 2015-09-20 10:44
Obiecać można wszystko. Niech się najpierw Petru wytłumaczy, co się taj nagle zmieniło, że już nie jest POlityczną medialną tubą PO. Krył ich i tłumaczył przez lata.
osia7401 / 89.70.142.* / 2015-09-20 10:39
dla mnie i mojego męża brzmi sensownie
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy