16.XI - 20.XI

privy / 2009-11-15 21:35
No cóż Kinia ponownie na Bora Bora więc ktoś ten wątek w zastępstwie musi odpalić.

Moje przemyślenia po obejrzeniu wykresów kotłują się wokół możliwości bicia szczytów. Dotyczy to rynków kasowych a także złota. Co do ropy mam mieszane odczucia. Usd/Pln moim zdaniem zszedł za nisko i ten ponadplanowy zjazd powinien zostać w tym tygodniu zanegowany. Czy tak się stanie? No byłoby to dość ciekawe zjawisko jakby złoty zaczął się osłabiać przy jednoczesnych wzrostach na giełdach. Zatem wydaje się, że z większymi zakupami na zielonym trzeba będzie poczekać aż powróci nad 2,77.

Konkludując, na giełdach panują układy wzrostowe a zielony raczej w defensywie.
Wyświetlaj:
max1224 / 2009-11-18 15:29 / Tysiącznik na forum
1149,80$ gold oj oj oj czyżby trzeba zamykać? poczekamy do 19;00 i podejmiemy decyzję w zależności od tego co się wydarzy ale swoje mam;-)))
2pac / 2009-11-18 15:51 / portfel
max1224: czy 1150 to jest poziom, który zakąłdałeś dla złota i należy się ewakuować
max1224 / 2009-11-18 15:54 / Tysiącznik na forum
tak myślałem 3 miesiące temu a dziś muszę to jeszcze do wieczora jakoś sobie poukładać
adams20go / 2009-11-18 16:01
Z niecierpliwością czekamy na wyniki układanki ;)
Niewielu nas już pozostało w ML5 i nie chciałbym przegapić momentu wyjścia i stracić to, co dzięki Wam udało mi się uzbierać :)) Wobec tego będę wdzięczny (i chyba nie tylko ja)za zdradzenie Twoich ruchów :)
pchelek / 2009-11-18 20:09 / Tysiącznik na forum
Gold po 1200 bedzie -
Wlazlem w fund gold blackrocka [rok temu] jak byl po 19$ teraz jest ponad 50 %. Zlota rybke zlowilem wtedy. Sie nie ruszam z tego fundu.
tedchom / 2009-11-18 15:40 / Tysiącznik na forum
ja dałem dyla kolejne 10% w pieniężne bo wieczorem nie bede on line
privy / 2009-11-18 15:54 / Tysiącznik na forum
Diabelski młyn w USA. Faza płoszenia?
inny. / 188.33.206.* / 2009-11-18 16:09
Wczorajsza zwała w Turcji była ostrzeżeniem. Turcja zwykle wyprzedza region.
Ale może jak zwykle to tylko panika normalnych inwestorów przestraszonych kolejnymi fatalnymi danymi, pokazującymi, że recesja trwa w najlepsze, a potem górale zbiora w dołku akcje i znów zaczna pompkę za pieniądze FED, czyli oskubanych amerykańskich podatników.
privy / 2009-11-18 17:06 / Tysiącznik na forum
Tak może być. Jest spore oczekiwanie na korektę więc trwa ubieranie rynku terminowego w krótkie gacie, a przecież zima za pasem :) Złoto ledwo kichnęło na to wahnięcie, niewiele słabiej edek, a dolar do złociszcza nadal słaby. Wygląda na przygotowane zagranie górali.
inny. / 188.33.88.* / 2009-11-18 17:19
A swoją drogę przedstawiciele FED dwoją się i troją w zapewnieniach, że nie podniosa stóp czyli ekstremalnie osłąbią dolara. Ciekawe, że na to najbardziej burza cię Chiny, mający obl USD, ale także sami praktykujący jeszcze bardziej ekstremalne osłąbianie juana. A eurolandowi to nie przeszkadza, chociaż to najbadziej bije w Europe i jej przemysł.
London / 2009-11-18 12:18 / Bywalec forum
Zloto i srebro cisna strasznie w tym miesiacu. Czy oby nie za mocne tempo sobie narzuciły ...
privy / 2009-11-18 12:45 / Tysiącznik na forum
Ostatnimi czasy odchylenie od sma50 dla złota przed korektą sięgało 60-80$ lub inaczej 7-8%. W skrajnych przypadkach dochodziło do 12%. Obecnie złoto jest wyceniane 100$ powyżej średniej co stanowi 9,5% odchylenia, a więc robi się ciepło.
privy / 2009-11-18 12:47 / Tysiącznik na forum
Dodam, że jeśli w tym tygodniu ma dojść do skrajnego odchylenia to cena powinna skoczyć do 180$
tedchom / 2009-11-18 14:08 / Tysiącznik na forum
180? czegoś nie kapuje jak już jest ponad 183
tedchom / 2009-11-18 14:13 / Tysiącznik na forum
tak mi to wygląda jak byśmy dochodzili do oporu na złocie a właściwie to już jest pochłonięty jeśli pójdziemy dalej w góręn to zacznę żałować że wycofałem te 20% tak wcześnie
privy / 2009-11-18 14:48 / Tysiącznik na forum
1180$
tedchom / 2009-11-18 15:06 / Tysiącznik na forum
a teraz ok dzięki privy
Gucioo / 2009-11-18 07:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
pewnie macie racje ;/ ale xau 2 dni pod żad rósł a ml5 tylko raz ale za to pokaźnie :P co do zimnej krwi to ciężko czasami wytrzymać ale czasami się opłaca pozdro :)
u2mart nielogo / 89.230.91.* / 2009-11-17 23:16
http://www.hotmoney.pl/artykul/rynek-zlote-czasy-przed-nasza-waluta-10390
Jak się czyta takie wypociny to rzeczywiście niedługo przyjdzie czas żeby zapakować się w zielonego i euro po uszy
Ps. Kinia nie pozostaje ci nic innego jak zapodać linka do twojego profilu na naszej klasie bo inaczej spekulacjom nie będzie końca
Ps.2 Ja zredukowałem zielonego o połowę na rzecz MISS
Gucioo / 2009-11-17 21:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Brawo :) Jerzyk i Privy dostaniecie za to Pulitzera hehe :P albo co najmniej Oscara :) dziwi mnie troszkę wynik ml5 za dziś powinien być raczej na plusie i to porządnym a tu takie zdziwko ;:P może to jakoś się na jutro przeniesie dolec trochę opada a gold lekko do góry wiec jeszcze zostaje choć to może być trap :P pozdro
maciejk_nielog / 62.121.71.* / 2009-11-17 21:37
No właśnie jak wytłumaczyć wynik ML5 ??? Wczoraj XAUUSD ponad 2% do góry a Ml5 w dół???
max1224 / 2009-11-18 00:19 / Tysiącznik na forum
a mnie nie dziwi newcrest minning na zamknięciu -2,52 % i większośćz top10 na minusie a ponadto wczoraj xau dał 2% dzień wcześniej ok 2,3% a wynik mlza wczoraj 4,66% i nikt się nie dziwił dlaczego tak dużo privy ma rację jest jeszcze kwestia wyceny ok 17,30 a wtedy złotko i giełdy w stanach były po czerwonej stronie jedyne co na plus to końcówka z plusami przechodzi na jutro więc mamy na starcie zapas zresztą złoto dalej idzie w górę podaję za kitco 1143,10 a to już tycio od kolejnego rekordu
PS. panowie emocje do kieszeni teraz warto zachować zimną krew i nie robić niepotrzebnych ruchów
Rumburak / 2009-11-18 08:37 / Bywalec forum
myślisz maxie że 1150 [bardziej psychologiczny niż techniczny opór] padnie jeszcze przed korektą tej fali?
max1224 / 2009-11-18 08:51 / Tysiącznik na forum
nie traktuję tego jako jakikolwiek opór tylko tak mi wyszło z kresek że powinno być coś w okolicach 1200 plus minus 10$ a więc z poprawką na dwa dni wyjścia (skandyjne) warto rozważyć zlecenie wyjścia przy 1150 fakt że łamię się czy już wychodzić czy przeczekać ew. korektę ale sam zobacz jak to wyląda już wczoraj wydawało się że ruszyło ostro w dół było intra poniżej 1130 i to z niezłym okładem tylko po to by na koniec dnia wróćić na 1140 pod sam szczyt w tych warunkach nie do końca jestem przekonany o sensie wychodzenia zwłaszcza że w nowym miejscu nie wszzysko się wyjaśniło a tworzy się formacja podobna do tej jaką mieliśmy w sieroniu na złocie nawet już funduszowi wczoraj o tym napisali
Rumburak / 2009-11-18 09:20 / Bywalec forum
jeśli o zimnej krwi mówimy to może o tyle warto poczekać aż się wyjaśni że zarobiliśmy już i tak więc można ewentualnie jakiś "kontrolowany" spadek też przeżyć. To co miałoby się stać koło 1200 to byłaby 4 fala spadkowa z Twojego wykresu?
max1224 / 2009-11-18 09:37 / Tysiącznik na forum
i tu mam lekką zagwozdkę póki co ew. korekta może być zarówno 4 w 3 jak i właściwą 4 ale i tak po każdej 4 jest wzrostowe 5, a prawdopodobnie o tym która to z czwórka dowiemy się po głębokości zejścia kilka dni temu podałem te poziomy ale na dziś prawdopodobnie też poszły w górę
privy / 2009-11-17 21:46 / Tysiącznik na forum
Wiele już o tym tu pisano, chodzi o godzinę wyceny funduszu. Jest ona coś pomiędzy 16 a 18. Różnica przynajmniej w cenie złota w tych godzinach pomiędzy dniem dzisiejszym a wczorajszym to zaledwie 3$.
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-11-17 09:49
WITAM WSZYSTKICH PO PRZERWIE, ups capslock sie wlaczyl;-)
nie zdazylam napisac, ze mnie dluzej nie bedzie, ale tak to jest jak sie robi wszystko na ostatnia chwile, z pakowaniem wlacznie... rzeczywiscie wyszlam z ml5 poniewaz prawie nie mialam dostepu do neta i balam sie tak zostawic. Jedynie zczytywalam poczte, na ktora Zeus przysylal mi info - dzieki ogromne:))) Teraz oczywiscie zastanawiam sie co dalej, mam 10%ml5, 10%jpm3 i reszta w pienieznym, portfelik troche w dol :( Czytam forum i nadal nie wiem co zrobic wiec chyba na razie zostawie tak jak jest.
ps1. nastepny watek ja otwieram:-)
ps2. mowie wam jak mnie wybujalo na promie, przez 10h krazylismy wokol portu i nie moglismy wplynac do niego z powodu sztormu, w zyciu sie tak nie balam
kinia2006 / 92.233.40.* / 2009-11-17 12:48
no wiadaomo, jak kinia juz cos napisze to potem cisza, a watek nam spada;-)
do wieczora
max1224 / 2009-11-17 15:26 / Tysiącznik na forum
a pomyśł co by było jakbyś zamieściła swoje zdjęcie miesiąć by co niektórych w oniemieniu trzymało he he;-))
tom ziel / 89.79.60.* / 2009-11-17 17:59
no to teraz dałeś zagwochę, ma wąsy??
max1224 / 2009-11-17 18:07 / Tysiącznik na forum
no to się zacznie tworzenie portretu pamięciowego Kinii hi hi hi
tom ziel / 89.79.60.* / 2009-11-17 18:12
raczej wyobraźniowego;)
max1224 / 2009-11-17 18:14 / Tysiącznik na forum
faktycznie raczej jak piszesz tylko czy wytrzyma ???????
privy / 2009-11-17 19:54 / Tysiącznik na forum
Lubi żeglować, przepada za złotem i ma częste stosunki z Zeusem......mailowe oczywiście :)

....czyli wiatr we włosach, złoto w uszach i diamenty na szyi.
tedchom / 2009-11-17 18:36 / Tysiącznik na forum
może AT kini da lepszy obraz jak rynków hehe
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-11-17 21:01
ale tu sie dzieje;-) a ladnie to tak plotkowac Panowie?
no ale dobrze, wiecej prosze - bardzo jestem ciekawa mojego wirtualnego portretu :)))
ps. "miesiąć by co niektórych w oniemieniu trzymało" max, co tak skromnie? rok albo i dluzej :)))
jerzy3711 / 2009-11-17 21:23 / portfel / Bywalec forum
Jesteś jak bogini ,wynurzająca się z morskiej piany , we włosach masz wplecione perły a szyję oplata kolia ze złota , brylantów , diamentów i pereł, a talie oplata tunika z morskiej trawy :)
tedchom / 2009-11-17 21:38 / Tysiącznik na forum
jerzy3711 ty chyba pisarzem jesteś czy cuś takiego:) kinia to kinia moim zdaniem nie za wysoka blondyna o spokojnym usposobieniu, lubi brać sprawy w swoje ręce, co widać po jej rodzaju inwestycji:)
Gucioo / 2009-11-16 20:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no ładnie poszło ale myślę ze wzrosty jutro będą większe :P dziś ml3 +3,5% ml7 +4% ml6 +4,8% no i ml5 +4,7% jutro na pewno wzrost wiec idealna sytuacja na wyjście, pytanie czy pazerac sie dalej czy zachowująć zimną krew wyjść z zyskami i ponownie wskoczyć :P
max1224 / 2009-11-16 23:29 / Tysiącznik na forum
kwestia ważna moim zdaniem gdzie wejść ?
jak nie macie pomysłu to lepiej nic nie zmieniać po mojemu kończymy dopiero właściwą 3 po niej korekcyjne 4 i na koniec 5 a to wzrostowe pozdr
PS. do końca roku odradzam zielonego po pierwsze interes rządu w rozliczeniach długu na koniec roku, po drugie recenzje goldmana
PS. sam coś po troszkę kombinuję choć nadal 100% ml5
Gucioo / 2009-11-17 07:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
masz racje jeśli bez pomysłu to po diabla zmieniać :P, ale myślę ze cały czas rosnąć nie będzie tez musi odpocząć chociaż lub skorekcić się troszkę i na ten krótki czas bym z tego wyskoczył, jeśli chodzi o recenzje Goldmana sam dobrze wiesz że to oszuści i malwersanci wiec gadają tak jak im wygodnie żeby wpuścić w kanał mnóstwo ludzi :P poczekam do wieczora tradycyjnie będę znal wyniki ml5 za dziś i resztę wskaźników, dziś waluty w nocy troszkę się zatrzymały w tym spadku i gold się obsunął. Oczywiście to jeszcze o niczym nie świadczy , nie mniej jednak jeśli ta tendencja będzie się podtrzymywała to dziś prawdopodobnie dzis zrobie konwersje pozdro dla wszystkich :)
tom ziel / 212.76.37.* / 2009-11-16 21:11
ech też się łamię
tom ziel / 212.76.37.* / 2009-11-16 21:23
ja wychodzę w $
Gucioo / 2009-11-16 21:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
już za późno muszę zaczekać do jutra pozdro :)
tom ziel / 212.76.37.* / 2009-11-16 21:39
może i dobrze że nie zdążyłeś bo mi się jeszcze nigdy dołka nie udało ominąć za to z powrotem dość często się spóźniam
2pac / 2009-11-16 20:02 / portfel
Złoto coraz wyżej, na jakim poziomie sufit?
Czy już zlecać odkupienie?
goroll / 2009-11-16 20:25
Witam wszystkich.Chciałem zainwestować trochę gotówki w fundusz "Unidolar".Czy móglby mi ktoś w skrócie wytłumaczyć gdzie to najlepiej zrobic,i wjakiej walucie-PLNczy USD?
grzegorz77 / 2009-11-16 17:24
Ja na szczęście nie jestem "bezpośrednio" w dolarku. Choć sporo straciłem na nim to uciekłem i mam teraz prawie po równo ML5,ML6, Sch1,DWS3. Cały czas was czytam i zastanawiam się gdzie będzie "zwrot".A dziś tak wirtualnie otworzyłem kontrakt na rope i S&P 500 tuż przed wybiciem;) aż szkoda ,że to nie prawdziwa kasa.Pozdr
myfa / 2009-11-16 19:34 / Bywalec forum
ja niestety przedwczesnie ucieklem z ml5 i 6 i siedze w scan 3 , teraz to juz chyba nie ma sensu wracac ze wzg na czas operacji :( pozostaje liczyc na to ze jednak dolar choc na troche odbije, byly dobre znaki po wystapieniu Benhaka ele szybko wrocily poziomy nizsze:(
inny / 2009-11-16 20:19 / Bywalec forum

byly dobre znaki po wystapieniu Benhaka


I tu się mylisz, bo wystąpienie baranka, kukiełki w rękach górali, to był majstersztyk. Oczywiście goldman dokłądnie wiedział co powie baranek, bo sami mu podłozyli kartkę. I dokładnie wiedzieli jak zaeragują niczego nieświadomi inwestorzy. A więc najpierw górale zajęli krótkie na eurusd i S&P500 i jak baranek powiedział, że FED bedzie sie przyglądał dolarowi, inwestorzy spanikowali, bo to mogło oznaczać jednak ukrócenie carry tradingu, a przeceiż tylko to pompuje giełdy i surowce, bo sytuacja gospodarcza, bezrobocie itd. wcale nie ulega poprawie. Dolar w jednej chwili umocnił sie o 100 pipsów i w zupełnym dołku górale sie przekręcili na longi i po kilku minutach oczywiście baranek powiedział to co wzceśniej było ustalone, że żadnych podwyżek stóp nie będzie i dalej będzie pompowanie i ekstremalne osłabianie dolara. Po tym oczywiście pompka ruszyła, a goldman dzięki swojemu genialnemu zmysłowi inwestycyjnemu w kilka minut zarobił dodatkowo pewnie miliard dolarów mimo, że kurs właściwie się nie zmienił dla gracza krótkoterminowego.
u2mart / 2009-11-16 16:16 / Tysiącznik na forum
Przykro patrzeć na dolara jak się jest w nim po uszy ( eghh
Jeszcze nadzieja w Benku co naopowiada dziś i jak inwestorzy to odbiorą. Jak nie pomoże jutro dzwonię z reklamacją to mBanku odnośnie ostatniej konwersji sic!
Gucioo / 2009-11-16 14:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dobrze ze wyszedłem choć już miałem kursor myszy w czwartek naciśnięty na konwersji ale się rozmyśliłem odrobie parę %
Zeus52 / 2009-11-15 23:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj. Wiesz,tak ogólnie jestem,a może byłem,optymistycznie nastawiony do wzrostów na giełdach,co było widać po wpisach. Ten optymizm wynikał raczej z fundamentów...cały zestaw danych makro(nie chodzi o pojedyńcze gorsze,ale ogół),dużo lepsze wyniki kwartalne(85% spółek z S&P500),lepsze,bo większe zyski(spadek C/Z...często bardzo duży),prognozy na 4 kwartał,rekomendacje...ect. Także z techniki:przebicie linii bessy na Staśku,to samo dużo wcześniej na DJIA i NASDAQ. Jednak nie podjąłem ostatecznie dęcyzji,co do zmiany portfela. Jak wyszedłem z gold(w czwartek),tak zostałem tak pół na pół. Połowa dolar,a połowa SCH1 i ML6. Dlaczego? Zerknij na indeksy i zwróć uwagę na kształtowanie się wolumenu podczas ostatnich spadków i podejść do szczytów. Wiesz,co mnie przestraszyło,że moja dotychczasowa pewność co do najbliższego kierunku została zachwiana?... Z resztą,zobacz sam. Zwłaszcza na Staśku to jest widoczne. Najpierw normalny wzrost wolumenu,a następnie mniejszy przy spadkach...prawidłowo. Ale później...wyraźny wzrost przy spadkach,a malejący przy wzrostach. Zaczynam mieć obawy,choć początkowo wydawało mi się,że nie ma już czasu na większą korektę przed Mikołajem i końcem roku. Pzdr.
privy / 2009-11-16 00:11 / Tysiącznik na forum
Ja to już chyba ślepy jestem bo wydaje mi się, że wszystko jest w normie. Bardziej problem dostrzegam w ostatniej wzrostowej fali na Staśku, która generalnie została zrobiona mniejszym kapitałem. Jednak na dwoje tu babka wróżyła dlatego koncentruje się wyłącznie na własnej AT.
Zeus52 / 2009-11-16 01:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi mi o dynamikę zmian wolumenu. Zwiększający się przy ostatnich spadkach i stopniowo zamierający handel w miarę wzrostów. Ta ostatnia fala spadkowa i wzrostowa. Może to nic,kapitał czeka z boku na rozwiązanie sytuacji. Wtedy premia za ryzyko może być wysoka,ale może też być odwrotnie. Choć,jak mówiłem,na dalszą metę i tak powinno być O.K. Pytanie tylko brzmi:już teraz? Czy po cofnięciu? Pamiętaj,że myślących o korekcie(nie o odwróceniu głównego trendu) też zalicza się do optymistów. Korekta to tylko przerwa w dalszej jeździe.Pzdr.
inny / 2009-11-15 23:00 / Bywalec forum
Ja na WIG20 stawiam jednak na krótką c w 4, a dopiero potem 5 i rajd Mikołąja. Podobnie na PLN, stawiam na krótka korektę szaleńczego rajdu, a potem kolejna fala umocnienia i ewentualne przebicie dolnej linii kanału spadkowego. Co do złota to od początku września mamy bardzo regularny układ jakby się powtórzył to też powinnismy teraz zaczać spadać, po jeszcze paru dniach ewentualnej konsolidacji.
O wszystkim jednak zadecydują górale, bo jak czytałem ostatnio ani Polacy, ani "zwykli" amerykanie, ani Europejczycy praktycznei nic nie dopłącili przez ten rok zwyżki do funduszy akcji, więc ta cała pompka jest za pieniądze FEDu i to górale decydują o wszystkim, bo górale mają kasę, zresztą nie swoją.
Jakby w tym tygodniu zaczęli jednak znów pompować, to od razu wskakuję do FA, bo dobry trader musi być jak dziwka, często i chętnie zmieniać pozycje.
Powstaje rywal dla xtb - GO4X, podobno mają stały niski spread dla PLN, więc mogłąby być to alternatywa dla funduszy walutowych, bo mają też mikroloty.
Zeus52 / 2009-11-15 23:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba,że znowu skończy się tylko na straszeniu prospadkowymi formacjami...
Zeus52 / 2009-11-15 23:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
To chyba byłoby zgodne z moimi obawami powyżej...choć z drugiej strony,to nie ma za bardzo miejsca na podwójny szczyt,czy RGR(zależnie od indeksu) przed Mikołajem...!?
inny / 2009-11-15 23:52 / Bywalec forum
Moja wersja jest bardzo optymistyczna, mam tez oczywiście i wariant pesymistyczny.
Optymistyczna, bo zakłada, że na indeksach kończymy teraz 4 więc będzie 5. http://stooq.com/q/?s=wig20&c=5m&t=c&a=lg&b=0
to wykres WIG20 i 20 października w tej wersji optymistycznej skończyła sie 3, potem była 4a, teraz bardzo bycza 4b i powinna być bycza 4c, nawet z dołkeim powyżej ostatniego dołka. Byłoby to zgodne z zasada zmnienności, bo 2 w czerwcu i lipcu była zdecydowanie bardziej stroma i wtedy 2b była płaska i ledwo doszła do 38% 2a.
Co do złota to regularność od września aż bije po oczach
http://stooq.com/q/?s=xauusd&c=3m&t=c&a=lg&b=0
najpierw 2 silne sesje wzrostowe, potem 7-10 lekko w góre i konsola i potem kilka spadkowych.
Na innych surowcach (ropa , miedź) mamy teraz lekko spadkowy kanał i czekamy na wybicie. W wersji optymistycznej powinno to byc wybicie górą, ale z AT aż prosi sie wybicie dołem. Tyle, że moi miticzni górale, którzy niestety steruja rynkiem lubią zaskakiwać, więc zobaczymy. Nie ma co uprzedzać faktów i snucie prognoz dłuższych niż tygodniowa uważam za stratę czasu.
Zeus52 / 2009-11-16 00:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie zrozum tego opacznie. Tak ogólnie jestem optymistycznie nastawiony,tylko mam obawy,czy górale nie będą chcieli jednak wcisnąć jakiejś korekty jeszcze w tym roku,albo choć postraszyć. Na gold moment byłby odpowiedni. Został zrealizowany zasięg wynikający z samego trójkąta,tego wielkiego,jakiś czas temu przeglądałem opcje call/put dla kontraktów gold. Tak skromnie wyszło mi,tak na oko,że wszelkie zapory do około 1100$ powinny pęknąć,jak bańka mydlana....to zostało już zrealizowane. Z trójkąta,jako proporca wynika co prawda dużo większy zasięg,ale pretekst do realizacji zysków jest. Do tego RSI dla gold...też nie wykłucza dalszej zwyżki...ale..!? Dochodzi coś w rodzaju odwrotnej"kanapki"(biała,czarna,biała) na świecach. Wiem,że to tylko podobne do tej formacji,to nie formacja"książkowa"...ale "kanapka"na S&P500 przed odbiciem też nie była książkowa.. Dzielę się tylko spostrzeżeniami,bez konkretnych wniosków,chodzi głównie o to,żeby bardzo uważać. Za dużo sprzeczności....
max1224 / 2009-11-16 00:33 / Tysiącznik na forum
tymczasem złoto przebiło125$
Zeus52 / 2009-11-16 00:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyżbym się pospieszył z wyjściem? RSI w silnym trendzie wzrostowym może wyjść ponad poziom 70,a nawet 80. Na pocieszenie dla Ciebie powiem,że pan Piotruś też mi pisał,że być może to było przedwczesne. "Być może!" Ale jak mówiłem,w razie czego zostanie ML6 i SCH1. A co dalej...zobaczy się do wieczora. Miedź jest,co prawda na 61,8% zniesienia bessy,ale konsoliduje się już długo,podobnie ropa(mini kanał spadkowy, flaga?),a gdyby jednak pękł opór na Staśku...
max1224 / 2009-11-16 07:59 / Tysiącznik na forum
chyba rzeczywiście teraz 1125 jawi się jak dawna zapomniana historia oby tak do wieczora
Zeus52 / 2009-11-16 09:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale zerknij też na ropę i miedź. ML6 to był tani zakup w piątek...na minusie i to ładnym,nie zdążył zebrać plusów w piątek. A dziś w Sydney i teraz w Londynie BHP Billiton,Rio Tinto,akurat ładnie dokładają do wyników piątkowych. Chciałem w razie draki zamienić JPM3,albo na SKAN2,albo na akcyjne...bo sam JPM3 też raczej pasuje przy wzrostach,być może jednak to drugie,jeśli opór pęknie. Ale nie będę otwieral teraz na nowo pozycji w gold.
max1224 / 2009-11-16 10:23 / Tysiącznik na forum
każdy ma jakiś plan i koncept trochę mi było nieswojo jak podjeliście decyzję o wyjściu z golda ale wróciłem do wykresów i postanowiłem wytrzymać być może to był najlepszy ruch co do ml6 i ropy też nie sposób odmówić Ci racji ale najbardziej to mnie ten mwig40 czyli miśki korcą i tam chyba będę się przenosił jak tylko moje poziomy na goldzie pękną i tam bym posiedział do końca roku
(dolar) który jeśli odbije to wtedy kiedy i Goldmanowi i naszemu rządowi już tak bardzo nie będzie zależeć
Rumburak / 2009-11-16 15:09 / Bywalec forum
maxie nie tylko Ty w gold. Też w gold siedzę aczkolwiek po prostu nie śledziłem przez 1,5 tyg notowań z tzw życiowych powodów. RSI jest "w trendzie" co mnie nieco niepokoi to MACD i jeśli ta fala będzie miała podobną budowę jak poprzednie: mocny wzrost i kilka sesji w bok to być może że byłby dobry moment właśnie teraz żeby wiać? co sądzicie? Boolinger jest też szeroki bardzo mocno ale inna rzecz że nie warto go brać w tym przypadku o tyle, że od ostatniego spadku i wzrostu jest praktycznie bez zmian.. ciekawe

Co do ropy to obserwowałem ją czas jakiś i ładnie wyszło po ABC ale teraz jakoś ta chorągiewka nie jest za długa?
apropos miedzi to pytanie do lepszych techników: czy na miedzi nie robi się taki mały trójkącik prowzrostowy?
Zeus52 / 2009-11-16 11:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na ML5 będziesz dziś też do przodu,bo Newcrest podjechał w nocy prawie+2%,za to Zijing ponad+6%.
max1224 / 2009-11-15 23:33 / Tysiącznik na forum
a ten przyjedzie wiesz na czym?;-))
London / 2009-11-16 10:39 / Bywalec forum
Oby na czyms świecącym ;)
Zeus52 / 2009-11-16 00:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem,a przynajmniej mam nadzieję,że tak będzie. Ale wiesz ile razy graliśmy pod prąd...bo np. wrzędy straszyły podwójne szczyty i RGR i to,albo na krawędzi wypełnienia,albo już wypełnione. Nawet kiedyś sam o tym pisałeś,gdzieś latem..."..gdzie widzisz pozytxwy?"(czy coś w tym sensie). Odpisałem,że też widzę same negatywy,jeszcze mogę do czarnowidztwa coś dołożyć od siebie,ale nos mówi mi coś innego. Ten "nos" to był m.innymi nieprawidłowy wolumen tych RGR...i słusznie,bo wkrótce te formacje okazały się pułapkami na niedźwiedzie. To było bodajże w czerwcu. Ale teraz jest właśnie poważniejszy problem...bo właśnie teraz wolumen sugeruje,że tym razem to może być pułapka na nas,że to my jesteśmy zwierzyną łowną. Oby tak nie było. To tylko moje obawy. Już splunęłem trzy razy przez lewe ramię...czy coś jeszcze mogę zrobić?
privy / 2009-11-16 00:14 / Tysiącznik na forum
Na psa urok, tfu tfu.
max1224 / 2009-11-16 00:06 / Tysiącznik na forum
a jakże zobacz szybko na kitco ;-))
Zeus52 / 2009-11-16 00:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jakże zobaczyłem...nowy rekord. Zobaczmy jak to się rozwinie. 1124,6...ale zakres 1120-25 to właśnie zasięg trójkąta. Kurka wodna! Czyżbyśmy mieli mini-korektę w locie do jedynie 22,6%(fibo)=1100,61$ ? Poczekajmy.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy