Forum Polityka, aktualnościPolityka

17,5 mld zł na wspieranie rodzin

17,5 mld zł na wspieranie rodzin

skomentuj
Wyświetlaj:
robson105 / 213.25.15.* / 2007-04-05 11:15
"Większe ulgi podatkowe na dzieci" jak można coś zwiększyć jak tego nie ma. Obniżyć VAT, składki ZUS, akcyzy i poziom życia zwrośnie a zatym przyrost naturalny. Przykłady z krajów co mają długie urlopy macieżyńskie pokazuje że nie tendy droga. W tych krajach nic to nie pomogło w przyroście naturalnym.
Bernard+ / 83.30.159.* / 2007-03-12 09:38
Jeżeli czytam w doniesieniach prasowych, że: cytuję, „wprowadzenie zmniejszenia podatków lub wprowadzenie jakieś ulgi w podatkach będzie kosztowało budżet, pochłonie, z budżetu itp. XXXXL złotych” to odnoszę wrażenie, że większość opiniotwórczych polaków dała sobie wmówić, że dobro narodu polskiego to duże dochody i duże wydatki budżetu państwa. Tymczasem w krajach, w których jakość życia obywateli jest znacznie wyższa niż w Polsce skala redystrybucji środków pieniężnych przez budżet centralny jest znacznie niższa niż u nas. Czy celem pracy i działania wszystkich członków narodu jest stałe zwiększanie dochodów i wydatków budżetu czy raczej naturalnym celem działalności twórczej człowieka jest poprawa jakości życia sobie i swoim najbliższym realizowana między innymi przez działania na, rzecz poprawy jakości życia wszystkim członkom tego narodu, który tworzy Państwo i jego budżet? Przecież im mniej państwo przez działania swojej administracji zabierze pod przymusem pieniędzy rodzinom polskim, w tym rodzinom wychowującym dzieci, tym wyższa będzie jakość życia w tych rodzinach. Więc szanowni dziennikarze nie mówcie o kosztach budżetu tylko o zmniejszeniu obciążeń dla tej części społeczeństwa, od której zależy, to czy za kilkanaście lat będzie, komu w Polsce pracować na utrzymanie całego aparatu państwa i na utrzymanie nas, gdy będziemy starymi niezdolnymi do pracy schorowanymi ludźmi. Więc akurat ten pomysł obecnego rządu, (którego ogólnie zwolennikiem nie jestem) uważam za dobry, bo najtańsze i najefektywniejsze działanie władzy to takie, w którym zamiast zabierać jednym by dawać drugim od razu rezygnuje się z zabierania tym, którzy choć zarabiają tyle samo, co inni to muszą ponosić większe wydatki nie tylko dla swojego dobra, ale i dla dobra całego narodu i to dobra na kilka lub kilkanaście lat w przyszłość.
amor / 153.19.47.* / 2007-03-08 10:00
Kto bedzie słyszał w roku 2014 o rządzie kaczystów
ewa345 / 83.68.92.* / 2007-03-07 19:15
Obniżka watu na wyroby dziecięce zgoda.Ale kto chce likwidacji żłobków przedszkoli!To zniewolenie kobiety.Ludzie ciemngród to mało Kto za tym aby mozna posyłać dzieci do żlobków i przedszkoli niech się wpisze.Przecież dziecko musi mięć edukację anie ciemnogród pod kuchnią. Tragedia
dolores / 62.29.160.* / 2007-03-07 13:29
ja wsparłem swoją rodzinę kwotą 17,5 rubliczka
skomentuj

Najnowsze wpisy