18.01 - 22.01

u2mart / 2010-01-17 12:01
Pytanie które wielu nurtuje
Sprzedajemy złotko i kupujemy zielonego czy co?
Ps. Privy, wątek z rzymskimi przy styczniu rzeczywiście dziwnie wygląda, więc może od lutego )
Wyświetlaj:
max1224 / 2010-01-22 20:08 / Tysiącznik na forum
no to dziś poszło ponad 4% w mordę jeża;-((
Zeus52 / 2010-01-23 03:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,tak przeglądałem zapiski z mojego kajetu...daty,wyceny,ceny walut. Okazuje się,że jednak nie było poślizgu,jeśli chodzi o termin początku korekty. Dałem zlecenie(to pierwsze,pół na pół z dolcem)w końcu tygodnia,7 stycznia. Realizacja w poniedziałek 11 stycznia. Od wtorku zaczęła się rzeźnia...Drugi tydzień! Później były próby odbić,wzloty,upadki. Ale,jak sprawdziłem,to wyjście w każdym późniejszym momencie było mniej,lub więcej,ale zawsze gorsze niż 11 stycznia. To oznacza absolutną górkę. A więc można przyjąć,że korekta zaczęła się już wtedy,w zadanym terminie. Choć nie była zbyt transparentna...ale jednak wtedy śnieżna kula zaczęła się toczyć i stopniowo nabierać rozpędu. Wiem,to inaczej wygląda na ogólnych indeksach. Na nich jest poślizg tygodnia,ale przecież nasza uwaga była skupiona głównie na branży surowcowej. Reszta indeksów to była tylko sprawa uboczna. Może dlatego analitycy,którzy skupiali się na głównych indeksach często pisali ostatnio,że nie widzą żadnych sygnałów korekty,a nawet możliwości takowych powstania....choć było to widać na surowcach i ich spółkach? Choć z drugiej strony cały ten ruch na głównych indeksach był tak wymuszony...głównie serią pretekstów makro,a także potrzebą wciągnięcia pesymistów stojących z boku;co się z resztą wyśmienicie udało. Same szpulki,nie tylko na GPW,u Janków identycznie. To pełzanie-bo inaczej nie da się tego opisać-po linii trendu. Budowa zwyżkującego klina na S&P500,NASDAQ...,wolumen malejący schodkowo przy wzrostach,a wyraźnie rosnący przy spadkach. No i właśnie to pełzanie...pisałem już kiedyś,że to wyraźna oznaka słabości rynku,a nie siły i że to źle się skończy,bo jak przebije linię trendu,to co z tego,że będziemy mieli szybki sygnał sprzedaży,jeśli zwała wtedy będzie tak spektakularna,że nie będzie czasu na ucieczkę bez dużych strat. Poza tym A.T. twierdzi,że takie grupowanie się przy linii trendu oznacza właśnie chęć jej przebicia i tylko kwestią czasu jest,kiedy to nastąpi...lepiej jest,gdy wykres chodzi od deski do deski.Tymczasem,czy to T.V.,czy strony internetowe...anale,jakby się zmówili:"...rynek jest silny,nie widać żadnych oznak,aby to mogło się w najbliższym czasie zmienić"...jeśli takie teksty słyszało się i czytało codziennie...to nic dziwnego. O surowcach też."Miedź zdrożeje w tym roku o 35-40%!". Sorki,w złoto prędzej mogę uwierzyć,bo to i surowiec i waluta. To odrębny całkiem walor. Ale miedź? Jeśli przebiła właśnie 76,4%fibo. A oni nie pisali o fibo,ale bezwzględnym wzroście. Rekordy wszechczasów na miedzi....surowcu technicznym,gdy gospodarka odbija się właśnie od dna...i nie ma pewności,jak to odbicie będzie nadal postępowało? Jakieś kuriozum analityczne!? To tak bardzo przypomina czas,gdy ropa miała kosztować ponad 200$,a były prognozy,że i nawet 400,lub więcej...i wszystko uzasadnione podobno fundamentalnie! Ostatnio jakoś tak przypomina to tamtą nagonkę.Taka presja musi w jakiś sposób odcisnąć swoje piętno. No cóż,to tak do pomyślenia. Pzdr.
Gucioo / 2010-01-22 20:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jeszcze dolec to -4,5%;/ z********* to pewnie nałożony wynik za wczoraj ml5 jest teraz na poziomach z początku listopada już w plecy mam prawie 10%;/ od szczytu a od wejścia 6%,qrwa mac spada 2 tyg bez przerwy w p**** jeża mógłby zacząć choć trochę odrabiać j***** zydki!!
tom ziel / 212.76.37.* / 2010-01-22 21:01
chciałem dzis wyjść kolejną częścią w sf1 ale po takiej padace fak już sam nie wiem, co robicie?
max1224 / 2010-01-22 21:07 / Tysiącznik na forum
jeszcze tli się nadzieja na złocie pozostaje wciąż szansa na "trzy południowe gwiazdy" a na xau ctworzy się coś co przypomina "gwiazdę doji" tylko czy znowu nie za bardzo chcę coś zobaczyć też miałem dziś zamiar przeskakiwać ale wtej sytuacji zostaję co najmniej do poniedziałku
tom ziel / 212.76.37.* / 2010-01-22 21:41
zostałem i ja, idę golnąć lufe zapomnienia
max1224 / 2010-01-22 22:15 / Tysiącznik na forum
pytanie zasadne mamy przystanek czy to już koniec ostatecznie na xau nie ale na złocie coś podobnego do gwiazdy doji widać eh za dużo siedzenia już widzę wystrzały i W i za dużo chcę widzieć do poniedziałku i tak trzeba zaczekać
privy / 2010-01-23 00:00 / Tysiącznik na forum
To raczej koniec dobrego, nawet wykresy tygodniowe, przynajmniej mi, mówią to samo. Kasowy to samo, wsparcia brane lukami GPW lub rozjeżdżane czołgiem SP500. Hm... kaplica normalnie. W przyszłym tygodniu możemy jedynie powrócić do przepitych wsparć by nabrać świeżego keszu, ale kierunek wydaje się ustalony. Es tut mir leid.
Zeus52 / 2010-01-23 01:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Muszę się zgodzić. Poprzedni ruch w dół na gold był przesadzony,gdyż złoto dyskontowało już przyszły spadek ED. Mimo,że ED się zatrzymał,złoto spadało. Teraz ta świeca,to nic innego,jak zatrzymanie w oczekiwaniu na ciąg dalszy na ED.Na gold nie raz mieliśmy taką sytuację,że wyprzedzało ono ruch edka. Mówię o edku,bo jednak złoto bardziej z nim jest skorelowane,niż z USD/JPY,a właściwie ujemnie z dolarem. Teraz zrobiło się chwilowo odwrotnie,to złoto się rozpędziło,więc teraz zamiast wzrostu przy ruchu w górę ED,czeka w niepewności na rozstrzygnięcie. W razie jakiegoś ticku w dół na edku,znowu poleci...znowu będzie chciało być pierwsze. Tak,jak dzisiaj. Ten dolny cień,to tylko tego świadectwo...rozpędziło się dyskontować edka,a gdy ten jednak wzrósł,tylko się cofnęło. I wyczekuje.
max1224 / 2010-01-23 00:09 / Tysiącznik na forum
nie gaś nadziei ale z drugiej strony lepsza najgorsza prawda zostaje liczyć na ten powrót
Zeus52 / 2010-01-23 01:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,jeszcze jedna,może ciekawostka. Pamiętasz pewnie,gdy miałem nawet zawiar na króciutko wskoczyć z powrotem w agresywne(pisałem na priva do Ciebie i Rumburaka). To nie wypaliło,jak wiesz z przyczyn technicznych. Ale mogłem dać zlecenie na drugi dzień. Ale pomyślałem:co ja chcę zrobić? Tu chciałem zwrócić uwagę na coś,co jeden z użytkowników blogu"Trystera" napisał:" Jeśli jest duży pesymizm,co do wzrostów,mimo że te się toczą,to jert O.K. Jeśli coraz więcej mówi się o wzrostach,a mało o korekcie...pierwsze ostrzeżenie. Jeśli jest już nagonka wręcz w mediach na wzrosty,z podawaniem astronomicznych poziomów(miedź,jak kiedyś ropa po 200!)...czas uciekać. Ale...i tu UWAGA! JEŚLI BYKI,KTÓRE SIĘ NACHAPAŁY,ZREALIZOWAŁY ZYSKI,A TERAZ WCHODZĄ PONOWNIE,ŻEBY JESZCZE COŚ ZAŁAPAĆ....to już nie czerwone światło. To gong na alarm,że to ostatni gwizdek,a może nawet za późno na ucieczkę!"...czy coś Ci to przypomina?
lukaszn19 / 2010-01-23 09:01 / Tysiącznik na forum
ja zloto przekreslam ale indeksy swiatowe wg. mnie nie podziela losow zlota, a korekta byla jak najbardziej potrzebna, a w pon. w usa zapewne sesja bedzie w gre i odreagowanie spadkow, na czym zloto rowniez moze skozystac
Zeus52 / 2010-01-23 12:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale na indeksach właśnie się zaczęła...S&P500:1030p.? Krótkie odbicie zawsze jest możliwe. Może środa,czwartek...Gra pod występ Obamy. Orędzie do Narodu w czwartek.
tedchom / 2010-01-22 22:14 / Tysiącznik na forum
no ja widzę że nie najgorzej mam bo trochę ten wzrost sf1 mnie ratuje teraz gdy gieldy minimalnie na poludnie jest szansa że jeszcze dołoży zależy jak go ustawili:(
tom ziel / 212.76.37.* / 2010-01-25 17:12
na superfund.pl wyniki sąze znacznym opóźnieniem albo zle szukam czy mógłbyś podać mi miejsce skąd pobierasz aktualne wyniki
max1224 / 2010-01-25 17:15 / Tysiącznik na forum
o ile dobrze pamiętam jest wyceniany raz w tygodniu we czwartki
tom ziel / 212.76.37.* / 2010-01-25 17:23
na stronie? wydaje mi się że w skandii wartość SF1 zmienia się codziennie
max1224 / 2010-01-22 20:38 / Tysiącznik na forum
podałem po uzłotowieniu
max1224 / 2010-01-22 20:40 / Tysiącznik na forum
no i jest cień szansy że w poniedziałek będzie plusik chyba że poleci ostro na południe
privy / 2010-01-22 13:15 / Tysiącznik na forum
Nie ma co, piękna katastrofa i jak zwykle Kinia zapakowana na ten czas w walutach, gratulacje. Dotarliśmy do jako takiego wsparcia na Wigwamie podobnie do wczorajszych janków no i pasmatrimy. Jankeski fut co prawda żyć nie daje, ale ma jeszcze trochę czasu.
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-01-22 19:15
zapakowana tylko w polowie, niestety sch1 ciagnie portfel w dol ale juz niedlugo - wychodze z dzisiejsza albo z poniedzialkowa wycena (nie pamietam dokladnie)
no i bedzie polowa w walutach , a polowa w bezpiecznych, aaa i sladowe ilosci w wig20 (to chyba niestety)
ps. podoba mi sie zwrot sladowe ilosci, jest na prawie wszystkich opakowaniach spozywczych, a tego ile czegos tam jest to tak naprawde nie wie nikt;-)
Zeus52 / 2010-01-23 03:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,śladowe ilości soi,albo oleju sojowego itp. No i nieznane ilości...jakichś dziwnych symboli. Trzeba do sklepu z katalogiem uderzać! A co do portfela...i tak nieźle. Zobacz wpisy...nie jest dobrze...a tak chciałem tego uniknąć. Te noce...
privy / 2010-01-22 18:12 / Tysiącznik na forum
No proszę, ja tu sobie skoki oglądam a tu hop siup na wykresach. Na tikowym Staśku pięknę orgr się maluje zasięgiem 1122. Zatem możemy wybronić linię szczytów poprzedniej konsolidacji i poniedziałek będzie, .... nie będę zapeszał.
Gucioo / 2010-01-22 12:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No dziś tarczy nie będzie - 0,49% ;/ edek troszkę podskoczył ale mizernie a gold kreci się wokół 1094$ a powinien troszkę odbić do góry wczoraj całkowicie dolar nas osłonił rts na złocie przy dolnym ograniczeniu kanału , 2 ogromne spadki z rzędu na xau i zero reakcji w górę to martwi;/
Gucioo / 2010-01-22 12:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No dziś tarczy nie będzie - 0,49% ;/
lukaszn19 / 2010-01-22 10:47 / Tysiącznik na forum
hi
co do zlota sadze ze juz jest po wszystkim (ale to tylko moja teoria i nie musi sie sprawdzic) wybicie z churki wyrazne http://stockcharts.com/h-sc/ui (zalaczam link poniewaz nie wszyscy wiedza o co chodzi z chmurka) i teraz spodziewam sie ewentualnego testu chmurki od dolu czyli poziom okolo 1116, a potem mniejsze lub wieksze spadki w okolice z miejscem przeznaczenia 920, ale poziom ten jest ruchomy poniewaz opieram sie na granicy tyg. chmurki ichimoku na zlocie http://stockcharts.com/h-sc/ui i gdyby spadalo wolno to poziom moze sie podniesc do okolo 1000 po drodze zapwene jakies korekty wgore, ale ogolnie wg. zloto ma bardzo slaba pozycje obecnie, zmienic to moze ponowne przedostanie sie nad chmurke na wykresie dziennym, pozd
lukaszn19 / 2010-01-22 10:51 / Tysiącznik na forum
nawiazuje caly czas w postach do techniki ichimoku ale sa tez inne wyrazne oznaki takie jak dywergancje na oscylatorach, fale elliota rowniez mozna ladnie dopasowac, zwiekszony wolumen na szczycie i przy spadkach, duze swieca przed rozpoczecie spadkow co oznaczalo sztuczne napedzanie na szczycie, w telewizji i w internecie mocno namawiali na zloto,sztabki i roznego rodzju inwestycje w zloto, a skoro wszyscy juz wiedza ze w zlocie da sie zarobic to juz definitywny KONIEC ponad 10 letniej ery zlota
privy / 2010-01-22 14:40 / Tysiącznik na forum
Ja jeszcze złota nie przekreślam dopóki trzyma linia trendu od 11.2008, a która przebiega gdzieś wokół 1095$.
blazek999 / 2010-01-22 11:08 / Bywalec forum
lukaszn19, znajdę gdzieś ichimoku z opóźnieniem na wig20 i akcje PL ?
lukaszn19 / 2010-01-22 11:21 / Tysiącznik na forum
raczej nie, niestety nie jest to popularna metoda w polsce
blazek999 / 2010-01-22 11:29 / Bywalec forum
właśnie szukałem i się nie doszukałem. dzięki.
max1224 / 2010-01-22 11:07 / Tysiącznik na forum
definitywny???
lukaszn19 / 2010-01-22 11:30 / Tysiącznik na forum
oczywiscie jakies tam wzrosty na gold moga byc ale to tylko jakies tam wzrosty, jako ciekawostke podam rowniez ze sesje na zlocie zaczynaly sie ostatni zawsze wzrosowo a konczylo spadkowo, na ten temat jest pewna teoria ze na poczatku sesji graja leszcze a koncza gre grube ryby i ich nalezy sie trzymac ;)
lukaszn19 / 2010-01-22 11:25 / Tysiącznik na forum
tak raczej definitywny ale to tylko moje zdanie i nie musi tak byc, z tym ze na gold mielismy 5 eliota nie da sie zaprzeczyc, sadzilem tylko ze moze szczyty zostana poprawione i dopiero zwala, jednak tak sie nie stalo z drugiej strony inwestorzy napewno zauwazyli ze zloto jest obecnie najdrozsza inwestycja, a wiec potencjal zysku jest najmniejszy, zloto roslo ponad 10 lat a nic nie rosnie bez konca ato ze zloto ma jakies tam ograniczon zasoby zloz na swiecie nie ma nic wspolnego z twardy swiatem inwestycjie tu liczy sie pieniadz i spekulacja
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2010-01-22 15:56
Elliotowcy (przynajmniej część) liczą złoto trochę inaczej - skończona 3, teraz korekta falą 4(głęboka) zygzakiem abc (może będzie podwójny zygzak), no a potem ostatecznie fala 5. Link: http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID1606987&cmd=show[s67199592]&disp=O
pozdr.
lukaszn19 / 2010-01-22 16:04 / Tysiącznik na forum
jak by sie ktos uparl to i jeszcze inaczejdalo by sie policyc fale elliota, ale na wykresie nizej tez jest dlugi przedzial i tam tez wczesniejsze wzrosty uwazaja za 5 fale tylko sadza ze bedzie jeszcze jeden szczyt, ja tez tak sadzielem dopuki wczoraj nie padla chmurka, a na dodatek ja caly czas porownuje zloto do usd, gdzie mielismy 7 lat spadku usd (mowie o indeksie usd) a ostatnio przy dolku mozna bylo zaaobserwowac ogromny wolumen co jednoznacznie potwierdza dolek i baze przedz wybiciem (to nylo miesiac temu i zgralo sie ze szczytem na zlocie) z tad tez na chwile obecna uwazam ze na zlocie to koniec, ale gdyby jakims cudem zloto powrocilo nad churke wtedy sytuacja sie zmieni i zapewne moja ocena na sredni termin te, jednak w dlugim terminie nic raczej nie ulegnie juz zmiany ,pozd
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2010-01-22 16:14
Oczywiście masz rację, co do różnic w oznaczaniu fal - dopiero rynek weryfikuje oznaczenia i wszystko jest jasne po czasie. Jak dla mnie przygoda ze złotem na chwilę obecną zakończona, cierpliwie poczekam, co pokażą rynki i USD.
Liczę jednak, że złoto jeszcze wróci do łask - może za miesiąc, półtora?
pozdr.
tedchom / 2010-01-22 10:15 / Tysiącznik na forum
no i proszę ładnie się zaczyna ale jazda:)
Gucioo / 2010-01-21 21:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tedchom tomek Max robicie coś?
tom ziel / 212.76.37.* / 2010-01-22 07:13
Połowa w dolcu połowa w emelach
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2010-01-21 22:20
Od dwóch tygodni jestem poza akcyjnymi. Zanosi się na to (chyba), że przez najbliższy miesiąc nie będę robił teraz żadnych ruchów. Jeżeli to zmiana trendu, to nie będę ryzykował łapania korekt. A jeżeli to jest korekta, to poczekam, aż rynek się uspokoi i sytuacja wyklaruje.
max1224 / 2010-01-21 22:07 / Tysiącznik na forum
zostałem i cały jestem posiniaczony biciem się z myślami jutro takiej poduchy na dolcu może nie być i jak złoto się nie dźwignie to może zaboleć z drugiej strony większość szybkich oscylatorów wyprzedana i może w tym nasza nadzieja krótkie odbicie jak to ktoś mówił strzał płomienia albo czkawka po zachłyśnięciu się spadkami
max1224 / 2010-01-21 22:19 / Tysiącznik na forum
mam teraz nowe poziomy
1065 czyli -2,65% od teraz
1042 odpowiednio -4,75%
a dla dolca 2,94 i 3,1 czyli 1,38% i 6,9%
pytanie tylko jak będą zachowywać się spółki liczą że średnio w tym zejściu spólki tracą dwukrotnie więcej niż samo złoto a fundusz jednak zachowuje się trochę lepiej dlatego strata powinna wynieść ok 9,5%- 6,9% ale to tylko szacunkl
Rumburak / 2010-01-21 23:24 / Bywalec forum
1065 powinno być falą C - pytanie co potem... na to pewnie odpowie edek i spx - mam wrazenie że powinno odbić ale to narazie czuj panikarza - jeśli korekcyjne nastroje na edku i spx podobnie się wyczerpią [już teraz RSI jest tak nisko jak dawno nie było] to być może pójdziemy up ale musza być na to dobre dane..
tedchom / 2010-01-21 23:54 / Tysiącznik na forum
Właśnie wróciłm i sprawdzam hmm za chwilę napiszę:)
tedchom / 2010-01-22 00:15 / Tysiącznik na forum
no i proszę teraz już nic nie zrobię ale jutro robię wypad. połową i w poniedziałek druga połowa taki jest plan tak patrze na nastroje i widzę to kiepsko więc po chwilowym rozczarowaniu powinno trochę up wyjść i może utrafię lepszy moment czego sobie i wszystkim życzę:)
u2mart / 2010-01-21 22:19 / Tysiącznik na forum
Ja tez się bije ale apopo dolca. Moze warto z jutzrejszą wyceną wyskoczyc z unidolca w pienięzne a mając tam ślad można spowrotem wejśc już w poniedziałek.
A widzi mi sie to tak: jutro do poludnia osłabianie się zlotego, mozliwa ładna wycena NBP, pozniej nastroje sie polepszaja przed sesja u jankow i dolar zaczyna zjazd do pln. W poniedziałek odkupujemy taniej, a po podaniu danych o rynku wtornym znow zjazd u jankow - dolar up i tak do srody ( posiedzenie FOMC)
Co sądzicie? Max przecież teraz nasz fund daje nam taką obcję
max1224 / 2010-01-21 22:21 / Tysiącznik na forum
jeszcze nie do końca czuję te mbankowe no i co by te nastroje miało poprawić
u2mart / 2010-01-21 22:29 / Tysiącznik na forum
Hmm dziś zwała przez banki ( Obama o regulacjach ) reszta nie byla tragiczna. Ogólnie dzień słabych danych. Jutro brak makro u nich, 1114 nie przebite, a jutro General Electric i Mc Donalds. Ten pierwszy to jednak ekstraliga i jak poda dobre wyniki to nie przez kreatywna księgowośc. Nie wiem co będzie ale tak mi na czuja wychodzi.
Fund nam daje jak napisalem mozliwosc wyjscia jutro i wejscia juz w poniedzialek dlatego jak ma byc 3.10 to zdazymy
Nie wiem co robic, ale kusi mnie to
tom ziel / 212.76.37.* / 2010-01-21 20:06
skończyła mi się kasa na alkohol dziś daje zlecenie i opuszczam złoto
max1224 / 2010-01-21 20:14 / Tysiącznik na forum
ale dolar nadrobił z nawiązką mamy dziś na ml5 0,03% NA PLUSIE!!!!!!!
Gucioo / 2010-01-21 21:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Fantastycznie jesteśmy na plusie hura :P a tak poważnie edek odrobił trochę i wrócił do 1,41 co prawda nie powrócił do stanu o którym pisał priv ale o jaką chmurkę chodzi Lukaszowi?
lukaszn19 / 2010-01-21 22:27 / Tysiącznik na forum
http://stockcharts.com/h-sc/ui technika ichimoku z japoni b.skuteczna
tom ziel / 212.76.37.* / 2010-01-21 20:52
gdzie przylukałes tak wcześnie dane??
max1224 / 2010-01-21 20:56 / Tysiącznik na forum
na stronce black rock wybierasz nie ceny a narzędzia tam są notowania historyczne trzeba ustawić aktualną datę i między 20 a 20:30 są aktualizowane dane tyle że do każdego fundu należy wskazać z listy
tom ziel / 212.76.37.* / 2010-01-21 21:01
no fakt dzięki
lukaszn19 / 2010-01-21 19:23 / Tysiącznik na forum
zloto caly czas pod chmurka jak tak zostanie, a na to sie zanosi, to scenariusz moze wygladac tak, jezeli sesja na zlocie tak sie zamknie to jutro lub pojutrze mozemy miec test chmurki od dolu a potem juz tylko sapdek, myslalem ze zloto troche powalczy ale nie wyglada to dobrze, a usd wrecz przeciwnie, pozd
Gucioo / 2010-01-21 21:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Lukasz mówisz o tym kanale dla xau?
http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=xau
max1224 / 2010-01-21 21:06 / Tysiącznik na forum
http://stockcharts.com/h-sc/ui
bardziej o tę
Gucioo / 2010-01-21 21:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Podziękować ale to jest wykresik dla down Jones a nie Golda
max1224 / 2010-01-21 21:19 / Tysiącznik na forum
a to trzeba bo znaku dolca wpisać po prostu gold
Gucioo / 2010-01-21 21:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzięki już zatrybilem ,kurde co robic?;/
lukaszn19 / 2010-01-21 22:29 / Tysiącznik na forum
raczej powoli uciekaj z golda bedzie tylko gorzej z malymi przystankami, najlepiej w usd od razu to odrobisz czesc strat, ale proponuje to robic Nie jednorazowo jak masz full gold
u2mart / 2010-01-21 18:36 / Tysiącznik na forum
No ładnie się robi u Janków, tylko żeby pod koniec nie chcieli robic tego co wczoraj i mam nadzieje ze jutro nasz stragan zleci w końcu min.2% a waluty dalej up, bo póki co dolar jakoś nie może przebic sie przez 2.90 aczkolwiek i tak szybko tam dotarł.
Dws Gold za wczoraj symbolicznie -0.05 niech i jeszcze tak wytrzyma coby wyjsc jednak z zyskiem.
London / 2010-01-22 12:09 / Bywalec forum
No i co ,zadowolony Ja narazie tak , choć jak janki popracuja nad spadkami to mozemy jeszcze troche spasc , cel 2 % zdobyty :)
Gucioo / 2010-01-22 13:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja mama być zadowolony? z czego niby? już mnie nudzi ten obraz spadków od 2 tyg;/ mógłby się zmienić
London / 2010-01-22 22:45 / Bywalec forum
u2mart chciał zjazd -2% i się doczekał , spadki sa dobre jak się siedzi po właściwej stronie oczywiście. Sam mam jeszcze troche surowców i wolałbym zeby chociaz na chwile odbiło ,żeby się pozbyć resztówek , co nie znaczy ,że dzisiejszy zjazd mnie zmartwił bo kontrakty na wigusia dobrze ustawione miałem.
London / 2010-01-21 22:22 / Bywalec forum
Dzis Wigus dał się udobruchać ale jutro pewnie już tak łagodnie niebędzie . Też liczę na jakieś 2% ;)
privy / 2010-01-21 17:06 / Tysiącznik na forum
Niedobrze. LS na gold skasowana a równoległość tej linii do linii łączącej szczyty ramion może sugerować, że formacja się jednak wypełni. Sorry, czarowałem jak mogłem i doopa. Sam mam jeszcze trochę f.akcji i jak Stasiek nie przestanie się wygłupiać to będę skawaszony. 1114 na Staśku to potencjalny poziom odwrotu trendu a w zasadzie powrotu do wzrostów. Eh, chciało by się.
max1224 / 2010-01-21 13:46 / Tysiącznik na forum
martwi mnie ten optymizm przed danymi goldmana
Zeus52 / 2010-01-21 14:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i przewidziany,"nieprzewidziany"wynik z rynku pracy. Czyli chwilowe osłabienie dolara. Ale jeśli zle wyniki spowodują coś więcej,to dolar zaczni róść nadal... No i miód na uszy z gorszymi danymi u nas! I tu znów ujawnia się pewne rozdwojenie osobowości:obywatel-intestor w dolca.
Zeus52 / 2010-01-21 14:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
A teraz może martwić brak optymizmu po wynikach,jakby nie było wysokich.
tedchom / 2010-01-21 14:29 / Tysiącznik na forum
czyli normalka zawsze coś martwi :)
tedchom / 2010-01-21 13:53 / Tysiącznik na forum
jeszcze gold trochę zejdzie w dół i robię wypad 100% dalej aktualny poziom mam + -1100 więc chyba jutro robę zlecenie wyjścia bo jak zwykle powinno potem lekko odbić. Popyt na złoto z końcem stycznia się kończy wg moich założeń, więc nie chcę liczyć na łud szczęścia no chyba że nie dojdziemy do 1100 na zamknięciu to przemyślę sprawę
Rumburak / 2010-01-21 23:21 / Bywalec forum
dlaczego popyt na złoto ma się skończyć wg Ciebie?
tedchom / 2010-01-22 00:11 / Tysiącznik na forum
hmm z tego co wiem to detalicznym odbiorcom kończy się sezon w indiach np:)
lukaszn19 / 2010-01-21 12:41 / Tysiącznik na forum
zloto zaczelo wybijac sie z chmurki ichimoku deole jezeli tak sesja sie zakonczy lub spadki zostana poglebione to zloto moze spasc duzo nizej, jezeli tak sie stanie kolejny przystanek moze byc na okolo 930$ (tam jest kolejna chmurka ichimoku tyg.)(ale poki dzien trwa nic straconego) pozd
privy / 2010-01-21 12:54 / Tysiącznik na forum
Realizacja RGRa. Zanim jednak może nastąpić powrót do LS i tu trzeba będzie łapać ten ruch by pozbyć się balastu.
axatest / 2010-01-21 14:36 / Bywalec forum
To "łapanie ruchu" w przypadku fudów z dwudniową realizacją to nie jest taka prosta sprawa. Ja to zawsze dzielę na transze, jedne się załapią lepiej inne gorzej.
privy / 2010-01-21 15:21 / Tysiącznik na forum
Ja też mam Skandię. W piątek była rozmowa z ''myfą'' i powinna być ucieczka z wyceną we wtorek, przed zwałą. Teraz jeśli przebije LS trzeba będzie zaczaić się na ruch powrotny, jak się zacznie - zlecenie i gitara. Na razie pomimo ''tragedii'' nie jest źle, LS trzyma, jeszcze. EDek też wytrzymał, mamy piękny ruch powrotny, być może dojedziemy do 1,4150. Co dalej? Będziemy obserwować.
max1224 / 2010-01-21 14:54 / Tysiącznik na forum
jak już podejmiesz decyzję to nie ma zmiłuj fakt że praktycznie nie korzystam ze śladów jest tego najlepszym dowodem owszem można coś nie trafić albo jak ostatnio nic nie zrobić ale to co innego ważne przy wejściu wiedzieć że tyle i tyle opłaca się stracić bo prognozowany zysk i tak będzie większy i wyjść przy ustalonym poziomie i nie chytrzyć za bardzo a zysk miesięczny na poziomie rocznej lokaty wystarcza choć są perełki jak w listopadzie ok. 14% netto dwie lub 3 takie perełki w roku reszta wystarczy na zero i jest git w styczniu też mimo wszystko jestem jeszcze na plusie choć od szczytów daleko
max1224 / 2010-01-21 12:16 / Tysiącznik na forum
dziś poducha 2,23% a co fund? wczorajsza końcówka dawała nadzieję i ranek też tymczasem zaliczyliśmy kolejny dołek i test 1100 a reszta ???
w każdym razie trzeba do 1060 wytrzymać i liczyć na dolca patrząc na to co się dzieje i w jakim tempie będąc w dolcu zaczynałbym myśleć o powrocie w więc może nie będzie tragicznie
London / 2010-01-21 10:24 / Bywalec forum
Na Futures walimy w 2500 jak w sufit z betonu. Ktoś chyba sobie nabił duzego guza. Zostaniemy pod 2500 na troche dłużej raczej ;) Ropa znowu balansuje koło 75 .
privy / 2010-01-21 10:50 / Tysiącznik na forum
Mam wstępny mocny sygnał sprzedaży i wywalę dziś większość tego co jeszcze mi zostało. Mam jednak wrażenie, że coś jest nie tak. Może to tylko moje złudzenia :), ale nie widzę słabości rynku, przynajmniej na razie.
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy