19.12-23.12

suv44 / 2011-12-18 17:31
w ten przedswiateczny tydzien,biore sprawy w "swoje rece" i otwieram watek,liczac na zatrzymanie spadkow,a marzac o wzrostach,co by buzie byly usmiechniete przy wigilijnych stolach.
Wyświetlaj:
max1224 / 2011-12-23 21:00 / Tysiącznik na forum
Wszystkim forumowiczom cudownych Świąt pachnących siankiem i choinką, szczęścia i samych radosnych dni :)
suv44 / 2011-12-24 08:01
Kiedy gwiazdka na nieebie zza chmur sie wychyli,a ksiezyc wsrod oblokow poslanie wymosci-wigilijne zyczenia przynosze Wam mili zdrowia,szczescia radosci-wszelkiej pomyslnosci.
tedchom / 2011-12-23 15:32 / Tysiącznik na forum
Życzę wszystkim w okresie nadchodzących świąt przede wszystkim czasu, byśmy mogli skupić się nad wspaniałym dziełem zbawienia które właśnie w Betlejem się rozpoczęło.Jak już Adam Mickiewicz napisał, „Próżno się Chrystus narodził w żłobie, jeśli się wcześniej nie zrodził w tobie”.
tedchom / 2011-12-23 15:40 / Tysiącznik na forum
Patrząc na rynek to Janki dość optymistycznie wystartowały przy volumenie typowym dla tego okresu co napawa dodatkowym optymizmem. Oczywiście tych co nastawili się na longi;)
szalony inwestor / 2011-12-25 15:09 / Tysiącznik na forum
zycze wszystkim rodzinnych szczesliwych swiat i
szalonego sylwestra
max1224 / 2011-12-22 21:50 / Tysiącznik na forum
PK w TVNCNBC
Zeus52 / 2011-12-22 18:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
No ładnie. Nie dość,że obroty i wolumen od niedawna świąteczny(co wielu może mylić),to na dodatek na forum pustki...a kroi się ładny ruch na Wig20...i nikogo to już nie bawi...cóż? Święta!
tedchom / 2011-12-22 18:42 / Tysiącznik na forum
oj choroba zmogła a i co tu pisać jak wiadomo, że póki co czekamy na nasz ruch;)
tedchom / 2011-12-22 19:19 / Tysiącznik na forum
Patrząc na obroty z zeszłego roku w tym samym okresie to były na podobnym poziomie jak teraz. Wczoraj w tvncnbc gadali że obroty są trochę za małe, co mogłoby sugerować że również ustawili się w długą pozycję.
Zeus52 / 2011-12-22 19:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do tego poniżej. Zobacz,co(z pewnym,acz niezupełnym zaskoczeniem)znalazłem. http://stooq.pl/n/?f=552845&c=4+18+22
Zeus52 / 2011-12-22 19:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Popatrz,ale jaja...jakiś czas temu pisałem,że KGHM czeka na jeszcze jeden zjazd,by być gotowym do zakupów...że po jeszcze jednym ruchu w dół szykuje się duża i długa jazda na północ. Później sądziłem,że to już,że wystarczy i KGHM jest gotów. Jednak nastąpił jeszcze jeden zrzut w ubiegły czwartek...dla mnie dziwny i pocieszałem się,że to"kluczowy dzień odwrotu". To potwierdzały następne świece,z piątku i poniedziałku+wolumen przy zrzucie. Z resztą te trzy świece utworzyły układ odwrócenia trendu(na wzrostowy),coś jak"trzy południowe gwiazdy",z doji na końcu. Czyli potwierdziło się przypuszczenie o kluczowym dniu odwrotu w czwartek. Inaczej mówiąc ten nadprogramowy zjazd był tylko po to,by utworzyć coś podobnego do formacji odwrócenia. Ale różne myśli krążyły...szukałem powodów utworzenia formacji...powiem Ci,że nawet przeglądałem plan wizyty Komorowskiego w Chinach...bo tak sobie jakoś to skojarzyłem...i nic nie znalazłem. Tymczasem byłem blisko...wiesz już pewnie dlaczego powstał ten układ odwrócenia...z resztą,pewnie wszyscy już znają świeże info na temat KGHM i wizyty w Chinach. Psia mać...jednak co"kreski",to kreski...może ktoś nie wierzyć w A.T. Cóż,jego strata.
tedchom / 2011-12-23 00:48 / Tysiącznik na forum
Cóż kolejny raz chcę pogratulować nosa bo faktycznie byłeś potwornie blisko.
tomek_knz / 87.204.176.* / 2011-12-22 20:18
A ja muszę Zeus podziękować bo po twoim info o jeszcze jednym zjeździe na KGHM przyjrzałem się z bliska i już 10% do przodu :)
Zeus52 / 2011-12-22 21:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry,trochę nie skumałem...ja w tym nie siedzę i tak czasem piszę od przypadku,do przypadku...więc nie wiem,o co chodzi.
max1224 / 2011-12-22 20:12 / Tysiącznik na forum
no i na dodatek pomyśl jak słaby indeks zareagował by na obniżkę ratingu kraju z regionu
privy / 2011-12-20 21:50 / Tysiącznik na forum
Te ogromne świece są cienkie jak nitki. Na takiej świeczce po wygenerowaniu dna powinien być skokowy wzrost aktywności. Nie ma tego u nas, nie ma u Helmuta i nie ma u wielkiego brata. To może być zanęta na leszcza zwłaszcza, że rynek walutowy tych podskoków w drugiej fazie już nie potwierdza.
max1224 / 2011-12-20 22:31 / Tysiącznik na forum
ale zamknięcie masz znacznie wyżej niż 1232
privy / 2011-12-21 06:52 / Tysiącznik na forum
Tak, ten poziom jest teraz takim pivotem w skali dziennej. Każda jazda w dół powyżej tego poziomu jest teraz korektą. Potwierdzeniem tej sytuacji będzie zamknięcie tygodnia pow 1245. Jeśli tak by się stało to w przyszłym tygodniu można spodziewać się ataku na linię trendu i dalej jazdy pod sam szczyt.
Zeus52 / 2011-12-19 11:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj suv. Tak za bardzo nie bierz sobie do serca tych krakań poniżej...to tylko przypuszczenia. Można sparafrazować tekst"szalonego"z poprzedniego wątku: "Początek hossy zwykle wygląda śmiesznie...wydaje się,jakby miał nastąpić armagedon. Niedźwiedzie jeszcze próbują atakować,ale to ostatnie podrygi...następny atak się nie powiedzie,gdyż pazury mają już poobcinane...nie mają czym wykastrować byków". To taki mały żarcik. Bo oczywiście na razie niewiele wiadomo...ale naprawdę trudno odróżnić powrót hossy od dalszego ciągu bessy. Taki moment dziwny(śmieszny).
max1224 / 2011-12-20 23:04 / Tysiącznik na forum
czy nie brakuje Ci fali 5 (jako uzupełnienie korekcyjnego C) na złocie, kończącej się na linii trendu? czy to nie zbyt oczywiste? to może być niezły moment na złoto
Zeus52 / 2011-12-21 17:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Brakuje. Właśnie brakuje. Brak mi "piątki"...ostatniego elementu wielkiego"C" korekty spadkowej. I dlatego pisałem,że być może niedźwiedzie nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa na gold(i ED). Ale z drugiej strony...linia trendu. Jeśli "C"(w którym brak"piątki")miałoby wypełnić się rzetelnie...to linia trendu zostałaby przełamana i...należałoby myśleć o zmianie trendu na gold...o jakichś poziomach w okolicy nawet 1470,a następnie,po ruchu powrotnym w górę,jeszcze niżej. Może 1260? To nie wynika z fal,ale one dałyby wyłamanie linii trendu,a to pociągnęłoby dalszy zjazd...może właśnie tak nisko. Ale to tak z"rysunku"wygląda. Taka,jedna z opcji. Druga,to taka,że linia trendu wytrzyma. Ewentualnie zostanie naruszona na krótko...i będziemy musieli jedynie linię trendu zmodyfikować. Ale nie bierz tego powyżej na serio...nie wgłębiałem się ostatnio w gold,a tu należałoby bardziej powęszyć,użyć"nosa".
max1224 / 2011-12-21 18:01 / Tysiącznik na forum
wiesz jakie złoto potrafi robić cienie więc jedno drugiego nie wyklucza ... dziś cieszy jedynie u nas zamknięcie ponad 2150, a na resztę trzeba zaczekać do zamknięcia w stanach
Zeus52 / 2011-12-21 19:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
U nas przećwiczyli,powtórzą to u Janków. A co do gold,przejęzyczyłem się nieco. Chodziło o 1360-70,a nie 1260. Ale to i tak raczej najgorszy scenariusz. I do tego w dłuższym terminie. Cienie na gold? Cóż...ale zobacz wolumen przy zwrotach. Ostatni skok wolumenu też wskazywał na zwrot,odbicie. Które nastąpiło..ale to jednak nie to,czego oczekiwałbym. Wolumen słabnie...brak zainteresowania gold. No tak,zaraz powiesz,że dlatego,bo ja nie zrobiłem zakupów...:). I jeszcze jedno. Wstęgi Keltnera. Chyba warto je obserwować. To tak,edukacyjnie...zdaje się,że niepotrzebnie o nich zapomnieliśmy...a okazują się ważnym narzędziem. Pokazywały prawidłowo zagrożenie dla gold...i niepotrzebnie zostały"odstawione do kąta". Tak,właściwie przez zapomnienie,z braku czasu na wgłębianie się w temat. A! Podeślę Ci kreski dotyczące PKB Niemiec. Wiadomo,że odczyt,a zwłaszcza PKB, pokazuje zawsze zamierzchłą historię,ważniejsze są inne,bardziej bieżące dane. Ale mimo to,odczyt np w końcu stycznia na temat ujemnego PKB za 4 kwartał u sąsiadów,może co nieco namieszać. Nawet mimo tego,że być może jest już w cenach.I tu problem. Bo to właściwie już było,mamy koniec roku,koniec 4 kwartału. Więc to już historia. Czy przestraszą się historycznego odczytu? Zakładając,że układ z"kresek"się sprawdzi i będzie minus(jeden kwartał na minusie,to nie recesja w/g teorii). Czy może powinni grać pod ciąg dalszy...słyszałem,że rynek wszystko wyprzedza... :)). A ciąg dalszy w/g tych samych kresek,to nieustanny wzrost PKB,przez cały 2012 rok,od 1 do 4 kwartału. Ze średnią dynamiką roczną:+0,4%. Pytanie:rynek przestraszy się spadku,który właśnie teraz mamy(choć teoretycznie to tego jeszcze nie wiemy...agencje coś tylko tam mamrotały)? Czy też rynek wyprzedza fakty? Odpowiedzi każdy udzieli sobie sam. To pytanie retoryczne. A w związku z tym narzuca się inne pytanie. My,nasze PKB,jesteśmy zależni od Niemieckiej gospodarki(w dużej mierze). Jeśli u nich PKB lekko tąpnie(tąpnęło)na minus w obecnym kwartale...to było dno,najgorszy wynik...a następnie cztery z rzędu kwartały 2012 roku ma rosnąć...i tu właśnie pytanie: co będzie,jeśli w tym samym,najgorszym kwartale nasze PKB utrzyma się na +4%(tąpnięcie u sąsiadów,najgorszy wynik).....a później?(stały wzrost u sąsiadów).Rozumiesz mnie?
max1224 / 2011-12-21 21:54 / Tysiącznik na forum
ta może się okazać że żaden z 3 wariantów Rostowskiego nie będzie słuszny :)
Zeus52 / 2011-12-21 22:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie tak. To raczej polityka,wykorzystanie okazji do własnych celów. Najpierw takie,bardzo zachowawcze prognozy. Patrzcie,jest takie zagrożenie,musimy działać...cięcia,a przede wszystkim...podatki. A później? Później nikt nie będzie i tak miał za złe,że się"pomylili". Już taka "pomyłka" była wcześniej. Z dobrym skutkiem,a nasi szybko się uczą. Dobrze będzie później powiedzieć:"Oh! Pomyliliśmy się...rzeczywistość przeszła nasze najśmielsze prognozy...Ale zagrożenie było poważne i tylko DZIĘKI NAM,naszym działaniom...taki sukces!". Ale to wszystko jednak,jeśli te kreski się sprawdzą...mimo,że to nie wykresy gieldowe,ale makro...tu jest większa bezwładność i trudno o nagłą zmianę,a zatem i pomyłkę...to jednak różnie bywa. Ale jeśli ECB jednak działa i wprowadza"tylnymi drzwiami"(jak z resztą zamierzał,tylko rynek nie słuchał dokładnie Draghiego) Quantitative Easing...wszystko może się zdarzyć,a kreski mogą mieć nawet lepszy efekt,niż to na razie widać.
max1224 / 2011-12-21 22:35 / Tysiącznik na forum
dzięki za wykresik faktycznie ciekawy a swoją drogą znowu zwracamy uwagę na to samo zobacz na bloga (QE2) telepatia??
Zeus52 / 2011-12-21 23:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tym,że dla nas to może dać pewne opóźnienie i np minimum,najgorszy okres,płytkie zejście pod+4%(urocznione) wypaść nie w 4 kwartale tego roku,ale dopiero w 1 kwartale 2012...to może być np słabszy odczyt...a później dopiero up. Ale to i tak daje niemałe prawdopodobieństwo wyjścia ponad 4% w całym przyszłym roku. A najgorszym razie:najlepsza opcja Rostowskiego.
Zeus52 / 2011-12-21 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po prostu może znaleźć się w 4 kwartale pod kreską,ale tylko dzięki bezwładności...pod kreską,jak samolot po nurkowaniu,ale z już uruchomionymi dopalaczami pchającymi go w górę...ale musi jeszcze nieco opaść...bezwładność.
szalony inwestor / 2011-12-20 11:25 / Tysiącznik na forum
widze ze czeka nas powolne osuwanie sie
szalony inwestor / 2011-12-20 00:23 / Tysiącznik na forum
teraz powinny zwczac.sie sypac surowce a razem z nimi spolki.surowcowe
kghm poleci jeszcze w dol
szalony inwestor / 2011-12-19 21:16 / Tysiącznik na forum
nasza gielde czeka zejscie do 1800
sp bedzie ponizej 1000
sila podazy jest ogromna
jestesmy w polowie bessy a nie navpoczatku hossy
tedchom / 2011-12-19 22:42 / Tysiącznik na forum
no szalony zobaczymy jak długo będziesz miał rację;)
Zeus52 / 2011-12-20 20:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hi,hi...pamiętaj..."Szalony"zawsze ma rację! Tylko my,maluczcy jej nie rozumiemy. Nie wiemy,gdzie te"coraz niższe odbicia,a coraz głębsze spadki"...to jakaś wyższa logika,dla nas niepojęta. My pewnie,na podstawie własnej,takiej wręcz prostackiej logiki sądzimy,że"szalony"ma po prostu monitor do góry nogami i tego nie zauważył...(gdzie dno,a gdzie jesteśmy?)...ale nic z tego! Po prostu to my jesteśmy zbyt przyziemni,małostkowi...i niewiele rozumiemy z tych kresek na wykresach...:))
max1224 / 2011-12-20 20:53 / Tysiącznik na forum
daj spokój zaczynam wierzyć, że im bardziej widać szalonego na forum tym wzrosty bliższe i pewniejsze:)
szalony inwestor / 2011-12-20 21:15 / Tysiącznik na forum
nie byłbymtego taki pewien
mizerne te wzrosty
max1224 / 2011-12-20 21:34 / Tysiącznik na forum
a mi to wystarcza, jeszcze na fixingu ktoś się wygłupił jutro odda z nawiązką ... nie ma co zaklinać rzeczywistości w takim tempie z linią trendu spotkanie wychodzi na 2260, o ile jutro trwale przełamiemy 2150 ... co będzie dalej czas pokaże ... martwią obroty ale te pojawią się kilkaset punktów wyżej, jak wieszczący bessę zaczną krzyczeć, że pociąg ma odjazd
szalony inwestor / 2011-12-20 20:36 / Tysiącznik na forum
nasz wig 20 ma 2136 pkt a niedawno mielismy 2450
pieknie sie posuwamy do przodu:-)
w przyszlym roku 1800
ja nie biore udzialu w tej waszej hossie
Zeus52 / 2011-12-20 21:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
A co było wcześniej? Szczyt,czy dno? A Stasiek...rynek jest tak słaby...to z tej słabości pewnie Stasiek,który prawie omdlewa(posługując się Twoją"logiką") ciągle powraca do Linii Szyi RGR,a trzyma się stale linii trendu...pewnie,by nie upaść,nie omdleć z osłabienia...No tak,po takich ciosach ze strony agencji,polityków...gdyby Stasiek był(w/g tej"logiki")silny,to poleciałby już dawno temu kilkanaście procent w dół. Tak po 4-6% dziennie! Bo tak powinien się sypać każdy"normalny"indeks po takich informacjach. Ale w/g Ciebie jest słaby....chucherko takie,co to byle podmuch go porwie...i korekty ma coraz głębsze,wzrosty słabsze...Faktycznie,gdyby odwrócić monitor...to od linii trendu odejścia są coraz słabsze...takie"wzrosty w drugą stronę"...jakby RGR przez póltora miesiąca się budowała w oparciu o linię trendu... Oczywiście nie mając odwróconego monitora daje się zauważyć,że jest to O-(odwrócona)RGR. Ale co tam..."wzrosty są coraz słabsze,a korekty silniejsze". Musi...cud jakiś,że Stasiek błąka się dzięki temu blisko 1260p.
szalony inwestor / 2011-12-20 22:04 / Tysiącznik na forum
zeus nie czytasz ze zrozumieniem tego co pisze
omdlewa ze slabosci wig 20 jak sobie odwrocisz monitor to zobaczysz na naszym grajdole wzrosty
bo jak narazie to ich prawie nie ma
janki jako tako sobie radza ale bedzie gorzej
max1224 / 2011-12-20 22:08 / Tysiącznik na forum
szczególnie, że dane u nich jakieś takie fatalne ;)
max1224 / 2011-12-20 20:52 / Tysiącznik na forum
i na złość wszystkim odmrożę sobie uszy:)
Zeus52 / 2011-12-20 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie. Szczęściem tu większość ogląda,a także ma swoje wykresy,obserwuje wskaźniki i ogólną sytuację. I każdy ma i tak własne zdanie. Zupełnie niezależne od tego,co napisze"szalony",ja,czy ktokolwiek. Z resztą,po raz n-ty powtarzam,że różnica pomiędzy mną,a"szalonym"jest może w timingu(ileż to razy mieliśmy być pod 2000p.,a nawet 1800p....i to najlepiej"już jutro"),a także w tym,że ja nie staram się przypuszczeń patykiem po wodzie pisanych opisywać jako pewnik. Czy nadal mamy tylko korektę wzrostową w bessie....tak pisałem dawno temu,zanim"szalony"w ogóle się pojawił....czy też mamy powrót do hossy? Już różne rzeczy mi się wydawały,opisywałem to. A także czasami punkt widzenia innych analityków,w tym z G.S. ,J.P.Morgan itp. Ale pewność,że będzie tak,czy siak...Dajmy sobie na luz! Zaczynam już podejrzewać,że"szalony"nie kupił esek przy 1350p.,ale dużo niżej. Niżej,niż obecne poziomy....no i teraz ma problem. Więc straszy. "Może spanikują na GPW i się uda odbić straty?"... :) A co do tych danych,to miałem na myśli wcześniejsze,a głównie info z agencji(dziś Fitch też szalał)i polityki,po których rynek i tak nie spadał tak silnie,jak powinien. Bo akurat dziś dane były zaje...fajne. I u Helmutów bardzo in plus zaskoczył odczyt IFO,u Janków bardzo dobre dane z nieruchomości. Do tego,mimo Fitcha,niesamowicie wzrósł popyt na hiszpańskie bony,a ich rentowność spadła z prawie 5% w listopadzie,do poniżej 2% !!!
szalony inwestor / 2011-12-20 23:16 / Tysiącznik na forum
oj zeus zeus ,,, a skad przypuszczenia ze mam eski na sp? nie gram na tym rynku wole dax i nasz wigwam, nie mam strat i nie mam narazie zajetych pozycj stoje z boku czekam iobserwuje
Zeus52 / 2011-12-21 08:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam inne powody,by...być może zgodzić się z Tobą w dłuższym terminie. Co do spadków po Nowym Roku. Sam niegdyś pisałem,że jest taka opcja zaliczenia dna poniżej dna z lutego 2009. Ale ta opcja już nie wydaje mi się prawdopodobna. To się zmieniło. Z powodu danych. Także tych europejskich. Wyhamowują spadki podobnie,jak w Stanach. Z opóźnieniem kilkumiesięcznym,ale jednak. Niepokoi mnie reakcja po nowym roku na dane o PKB Niemiec. Za 4 kwartał tego roku. Źle to wygląda,chyba Niemcy są już na minusie...z moich"kresek"wynika,że właśnie Niemcy mają w tym kwartale PKB ujemne. Ale później,od 1 kwartału,już powinno wyjść na plus i stale rosnąć. Dno jest więc teraz. Ale jak zareaguje rynek,gdy się o tym obecnym dnie dowie po odczycie,bodaj w styczniu? Nie wiem,czy to jest w cenach.
tedchom / 2011-12-21 10:58 / Tysiącznik na forum
Można by początkiem stycznie przed tą informacją o ich PKB na chwilę wyjść na bocznicę i potem się znowu załadować. Przyznam tylko, że nie bardzo wiem kiedy to info będzie;(
max1224 / 2011-12-20 22:57 / Tysiącznik na forum
te fatalne to ironia w odniesieniu do dzisiejszych choć nie tylko
szalony inwestor / 2011-12-19 22:44 / Tysiącznik na forum
rynek to oceni
tedchom / 2011-12-19 22:51 / Tysiącznik na forum
tak przeglądam fora z początku 2009 roku i podobną nagonkę robiono a okazało się to fatalne s skutkach. Póki co to masz rację ale nie zarabiasz bo jesteś obok rynku ja natomiast płynę z całej kasy już od wejścia na fool utopiłem jakie 5% z dzisiejszym wynikiem. Zobaczę czy podobnie jak u nas na większych rynkach wsparcia popękają, bo jeśli tak to i może ja ustawię się na krótko kto wie.
Zeus52 / 2011-12-20 17:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak na razie mamy typowe od pewnego czasu wyjście z pod parapetu"okna hossy"na Nasdaq...nie powiem,że się tego nie spodziewałem,bo na to wręcz liczyłem. Z resztą,max wie,parę razy już niegdyś o tym pisałem...domknięcie okna na postrach i wyjście z parapetu...jakież to typowe.
szalony inwestor / 2011-12-20 00:17 / Tysiącznik na forum
rynek jest tak slaby ze kazdy podjazd w gore mozna wykorzystac do brania esek daje to zarobic ostatnio w 7 na 10 przypadkow
gruby pewnie tez jest na eskach wiec trzymanie akcji.i funduszy zle sie skonczy
do konca tygodnia mozemy sie znalezc ponizej 2000pkt
jutro planuje znowu eski ale.to zalezyod futow w usa pewnie znowu beda na zielono a na godzine przed rozpoczeciem sesji w usa zaczna zjazd w dol.co popsuje koniec sesji w europie
i tak od paru dni to samo w kolko do znudzenia
tylko ze z dnia na dzien spada coraz bardziej
nasz grajdolek ma swoj urok:-)
Zeus52 / 2011-12-20 17:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widać,jak zaślepiła Cię bessa i media...PRAWIE dokładnie to samo mogę napisać o braniu elek. Dlatego napisałem"PRAWIE",bo na elkach lepiej byś wyszedł. A przynajmniej tak samo,to zależy,jaki punkt odniesienia przyjąć(w czasie).
SZALONYNIELOGO / 94.175.179.* / 2011-12-20 19:09
1 wg mnie jest bessa i nie zmieniam swojego swiatopogladu
2 nie interesuje mnie co mowia media
3 bede dalej szorcil bo nasz grajdolek jest slaby (przy 2230 planuje wziasc duzo esek oile tam dojdziemy)
4 najlepiej sie zarabia na spadkach
max1224 / 2011-12-20 20:08 / Tysiącznik na forum
a jaki jest związek bessy z światopoglądem ?
spoko nikt Ci nie zabrania robić tego co robisz ani każe wierzyć w hossę po co te nerwy ... wiesz jak to jest z tą szklanką
PS. a jeśli ktoś dziś o 10:00 wziął longi a sprzedał przed fixingiem to stracił? ... jeszcze lepiej jak potrzyma do świąt, albo do końca roku i zamknie pozycje powiedzmy przy 2230 to myślisz, że uwierzy w bessę?
privy / 2011-12-20 07:04 / Tysiącznik na forum
Spodziewałam się głębszego zejścia w jankesowie. Ten niczego nie załatwił. Zatem dziś jankesi wokół zera a najdalej jutro poprawka zejścia, albo zaczną ten rok ciągnąć na zero co powinno nas trochę podnieść. Ciągle jednak, w pierwszej kolejności, widzę marsz w okolice 2kilo. Ciekawie Bux wczoraj wyglądał. Dziś zobaczymy jaką jakość miało to podejście.
privy / 2011-12-20 16:04 / Tysiącznik na forum
Jest szczyt intra na staśku. Zamknięcie pow 1232 zmieni moje nastawienie na wzrostowe. Wigwamowi jeszcze brakuje.
szalony inwestor / 2011-12-20 16:18 / Tysiącznik na forum
wd potrwa jeszcze z dwa dni
szalony inwestor / 2011-12-19 13:26 / Tysiącznik na forum
byki radza sobie slabiutko....
kastracja przyniosla skutek;-)
szalony inwestor / 2011-12-19 15:55 / Tysiącznik na forum
jestesmy u progu drugiego etapu bessy....
szalony inwestor / 2011-12-19 15:46 / Tysiącznik na forum
kleska bykow jest bliska....
szalony inwestor / 2011-12-19 15:51 / Tysiącznik na forum
obronia 2100?
privy / 2011-12-19 16:10 / Tysiącznik na forum
Ja wiem tylko jedno - piątkowe zamknięcie ma spore znaczenie. Powinni chcieć bronić.
szalony inwestor / 2011-12-19 21:12 / Tysiącznik na forum
teraz gdy gieldy w usa ida w dol bessa wkroczy wdrugi etap
spirala spadkow bedzie nakrecala sie nikt juz nie ma watpliwosci co do kierunku w jakim zmierzamy
szalony inwestor / 2011-12-19 16:17 / Tysiącznik na forum
mowilem tylko eski
zero akcj
szalony inwestor / 2011-12-19 16:54 / Tysiącznik na forum
ale ladnie spada
brawa dla niedxwiedzi:-)
szalony inwestor / 2011-12-19 16:15 / Tysiącznik na forum
popatrz ba obroty
privy / 2011-12-19 12:50 / Tysiącznik na forum
Łatwo odróżnić. Wystarczy anulować to co może być falą 1 impulsu. Fala korekcyjna 2 nie może przekroczyć minimum fali 1. Zatem Hossa trwa do dołka 2009. Jak ktoś chce czekać by sprawdzić to proszę bardzo. Ja wolę zejść na niższe interwały i poruszać się w trendach generowanych przez poszczególne fale. Teraz może nastąpić powrót do wzrostów bo 50% 1 fali poszło więc to minimum zostało wykonane. Na razie to spekulacja i nic poza tym. Kluczem piątkowe zamknięcie, taki układ 0/1 - spadamy/rośniemy można w tym uczestniczyć. Najwyżej 1% rachunku pójdzie z dymem, na fundach pewnie troszkę więcej.
szalony inwestor / 2011-12-18 20:23 / Tysiącznik na forum
jakies odbicie sie nalezy
privy / 2011-12-18 20:36 / Tysiącznik na forum
max 2170 i to bardziej intra
szalony inwestor / 2011-12-18 21:55 / Tysiącznik na forum
mysle ze gruby nie zafunduje nam armagedonu od poniedzialku nie bedzie płoszył planktonu ktorym sie zywi
privy / 2011-12-18 22:16 / Tysiącznik na forum
Nie wiem czy i od kiedy, ale arbitraż ma idealne warunki do ładowania amunicji. Ja raczej nie wierzę w większe odbicia w przy takiej bazie. Jeżeli wzrosty będą na małych obrotach i na szpulkach to znaczy, że zawleczki w granacie już nie ma.
szalony inwestor / 2011-12-18 23:16 / Tysiącznik na forum
zawleczki w granacie juz dawno nie ma pytanie tylko na ile zostal uatawiony zapalnik?
privy / 2011-12-18 19:51 / Tysiącznik na forum
Jak w tytule.

Widzę, że nastawiamy się na wzrosty, nawet Białek w swoich wyliczankach to robi a analitycy piszą o celach statystycznych sugerując wzrosty. W 2400 trudno mi już uwierzyć, szybciej w 19xx. Amerykanie mogą podciągnąć rok na zero ale reszta to już jedynie kwartał bo rok mają stracony. Pytanie tylko o sens.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy