Forum Forum finansoweKarty

2 karty kredytowe zamiast kredytu

2 karty kredytowe zamiast kredytu

włóczykij2 / 95.81.180.* / 2013-11-05 17:42
Witam,

z góry przepraszam jeśli to co napiszę będzie głupotą, ale nie znam się na tym do końca.

Załóżmy hipotetyczną sytuację, gdzie zamiast kredytu konsumenckiego na 50 tyś, dostaję kartę kredytową z takim limitem i wyciągam je. Jednocześnie mam drugą kartę w innym banku również na 50 tyś. Teraz po wydaniu tych 50 tyś, żeby nie płacić odsetek spłacam co miesiąc jedną kartę drugą. Natomiast na oddzielnym koncie zbieram sobie kwotę żeby spłacić obie karty.

Mam nadzieję, że nie przedstawiłem tego zbyt zagmatwanie.

Czy takie coś się opłaca ?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Wyświetlaj:
xxl2s / 94.42.255.* / 2013-11-07 11:40
to się tobie w ogóle nie opłaca. najlepiej jakiekolwiek środki wpłacać od razu na rachunki kart. przecież kk masz oprocentowane na 16% (chyba, ze korzystasz z jakiejś promocji). wyciągniecie pieniędzy z karty to jakieś 3% prowizji za każde zdarzenie - chyba ze przelew z rachunku karty, to taniej, ale to tez jakieś pieniądze. twój pomysł to tylko marnowanie pieniędzy. chyba, ze masz znajomego w jakimś sklepie rtv na przykład, który podmienia transakcje gotówkowe na transakcje karta. wtedy masz zachowany okres bez odsetek i można takie coś robić. ale jak w grę wchodzi wyplata gotówki, to zapomnij o tym pomyśle.
włóczykij2 / 95.81.180.* / 2013-11-07 12:45
Dzięki,

właśnie nie byłem pewien jak to jest z tymi przelewami pomiędzy kartami, aby operować w terminie bezodsetkowym.

Jeszcze raz dzięki za info

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: