Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

2 pytania dotyczące giełdy.Proszę o rzeczową odpowiedź

2 pytania dotyczące giełdy.Proszę o rzeczową odpowiedź

Tygrysek / 2006-09-21 07:55
Hej wszystkim. Mam pytanie. mam troche kasy do zainwestowania, i czesc z niej chcialbym w akcje. Spółkę chcę wybrać sam żeby nie mieć do nikogo pretensji. Mam jednak do WAS pytanie ponieważ jestem początkujący i nie wszystko jeszcze rozumiem. Chodzi o to w jakich sytuacjach akcje
spółki moga polecieć na leb na szyję ??? tzn np jak jest emisja nowych akcji (tak? jesli
tak to dlaczego), czy cos jeszcze? chodzi o to zebym po informacjach wiedzial ze mam
poczekac z kupnem albo szybko sprzedac, a nie kupic 2 dni przed emisja nowych akcji? czy cos jeszcze? widzialem
bioton sprzed paru miesiecy spadek w ciagu jednego dnia ogromny ale rozumiem ze to ne
spadek a zmiana cen akcji i jesli spadly powiedzmy 50krotnie to jednoczesnie ktos kto
mial ich akcje mial 50razy wiecej papierów ? Prosze o krotka odpowiedz w punktach na
moje pytanie. Dzieki (czytam was codziennie):)

P.S. Jeszcze pytanie dotyczące emaklera w mBanku. Jesli zlece kupno lub sprzedaz akcji lub funduszu to jaki czas potrzebny jest na realizacje zlecenia i z jaka cena zostania ta transakcja przeprowadzona. Powiedzmy ze widze ze jest spadek i czuje ze bedzie nadal jesli zlece tego dnia sprzedaz akcji to kiedy ona nastapi? nasteonego dnia? za dwa dni? i zapewne z cena jaka bedzie obowiazywac w dniu realizacji transakcji a nie wtedy kiedy zlozylem zlecenie.

Dziękuje za rzeczowe odpowiedzi.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy